PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین کارت برای 200 تا 260 تومن.

becareful
20-09-2007, 02:18
دیدم چند تا از دوستان در مورد ایسوس میسوز(و ...) صحبت میکردن حیف دیدم که اینو بگم که الان 8600gts شرکت XFX با بهترین فرکانس هسته 720mhz و بهترین فرکانس حافظه 2030 مگا هرتز بهترین کارت توی این بازه قیمته. در ضمن فن خوب و بزرگی داره که کامل همه ی رم و بقیه اجزا رو میپوشونه.و ایکس اف ایکس حوزه تخصصیش کارت گرافیکه و مثل ایسوس و گیگابایت از کارت گرافیک گرفته تا کارت صدا و ... نمیزنه (بگزریم از اینکه مادر برد و چند محصول عالی دارن) و xfxحتی روی کارت های ای تی آی هم کار نمیکنه مثل Gainward و sparkle و EVGA

vahidhgh
20-09-2007, 02:25
شما xfx را میخوای با کدام مادر برد مچ کنی ما ایسوس و گیگا را برای این میگیم که با مادر برد مچ هستند در ضمن شکی در اینکه xfx کارت خوبی هست وجود نداره

Lamerdsystem
20-09-2007, 11:32
8600gts. خوبه با اکثر مادربرد ها هم مچ میشه

chaos theory
20-09-2007, 13:01
شما xfx را میخوای با کدام مادر برد مچ کنی ما ایسوس و گیگا را برای این میگیم که با مادر برد مچ هستند در ضمن شکی در اینکه xfx کارت خوبی هست وجود نداره
درسته
وقتی قطعات با هم مچ میشن شما میتونی از نهایت قدرت و کیفیت آنها استفاده ببری بنابر این باید ببینی مادربردت چیه مثلا من رو مادربرد asuse کارت asuse Geforce 8600 gts رو بستم که به جرات میگم فوق العاده است واقعا قدرت رو احساس میکنم چون حسابی با هم مچ هستن برنامه 3d mark رو سوسک کرد.:46:

Stream
20-09-2007, 13:15
تا وقتي بردها همگي nVidia Reference هستند هيچ فرقي وجود نداره! همه مدلهاي 8600GTS فنشون همونطور هست.

becareful
20-09-2007, 13:40
مچ کردن همش الکیه و اصلا آدم نمیفهمه الان قطعات مچ هستن یانه حتی امکان داره یه کارت اسوس و مادرشو بگیری مچ نباشن. راستی فرکانس هسته ش بیشتره 730 مگاهرتزه.

chaos theory
20-09-2007, 19:55
مچ کردن همش الکیه و اصلا آدم نمیفهمه الان قطعات مچ هستن یانه حتی امکان داره یه کارت اسوس و مادرشو بگیری مچ نباشن. راستی فرکانس هسته ش بیشتره 730 مگاهرتزه.
:31:جالب بود:31:

Stream
20-09-2007, 20:00
:31:جالب بود:31:
تاييد ميشه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsankalak
20-09-2007, 21:18
به نظر من حتی اینم مهمه که مثلا کارت گرافیک ایسوسی رو که میگیری گارانتیش ماله همون شرکتی باشه که مادربردم گارانتیشه چون واقعا من به چشم دیدم یه مادربرد ایسوس با یه مدل مشخص (از نظر قطعات مونتاژ شده روش) گارانتی به گارانتی فرق داره رو یکی خازن سولید بود رو یکی معمولی! مسخرست نه ؟؟؟؟؟؟ (متاسفانه تقلب توی بازار کامپیوتر بیداد می کنه )

Stream
20-09-2007, 21:23
به نظر من حتی اینم مهمه که مثلا کارت گرافیک ایسوسی رو که میگیری گارانتیش ماله همون شرکتی باشه که مادربردم گارانتیشه چون واقعا من به چشم دیدم یه مادربرد ایسوس با یه مدل مشخص (از نظر قطعات مونتاژ شده روش) گارانتی به گارانتی فرق داره رو یکی خازن سولید بود رو یکی معمولی! مسخرست نه ؟؟؟؟؟؟ (متاسفانه تقلب توی بازار کامپیوتر بیداد می کنه )
ميشه يكم بيشتر توضيح بديد؟ چه مدلي اينطوري هست؟

becareful
20-09-2007, 23:47
تا وقتي بردها همگي nVidia Reference هستند هيچ فرقي وجود نداره! همه مدلهاي 8600GTS فنشون همونطور هست.
بلهههههههههههههههههه؟؟؟؟؟ ؟؟ همشون فنشون یکیه میخای عکس 4 تا مدل با 4 فن مختلف 8600GTS برات اینجا بذارم!!!!!!!!!!!!!!!!!! تازه سایلنت پایپ و لوله هی خنک کننده به کنار که اونجوری 10 تا مدل میشه.در ضمن برند های معروف اکثرا مچ میشن چون که اینقدر برای گیگا و ایسوس و چند تای دیگه مهمه که هر بار با آپدیت بایوس سعی میکنن بهترین مادر برد برای کار با قطعات دیگه (گرافیک و رم و...)رو بیرون داده باشن.از اونطرف هم nVIDIA درایور آپدیت بیرون میده.

Stream
21-09-2007, 00:03
مدلهاي nVidia Reference رو گفتم. لطفا كامل بخونيد بعد اينطوري نظرتون رو اعلام كنيد.

XFX
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ASUS

eVGA

becareful
21-09-2007, 00:23
innod3d ,biostar اینا مرجعشون این شکلی نیست.

Stream
21-09-2007, 00:28
innod3d ,biostar اینا مرجعشون این شکلی نیست.
پس اونها يا از برد مرجع استفاده نميكنند يا فقط خنك كننده رو عوض كرده اند. ولي در كل همه 8600GTS هاي nVidia Reference از همين خنك كننده هاي خفن دارند . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

active_277
21-09-2007, 03:15
درسته
وقتی قطعات با هم مچ میشن شما میتونی از نهایت قدرت و کیفیت آنها استفاده ببری بنابر این باید ببینی مادربردت چیه مثلا من رو مادربرد asuse کارت asuse Geforce 8600 gts رو بستم که به جرات میگم فوق العاده است واقعا قدرت رو احساس میکنم چون حسابی با هم مچ هستن برنامه 3d mark رو سوسک کرد.:46:

شما باید همین کارت رو یه مادر بورد دیگه با همین مشخصات ببندی اونوقت تست بگیری بدون مقایسه کردن چجوری فهمیدی که امتیازش تو برنامه 3d mark از مچ شدن خوب قطعات بوده؟:13:
به نظر منم مچ شدن قطعات با هم الکیه شایدم قدیما یه همچین چیزی بوده ولی الان دیگه فکر نکنم

Lord_theOne
21-09-2007, 08:17
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

becareful
21-09-2007, 15:06

منظورت از این سایت ها چیه؟توش از کارت ام اس آی گفته خوب چی شده؟

Lord_theOne
21-09-2007, 15:17
عزيز چند مدل بود چيشنهاد دادم اشكال داره؟ گفتم اينها هم هستند هم قدرت خوبي دارند هم Msi‌قيمتهاي ارزاني دارد

Stream
21-09-2007, 15:17
منظورت از این سایت ها چیه؟توش از کارت ام اس آی گفته خوب چی شده؟
منظورش اين بود كه MSI هم از اون خنك كننده هاي خفن داره. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

becareful
21-09-2007, 17:57
آها پس نکته انحرافی داشت!

chaos theory
21-09-2007, 21:26
شما باید همین کارت رو یه مادر بورد دیگه با همین مشخصات ببندی اونوقت تست بگیری بدون مقایسه کردن چجوری فهمیدی که امتیازش تو برنامه 3d mark از مچ شدن خوب قطعات بوده؟
به نظر منم مچ شدن قطعات با هم الکیه شایدم قدیما یه همچین چیزی بوده ولی الان دیگه فکر نکنم
ای بابا ما به چه زبونی بگیم مچ شدن الکی نیست .:19:
این خودش یه مبحث جالب و در عین حال پیجیده و وقت گیره من نشنیدم اینورا کسی واسه این کار وقت بذاره .
واسه مچ کردن قطعات باید قطعه شناس باشی و از الکترونیک هم فووووول سر در بیاری.
هستند آدمایی که دونه دونه قطعات رو ازmotherboard بگیر تا cd rom رو میشینن با هم مچ میکنن باید تمام اطلاعات قطعات رو بدونی و کارا ترین رو ببندی.
وقتی از چیزی سر در نمیاریم دلیل نمیشه که بگیم الکیه:13:

becareful
21-09-2007, 23:21
چی میگی مهندس الکترونیک صنعتی شریف هم نمیتونه از لحاظ سخت افزاری اگه 2 قطعه هم نام نباشن بگه که مچ هستن یا نه. میدونی سی پی یو و جی پی یو چه تکنولوژی دارن؟میدونی ایران نمیتونه یه مودم 7 تومنی دیال اپ درست کنه؟میدونی farasoo که به قول ما ایرانیا یکی از تولید کننده هاست که مونتاژ کن نیست و خودش همه کاراشو میکنه و اسم ایران رو کمی بالا میبره تکنولوژی و طراحی قطعات رو شریک آسیای شرقیش انجام میده و فقط اون سرمایه رو پشتیبانی میکنه؟؟؟همین مچ شدن هایی که میگن هم از توی منبع های خارجی خونده میشه و هیشکی نمیدو نه چی به چیه و فقط از طریق نرم افزاری مثلآپدیت بایوس و درایور میشه قطعات رو هماهنگ تر کرد.یا اینکه اسمشون یکی باشه و ما بگیم بله الان مچ هستن!! من هیچ ادعایی ندارم و کسایی هستن که اینجا از من بیشتر حالیشون شه ولی خوب یه چیزایی رو تو نباید نادیده بگیری.

active_277
22-09-2007, 01:50
ای بابا ما به چه زبونی بگیم مچ شدن الکی نیست .:19:
این خودش یه مبحث جالب و در عین حال پیجیده و وقت گیره من نشنیدم اینورا کسی واسه این کار وقت بذاره .
واسه مچ کردن قطعات باید قطعه شناس باشی و از الکترونیک هم فووووول سر در بیاری.
هستند آدمایی که دونه دونه قطعات رو ازmotherboard بگیر تا cd rom رو میشینن با هم مچ میکنن باید تمام اطلاعات قطعات رو بدونی و کارا ترین رو ببندی.
وقتی از چیزی سر در نمیاریم دلیل نمیشه که بگیم الکیه:13:

شاید حرف شما تو بعضی موارد درست باشه
ولی خب فکر نمیکنم با این همه پیشرفتی که صنعت سخت افزار داشته مثلا کارت گرافیک asus با مین abit مچ نشه
و اون کارایی که روی یه مین Asus داره رو abit نداشته باشه
وقتی که کارت گرافیک روی pci e نصب میشه و چیپ هر دوتا مادربورد یکسان هستش دیگه بقیه مسائل یا نرم افزاری یا به کیفیت ساخت قطعات بستگی داره که مسلما کیفیت ساخت قطعه یا مواد مصرفی تو همه شرکتهای بزرگ یکسان هستش
حالا میخوای یه مهندس قطعه شناسی که از الکترونیک هم فووووول سر در میاره پیدا کنیم ازش بپرسیم قضیه چیه:46:

Lord_theOne
22-09-2007, 06:41
مچ شدن با كارايي فرق دارد دوست عزيز active_277 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
يك سيستم مي بيني خوب بوت مي شود و كارهاي عادي را خيلي راحت انجام مي دهد
اما يك سيستم كه خيلي بهتر است بوتش ديرتر انجام مي شود و توي ويندوز كمي كندتر كارهار انجام مي دهد اما وقتي تست مي گيري يا توي كارهاي سنگين مشخص مي شود كه كدام بهتر است

becareful
22-09-2007, 17:53
ولی خب فکر نمیکنم با این همه پیشرفتی که صنعت سخت افزار داشته مثلا کارت گرافیک asus با مین abit مچ نشه
وقتی که کارت گرافیک روی pci e نصب میشه و چیپ هر دوتا مادربورد یکسان هستش دیگه بقیه مسائل یا نرم افزاری یا به کیفیت ساخت قطعات بستگی داره که مسلما کیفیت ساخت قطعه یا مواد مصرفی تو همه شرکتهای بزرگ یکسان هستش
حالا میخوای یه مهندس قطعه شناسی که از الکترونیک هم فووووول سر در میاره پیدا کنیم ازش بپرسیم قضیه چیه:46:
آره فکر کنم باید بریم کانون فرهنگی آموزش پیداش کنیم.:31:!

becareful
22-09-2007, 17:57
مچ شدن با كارايي فرق دارد دوست عزيز active_277 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
يك سيستم مي بيني خوب بوت مي شود و كارهاي عادي را خيلي راحت انجام مي دهد
اما يك سيستم كه خيلي بهتر است بوتش ديرتر انجام مي شود و توي ويندوز كمي كندتر كارهار انجام مي دهد اما وقتي تست مي گيري يا توي كارهاي سنگين مشخص مي شود كه كدام بهتر است
یعنی میگین اون که سیستمش بهتره ولی قطعاتش مچ نیسن بالاخره کارایی خودشو میتونه نشون بده؟ مثلا توی 3dmax میتونه از اونکه هماهنگتره جلو بزنه؟(خوب توضیح بدین انگار اطلاعات شما به درد ما میخوره)اگه همه ی راهاندازها و بایوس رو به روز بکنیم و خنک کننده های سیستم هم بهینه کنیم اونوقت درصد مچ شدنشون قابل ملاحظه نیست؟

Lord_theOne
22-09-2007, 19:24
اگر اين كارها را بكنيد مثلا درايورها هم آپديت باشد خيلي مي تواند تاثير داشته باشد حتي Slave و Master سي دي رامها يا كلا همه شون توي Load XP تاثير دارد و سيستم بهتر كار مي كند
شما توي كارهاي عادي مچ شدن خوب هست اما در كارهاي سنگين ديگه ربطي به مچ شدن تا حدود زيادي لازم نيست فقط بايد قطعات قوي باشند و آپديت باشند
اين بحث پيچيده هست من از نظر تجربي دارم اينها را بيان مي كنم من خيلي سيستمها ديدم بهتر از ماله خودم در كارهاي عادي كار مي كند ولي توي برنامه هاي سنگين يا Convert كردن كم مي آورند

chaos theory
22-09-2007, 19:54
چی میگی مهندس الکترونیک صنعتی شریف هم نمیتونه از لحاظ سخت افزاری اگه 2 قطعه هم نام نباشن بگه که مچ هستن یا نه. میدونی سی پی یو و جی پی یو چه تکنولوژی دارن؟میدونی ایران نمیتونه یه مودم 7 تومنی دیال اپ درست کنه؟میدونی farasoo که به قول ما ایرانیا یکی از تولید کننده هاست که مونتاژ کن نیست و خودش همه کاراشو میکنه و اسم ایران رو کمی بالا میبره تکنولوژی و طراحی قطعات رو شریک آسیای شرقیش انجام میده و فقط اون سرمایه رو پشتیبانی میکنه؟؟؟همین مچ شدن هایی که میگن هم از توی منبع های خارجی خونده میشه و هیشکی نمیدو نه چی به چیه و فقط از طریق نرم افزاری مثلآپدیت بایوس و درایور میشه قطعات رو هماهنگ تر کرد.یا اینکه اسمشون یکی باشه و ما بگیم بله الان مچ هستن!! من هیچ ادعایی ندارم و کسایی هستن که اینجا از من بیشتر حالیشون شه ولی خوب یه چیزایی رو تو نباید نادیده بگیری.
ببین عزیز دلم اصلا درست نیست واسه همچین مسئله ای اینقدر خودت رو ناراحت کنی:46:
relax باش:8:
اگه پستی که دادم به دقت بخونی میبینی که منم گفتم اینورا ندیدم کسی واسه اینکار وقت بذاره اصلا کی راجع به ایران حرف زد ایران فقط چیپس و پفک خوب میسازه:27:
صلوات بفرستید:10::40::11:

chaos theory
22-09-2007, 20:00
درسته منم با نظر شما موافقم . من در مورد مارک خاصی صحبت نکردم و نگفتم چی با چی جوره گفتم هستن آدمایی که میرن میشینن واسه این کار وقت می ذارن . ولش با با اصلا بیکارن این آدماااااا:27:
در ضمن نمیخواد بریم دنبالش بگردیم تو فک و فامیلای ما ریخته از اینجور بیکارا تو کانادا و انگلیس و غیره و غیره بیکار راه میرن قطعه مچ میکنن اصلا به ما چه ما که نمیتونیم. همین جنسای آشغال چینی هم از سرمون زیاده:41:

chaos theory
22-09-2007, 20:04
قربون آدم چیز فهم اصلا من حال میکنم با این lord the one :10:
ما از اول نظرمون و حرفمون همینه من که نگفتم یه مادر برد درپیت با یه سی پی یو آشغال مچ بشن موشک درست میشه همچین حرفی زدم؟؟؟؟؟؟
(اما تاثیر گذار هست)

Lamerdsystem
23-09-2007, 11:08
1-تولید کننده ها نهایت سعی شون رو میکنن تا قطعه ای رو بسازن که با قطعات دیگه مچ بشه حتی ممکنه اینکار 6 ماه طول بکشه
2-ایران هم مهندس های زیادی داره
3-ما ایرانی های به خاطر شرایط مالیمونه که نمی تونیم تولید کنیم و الان 30 ساله که تحریم هستیم حتی اگه تولید هم کنیم آشغال تولید می کنیم چون می خوایم سود کنیم و یک شبه ره صد ساله رو بریم
4-بهتره که برای استفاده از چند قطعه (برای مثال مادربرد -کارت گرافیک-سی دی رام و...)از قطعاتی استفاده کنیم که یه برند تولید کرده باشه برای مثال مادربرد ای سوز با کارت گرافیک ای سوز گیگا باگیگا ام اس آی با ام اس آی اگه هم می خوای مثل مچ بودن رو مطرح کنیم باید بیشنیم دونه دونه قطعات و باهم تست کنیم به نظر شما عملی هست؟؟؟؟!!!!!
(البته اینها نظر منه) نگید این باز می خواد جنگ و دعوا راه بندازه!!!!

chaos theory
23-09-2007, 13:47
ایول درست میگی منم همینو میگم منم میگم باید بیکار باشی بشینی دونه دونه قطعه مچ کنی درسته سخته اما غیر ممکن نیست دیدم افرادی رو که اینکار رو انجام میدن.