PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور ميشه فهميد دليل ريستارت شدن چيه؟

sherlock_Holmes
15-07-2007, 12:01
سلام
من سيستمم گاهي ريستارت ميشه الكي!
چطوري ميتونم بفهمم مشكل از كجاست؟ آيا برنامه اي هست كه مثلا پاور رو تست كنه يا بگه مشكل از اونه يا نه؟
من وسط بعضي بازيها با اين مشكل مواجهم. موقع كپي كردن از طريق Usbو يه بار هم داشتم Rar ميكردم ريستارت شد.
ويندوز عوض كردم! پارتيشن بندي كردم! جاي رم رو عوض كردم نشد. جالب اينجاست كه موقع رندر كردن با مكس كه ايتنقدر سنگينه هرگز چنين مشكلي پيش نيومده.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

TEC
15-07-2007, 13:15
ری استارت شدن میتونه دلایل مختلفی داشته باشه.. ممکنه مشکل از گرافیکت باشه.. میتونه از فن سی پی یو باشه. وقتی سی پی یو داغ میشه و نمیتونه پردازش رو انجام بده، ریست میشه.

موقعی که کامت رو روشن میکنی وارد ستاپ شو و از اونجا درجه حرارت سی پی یو رو نگاه کن ببین چقدره؟!

Hadi King
15-07-2007, 14:28
ريستارت شدن كامپيوترت واسه اينه كه پاورت به قطعاتت نمي خوره....يا ولت پاورت كمه واسه اينه كه هماهنگي با سيستمت نداره ريستارت ميكنه

sherlock_Holmes
15-07-2007, 14:49
ريستارت شدن كامپيوترت واسه اينه كه پاورت به قطعاتت نمي خوره....يا ولت پاورت كمه واسه اينه كه هماهنگي با سيستمت نداره ريستارت ميكنه

از جواباتون ممنون
اما به قطعات نميخوره يعني چي؟ پاوره ديگه. بايد چجوري باشه كه بهشون بخوره؟

Hadi King
15-07-2007, 15:17
منم ميدونم پاور..پاور ديگه ولي ولت پاورا رو نميگي كه با هم فرق دارن...چند وقت پيش مال خودم هم اينجوري ميشد رفتم يه پاور 200 ولت خريدم وصل كردم ديگه ريستارت الكي نميشه:18: :27:

nakhoda_abbas
15-07-2007, 16:15
[quote=TEC;1309934] میتونه از فن سی پی یو باشه. وقتی سی پی یو داغ میشه و نمیتونه پردازش رو انجام بده، ریست میشه.

مال دوستم همين ديروز اينجوري شد من گفتم برو خمير سي پي يو بگير و حالا داره راحت كار مي كنه

sherlock_Holmes
15-07-2007, 16:37
منم ميدونم پاور..پاور ديگه ولي ولت پاورا رو نميگي كه با هم فرق دارن...چند وقت پيش مال خودم هم اينجوري ميشد رفتم يه پاور 200 ولت خريدم وصل كردم ديگه ريستارت الكي نميشه:18: :27:
ممنون از راهنماييت
چطور ميشه ولتش رو فهميد كجاش نوشته و اگه چند بود بايد عوضش كنم و اينكه قيمت حدود چقدره؟

[quote=TEC;1309934] میتونه از فن سی پی یو باشه. وقتی سی پی یو داغ میشه و نمیتونه پردازش رو انجام بده، ریست میشه.

مال دوستم همين ديروز اينجوري شد من گفتم برو خمير سي پي يو بگير و حالا داره راحت كار مي كنه

اينكارو كردم فايده نداشت.

ahsanx
16-07-2007, 05:15
دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن یکی از دلایل ری استارت از گرم شدن cpu هست وقتی که شما کار سنگینی با کامپیوتر انجام میدین مثل

رندر کردن دمای cpu بالا میره و اگه فن خراب باشه و cpu خوب خنک نشه باعث ری استارت شدن کامپیوتر میشه . دلیل دیگه ضعیف بودن پاور هست

منظور دوستمون وات پاور هست . در پاور چند ولتاژ خروجی داریم که در همه اونها ثابت هست ولی وات یا شدت جریان در پاورها فرق داره و هر چی

بالا تر باشه قدرت هم بیشتره و برای بعضی مادر بردها باید از پاور قویتر استفاده بشه در کل وقتی که توان ( وات ) پاور پایین باشه برای کارهای

سنگین کامپیوتر , ری استازت میشه . ولی همونطور که خودتون گفتین موقع میکس و یا رندر هیچ مشکلی پیش نمیاد . به نظر من در مورد بازی شما

باید کارت گرافیک و برنامه های دیگه رو چک کنی و در مورد كپي كردن از طريق Usb کابلها رو چک کن . در ضمن بد نیست کابل هارد هم چک کنی و

تنظیمات setup رو به default برگردونی . موفق باشی

sherlock_Holmes
18-07-2007, 01:18
دوست عزیز همونطور که دوستان گفتن یکی از دلایل ری استارت از گرم شدن cpu هست وقتی که شما کار سنگینی با کامپیوتر انجام میدین مثل

رندر کردن دمای cpu بالا میره و اگه فن خراب باشه و cpu خوب خنک نشه باعث ری استارت شدن کامپیوتر میشه . دلیل دیگه ضعیف بودن پاور هست

منظور دوستمون وات پاور هست . در پاور چند ولتاژ خروجی داریم که در همه اونها ثابت هست ولی وات یا شدت جریان در پاورها فرق داره و هر چی

بالا تر باشه قدرت هم بیشتره و برای بعضی مادر بردها باید از پاور قویتر استفاده بشه در کل وقتی که توان ( وات ) پاور پایین باشه برای کارهای

سنگین کامپیوتر , ری استازت میشه . ولی همونطور که خودتون گفتین موقع میکس و یا رندر هیچ مشکلی پیش نمیاد . به نظر من در مورد بازی شما

باید کارت گرافیک و برنامه های دیگه رو چک کنی و در مورد كپي كردن از طريق Usb کابلها رو چک کن . در ضمن بد نیست کابل هارد هم چک کنی و

تنظیمات setup رو به default برگردونی . موفق باشی

ممنون از راهنمايي جامعتون
از كجا بدونم چه واتي براش كافيه؟

بی نام
18-07-2007, 03:20
احتمالات زیادی وجود داره
که یکیش گرم شدن سی پیو هستش که اونم به علت بد کار کردن فن هستش
و دوم به دلیل همزمان کارکدن فایر وال و ویروس سرچ یا همون ویروس گیره
ولی بعضی ها این رو نمیدونن یه امکان دیگه هم وجود داره خیلی ریز هستش ولی میتونه هم دلیلش همین باشه
که ربطی هم به اینترنت نداره ولی فایروال ویندوزاین خلل رو ایجاد میکنه به قولی گفتنی ساز مخالف میزنه با ویروس گیرت و موجب میشه که ریست کنی ربطی هم به متصل بودن به اینترنت نداره فایر وال ویندوزت رو افش کن ببین چی میشه

ahsanx
18-07-2007, 04:43
ممنون از راهنمايي جامعتون
از كجا بدونم چه واتي براش كافيه؟

دوست عزیز شما از روی مدل مادربرد - کارت گرافیک _ سی پی یو و رم باید پاورتون رو انتخاب کنید . اگه مشخصات کاملی از سیستمتون اینجا بذاری

دوستان کمک میکنن . در ضمن اگه میتونی مشخصات روی پاور رو بررسی کن و ببین که چند وات هست . اینهم بگم که هرچی وات پاور بالاتر باشه

بهتره . اگه به لینک زیر بری یه مقاله در باره انتخاب پاور با توضیحات کامل هست که جناب Case & Power زحمتشو کشیدن . موفق باشی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز جناب بی نام اگه میشه توضیح بیشتری در باره مطلبی که نوشتی بذار چون من اولین بار هست که همچین چیزی رو شنیدم . اگه

منظورتون اینه که وقتی آنتی ویروس و فایر وال با هم فعال هستن , سی پی یو فعالیت بیشتری داره , خب طبیعی هست و نباید دلیل ری استارت

باشه چون اگه اینطور باشه کامپیوتر همش ری استارت میشه . مثل موقع بازی کردن چون از همه توان سی پی یو استفاده میشه .