PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رشته برق

mahsa1469
21-09-2007, 19:24
سلام خلاصه می گم من امسال پیش دانشگاهی هستم رشته ریاضی امسال کنکور دارم دوست دارم تو رشته ی برق درس بخونم از تون می خوام من را راهنمایی کنید آخه نمی دونم تصمیم درستی دارم یا نه ممنون می شم من را با این رشته بیشتر آشنا کنید

h_zaman06
21-09-2007, 23:55
با اجازه بزرگترا

بستگی به خودت داره . خیلی از این هایی که میان برق حتی به عمرشون یه بار هم هویه دست نگرفتن یا اینکه مقاومت ندیدن . اما چون همه میگن برق رشته خوبیه و با کلاس پا میشن میان برق آخرشم توش میمونن

البته اینم بگم تو دانشگاه کمتر کارهای عملی وجود داره مگه اینکه خودت دنبالش باشی . و بیشتر روی تئوری کار میشه . و بیشترشم ریاضی هست . اگه ریاضیت خوبه بیا وگرنه کارت خیلی سخته ( مثله من . که توش موندم . من به عشق برق اومدم حالا فقط باید ریاضی بخونم )

دیگه همین دیگه

موفق باشی ( ایشالا دانشگاه شریف )

mahsa1469
22-09-2007, 10:54
نه من از اونایی نیستم که تا حالا هویه دست نگرفته یا مقاومت ندیده به ریاضی هم علاقه دارم تازگی ها منو خیلی منصرف میکنن مشاور مدرسه مون می گفت اصلا رشته ی مناسبی نیست به این فکر کن که بچه های فنی هم می تونن این رشته را انتخاب کنن و این جوری تو یک سال از هم سن وسال های خودت عقب می افتی میتونم ازتون خواهش کنم من رو با بازار کار ای رشته هم آشنا کنید

h_zaman06
22-09-2007, 11:22
این رشته جا برای کار خیلی داره واصلا به نظر من هیچ وقت پر نمیشه . چونتو بعد از فارغ التحصیلی می تونی برای خودت کار کنی و یک تولید کننده بشی حالا کمترین و خردترینش محافظ یخچال تا برسه به سیستم های پیشرفته اتوماسیون که برای شرکت استفاده داره

یا اینکه می تونی بری توی کارخانه ها یا شرکت ها یا ادارات کار کنی

یا اینکه می تونی وارد شاخه های جانبی بشی مثل روباتیک که الان تو بورسه یا سخت افزار کامپیوتر یا سیستم های الکترونیکی برای خودرو یا منازل و ...... خلاصه جا برای کار زیاد هست مهم اینه که تو قابلیتش رو بدست بیاری و تو زمینه خودت شماره یک باشی اون وقت برای کار همه روی تو انگشت میزارن:46:

mahsa1469
22-09-2007, 12:04
پس این که می گن رشته ی برق یک رشته ی کاملا مردونه است و به درد دخترا نمی خوره دروغه؟

?hasti
22-09-2007, 12:12
منم بهت این رشته رو پیشنهاد نمی کنم من خودم الان اصلا راضی نیستم که دارم این رشته رو می خونم خیلی رشته سنگینی علاوه بر این اگر من وارد محیط کار بشم اصلا نمی تونم یه مدار ساده رو تحلیل کنم البته اگر علاقه داری و توی این رشته خیلی اکتیو باشی می تونی موفق باشی ولی فقط خودت باید پیگیر کارت باشی و برق این چیزای عامیانه ای که تو جامعه جا افتاده نیست و خیلی پیچیده تر از این حرفاست:41:
من از رشته صنایع خیلی تعریف شنیدم:40:

mahsa1469
22-09-2007, 12:27
منم بهت این رشته رو پیشنهاد نمی کنم من خودم الان اصلا راضی نیستم که دارم این رشته رو می خونم خیلی رشته سنگینی علاوه بر این اگر من وارد محیط کار بشم اصلا نمی تونم یه مدار ساده رو تحلیل کنم البته اگر علاقه داری و توی این رشته خیلی اکتیو باشی می تونی موفق باشی ولی فقط خودت باید پیگیر کارت باشی و برق این چیزای عامیانه ای که تو جامعه جا افتاده نیست و خیلی پیچیده تر از این حرفاست:41:
من از رشته صنایع خیلی تعریف شنیدم:40:
شما با علاقه وارد این رشته شدید؟

h_zaman06
22-09-2007, 15:16
منم گفتم که همه چیز بستگی به خودت داره!

ببین به چی علاقه داری برو سراغش

خب البته معلومه که هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

ako.2007
22-09-2007, 15:53
منم سلام.به نظر من رشته برق زیاد به دختر یا پسر بودن نداره انم که میگن یه رشته پسرونس زیاد درست نیست چون بیشتر ریاضیه و ذهنی.ولی یه رشته واقعا" سخته.به نظر منم رشته سنایع یه رشته خوبه چون هم بازار کارش واقعا" زیاده هم سادس. نمیگم مطمئنا" ولی اگه اطلاعت الانم رو داشتم شاید میرفتم صنایع.به هر حال تصمیم با خودته ورتبت.
انشا الله هر رشته ای رفتی موفق باشی. :20:

mahsa1469
22-09-2007, 17:34
به نظر شما دانشگاه شیراز تا رتبه ی چند قبول می شم چه جوری باید درس بخونم چه درسی را باید بیشتر بخونم ؟می گن باید فیزیک رو بالا بزم

h_zaman06
22-09-2007, 18:02
یه پیشنهاد دیگه هم بهت میکنم

اینقدر الان دنبال این نباش که کجا قبول میشی و چه رشته ای می تونی بری

بشین خوب درسا را بخون که یه رتبه خوب بیاری . وقتی نتایج اعلام شد اون وقت با یه رتبه خوب انتخاب های زیادی داری و راحت می تونی در موردشون تصمیم بگیری

منم می خواستم برق دانشگاه صنعتی اصفهان بیارم اما چی شد هیچی دانشگاه آزاد برقشو آوردم

mahsa1469
22-09-2007, 19:52
اما من اصلا نمی خوام دانشگاه آزاد امتحان بدهم آخه هزینه ی آن زیاد است

anti_girl
22-09-2007, 20:11
دوست عزیز من دانشجوی برق هستم(برق صنعتی) رشته برق به دو دسته کلی تقسیم میشه یکی الکتونیک و دیگری الکتروتکنیک هست که باز الکترو تکنیک خودش به دو دسته تاسیسات برق و برق صنعتی تقسیم میشه دوست عزیز رشته برق در کل یعنی فیزیک و یکمی هم باید مرد عمل باشی اگه هیتس بیا اگه نیستی نیا که نمیتونی بیای بالا

?hasti
23-09-2007, 13:42
شما با علاقه وارد این رشته شدید؟
من اول به این رشته علاقه داشتم ولی وقتی وارد دانشگاه شدم تازه متوجه شدم برق چیه و دید من چقدر در مورد برق اشتباه بوده منم بهتون پیشنهاد می کنم از حالا اینقدر به فکر رشته و اینکه چه دانشگاهی قبول بشید نباشید چون رو کنکور اصلا نمی شه حساب باز کرد و کنکور به هیچ کس وفا نمی کنه :46:البته برای بعد هم فقط با علاقه وارد یه رشته بشید در مورد برق دانشگاه شیراز کم کم باید رتبه زیر 1500 باشه
این را هم بگم بازار کار برق خیلی خوبه ولی باید خیلی کار بلد و حرفه ای باشید من الان ترم 7 برق سراسری می خونم اگه قرار باشه دوباره انتخاب رشته کنم حاضرم برق سراسری رو با آزاد صنایع عوض کنم
بازم اگه خیلی خیلی به برق علاقه دارید موفق می شید

saeed666
23-09-2007, 14:02
سلام...

برق رشته خیلی سختی است . اگه میخواید در آینده با همون رشته ای که درس خوندید کار کنید و علاقه دارید انتخاب خوبیه ولی اگه برای اسم و مدرک و این که باهاش بشه یه جای دیگه کار کرد و... باشه یه رشته ای مثل صنایع و عمران که آسونترند بهتره .

مثلا من از تعداد زیادی از دوستام و اطرافیانم شنیدم که میگن صنایع تو دانشگاه معروفه به رشته گلابی ! همه چیزو به طور سطحی یاد میگیری و واقعا بعد چند سال که فکر میکنی میبینی هیچی یاد نگرفتی !

ولی دوباره تکرار میکنم اگه درستون خوبه و علاقه به درس و... دارید رشته هایی مثل برق و مکانیک رشته های خیلی خوبین .

یه نکته ی دیگم هست : فرق سراسری و آزاد فقط تومدرک لیسانسه یعنی دیگه از لیسانس به بعد هزینه ی هر دوشون تقریبا مثل هم میشه . حتی اگه سراسری شبانه باشه تو مقطع لیسانس هم مثل آزاد در میاد.

از لحاظ اعتبار مدرک هم خیلی مهم نیست چون فقط 3 تا دانشگاه : صنعتی شریف و صنعتی اصفهان و شیراز هستند که مدرک واقعی بین المللی دارند . و حتی دانشگاه تهران هم این طور نیست.

...

h_zaman06
23-09-2007, 15:35
البته ایشالا که سراسری قبول میشی اما همیشه یه پشتیبان برا خوذت بزار

پولشم خدا جور می کنه

mahsa1469
23-09-2007, 16:51
سلام...

برق رشته خیلی سختی است . اگه میخواید در آینده با همون رشته ای که درس خوندید کار کنید و علاقه دارید انتخاب خوبیه ولی اگه برای اسم و مدرک و این که باهاش بشه یه جای دیگه کار کرد و... باشه یه رشته ای مثل صنایع و عمران که آسونترند بهتره .

مثلا من از تعداد زیادی از دوستام و اطرافیانم شنیدم که میگن صنایع تو دانشگاه معروفه به رشته گلابی ! همه چیزو به طور سطحی یاد میگیری و واقعا بعد چند سال که فکر میکنی میبینی هیچی یاد نگرفتی !

ولی دوباره تکرار میکنم اگه درستون خوبه و علاقه به درس و... دارید رشته هایی مثل برق و مکانیک رشته های خیلی خوبین .

یه نکته ی دیگم هست : فرق سراسری و آزاد فقط تومدرک لیسانسه یعنی دیگه از لیسانس به بعد هزینه ی هر دوشون تقریبا مثل هم میشه . حتی اگه سراسری شبانه باشه تو مقطع لیسانس هم مثل آزاد در میاد.

از لحاظ اعتبار مدرک هم خیلی مهم نیست چون فقط 3 تا دانشگاه : صنعتی شریف و صنعتی اصفهان و شیراز هستند که مدرک واقعی بین المللی دارند . و حتی دانشگاه تهران هم این طور نیست.

...
یکی از دلایلی که به این رشته علاقه دارم سخت بودن اون از کوچیکی کارای سخت تر رو ترجیح می دادم پدر مادرم همیشه به می گن باید پسر به دنیا می اومدم گرچه از رشته ی برق اصلا خوششون نمی اد ومیگن بهتری کار برای یک دختر معلمیه
به هر حال از راهنمایی تون ممنونم