PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من چه طوری پارتیشن c: رو که NTFS هست Format کنم

shahramcat
05-09-2007, 13:47
من چه طوری پارتیشن c: رو که NTFS هست Format کنم ؟ تو داس میگه Unsupport !

shahin666
05-09-2007, 16:10
دوست عزيز شما مي تونيد با استفاده از برنامه Ntfs4dos اين كارو انجام بديد
اين برنامه براي شما يك فلاپي درست ميكنه كه مي تونيد در محيط داس هم به درايو هاي Ntfs دسترسي داشته باشيد

Herasat
05-09-2007, 17:05
سلام

شما مي توانيد از برنامه پارتيشن مجيك بوت ايبل كه در سي دي هاي بوت وپارتيشن بندي پيدا ميشود استفاده كنيد. در ضمن كار با اين برنامه خيلي راحت است.

reza.majazi
05-09-2007, 19:30
چرا اینقدر دردسر سی دی ویندوز اکس پی رو بزارین وقتی اومدین تو قسمت درایو ها رفتین d رو بزنید وبعد دکمه L رو بزنید حاال درایوتون پاک شده اگه می خواین که روی همون درایو ویندوز نصب کنید برین روش اینتر بزنین و گزینه فورمت میاد فرمت ان تی اف اس رو انتخاب کنین خودش فرمت می شه وبعد هم ویندوز خود به خود نصب می شه
و در غیر اینصورت اگه نمی خواین ویندوز رو اون درایو نصب کنید بعد از زدن دکم دی و ال دکمه c رو بزنین وبعد اینتر حال وقتی بیاین تو ویندوز روی درایو که کلیک کنید وا نمی شه شما گزینه فرمت رو انتخاب کنین و فرمت کنین.

mahdi7610
06-09-2007, 08:25
به خاطر این می گه Unsupport چون سی دی بوت شما بوت 98 هستش و بوت 98 نمی تونه درایوی که دارای فایل سیستم ntfs هست را فرمت کنه و باید بوت شما بوت xp باشه . برای اینکار می تونی یه سی دی ویندوز xp بوتیل بگیری و با اون داریو ntfs را فرمت کنی

ARASH66
06-09-2007, 09:19
كسي اون برنامه Ntfs4dos رو داره بزاره !

shahin666
06-09-2007, 12:53
اينم لينك برنامه Ntfs4dos

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
در ضمن اين برنامه كاملا رايگان هست

plain
06-09-2007, 13:24
آقا من هم همین کاری reza.majazi ، جان گفت را انجام دادم تا حالا شاید 5 بار همین جوری درایو C را فرمت کردم و ویندوز جدید نصب کردم (بدون مشکل )
ولی همین یک ساعت پیش دو باره روی یه سیستم اینکار را کردم کل هارد دیسک فرمت شد و یه ویندوز جدید نصب شد با تنها یه درایو
حالا همۀ اطلاعات روی سیستم را از دست دادم
برای Recovery شون که البته خودم بعید میدونم یه تاپیک کمک دادم تا ببینیم کسی راه کاری داره یا نه .

reza.majazi
06-09-2007, 17:18
آقا من هم همین کاری reza.majazi ، جان گفت را انجام دادم تا حالا شاید 5 بار همین جوری درایو C را فرمت کردم و ویندوز جدید نصب کردم (بدون مشکل )
ولی همین یک ساعت پیش دو باره روی یه سیستم اینکار را کردم کل هارد دیسک فرمت شد و یه ویندوز جدید نصب شد با تنها یه درایو
حالا همۀ اطلاعات روی سیستم را از دست دادم
برای Recovery شون که البته خودم بعید میدونم یه تاپیک کمک دادم تا ببینیم کسی راه کاری داره یا نه .

متاسفم که راهنمایم باعث درد سر شد ادرس تاپیکتون رو بدین بیام کمکتون کنم.

Herasat
06-09-2007, 17:46
چرا اینقدر دردسر سی دی ویندوز اکس پی رو بزارین وقتی اومدین تو قسمت درایو ها رفتین d رو بزنید وبعد دکمه L رو بزنید حاال درایوتون پاک شده اگه می خواین که روی همون درایو ویندوز نصب کنید برین روش اینتر بزنین و گزینه فورمت میاد فرمت ان تی اف اس رو انتخاب کنین خودش فرمت می شه وبعد هم ویندوز خود به خود نصب می شه
و در غیر اینصورت اگه نمی خواین ویندوز رو اون درایو نصب کنید بعد از زدن دکم دی و ال دکمه c رو بزنین وبعد اینتر حال وقتی بیاین تو ویندوز روی درایو که کلیک کنید وا نمی شه شما گزینه فرمت رو انتخاب کنین و فرمت کنین.

دوست عزير طبق گفته قبلم و تجربه اي كه داشته ام در بسياري از مواقع كه از خيلي از برنامه ها قطع اميد مي شود، Partition magic Pro 8.05 از سي دي Hiren's Boot CD از شركت SSG معجزه مي كند و كار با آن خيلي ساده است.

yade
06-09-2007, 18:04
چطوری میشه تو داس با این حافظه فلش (usb) کار کرد تو داس نمیشناسه

ahsanx
07-09-2007, 06:22
دوست عزیز فکر کنم در داس اگه اسم درایو فلش رو بزنی مثلا M به این صورت ( : m ) و بعد اینتر رو بزنی , وارد بشه