PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه يك فولدر را اتوران كنم؟

zerosector
23-09-2007, 13:45
من مي خوام وقتي وارد يك فولدر مي شوم برنامه ام بطور خودكار اجرا شود براي اين كار بايد چكار كنم ؟ مثل اتوران كردن درايو سي دي رام

zerosector
24-09-2007, 08:35
كسي جوابي براي اين سئوال ندارد؟

mahdi7610
24-09-2007, 09:41
دوست عزیز اینم از چیزی که می خواستی من که هر کاری کردم نشد . ببین شما می تونین . در ضمن نمی توان یک فولدر را اتوران کرد اما درایو های ویندوز را می توان اتوران کرد.
گام اول ساختن آيكن:

آيكن را ميتوانيد هر نرم افزاري كه خواستيد بسازيد . همانند فتوشاپ و يا غيره .... فقط توجه داشته باشيد كه پسوند آيكن شما بايد به صورت .ico بايد باشد و اندازه تصوير هم 32*32 بايد باشد.

گام دوم AutoRun سازي درايو
فرض كنيد درايو هاي متعددي در هارد ديسك شما وجود دارد و شما هر كدام را براي منظور خاصي در نظر گرفته ايد .مثلا درايو D براي موسيقي و درايو E براي عكس ها يا فيلم ها . آيا دوست داريد با باز كردن درايو D به طور خودكار ويندوز مديا پلير باز شود؟

براي اين كار:
1- ابتدا برنامه Notepad را باز كنيد و عبارت زير را در آن تايپ كنيد

[AutoRun]
Media player\wmplayer.exe
Open=C:\Program Files\Windows
Icon=mahdi7610. ico

از منوي فايل گزينه Save AS را انتخاب كنبد و آن را به صورت زير ذخيره كنيد :

File Name : AutoRun.inf
Save as type :All Files
Encoding: ANSI

2- آيكوني را كه در مرحله قبل درست كرده ايد\ما در اينجا از نام mahdi7610.ico استفاده كرديم را مستقيم در درايو D كپي كنيد (همان درايوي كه ميخواهيد اتوران شود) . براي اجراي اين فرامين سيستم رايكبار ديگر راه اندازي كنيد تا تغييرات اعمال شود.

حالا با 2 بار كليك كردن بروي آيكن درايو D مديا پلير باز ميشود.
اين كار را براي درايو هاي ديگه و با برنامه هاي ديگه هم ميتوانيد انجام دهيد .

nasim965
24-09-2007, 13:05
سلام دوستان
من كل اطلاعات مربوط به ساخت فايل autorun را خوندم اما جواب سوالم رو نگرفتم . من ميخواهم يك فايل power point باز بشه فقط همين. ( از autorun محيط power point هم نمي خوام استفاده كنم ،چون فايلم پسورد داره و خيلي چيزاي ديگه ) لطفاً كمك كنيد خيلي مهمه

Mr.K2
24-09-2007, 13:22
سلام دوستان
من كل اطلاعات مربوط به ساخت فايل autorun را خوندم اما جواب سوالم رو نگرفتم . من ميخواهم يك فايل power point باز بشه فقط همين. ( از autorun محيط power point هم نمي خوام استفاده كنم ،چون فايلم پسورد داره و خيلي چيزاي ديگه ) لطفاً كمك كنيد خيلي مهمه

توی پاور پینت برو و گزینه Save As رو بزن....

توی منو یه گزیه داره ( حالا دقیقا یادم نیست الان پاور پینت ندارم ) به نام پروجکتور و یا ....که پروژه رو با پسوند PPs ذخیره میکنه...و شکل آیکونش هم عوض میشه....

اینجوری فقط روش کلیک کنی مستقیم پروژه باز میشه و توی محیط پاور وینت نمیره دیگه....

nasim965
24-09-2007, 15:39
خيلي ممنون Mr.k2 يك مرحله كارم پيش رفت حالا مي خواهم همين فايل pps.* روي يك سي دي به صورت autorunكنم .( يعني سي دي رو كه تو درايو مي گذارم خودش باز بشه )لطفاً بازم كمكم كنيد .

mahdi7610
24-09-2007, 17:37
دوست عزیز شما باید برنامه ای را که با پاور پوینت درست کردید را با پسوند pps سیو کنید بعد برنامه notpad را باز کنید و برنامه زیر را توی اون بنویسید به جای mahdi7610 باید نام برنامه ای را که درست کرده اید را بدهید البته باید بین کاراکترهای اسم برنامه فاصله ای نباشد
[autorun]
OPEN=mahdi7610.EXE
ICON=mahdi7610,0
سپس برنامه نوت پد را به صورت زیر سیو کنید
از منوي فايل گزينه Save AS را انتخاب كنبد و آن را به صورت زير ذخيره كنيد :

File Name : AutoRun.inf
Save as type :All Files
Encoding: ANSI
سپس برنامه پاور پوینت را با اتورانی که درست کرده اید روی سی دی و در ریشه سی دی رایت کنید

p_s_m
24-09-2007, 18:04
ميشه بيشتر توضيح بدين؟؟؟؟؟

مي خواي روي cd رايت كني؟؟؟؟

Mr.K2
24-09-2007, 22:13
خيلي ممنون Mr.k2 يك مرحله كارم پيش رفت حالا مي خواهم همين فايل pps.* روي يك سي دي به صورت autorunكنم .( يعني سي دي رو كه تو درايو مي گذارم خودش باز بشه )لطفاً بازم كمكم كنيد .

خواهش میکنم:11:

مهدی 7610 جان هم که در مورد رایت رو سیدی و اتوران گفتند...به همین راحتی فقط 2 خط دستور توی نوت پد....

reza.majazi
24-09-2007, 23:52
برنامه های زیادی برای ساخت اتو ران هست کافیه کمی سرچ کنی . این برنامه ها خودشون محیط های پیش فرض قشنگی هم دارن که امکان ویرایششون به سلیقه ی خودت هست.

موفق باشی.

Mr.K2
25-09-2007, 00:06
برنامه های زیادی برای ساخت اتو ران هست کافیه کمی سرچ کنی . این برنامه ها خودشون محیط های پیش فرض قشنگی هم دارن که امکان ویرایششون به سلیقه ی خودت هست.

موفق باشی.

اره درسته اونا هم هست....

اگر محیظ گرافیکی بخوای اونا بهتره...اما اگر میخوای فقط همون فایل اجرا بشه مستقیم همون روشی که دوستمون گفتند خیلیی بهتره....

nasim965
25-09-2007, 08:35
از همه دوستان كه جوابمو دادن متشكرم ، آقا مهدي عزير اما من فايل exe .* ندارم من تنها يك فايل nasim.pps دارم كه مي خوام اونو aurorun كنم و روي cd رايت كنم .

mahdi7610
25-09-2007, 09:52
nasim965 جان عزیز . فایل exe برای برنامه هایی است که به پروژه انها به صورت exe است مثل همه مجموعه برنامه ها . ولی چون شما با پاور پوینت درست کردید باید به جای exe از همان پسوند pps استفاده کنید ( من خودم تا حالا این کار را نکردم ولی فکر کنم بشه این کار را کرد چون اکثر اتورانهایی را که من درست کردم به صورت exe بوده ). برای اینکه بتونید اتورانهای حرفه ای و زیبا درست کنید بهترین برنامه مولتی مدیا بیلدر هستش که من خودم با این برنامه کار می کنم و اتوران های زیادی هم درست کردم . شما می تونید با بعضی از برنامه های تبدیل کننده پروژه خود را که به صورت pps سیو کرده اید را به exe تبدیل کنید . یا می تونید از محیط خود بیلدر همه اون کارهایی را که با پاور پوینت کردید را انجام بدید با امکانات بیشتر.

nasim965
25-09-2007, 10:14
مرسي از راهنماييت ، براي دوباره كار كردن فرصت ندارم . فايل من 47 صفحه پاور پوينت و مشكلم اينه كه روي cd اتوران كنم

Ehsan Ansari
01-10-2007, 17:46
سلام

بهترین کار واسه اوتوران کردن پاور پوینت استفاده از power point viewer

اگه هنوز مشکلتون حل نشده بگین توضیح بدم

wordist
12-11-2007, 11:11
مرسي از راهنماييت ، براي دوباره كار كردن فرصت ندارم . فايل من 47 صفحه پاور پوينت و مشكلم اينه كه روي cd اتوران كنم
سلام دوست عزيز

شما فايلت رو با پسوند ppt ذخيره كن و بعد اتوران كن

Sam@n
12-11-2007, 20:59
نرم افزار ساخت اتوران : multi media builder