PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن مانیتور

sokote mordab
18-07-2007, 01:14
سلام
نمی دونم چی شد وقتی کامپیوتر را روشن می کنم سیستم روشن میشه نه بوق ممتد بزنه کا قعطه کامپیتور شل باشه ولی چرا چراغ مانیتور همانطور که سیستم خاموش خاموش روشن میشه فکر کردم از کارت گرافیک هم یک کارت گرافیک دیگه روی سیتم گذاشتم بازم همینطور کارت گرافیک هم روی سیستم دیگه تست کردم جواب داد گفتم شاید از مانیتور به سیستم دیگه وصل کردم مانیتور جواب داد به نظر شما مشکل چیست
ممنون

ahsanx
18-07-2007, 06:10
سلام
نمی دونم چی شد وقتی کامپیوتر را روشن می کنم سیستم روشن میشه نه بوق ممتد بزنه کا قعطه کامپیتور شل باشه ولی چرا چراغ مانیتور همانطور که سیستم خاموش خاموش روشن میشه فکر کردم از کارت گرافیک هم یک کارت گرافیک دیگه روی سیتم گذاشتم بازم همینطور کارت گرافیک هم روی سیستم دیگه تست کردم جواب داد گفتم شاید از مانیتور به سیستم دیگه وصل کردم مانیتور جواب داد به نظر شما مشکل چیست
ممنون

دوست عزیز سوکت و کابل رابط مانیتور که به کارت گرافیک نصب میشه رو چک کن . اگه مشکلی نداشه با توجه به چک کردن تمام قسمتها که با کامپیوتر دیگه ای چک کردی , مشکل از مانیتور هست که به احتمال زیاد مشکل از ( های ولتاژ ) یا ( آی سی سئویچ ) هست که اگه گارانتی داره برای تعمیر ببرش نمایندگی . موفق باشی

sokote mordab
18-07-2007, 09:48
مانیتور به سیستم دیگه وصل کردم راحت جواب داد

Hadi King
18-07-2007, 23:55
شايد مشكل از رم كامپيوترت باشه...جاي رم رو عوض كن

ahsanx
19-07-2007, 04:54
مانیتور به سیستم دیگه وصل کردم راحت جواب داد

دوست عزیز با شرایطی که گفتی مشکل از سوکتی است که کارت گرافیک رو اون جا میزنی . این قسمت رو چک کن اگه از اونجا هم نبود پس

مادربرد مشکل قطعه داره و در صورت امکان باید تعمیر یا تعویض بشه . در ضمن برق محل رو چك كن چون مانيتور در لحظه روشن شدن شدت

جریان زیادی میکشه . اگه میتونی با یه اهمتر ولتاژ پریز برق رو چک کن در بعضی محله ها برق افت ولتاژ داره حتی تا 180 ولت هم پائین میاد .

موفق باشی

javad2625
19-07-2007, 06:17
سلام
ممنون
اگه مانيتور ديگري داري، به سيستم وصل كن و ببين روشن ميشه يا نه!
ولي به احتمال زياد اشكال از مانيتور نيست و از سيستم هست. يه تعميركار سخت افزار مي تونه به راحتي مشكل رو حل كنه، ولي توي خونه بدون داشتن قطعات يدكي كافي، به سختي ميشه مشخص كرد كدوم قطعه مشكل داره،

مي تونيد داخل سيستم رو نگاه كنيد و از محكم بودن تمام اتصالات، كابل ها و قطعات مطمئن بشيد. اگه اخيراٌ دستكاري خاصي توي سخت افزارها يا توي Setup سيستم كرديد بگيد. راستي اگه مشكل از CMOS Setup باشه كافيه باطري مادربرد رو در بياريد و چند لحظه بعد دو باره جا بزنيد تا مشكل حل شه.

sokote mordab
19-07-2007, 13:54
خیلی ممنون از تمامی دوستان
همه کار های که گفته بودید و به ذهن خودم می رسید انجام داد جواب نداد
اخر کاری که به ذهنم رسید این بود که هارد کامپیوترش را در اوردم گذاشتم روی سیستم خودم ویندوزش را عوض کردم بعد گذاشتم روی سیستمش خدا را شکر تصویر نشون داد و خوشبختان مشکل سخت افزاری نداشت من تا دیدم درست شد سریع دو تا برنامه براش نصب کردم بهش دادم چون واقعا خیلی اعصابم را خراب کردم و هم خیلی وقتم را گرفت.