PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری یه متنو حاشیه بندی کنم؟

بهنازی
20-09-2007, 17:52
با سلام به خدمت همه دوستان من یه متن ورد دارم ولی نمیدونم چجوری از حاشیه بندی و نمونهای مختلفی که خود ورد ارئه میده استفاده کنم؟
ویکی هم اینکه چجوری شماره بندی کنم؟

ممنون میشم در این موارد کمک کنید.

mahdi7610
20-09-2007, 20:29
دوست عزیز برنامه وورد را باز کنید و به تب Format بروید و گزینه Borders and shading را انتخاب کنید از پنجره باز شده تب page Border را انتخاب کنید گزینه اخر Art را باز کنید و از انجا می تونید حاشیه های اماده را انتخاب کنید

Behroooz
20-09-2007, 21:45
ممكنه براي اين كار به سي دي نصب افيس نياز پيدا كنيد .

aliali58
22-09-2007, 12:38
براي زدن شماره صفحه هم مي‌توانيد از منوي Insert گزينه ...pagenumber را انتخاب كنيد كه مستطيل بالا دو گزينه دارد كه شما مي‌توانيد بگوييد كه شماره صفحه را برايتان بالاي صفحه بزند يا پايين و از مستطيل پايين مي‌توانيد چپ راست يا وسط را انتخاب كنيد

shvalaie
22-09-2007, 12:55
سلام.. براي اطلاعات بيشتر ميتونيد از تاپيك مخصوص ورد كه آدرسش توي امضام هست ... استفاده كنين...

توي بحثهاي نرم افزاري ... در ضمن ... ميتونين از فهرست (كه البته هنوز ناقصه) هم استفاده كنين.

بهنازی
22-09-2007, 23:01
با تشکر از دوستان من میخواستم حاشیه زیبا با طرحهای مختلف بزنم اینی که شما میگیم فقط خط ساده هست ؟
حالا همین خط هم چجوری تنظیم کنیم که به لبه های کاغذ نزدیکتر باشه تا متن؟

TEC
22-09-2007, 23:29
عزیزم با خط کشی در صفحه وجود داره میتونی تنظیم کنی، و به سمتی که دوست داری بکشیش.
Format Menu (But I Think)/ Ruler

بهنازی
23-09-2007, 11:07
خوب میخام در همه صفحات اعمال بشه.

mahdi7610
23-09-2007, 17:22
بهنازی عزیز . این حاشیه ها کجا یه خط ساده هستن این همه حاشیه . از میسری که توی پست اول گفتم باید به اخر صفحه نگاه کنید و در قسمت Art کلی حاشیه اونجا هستش گاهی اوقات باید سی دی هم باشه تا اگه حاشیه ها نصب نشده بودند از روی سی دی نصب شوند . با انتخاب یک حاشیه اون حاشیه به تمام صفحات اعمال می شود برای تنظیم کردن حاشیه ها هم باید به بالای صفحه نگاه کنی یک خط کش هستش که دارای کرکره هستش باید اونا را جابه جا کنی

TEC
24-09-2007, 01:37
خب در همه ی صفحات ایجاد میشه، کافیه روی یه صفحه کاری که گفتم انجام بدی.
موفق باشی.

بهنازی
28-09-2007, 17:39
با سلام و تشکر از دوستان عزیز یه سوال دیگه واسم پیش اومد :

من کادر بندی کردم وحالا که میخوام شماره بندی کنم هر کاری میکنم شمارها میوفته داخله کادر چجوری باید این شماره بیوفته خارج کادر و یه کلمه ثابت مثلا صفحه هم کنار شماره بنویسیم؟

با تشکر

TEC
28-09-2007, 17:54
یعنی چی عزیزم؟
یعنی میخوای شماره صفحه بزنی ؟

DrXoX
28-09-2007, 20:25
سلام
در تكميل صحبت دوستان ،

براي ايجاد حاشيه هاي زيبا در Word مراحل زير را به ترتيب انجام دهيد

1- از منوي Format ، گزينه Border and Shadig را انتخاب كنيد
2- در پنجره ظاهر شده به تب(سربرگ) ، Page Border‌ برويد
3 - پايين صفحه در قسمت Art با كليك روي ComboBox جلوي آن (فلش رو به پايين) ، صفحه پيغامي با اين مضمون ظاهر مي شود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
روي دكمه Yes كليك كنيد شايد از شما سي دي درخواست كند كه در اين موقع بايد سي دي مربوطه را در سي دي رام قرار دهيد( سي دي Office )
4 - بعد از اتمام نصب در قسمت Art كه قبلا فقط (none ) وجود داشت الان حاشيه هاي زيبايي نيز به آن اضافه شده است كه هر يك را به سليقه خود مي توانيد انتخاب كنيد
5 - بالاي ‍ComboBox مربوط به Art ، يك ComboBox ديگر به نام Width وجود داره كه مي تونيد عرض حاشيه مورد نظرتون رو كم يا زياد كنيد
6- در قسمت Preview نيز كه سمت راست پنجره Page Border وجود داره مي تونيد حاشيه هاي ، بالا، پايين ، چپ و راست صفحه را حذف و اضاف كنيد( ياد حذف و اضافه دانشگاه افتادم )
7- گوشه پايين همين صفحه Page Border در قسمت Apply to يك دكمه با نام Option وجود داره روي آن كليك كنيد
8 - در پنجره ظاهر شده يعني Border and Shading Options ، در قسمت Margin مي تونيد ميزان فاصله متن از حاشيه را بالا ، پايين ، چپ و راست صفحه تعين كنيد
9 - در قسمت Measure From با انتخاب گزينه Text باعث مي شويد متن از حاشيه فاصله نداشته باشد

براي شماره گذاري صفحات هم بايد مراحل زير رو دنبال كنيد

1- از منوي Insert گزينه Page Numbers را انتخاب كنيد
2 - در پنجره ظاهر شده در قسمت Positon مي تونيد موقعيت قرار گيري شماره ( بالاي صفحه يا پايين صفحه ) ،
در قسمت Alignment محل قرار گيري شماره چپ، راست و... ، را تعيين كنيد
3- با كليك روي دكمه Format در پنجره ظاهر شده و با استفاده از گزينه Number format ، نوع شماره گذاري را مشخص كنيد

پايان

اگر باز هم مشكلي بود بپرسيد تا جايي كه بتونم كمك مي كنم

هيچ جوابي بدون اشكال نيست اگر اشكالي در اين جوابها بود لطفا بگيد تا كساني كه از جواب استفاده مي كنند دچار مشكل نشوند