PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناسه كامپيوتر چيه؟

1795
11-07-2007, 13:48
با سلام خدمت دوستان عزيز
يكي از دوستان من يك نرم افزار خريده كه گفته شده فقط روي دو كامپيوتر بايد نصب شود و روي بيشتر از آن جواب نمي ده من مي خوام بدونم اين نرم افزار كه روي سي دي هست از كجا مي فهمه كه روي چند كامپيوتر نصب شده است ؟
ظاهرا به موردي به نام شناسه كامپيوتر مربوط ميشه . مي خواستم ببينم كسي مي دونه شناسه كامپيوتر چيه و آيا راهي هست تا بشه اين نرم افزار رو روي چند كامپيوتر نصب كرد .
مرسي

jamshidjap
11-07-2007, 18:01
ببینم شما برای نصب نرم افزار باید با شرکت تماس بگیری و رمزو دریافت کنی؟

آخه بسیاری از نرم افزارها از طریق تماس با شرکت و دریافت رمز باز میشن و اونا خودشون میفهمن که شما چند بار نرم افزار رو نصب کردی

jamshidjap
11-07-2007, 18:02
شما در انجمن کرک همین ÷ی سی سوالت رو مطرح کن در مورد نصب روی چند کام÷یوتر راهنماییت میکنن

موفق باشید

f-secure
11-07-2007, 20:01
اين نوعي قفل وابسته به سخت افزار هست كه روي برنامه هاي ميذارن
به اين صورت كه موقع نصب اقدام به شناسايي يكي از سخت افزارهاي شما مثلا Cpu ميكنه و بر همون اساس اگه شما بخواهي روي سيستم ديگه اي نصب كني چون كدشناسه ي پردازنده ي اون سيستم با سيستم شما يكي نيست نصب نميشه
حتي اگه اون سخت افزار خاص كه در اين مثال پردازنده بود رو باز كني از روي سيستم خودت و به يك پردازنده ي ديگه اي ارتقا بدي باز هم طبعا با اين مشكل مواجه ميشي!!
بهترين جا براي گرفتن اطلاعات بيشتر انجمن كركينگ هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1795
12-07-2007, 09:22
اين نوعي قفل وابسته به سخت افزار هست كه روي برنامه هاي ميذارن
به اين صورت كه موقع نصب اقدام به شناسايي يكي از سخت افزارهاي شما مثلا Cpu ميكنه و بر همون اساس اگه شما بخواهي روي سيستم ديگه اي نصب كني چون كدشناسه ي پردازنده ي اون سيستم با سيستم شما يكي نيست نصب نميشه
حتي اگه اون سخت افزار خاص كه در اين مثال پردازنده بود رو باز كني از روي سيستم خودت و به يك پردازنده ي ديگه اي ارتقا بدي باز هم طبعا با اين مشكل مواجه ميشي!!
بهترين جا براي گرفتن اطلاعات بيشتر انجمن كركينگ هست

سلام
خدمت شما عارضم كه مشكل من دقيقا همينه كه اگه اين نرم افزار روي يك سيستم نصب بشه از كجا مي فهمه كه يكبار نصب شده و فقط يكبا ديگه مي تونه روي يك كامپيوتر ديگه نصب بشه اين اطلاعات كجا ذخيره ميشه اگه روي سيستم ذخيره بشه كه كاري با سيستم ديگه نبايد داشته باشه روي سي دي هم كه نمي تونه ذخيره بشه
پس از كجا تعداد كامپيوتر ها رو ميفهمه

در جواب دوست ديگه هم بايد بگم كه بله از طريق تلفن يك رمز دريافت مي كنيم و بعد از برنامه استفاده مي شه
از همكاري و كمكتون متشكرم

f-secure
12-07-2007, 10:38
اگه اين سؤال رو شما در انجمن مربوطه سؤال كني خيلي بهتر راهنمايي ميشي چون اين روشي كه من ميگم يك مقدار منحصر بفرد هست!
توضيح مختصرش اينكه يك برنامه ي گرون قيمت(حدود 1.5 ميليون تومن قيمت)براي دانشگاه ها نوشتيم و قفلي كه روي اون گذاشتيم به اين صورت بود كه خودمون ابتدا مي رفتيم پشت سيستم خريدار كه بنا بود برنامه روي اون نصب بشه و سريال هاردش رو برميداشتيم (و يك فايل exe بر اساس اون سريال مي ساختيم) براي معرفي به برنامه بنابراين برنامه تنظيم مي شد كه هميشه ابتدا سريال هارد سيستم رو چك كنه و فقط با وجود اون هارد روي سيستم كار كنه البته اينجوري اين مزيت رو داشت كه ميتونستي هارد رو برداري ببري روي يك سيستم ديگه كه اگه ما روي CPU يا مادربورد تظيم مي كرديم نميتونستي اينكار رو بكني
پس با اين توضيحي كه دادم شما بايد تا حدي متوجه شده باشي كه كار ما چطور بوده
طرف 10 تا كپي هم كه از برنامه تهيه مي كرد و مي خواست روي 10 سيستم نصب كنه در هر حال بايد ما رو خبر مي كرد تا بريم و فايل exe براي هر سيستم بسازيم و به برنامه بديم پس ديگه نميتونست كلاه سر ما بذاره و بره از روي برنامه بطور غير قانوني پخش كنه
همينطور كه گفتم اين روش منحصر بفرد ما بود كه شايد كسي استفاده نكنه يا شايد حتي درست هم ندونند بعضيا چون طرف اون ور ايران هم بخواد برنامه ي خريداري كرده از ما رو نصب كنه ما بايد بريم پشت سيستمش به همين خاطر براي اينكه شما از روش اصولي و رايج اين نوع قفل گذاري كه با روش ما متفاوت هست يك مقدار سر در بياري بهتر هست توي انجمن مربوطه مطرح كني كه اونجا متخصص قفل سخت افزاري زياده

1795
14-07-2007, 09:25
با سلام
از توضيحي كه داديد واقعا تشكر .در مورد قفلي هم كه شما درست كرده بوديد حقيقتش من يه برنامه دلفي داشتم كه مي خواستم يك چنين قفلي براش بگذارم و مي خواستم خود برنامه دلفي اين سريال رو چك كنه يعني هر بار كه مي خواست اجرا بشه سريال هارد مورد نظر رو بامقداري كه من قبلا بهش داده بودم چك كنه ولي متاسفانه نتونستم توي دلفي برنامه اي بنويسم كه سريال هارد رو پيدا كنه حالا اگه تو اين مورد كمكم كنيد ارادتمندي من به خودتون رو بيشتر كرده ايد پيشاپيش از شما سپاسگذارم
خدانگهدار

1795
14-07-2007, 09:36
با سلام خدمت دوستان عزيز
يكي از دوستان من يك نرم افزار خريده كه گفته شده فقط روي دو كامپيوتر بايد نصب شود و روي بيشتر از آن جواب نمي ده من مي خوام بدونم اين نرم افزار كه روي سي دي هست از كجا مي فهمه كه روي چند كامپيوتر نصب شده است ؟
ظاهرا به موردي به نام شناسه كامپيوتر مربوط ميشه . مي خواستم ببينم كسي مي دونه شناسه كامپيوتر چيه و آيا راهي هست تا بشه اين نرم افزار رو روي چند كامپيوتر نصب كرد . در ضمن پس از خريد بايد با شركت تماس گرفت و يك رمز دريافت نمود و پس از شما فقط مي تونيد روي دوتا كامپيوتر برنامه رو نصب كنيد . لطفا راهنمايي كنيد
مرسي

sia abedi
14-07-2007, 09:50
محصولات شركت طيف دوم هم اين شكلي فقط اون روِى يك كامپيوتر نصب ميشه
من مي خواستم اين كار رو روي فايل خودم انجام بدم آقاى هخامنش به من برنامه ى آرماديلو را معرفى كرد
به اينجاها يك سر بزن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

f-secure
14-07-2007, 09:52
خواهش مي كنم دوست من
موضوع اينه كه در VB ما با اين قفل كار كرديم

از كنترل Active X زير مي توانيد استفاده كنيد.
قابليتهاي بالايي براي استخراج مشخصات سخت افزاری یک سیستم دارد.

يا

در صورت نياز به اطلاعات بيشتر به اين تاپيك مراجعه كنيد :

استخراج مشخصات سخت افزاری یک سیستم در VB
فكر مي كنم براي دلفي هم در انجمن دلفي درخواست كنيد كدهاش رو بدهند

این کنترل دارای خصوصیات زیر است :
BaseBoardManufacturer : مشخصات سازنده مادربورد
BaseBoardProduct : نوع چیپ ست مادربورد
BiosVendor : سازنده بایوس
BiosReleaseDate : تاریخ انتشار بایوس
BiosVersion : ورژن بایوس
BiosROMSize : سایز حافظه رام بایوس
SocketDesignation : نوع سوکت پردازنده
ProcessorType : نوع پردازنده
ProcessorManufactor : سازنده پردازنده
ProcessorID : شماره ID پردازنده
ProcessorSerialNumber : شماره سریال پردازنده
با استفاده از این کنترل همچنین می توان اطلاعات هر چهار هارد دیسک IDE سیستم را استخراج نمود برای مثال اگر بخواهید اطلاعات Primary Hard ( شماره یک ) را بدست آورید از خصوصیات زیر استفاده کنید :
HardDisk1ModelNumber : شماره مدل هارددیسک
HardDisk1SerialNumber : شماره سریال هارد دیسک ( شماره سریال کارخانه )
خصوصیات دیگری نیز در این کنترل وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر به راهنمای آن مراجعه کنید .

hakhamanesh
14-07-2007, 13:09
اول اينكه نرم افزار نميفهمه رو چند تا سيستم نصب شده بلكه شما كه با شركت تماس ميگيري و كد نرم افزار و شناسه كامپيوترت رو ميدي در اونجا ثبت ميشه و اگر شما رو يه كامپيوتر ديگه نصب كني شناسه تغيير ميكنه و وقتي دوباره زنگ بزني و شناسه جديد رو بدي اونها متوجه ميشن كه سيستم تغيير كرده و بهت كد فعالسازي نميدن.
تنها راه عبور از اين نوع محافظت هم كرك هستش.
در ضمن درخواست كركش رو هم اينجا نده كه خلاف قوانين هست.

mehdi_7070
14-07-2007, 13:26
من پيشنهاد مي كنم براي درك بهتر اين نوع قفل ها ، نسخه دمو برنامه هايي مثل "قفل نرم افزاري شتاب" يا "كولاك" را دانلود كنيد ...
(+Armadillo)

f-secure
14-07-2007, 15:32
اول اينكه نرم افزار نميفهمه رو چند تا سيستم نصب شده بلكه شما كه با شركت تماس ميگيري و كد نرم افزار و شناسه كامپيوترت رو ميدي در اونجا ثبت ميشه و اگر شما رو يه كامپيوتر ديگه نصب كني شناسه تغيير ميكنه و وقتي دوباره زنگ بزني و شناسه جديد رو بدي اونها متوجه ميشن كه سيستم تغيير كرده و بهت كد فعالسازي نميدن.
تنها راه عبور از اين نوع محافظت هم كرك هستش.
در ضمن درخواست كركش رو هم اينجا نده كه خلاف قوانين هست.
اين نوع قفلي كه ما كار كرديم هم در اين توضيحات شما ميگنجه يا نه؟
نظر دقيق مي خوام
پس لطفا دقيق مطالعه كنيد كل اين تاپيك رو :

hakhamanesh
14-07-2007, 15:53
اين نوع قفلي كه ما كار كرديم هم در اين توضيحات شما ميگنجه يا نه؟
نظر دقيق مي خوام
پس لطفا دقيق مطالعه كنيد كل اين تاپيك رو :
الگوريتم نوع حفاظت شما هم همينه اما زياد منطقي به نظر نميرسه چون نميشه آدم به هر كي ميخواد نرم افزارش رو بفروشه اول راه بيافته بره خونه مردم بعد سريال هاردش رو برداره بعد به طرف بگه خيل خوب من حالا چند روزه ديگه برنامه اي كه رو سيستم شما كار بكنه ارو براتون ميارم.حالا حساب كنيد اين نرم افزار قرار باشه به هزار نفر هم فروخته بشه اون وقت شما بايد اول راه بيافتيد بريد خونه هزار نفر آدم سريال هاردشونو در بياريد بعد برا هر كدومشون يه فايل اگزه جدا بسازيد و...
شما بايد برنامه اتون رو طوري بنويسيد كه خود برنامه قادر به درآواردن سريال هارد باشه و با يه تماس تلفني از طرف كاربرتون و اعلام شناسه سيستم شر قضيه كنده شه.
يه چيز ديگه اينكه با توجه به اينكه ميگيد روي برنامه 1.5 ميليوني يه همچين قفلي گذاشتيد مراقب كرك شدن فايلتون هم باشيد چون اگر قرار باشه تو برنامه نويسيتون از يه IF و ELSE خشك و خالي براي چك قفلتون استفاده كنيد در عرض 1 دقيقه قفل برنامه اتون كرك ميشه.

mehdi_7070
15-07-2007, 09:55
دو تا تاپيك با هم ادغام شد ...