PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره و راهنمايي براي خريد مادربورد

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Gabana
21-05-2007, 22:15
با توجه به اينكه تصميم گرفتيم تاپيك اطلاع رساني و راهنما و ارايه قيمت براي خريد انواع قطعه را تفكيك كنيم بنابراين از دوستان / همكاران و كاربران حرفه اي بخش سخت افزار در خواست مي شود در تاپيك تفكيك شده و بر اساس موضوع تاپيك پرسش هاي خود را مطرح كرده و فعاليت خود را ادامه دهند .

Mr.Lover
26-05-2007, 15:20
سلام
من قصد دارم سیستمی جمع کنم که Cpu اون Core2 duo E6700 هست.
اما برای خرید مادربرد احتیاج به کمی راهنمایی دارم.
البته معلومه که خیلی به مقدار هزینه اش مربوطه (پدر پول بسوزه!)
اما چون آگاهی زیادی از خصوصیات مادربردهای مناسب برای این CPU ندارم لطف کنید در دو ردۀ قیمتی بالا و متوسط چندتایی مادربرد معرفی کنید خیلی ممنون میشم.

Ship Storm
26-05-2007, 16:45
Mr.Lover جان یکسری مادربرد برای شما می زارم اینجا البته بقیه دوستان هم نظر بدن:

تو رنج متوسط میشه به این دو توجه کرد:
ASUS - P5B ( این رو اول مینویسم چون اگر ننویسم استاد Actros میاد میگه این از همه بهتره) قیمتی معادل 125 هزار تومان دارد

GIGABYTE - 965P-S3 قیمتی معادل 120 هزار تومان دارد

تو رنج بالا نیز این ها پیشنهاد میشه :
GIGABYTE - 965P-DS4 قیمتی معادل 195 هزار تومان دارد

GIGABYTE - 965P-DS3 قیمتی معادل 165 هزار تومان دارد

البته مادربردهای قویتری هم هستند که از نظر قیمت و کارکرد قابل مقایسه با این ها نیستند ولی به نظر من GIGABYTE - 965P-DS4 در حال حاضر خیلی عالیه!

2 تا مادربرد هم تو رنج فوق بالا میگم :
ASUS - Striker Extreme قیمتی معادل 340 هزار تومان دارد

GIGABYTE - 965P-DQ6 قیمتی معادل 245 هزار تومان دارد

با تشکر
دوستدار شما Ship Storm

Gabana
26-05-2007, 17:27
خبر هايي هست كه مادربورد هاي P35 گيگا وارد ايران شدن ..
اگر بشه پيدا كني و قيمت مناسبي هم داشته باشه بهترين انتخابه /.
========================================
بين موارد پيشنهادي بالا هم من DS3 را ترجيح ميدم .

كلا پولش برات مهم هست يا نه ؟
Gamer هستي ؟ Overclocker چي ؟!

END_BOY
26-05-2007, 22:56
سلام
من قصد دارم سیستمی جمع کنم که Cpu اون Core2 duo E6700 هست.
اما برای خرید مادربرد احتیاج به کمی راهنمایی دارم.
البته معلومه که خیلی به مقدار هزینه اش مربوطه (پدر پول بسوزه!)
اما چون آگاهی زیادی از خصوصیات مادربردهای مناسب برای این CPU ندارم لطف کنید در دو ردۀ قیمتی بالا و متوسط چندتایی مادربرد معرفی کنید خیلی ممنون میشم.

Asus Comando بگیر 220 تومان
من خودم با E6700 دارم. عالیه
e6700 هم 308 تومان

Actros
27-05-2007, 00:52
ship strom جان مخلصیم
شما استادی

دوست عزیز
asus commando گزینه خوبیه 230 تومن
میتونی بگیر

Ship Storm
27-05-2007, 06:57
Asus Comando مادربرد خوبی هستش ولی من اگر بودم GIGABYTE - 965P-DQ6 را انتخاب میکردم قیمتش 245 هزار تومان هستش.
عکسش رو هم در زیر میتوانید مشاهده کنید:
============
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
============
با تشکر دوستدار شما Ship Storm

Doyenfery
27-05-2007, 11:52
من همینو دارم (PdQ6) .. فوق العاده ست .
از هر لحاظ امتحانش کردم .. سه تا کپی از هارد به هارد همزمان انجام میدم ... سرعت کپی نمیاد پایین( مثلا اگه همون 4 min هستش اگه شروع به کپی دیگه ای هم بکنم 4 min بیشتر نمیشه) ..
تو آور کلاک فوق آلعاده ست - Frequency , Voltaj , multiplier
پل جنوبیش 10 Usb port2.0 و 6تا Sata رو پشتیبانی می کنه

Mr.Lover
27-05-2007, 15:01
سلام
ممنون از همه دوستانی که زحمت کشیدند و راهنمایی کردند.:40:

ASUS - P5B ( این رو اول مینویسم چون اگر ننویسم استاد Actros میاد میگه این از همه بهتره) قیمتی معادل 125 هزار تومان دارد

اما من چشمم همین مدل ASUS - P5B رو گرفته اما وقتی تحقیق کردم متوجه شدم که در این مادربرد از پورت سریال 9 پین خبری نیست! :18:

وجود این پورت برای کارم لازم هست. حالا با این اوصاف مادربردی هست که علاوه بر ویژگیهای ASUS - P5B (قیمت-سازگاری با Core 2 Duo E6700 -...) این پورت رو هم داشته باشه؟
ممنون

Ship Storm
27-05-2007, 15:53
سلام
ممنون از همه دوستانی که زحمت کشیدند و راهنمایی کردند.:40:

اما من چشمم همین مدل ASUS - P5B رو گرفته اما وقتی تحقیق کردم متوجه شدم که در این مادربرد از پورت سریال 9 پین خبری نیست! :18:

وجود این پورت برای کارم لازم هست. حالا با این اوصاف مادربردی هست که علاوه بر ویژگیهای ASUS - P5B (قیمت-سازگاری با Core 2 Duo E6700 -...) این پورت رو هم داشته باشه؟
ممنون

سلام دوست عزیز
اگه تو این رنج قیمت میخواهی GIGABYTE - 965P-S3 هم هستش 120 هزار تومانه فکر کنم این پورت رو داشته باشه ولی فکر کنم تو بازار تبدیل اون پورت به USB باشه یک برسی کن ببین وجود داره احتمال 80% باید باشه.
با تشکر

Doyenfery
27-05-2007, 23:14
ولی فکر کنم تو بازار تبدیل اون پورت به Usb باشه یک برسی کن ببین وجود داره احتمال 80% باید باشه.

هست
ولی معمولا کارساز نیست
اگه به این پورت نیاز داری (مثلا برای کارایی مثل پروگرام کردن -----) , مینی بگیر که این پورتو داشته باشه .
موفق باشی

Mezzo
28-05-2007, 03:06
سلام دوست عزیز
اگه تو این رنج قیمت میخواهی GIGABYTE - 965P-S3 هم هستش 120 هزار تومانه فکر کنم این پورت رو داشته باشه ولی فکر کنم تو بازار تبدیل اون پورت به USB باشه یک برسی کن ببین وجود داره احتمال 80% باید باشه.
با تشکر

هست ولي قيمتش خيلي بالاست ارزش نداره... (احتمال هم داره براي بعضي parallel device ها مثل اسكنر كار نكنه) همين مادربرد گيگا هم سريال پورت داره هم پارالل.

musa
28-05-2007, 11:59
مين GIGABYTE - 965P-S3 يكي از سازگارترين مين ها با core 2 duo است و در بايوس آن تنظيمات زيادي هم براي اور كلاك وجود دارد .

pedram_ashena
28-05-2007, 12:07
نظرتان در مورد ASUS P5PL2-e چيه؟(براي 2هسته اي فول 3)تو اين رنج قيمت بهتر چي هست؟

Mr.Lover
28-05-2007, 16:59
هست ولي قيمتش خيلي بالاست ارزش نداره... (احتمال هم داره براي بعضي parallel device ها مثل اسكنر كار نكنه) همين مادربرد گيگا هم سريال پورت داره هم پارالل.

سلام
آیا مادربورد GIGABYTE - 965P-S3 پورت 9 پین سریال رو داره؟
ممنون

mtaboy
28-05-2007, 20:30
سلام.
من دنبال یه مادربرد با قیمت متوسط برای
core 2 -E400
میگردم البته این مادر برد بهم پیشنهاد شده Biostar Tforce 965 PT
دو ستان اگه لطف کنن نظرشونو راجب این مادربرد بگن یا پیشنهاد بهتری دارن عنوان کنن ممنون میشم...
شرمنده Drl

Gabana
29-05-2007, 00:11
میگردم البته این مادر برد بهم پیشنهاد شده Biostar Tforce 965 PT
كي پيشنهاد داده ؟ بگو خودم بزنم نصفش كنم !
====
اين مدل پيشنهادي تو سايت Anandtech تونسته Bronze Award بگيره . خصوصا اينكه سري Tforce اين بايوستار خيلي خوب جواب داده .. و تست هايي كه ازش هست همين ادعا رو اثبات مي كنه /.

mtaboy
29-05-2007, 01:28
آقا ما مخلص اون پیشنهاد دهنده هم هستیم....شما بیا بزن مارو نصف کن...

a.toraby
29-05-2007, 14:41
سلام
آقا یه مادربورد و سی پس یو که با هم match باشن می خام
فقط نکته اینه که می خام مادربوردش 2 تا ata داشته باشه. خودم هر چی دنبال گشتم پیدا نشد. آخه مادربورد های جدید همشون فقط یک ata دارن. ( منظورم PATA هستش) . در ضمن FSB مادربورد 1066 باشه و مموری کلاک سایکل هم حداکثر

راستی chipset مادربورد بالاتر از 945 نباشه ها. چون می خام لینوکس بریزم روش . می گن بیشتر از 945 ساپورت نمی کنه. حالا اگه چرند می گن پس عیبی نداره بیشتر هم باشه:46: :46:

rouzbehshahgaldi
29-05-2007, 19:45
سلام:
برای گیم با سی پی یو اینتل،یه مادربورد خوب ایسوس یا گیگا چی پیشنهاد می دین بچه ها؟؟تا 120 تومن...

در ضمن نظرتون در مورد مادر برد های Gaming Asusچیه؟؟

Gabana
29-05-2007, 21:31
اگه براي گيم مي خواي بايد بري سراغ مادربورد هاي سري Gaming ايسوس كه همه مي ره بالاي 200 /.
خصوصا Commando كه مادربورد واقعا قدرتمنديه - Hiwa از بچه هاي فروم داره اگر توضيحات بيشتري خواستي با خوش مشورت كن .
========

راستي امروز مادربورد P35 DQ6 گيگا رويت شد با قيمت 305 هزار تومن ..!

zonealarm
29-05-2007, 21:44

خب قطعا نمی ارزه با این قیمت

من که همون بایو استار رو ترجیح می دم با یک سوم این قیمت!

hiwa_it
29-05-2007, 21:57
دوستانی که dq6 دارند نمیگم بد هست ولی بعد از چند تا اپدیت که ١ سال طول کشید به اینجا رسید لطفا با commando مقایسه نکنید اگرم قصد مقایسه دارید در خدمتم یه تاپیک درست میکنیم میشینیم از همه لحاظ تست میگیریم

hiwa_it
29-05-2007, 22:01
سلام:
برای گیم با سی پی یو اینتل،یه مادربورد خوب ایسوس یا گیگا چی پیشنهاد می دین بچه ها؟؟تا 120 تومن...

در ضمن نظرتون در مورد مادر برد های Gaming Asusچیه؟؟

بهترین asus p5n E sli تو اون رنج قیمت شایدم ارزونتر که از چیپ 650i برخورداز هست که سازگاری خوبی هم با ati هم nvidia داره

hiwa_it
29-05-2007, 22:03
Asus Comando بگیر 220 تومان
من خودم با E6700 دارم. عالیه
e6700 هم 308 تومان

مینت رو دو دستی بچسب که p35 ds4 هم به پاش نرسید :31:

hiwa_it
29-05-2007, 22:06
اگه براي گيم مي خواي بايد بري سراغ مادربورد هاي سري Gaming ايسوس كه همه مي ره بالاي 200 /.
خصوصا Commando كه مادربورد واقعا قدرتمنديه - Hiwa از بچه هاي فروم داره اگر توضيحات بيشتري خواستي با خوش مشورت كن .
========

مخلص استاد
اینا یه مشت دزد بیشتر نیستن ایمتش 210 یارو هست

Gabana
29-05-2007, 22:22
اره خب هيوا جان ..
اونجا مادربورد خيلي زياده - اينجا كل بازار و من گشتم همين يكيو ديدم ./

zonealarm
30-05-2007, 00:26
بهترین asus p5n E sli تو اون رنج قیمت شایدم ارزونتر که از چیپ 650i برخورداز هست که سازگاری خوبی هم با ati هم nvidia داره

قیمتش دوروبر 120 تومنه؟

a.toraby
30-05-2007, 10:20
چقدر تحویل گرفتین ما رو
نمی دونین خوب بگین نمی دونم
چرا به تاپیک من گیر می دین؟؟؟ که ین جا نذار اونجا بذار........ :(

Gabana
30-05-2007, 10:45
سلام
فقط نکته اینه که می خام مادربوردش 2 تا ata داشته باشه. خودم هر چی دنبال گشتم پیدا نشد. آخه مادربورد های جدید همشون فقط یک ata دارن. ( منظورم PATA هستش) . در ضمن FSB مادربورد 1066 باشه و مموری کلاک سایکل هم حداکثر

راستی chipset مادربورد بالاتر از 945 نباشه ها. چون می خام لینوکس بریزم روش . می گن بیشتر از 945 ساپورت نمی کنه. حالا اگه چرند می گن پس عیبی نداره بیشتر هم باشه:46: :46:

آقا حالا چرا عصباني ميشي ؟ در مورد تاپيك ها هم چون تاپيك راهنما هست ديگه نبايد تاپيك جديد زد ديگه ! گير نيست هماهنگي و نظم هست .

==============

مادربورد چيپ 945 مي خواي Giga 945P S3 هست كه قيمتش حدود 120 .
در مورد اينكه لينوكس روي چيپ هاي بالاتر نصب ميشه يا خير اطلاعي ندارم اما خودت مي توني يه سرچي بزني .
اما چيپ بالاتر بگيري مدل هاي بهتري پيدا ميشه ..
2 تا ATA هم معمولا سخت گير مي آد /

hiwa_it
30-05-2007, 10:46
سلام

شما هم برو سراغ p5n e sli که این بالا معرفی کردم ولی با لینوکس کار کردنش رو باید از این سایتها بخونی ببینی کسی نصب کرده یا یه سرچ گوگل
گلایه نداره یه کم صبر کنی حتما به کمک میشه عزیز

hiwa_it
30-05-2007, 10:48
قیمتش دوروبر 120 تومنه؟

zonealarm جان بازم میارزه من داشتمش فقط بخاطر مشکل با مد ردش کردم

Gabana
30-05-2007, 11:05
ترابي جان يه مدل باحال ديگه هم از Abit هست با نام IL9 Pro
اين هم چيپ 945 داره و خوب در تست ها عمل كرده

a.toraby
30-05-2007, 11:20
سلام
نمی دونم درست تاپیک زدم یا نه؟؟؟
می شه این دو تا رو با هم مقایسه کنید؟؟؟؟

ASUS p5n32-E SLi و ASUS Commando

اگه قیمتاشون هم بگین ممنون می شم

hiwa_it
30-05-2007, 11:42
سلام
نمی دونم درست تاپیک زدم یا نه؟؟؟
می شه این دو تا رو با هم مقایسه کنید؟؟؟؟

ASUS p5n32-E SLi و ASUS Commando

اگه قیمتاشون هم بگین ممنون می شم

هیچکدام از این دو دارای دو تا ورودی IDE نیستند اگه این زیاد مهم نیست چقدر میخوای هزینه کنی ؟

Mr.Lover
30-05-2007, 18:34
سلام
به نظر دوستان برای سی پی یو ( Core2 duo E6700 ) چه بردی تو قیمت متوسط عالیه؟

Gabana
30-05-2007, 21:19
سلام
به نظر دوستان برای سی پی یو ( Core2 duo E6700 ) چه بردی تو قیمت متوسط عالیه؟

در قيمت متوسط Gigabyte 965P-DS3 هست

Gabana
30-05-2007, 21:54
خب .. امروز رفته بوديم بازار كه مادربورد Kn9 Ultra رو بگيريم - رفتم مغازه .... تو بازار ... !

مرده گفت برو 20 دقيقه ديگه بيا , رفتن برات بيارن .. تا خواستم برم اشاره كرد كه 5 دقيقه ديگه هم بياي خوبه - همون لحظه يه نفر وارد شد كه جعبه مادربورد دستش بود كه منم ديدم Kn9 Ultra هست اما خودم و زدم به خنگي كه آره نديدم برو بيام ببينم چه كلكي مي خوان سوار كنن ..

منم 20 دقيقه ديگه برگشتم , مادربورد و گذاشت جلو باز كرديم ديدم : دفترچه راهنما نداشت - از 6 تا كابل ساتا فقط يكي گذاشته بودن ! هر دو كابل هاي IDE هم برداشته بودن !
تا جعبه رو باز كردم مرده گفت واستا يه IDE دور بالا هم برات بيارم .. ا نه مثل اينكه اينا اصلا IDE ندارن نمي خواد ..
بهش مي گم اين چرا دفترچه نداره ؟ مگه نمي دونم فكر كنم ابيت كل سري جديداشو دفتر چه نگذاشته . اشاره كرد به قفسه گفت اونارو ببين اونا هم ندارن !

منم گفتم : %%^#&)^&%$$ - &^%%$%$ !
اومدم بيرون !

تو دلم گفتم آره &%$#$% !

اينطوري شد كه دزدي در روز روشن اتفاق افتاد . دوستان خواهشن هر چيزي مي خوان بخرن قبلش يه Review ازش ببينن تا يه وقتي بعدا پشيمون نشن .

hiwa_it
30-05-2007, 22:40
سلام :18: :18: :18:
اینجا لااقل از این خبرها نیست تازه خدا رو شکر اگه مشتری ثابت باشی یه بار جا سویچی میاد یه بار جا سیگاری یه بار تیشرت و از ات و اشغالای تبلیغاتی یا مثلا با لماندو به من یه پک کامل پیچ گوشتی دادن

zonealarm
31-05-2007, 21:05
اومدم بيرون !

تو دلم گفتم آره &%$#$% ! :laughing: :laughing: :26: :26: :38:

ولی از شوخی گذشته اینکار روز روشنه ببین شب تاریک چه خبره!

راستی قیمتش چطور بود؟

Gabana
01-06-2007, 00:00
قيمتا خوب بود - اول زنگ زدم به يونيكام سرويس بخش فروش كه از خودشون بگيرم
نداشتن .. نماينده شون هم كه باقالي فروشه !
رفتم بازار رضا .. يه مغازه آشناييت داشتم از اون گرفتم

a.toraby
01-06-2007, 12:46
هیچکدام از این دو دارای دو تا ورودی IDE نیستند اگه این زیاد مهم نیست چقدر میخوای هزینه کنی ؟

والله خیلی دنبال گشتم مین بوردی که دو تا ATA داشته باشه و به درد بخور باشه پیدا نکردم. p5ne sli رو هم خود شما پیشنهاد کردی خیلی با هاش حال کردم. اما می خام بدونم به نظر شما p5n بهتر ه یا commando؟ از ویژگی sli خوشم اومد به درد من که الان خیلی پول ندارم می خوره. ولی commmando که اصلاً چیپستش nforce نیست.
راستی تو یه حایی پیدا کردم اصلاً چیپست مشکلی برای لینوکس ایجاد نمی کنه

a.toraby
01-06-2007, 12:49
ترابي جان يه مدل باحال ديگه هم از Abit هست با نام IL9 Pro
اين هم چيپ 945 داره و خوب در تست ها عمل كرده

سلام
خیلی ممنون که جواب دادین
والله آقای gabana این برندی که شما گفتی من اصلاً تا حالا اسمش رو هم نشنیده بودم. من که جرأت نمی کنم همچین چیزی بخرم
ترجیح می دم همون asus بگیرم. حالا شما commando رو پیشنهاد می کنی یا p5n e sli؟
راستی p5n e sli با p5n32 e sli چه فرقی می کنن؟؟؟

a.toraby
01-06-2007, 12:53
من می تون تا 230 یا 240 تومن برای مادربورد هزینه کنم
اما آیا صرف داره پول بیشتری بابت خرید commando بدم؟؟؟
اصلاً برتری های commando نسبت به p5n چیه؟؟؟
فرض کنید رو هر جفتشون کارت گرافیک geforce 6600gt گذاشته باشیم
کدومشون واسه بازی بهتر جواب می ده؟؟؟؟؟

Actros
02-06-2007, 01:32
سلام
خیلی ممنون که جواب دادین
والله آقای gabana این برندی که شما گفتی من اصلاً تا حالا اسمش رو هم نشنیده بودم. من که جرأت نمی کنم همچین چیزی بخرم
ترجیح می دم همون asus بگیرم. حالا شما commando رو پیشنهاد می کنی یا p5n e sli؟
راستی p5n e sli با p5n32 e sli چه فرقی می کنن؟؟؟
شما تا حالا اسم abit رو نشنیدی!!!!

کلا cpmmando حرف نداره
ولی نمیدونم با لینوکس چه طوره

Mezzo
02-06-2007, 02:03
والله خیلی دنبال گشتم مین بوردی که دو تا ATA داشته باشه و به درد بخور باشه پیدا نکردم. p5ne sli رو هم خود شما پیشنهاد کردی خیلی با هاش حال کردم. اما می خام بدونم به نظر شما p5n بهتر ه یا commando؟ از ویژگی sli خوشم اومد به درد من که الان خیلی پول ندارم می خوره. ولی commmando که اصلاً چیپستش nforce نیست.
راستی تو یه حایی پیدا کردم اصلاً چیپست مشکلی برای لینوکس ایجاد نمی کنه

اگه دنبال دوتا IDE هستي MSI P6N SLI Platinum بهترين انتخابه بنظر من ولي پيدا نمي كني. Commando براي اوركلاكينگ ايده آله ولي سري 965 كلا با لينوكس مشكل دارند چون IDE اونها براحتي شناسايي نميشه (من خودم p5b delux دارم مي دونم) البته گفته ميشه Fedora 6 روش نصب ميشه.
من خودم اگه بخوام بگيرم P5N32-E SLI Plus رو مي گيرم كه Review ها دربارش خيلي مثبته با وجود اينكه سطح Commando بالاتر از اونه.

a.toraby
02-06-2007, 09:27
اگه دنبال دوتا IDE هستي MSI P6N SLI Platinum بهترين انتخابه بنظر من ولي پيدا نمي كني. Commando براي اوركلاكينگ ايده آله ولي سري 965 كلا با لينوكس مشكل دارند چون IDE اونها براحتي شناسايي نميشه (من خودم p5b delux دارم مي دونم) البته گفته ميشه Fedora 6 روش نصب ميشه.
من خودم اگه بخوام بگيرم P5N32-E SLI Plus رو مي گيرم كه Review ها دربارش خيلي مثبته با وجود اينكه سطح Commando بالاتر از اونه.

من هم تو چند تا سایت که مقایسه می کردم این دو تا رو
در مورد performance اینا تو بازی های مختلف p5n بهتر عمل کرده بود. اما commando گرون تره. واسه چی آخه؟؟؟
در تمام موارد دیگه هم p5n برتر بود
حالا یه سوال ازتون بپرسم قاطی نمی کنین؟؟؟؟ این اور کلاک چی هست حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن من تو سایت linuxquestions خوندم که لینوکس ها با چیپست 965 مشکلی ندارند. فقط کافیه فلاپی که همراه مادربورد هست موقع بوت شدن از روی cd بزاری تو دستگاه. اون موقع درایور هاش (از قبیل IDE) از توی فلاپی لود می شه

a.toraby
02-06-2007, 09:30
شما تا حالا اسم abit رو نشنیدی!!!!

کلا cpmmando حرف نداره
ولی نمیدونم با لینوکس چه طوره

:13: :13: :13: :13: :31: :31: :31: :31: خوب نشنیدم دیگه :31: :31: :41: :41:

Actros
03-06-2007, 01:26
:13: :13: :13: :13: :31: :31: :31: :31: خوب نشنیدم دیگه :31: :31: :41: :41:

عیب نداره
الان اسمشو حفظ کن
:31: :5:

Mezzo
03-06-2007, 01:39
من هم تو چند تا سایت که مقایسه می کردم این دو تا رو
در مورد performance اینا تو بازی های مختلف p5n بهتر عمل کرده بود. اما commando گرون تره. واسه چی آخه؟؟؟
در تمام موارد دیگه هم p5n برتر بود
حالا یه سوال ازتون بپرسم قاطی نمی کنین؟؟؟؟ این اور کلاک چی هست حالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن من تو سایت linuxquestions خوندم که لینوکس ها با چیپست 965 مشکلی ندارند. فقط کافیه فلاپی که همراه مادربورد هست موقع بوت شدن از روی cd بزاری تو دستگاه. اون موقع درایور هاش (از قبیل IDE) از توی فلاپی لود می شه

خوب هرچي باشه Nvidia چيپستهاشو براي گيم بهينه مي كنه بايدم Nforce بهتر باشه ولي تفاوتشون چشمگير نيست.
اوركلاكينگ هم از اسمش معلومه يعني فركانس كاري پردازنده- رم يا كل سيستم رو افزايش بدي از طريق تنظيمات مادربرد(يعني افزايش FSB- ولتاژ قسمتهاي مختلف و دستكاري تايمينگها) خلاصه بالاتر بردن سرعت سيستم نسبت به قدرت اسمي كه براشون تعيين شده.

كلا مادربرد هايي كه توان بالايي در اوركلاك دارند هم قيمتشون بالاتره (چون كيفيت برد و قطعات و كلا كيفيت ساخت در اونها مسلما حداكثره) و هم در Review ها بيشترين امتياز رو ميارن چون كساني كه Review مي كنند اكثرا اوركلاكر هستند.

البته ممكنه در مورد فلاپي درست گفته باشند ولي من با Knoppix 4.02 و UBUNTU 5.10 64bit و Mandrake 9 امتحان كردم و هر كاري كردم با اينها كار نكرد. يعني اصلا به فايلهاي داخل CD نمي تونه دسترسي پيدا كنه. حالا شايد يكي كه به لينوكس واردتره با اون فلاپي jmicron RAID AHCI Driver بتونه مشكلو حل كنه. چيزي كه مسلمه اينه كه در ورژن هاي جديد اين مسئله برطرف شده يا خواهد شد.

a.toraby
03-06-2007, 10:48
خوب هرچي باشه Nvidia چيپستهاشو براي گيم بهينه مي كنه بايدم Nforce بهتر باشه ولي تفاوتشون چشمگير نيست.
اوركلاكينگ هم از اسمش معلومه يعني فركانس كاري پردازنده- رم يا كل سيستم رو افزايش بدي از طريق تنظيمات مادربرد(يعني افزايش FSB- ولتاژ قسمتهاي مختلف و دستكاري تايمينگها) خلاصه بالاتر بردن سرعت سيستم نسبت به قدرت اسمي كه براشون تعيين شده.

كلا مادربرد هايي كه توان بالايي در اوركلاك دارند هم قيمتشون بالاتره (چون كيفيت برد و قطعات و كلا كيفيت ساخت در اونها مسلما حداكثره) و هم در Review ها بيشترين امتياز رو ميارن چون كساني كه Review مي كنند اكثرا اوركلاكر هستند.

البته ممكنه در مورد فلاپي درست گفته باشند ولي من با Knoppix 4.02 و UBUNTU 5.10 64bit و Mandrake 9 امتحان كردم و هر كاري كردم با اينها كار نكرد. يعني اصلا به فايلهاي داخل CD نمي تونه دسترسي پيدا كنه. حالا شايد يكي كه به لينوكس واردتره با اون فلاپي jmicron RAID AHCI Driver بتونه مشكلو حل كنه. چيزي كه مسلمه اينه كه در ورژن هاي جديد اين مسئله برطرف شده يا خواهد شد.

mandarke9؟؟؟؟
بابا خداییش مندریک نسخه 9 قدیمیه دیگه.:13: :13: من لااقل یک سال و نیم پیش بود که ورژن دهم مندریک رو دانلود کردم:31:
الان هم از نسخه 10.1 سوزه استفاده می کنم. پس به احتمال زیاد مشکلی وجود نخواهد داشت.:5: اون موقع که مندریک 9 اومد هنوز چیزی به اسم sata نیومده بود:46: :46:

vedeghe
03-06-2007, 17:15
به نظر من asus p5b delux با قيمت 205000

ALt3rnA
03-06-2007, 17:23
میشه بگید ایا مادر بورد کماندو برای بازی مناسب هست یا نه ؟؟

تا چند سال ساپورتش می کنید

a.toraby
03-06-2007, 18:33
delux دیگه چیه؟؟؟؟؟
چه فرقی با اونای دیگه داره؟؟؟؟

کلاً delux برای چه کاریه؟؟

ALt3rnA
03-06-2007, 20:14
تا اونجا که میدونم asus p5b delux زیر صد و نود تومن بود

a.toraby
03-06-2007, 20:41
5fn sli برای بازی معرکست

Mezzo
03-06-2007, 21:46
mandarke9؟؟؟؟
بابا خداییش مندریک نسخه 9 قدیمیه دیگه.:13: :13: من لااقل یک سال و نیم پیش بود که ورژن دهم مندریک رو دانلود کردم:31:
الان هم از نسخه 10.1 سوزه استفاده می کنم. پس به احتمال زیاد مشکلی وجود نخواهد داشت.:5: اون موقع که مندریک 9 اومد هنوز چیزی به اسم sata نیومده بود:46: :46:

من مندریک 9 رو روي ساتا (Nforce 4) هم نصبش كردم و مشكلي نداشت... اصلا داستان ساتا نيست بلكه IDE هست.

Mezzo
03-06-2007, 21:50
delux دیگه چیه؟؟؟؟؟
چه فرقی با اونای دیگه داره؟؟؟؟

کلاً delux برای چه کاریه؟؟

يكسري امكانات اضافه داره (مثل Hardware Raid,...) جنس بردش هم بهتر هست.

Actros
04-06-2007, 01:31
میشه بگید ایا مادر بورد کماندو برای بازی مناسب هست یا نه ؟؟

تا چند سال ساپورتش می کنید

کلا کارایی این مین عالیه
خیلی مین خوبیه

toadstool
04-06-2007, 12:50
دوستان اگه ممكنه Abit KN9 Ultra رو با ASUS M2N-E مقايسه كنيد

من چند هفته پيش Abit گرفتم خيلي ازش راضيم ولي مي خواستم ببينم

كدوم امكانات و كار كرد بهتري داره؟؟

در ضمن CPU رو Athlon 3800 X2 AM2 گرفتم

Gabana
04-06-2007, 13:02
مادربورد KN9 Ultra از هر لحاظ در مقابل M2N-E برتري داره - من تست هاشو كه نگاه مي كردم در حد M2N32 SLI Deluxe امتياز داشت و تو نسته بود AWARD : Editors Chioce از سايت Phoronix بدست بياره .
كلا با قيمتي كه داره و امتحاني كه از خودش پس داده يكي از بهترين هاست .

ramshad
07-06-2007, 05:08
آق من یک مادر برد پیدا کردم با این خصوصیات که می نویسم؛ علاوه بر pci ؛ agp8x هم برای کارت گرافیک داره. مادر برد ازراک asrock
775 dual – vsta
lga 775 for intel dual core Pentium xe
via pt 880 pro/ ultra chipset
supports fsb1066/800 and ht technology,…
dual channel ddr2 667
2ports of serialATA 1.5 gb/s
7.1 channel audio
3 سال گارانتی سازگار ارقام
یا 3 سال خدمات طلایی سایبر + 3 سال گارانتی تعویض
لطفا بررسی کنید ببینید این مادر برد چطوره؟ من کارت گرافیکم mx4000 جی فورسه. سی پی یو اینتل کور 6600 می گذارم و 2 گیگ رو ژل. یک سوال دیگه. اگه همه قطعات رو از یک جا بخرم به نفعمه یا تکه تکه بخرم و اسمبل کنم؟ ممنون.

ramshad
07-06-2007, 06:47
راستی این سیستم رو برای کار میکس و مونتاژ می خوام. مادر برده انتخاب خوبیه؟

a.toraby
09-06-2007, 15:58
آقا بالاخره چی شد؟؟؟
یه ماردبورد p5n sli بگیرم با گرافیک 6600gt برای بازی مثل nfs pro street جواب می ده یا نه؟؟؟

Watson
12-06-2007, 09:23
آقایون یه سوال مادر بورد GIGA M55 Plas خوب هست یا نه واسه بازی میخام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

musa
12-06-2007, 14:21
آقایون یه سوال مادر بورد GIGA M55 Plas خوب هست یا نه واسه بازی میخام ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

براي بازي هاي با موتور پايه قوي و سنگين مناسب نيست, فقط بازي هاي معمولي كه از 6100 و تراشه nForce 430
بهره ميبرد.

ميتونيد GIGABYTE Ga-ma69g-s3h رو برداريد كه يه مقدار قوي تر هست و البته گرانتر ولي امكانات زيادي دارد و
از تراشه گرافيكي X1250 كه بر پايه X700 است استفاده ميكند.

musa
12-06-2007, 14:22
آق من یک مادر برد پیدا کردم با این خصوصیات که می نویسم؛ علاوه بر pci ؛ agp8x هم برای کارت گرافیک داره. مادر برد ازراک asrock
775 dual – vsta
lga 775 for intel dual core Pentium xe
via pt 880 pro/ ultra chipset
supports fsb1066/800 and ht technology,…
dual channel ddr2 667
2ports of serialATA 1.5 gb/s
7.1 channel audio
3 سال گارانتی سازگار ارقام
یا 3 سال خدمات طلایی سایبر + 3 سال گارانتی تعویض
لطفا بررسی کنید ببینید این مادر برد چطوره؟ من کارت گرافیکم mx4000 جی فورسه. سی پی یو اینتل کور 6600 می گذارم و 2 گیگ رو ژل. یک سوال دیگه. اگه همه قطعات رو از یک جا بخرم به نفعمه یا تکه تکه بخرم و اسمبل کنم؟ ممنون.

با اين هزينه اي كه براي CPU و RAM ميكنيد اين مين پيشنهاد نميشه در ضمن pci-e 1x هم نداره.
من خودم شخصآ با اين مين كار كردم و براي كارهاي معمولي مناسب هست ولي اگر كار شما ميكس و مونتاژ هست حتمآ بايد مين شما P965 باشد و يا نسبت به هزينه اي كه در نظر گرفتيد كه اگر اعلام كنيد ميتونيد انتخاب هاي مناسبي داشته باشيد.

ويرايش شد.
با تشكر

Gabana
12-06-2007, 14:30
اگر دقت كرده باشيد اين مين core 2 duo رو ساپورت نميكنه و تنها core duo رو ميتونيد رو اين مين قرار دهيد

لطفا به مشخصات مادربورد دقت كنيد - اين برد Core 2 Support هست .

musa
12-06-2007, 15:56
لطفا به مشخصات مادربورد دقت كنيد - اين برد Core 2 Support هست .

اين هم مادربردي كه دوستمون مشخصاتشو گفتن و اين هم خود مين, كه فكر كنم قيمتي معادل 48 تومن داشته باشه در برابر CPU 6600 كه 225 تومن هست.

اين مين كل دو هسته ها رو پشتيباني ميكنه

Gabana
12-06-2007, 16:04
خوب اين كه همين حرف منو ثابت مي كنه

shahram soleimani
12-06-2007, 18:45
آقایون کسی این مدل مادر بورد رو تو بازار دیده ؟ قیمتش چنده ؟

ASus M2A-VM AMD 690G Socket AM2

Watson
12-06-2007, 22:29
آقا من یه مادربورد گیگا میخام که واسه بازیها مشکل نداشته باشه و در کل مین خوبی باشه چی پیشنهاد میکنید ؟ بودجه حدود 100 120 تومن

Gabana
12-06-2007, 22:55
آقایون کسی این مدل مادر بورد رو تو بازار دیده ؟ قیمتش چنده ؟

ASus M2A-VM AMD 690G Socket AM2
بله اين برد تو بازار هست - قيمت دلاريش 75 دلار هست .

آقا من یه مادربورد گیگا میخام که واسه بازیها مشکل نداشته باشه و در کل مین خوبی باشه چی پیشنهاد میکنید ؟ بودجه حدود 100 120 تومن

براي چه پردازنده اي ؟

Actros
13-06-2007, 01:23

INTEL OR AMD??

shahram soleimani
13-06-2007, 09:38
منظورم تو بازار ایران هست . اینجا چنده این asus m2a-vm ?

Watson
13-06-2007, 10:46
بله اين برد تو بازار هست - قيمت دلاريش 75 دلار هست .

براي چه پردازنده اي ؟

نمیدونم کدوم بهتره من واسه کارهای گرافیکی و بخصوص بازی میخام در حدود قیمت 120 تومن مرسی

musa
13-06-2007, 12:48

يه مادربرد گيگا با سوكت AM2- AMD كه معرفي كردم!
مورد قبول واقع نشد ؟
قيمت هم فكر نكنم از 120 بيشتر باشه.

man0war
14-06-2007, 11:10
آقا يهboard برايه amd 5000 am2 athlon 940 x2 dual core & g force 7600 ddr3 برايه گيم ميخوام

a.toraby
14-06-2007, 14:23
آقایون سلام
یه مادربورد برای گرافیک 8600gts می خام.
شما commando رو توصیه می کنید یا p5n sli

Actros
15-06-2007, 02:06
آقایون سلام
یه مادربورد برای گرافیک 8600gts می خام.
شما commando رو توصیه می کنید یا p5n sli

من نظرم رو commando هستش
ولی p5n هم عالیه

Actros
15-06-2007, 02:06
آقا يهboard برايه amd 5000 am2 athlon 940 x2 dual core & g force 7600 ddr3 برايه گيم ميخوام

money ???
چه قد میتونی هزینه کنی؟

a.toraby
15-06-2007, 09:15
من نظرم رو commando هستش
ولی p5n هم عالیه

آخه چرا نظرتون روی commando هستش؟؟؟ تا جایی که من می دونم عملکرد p5n بهتر بوده و قیمتش هم کمتره. می شه شما هم یه مقایسه ای داشته باشید؟؟؟ راستی جفتشون Intel هستن دیگه؟؟ آره؟؟ یا p5n که چیپستش Nforce هست AMD ساپروت می کنه؟؟:41:

man0war
15-06-2007, 10:17
150 تا سقنه

man0war
15-06-2007, 13:54
Motherboard GIGABYTE GA-M57SLI-S4+amd 5000 am2 athlon 940 x2 dual core + g force xfx 7600 ddr3

yes or no?

Actros
16-06-2007, 01:19
Motherboard GIGABYTE GA-M57SLI-S4+amd 5000 am2 athlon 940 x2 dual core + g force xfx 7600 ddr3

yes or no?

مادربرد خوب نیست
گرافیکت هم به درد نمیخوره اگه نگرفتی 8600 بگیر

abit kn9 ultra گزینه مناسبیه با 100 تومن

Actros
16-06-2007, 01:27
آخه چرا نظرتون روی commando هستش؟؟؟ تا جایی که من می دونم عملکرد p5n بهتر بوده و قیمتش هم کمتره. می شه شما هم یه مقایسه ای داشته باشید؟؟؟ راستی جفتشون Intel هستن دیگه؟؟ آره؟؟ یا p5n که چیپستش Nforce هست AMD ساپروت می کنه؟؟:41:

این مقایسه commando & striker که 100 تومن گرونتره از کماندو ببین چه تفاوت کمی داره

delsokhte
16-06-2007, 23:01
با سلام
من یه مادربورد میخواستم زیر 100 تومن
البته اکثرا تعریف Giga 965 زو میکنن ولی 120 تومن هستش که یه کم بالاست
میخواستم بدونم نظرتون راجب Giga 945P S3 چیه ؟

CPU 3 Full
Ram 512 DDR2
Vga Gforce 5200

Mahdi_Moosavi
17-06-2007, 00:05
با سلام
من یه مادربورد میخواستم زیر 100 تومن
البته اکثرا تعریف Giga 965 زو میکنن ولی 120 تومن هستش که یه کم بالاست
میخواستم بدونم نظرتون راجب Giga 945P S3 چیه ؟

CPU 3 Full
Ram 512 DDR2
Vga Gforce 5200

اول شما به من بگو که این Gforce 5200 رو می خوای کجای این مین بورد Giga 945P S3 بزاری . آخه agp کجا pci-e

کجا ؟؟ :19:

الان دیگه باید آینده نگر بود دیگه 945 رو بیخیال 965 رو بچسب . الان با 114 تومان می تونی یه MSI - P965 Neo

بگیری . :46: .

• Supports Socket 775 for Intel® Pentium 4 3xx, 5xx, 6xx, 8xx, 9xx, Core 2 Duo processors.
• Supports FSB 1066/800/533 MHz
• Supports EIST technology
• Supports Intel® Hyper-Threading technology.
• Supports Intel® Dual Core Technology up to 1066 MHz.

zonealarm
17-06-2007, 00:57
965 بایواستار هم دوروبر 100 تومنه

راس می گن 965 بخر نه 945

HAPALI
17-06-2007, 09:33
یه مادربرد خوب با قیمت حدود 120000 تومان می خواستم . چی پیشنهاد می کنید؟

shazdeh23
17-06-2007, 11:14

واس چه Cpu میخوای؟

Actros
18-06-2007, 02:16

asus p5b
biostar 965
975

HAPALI
18-06-2007, 09:04
intel 6420

كندلوس
18-06-2007, 13:40
P5B ASUS
Giga 965
120تومن

rabbanieng
21-06-2007, 00:38
سلام به همگی
من می خواستم یک سیستم جمع کنم و فعلا حدود 350,000 تومان بودجه دارم(بدون احتساب مانیتور) ضمنا می خوام AMD Athlon 64 x2 با سرعت های 3,600 یا 3,800 یا 4000 بخرم, یه مادربرد برای این مدل(ها) می خواستم که ارزون و کارا باشه در حدود 100,000 تومان یا کمتر که گرافیک onboard تا 256 یا 128 باشه و ساتا 2 و USB2 رو پشتیبانی کنه. بعضی قطعات دست دوم می خوام بخرم مانند صفحه کلید و مانیتور و کیس(بدون پاور)
بعضی قیمتها رو هم دارم:
(4000 AMD Athlon 64 x2  102,000) و (3,800 AMD Athlon 64 x2  82,000) و(3,600 AMD Athlon 64 x2  72,000)
(RAM DDR2 spectech 512mb  20,000)
اگه در مورد پاور خوب این سیستم هم توضیح بدید ممنون می شم(حدود قیمت 30,000). باز هم ممنون.

musa
22-06-2007, 16:29
GA-MA69G-S3H .:::. يك مين از گيگا با تراشه 690G كه از يك پردازنده گرافيكي ATI X1250 و بر پايه X700 است با قيمت 100 تا 115 تومن اين هم مشخصات مين گيگا :
و طبق ساپورت ليست اين مين ميتونيد از هر سه پردازنده استفاده كنيد ولي 4000 بهترين انتخاب هست با اين مشخصات و در مورد RAM هم بهتر هست Memory Support List را مشاهده نماييد
Athlon 64 X2 4000+ 2100Mhz 512KBx2 Brisbane 65nm

و انتخاب بعدي كه كمتر پيشنهاد ميشود,به اين علت كه 90nm هست و همين باعث توليد حرارت بيشتر حين كار با اين cpu خواهد شد البته براي كاهش هزينه انتخاب خوبي هست :
Athlon 64 X2 3800+ 2000Mhz 512KBx2 Windsor 90nm

مين ديگري هم از ASUS هست ASUS_M2AVM_HDMI كه اين مين داراي 2 اسلات PCI و يك اسلات PCI-e 1X و PCI-e 16X ميباشد. تصوير و مشخصات كامل مين به همراه متعلقات :

awsedrft
22-06-2007, 23:47
سلام،
برای سی پی یوی زیر مادر بردی در حدود 80 تومان میخوام.
البته مادربرد MSI - K9NGM-L را بهم پیشنهاد کردن، نظرتون درباره اش چیه؟
cpu:AM2 X2 3600 dual core

hamid4023
23-06-2007, 01:25
با سلام
از دو مدل مادر برد زیر کدام را پیشنهاد میکنید

1.abit kn9 ultra
2.giga ga-M55 s-s3

با توجه به اینکه چیپست هردو یکی ولی مدل گیگا دراری پورت کام و پشتیبانی از
amd live نسبت به مدل ابیت است کدام یک بازدهی و کارایی بیشتری با قطعات زیر دارند

cpu:amd 64 x2 3800
ram:apacer 2*512 b800
با تشکر

Actros
23-06-2007, 01:34
با سلام
از دو مدل مادر برد زیر کدام را پیشنهاد میکنید

1.abit kn9 ultra
2.giga ga-M55 s-s3

با توجه به اینکه چیپست هردو یکی ولی مدل گیگا دراری پورت کام و پشتیبانی از
amd live نسبت به مدل ابیت است کدام یک بازدهی و کارایی بیشتری با قطعات زیر دارند

cpu:amd 64 x2 3800
ram:apacer 2*512 b800
با تشکر

به نظر من abit kn9 ultra

سلام،
با 95 تومن میتونی abit kn9 ultra رو بگیری.
یا کمتر یه asus m2n

alidanger_202
23-06-2007, 10:08
با آرزوی تابستانی خوش برای همگی
می خواستم نظرتون رو در باره این مینبورد برای cpu am2 x2 3600 بدونم
mb:GA-M61PM-S2 با 75 تومان
اگه مین دیگه ای پیشنهاد میکنید (مثل abit kn9 ) مزایاشو بگید در ضمن بیشتر از 75 تومان هم نمیتونم خرج کنم

Mahdi_Moosavi
23-06-2007, 16:26
سلام،

ببینم حتمآ می خوای vga آنبرد داشته باشه ؟؟؟؟؟ چیپستش تعریفی نداره :13: : GeForce6150

اگه نمی خوای vga آنبرد داشته باشه این مدلش رو من خودم رو دو تا سیستم بستم . عالیه :10: .

MSI - K9N Neo-F . ضمنآ چیپستش NVIDIA nForce 550 MCP هست که تا حدودی میشه اورش کرد . :27:

قیمتش الان همین حدود 78 تومانه .

Mahdi_Moosavi
23-06-2007, 16:32
با آرزوی تابستانی خوش برای همگی
می خواستم نظرتون رو در باره این مینبورد برای cpu am2 x2 3600 بدونم
mb:GA-M61PM-S2 با 75 تومان
اگه مین دیگه ای پیشنهاد میکنید (مثل abit kn9 ) مزایاشو بگید در ضمن بیشتر از 75 تومان هم نمیتونم خرج کنم

این مدل هم vga آنبرد داره . اگه vga آنبرد نمیخوای مادربوردی که تو پست قبلی معرفی کردم خوبه . خیلی بهتر از

اینه . :46:

alidanger_202
23-06-2007, 18:41
این مدل هم vga آنبرد داره . اگه vga آنبرد نمیخوای مادربوردی که تو پست قبلی معرفی کردم خوبه . خیلی بهتر از

اینه . :46:

متشکر
نظرتون درباره asua m2v چیه ( بدون vga آنبرد کلا تا 75 تومان چی خوبه برای am2 x2 3600 )

Gabana
23-06-2007, 21:04
متشکر
نظرتون درباره asua m2v چیه ( بدون vga آنبرد کلا تا 75 تومان چی خوبه برای am2 x2 3600 )

مادربورد خوب و Stable ي هست و فقط تنها بدي كه داره اينه كه اوور نميشه بهيچ وجه
======
ببين مادربورد Asus M2A VM و اگه پيدا مي كني گزينه بسيار مناسبيه

alidanger_202
23-06-2007, 21:38
مادربورد خوب و Stable ي هست و فقط تنها بدي كه داره اينه كه اوور نميشه بهيچ وجه
======
ببين مادربورد Asus M2A VM و اگه پيدا مي كني گزينه بسيار مناسبيه

ممنون پس تو رنج 75 تومان برای am2 x2 3600 تصویب شد : به ترتیب
ASUS M2A VM 1

2 MSI - K9N Neo-F
3 asua m2v
3 abit k9
لطفا چند تا مین آنبورد هم تا 120 تومان معرفی کنید

imanprjr
24-06-2007, 19:41
سلام من يك مين خوب براي e6600 intel مي خوام كه قيمتش

از 160 بيشتر نباشه ممنون از شما خودم كه يك مادربرد از abit

ديدم ab9 pro خوب بود نظر شما د.ستان چيست

Gabana
24-06-2007, 20:42
AB9 Pro مادربورد خوبيه - مي توني Gugabyte P965 DS3 برداري با قيمت 153 كه مين بسيار خوبه . كلا توي اين رنج قيمته مناسب ترين گزينه همينه

Actros
25-06-2007, 00:05
Gigabyte 965 Ds3
گزینه خیلی خوبیه

zonealarm
25-06-2007, 00:14
Biostar 965PT

قیمت 104 تومن

نسبت به قیمتش خیلی مناسبه

alidanger_202
25-06-2007, 17:28
ممنون پس تو رنج 75 تومان برای am2 x2 3600 تصویب شد : به ترتیب
ASUS M2A VM 1

2 MSI - K9N Neo-F
3 asua m2v
3 abit k9
لطفا چند تا مین آنبورد هم تا 120 تومان معرفی کنید

با سلام
همه چیز سیستم جور شده فقط مینش مونده با کارت گرافیک
لطفا آخرین راهنماییهای لازم رو بکنین .... (بد جوری گیر کردم ) یک مین معرفی کنید که با این CPU کاملا سازگار باشه ( بعدا آپدیت بایوس و از این فیلما نخواد )
مین خالی تا 75 تومان مین آنبورد تا 120 تومان
((((( هم اکنون نیازمند کمک های شما هستیم )))))

Mahdi_Moosavi
25-06-2007, 19:09
با سلام
همه چیز سیستم جور شده فقط مینش مونده با کارت گرافیک
لطفا آخرین راهنماییهای لازم رو بکنین .... (بد جوری گیر کردم ) یک مین معرفی کنید که با این CPU کاملا سازگار باشه ( بعدا آپدیت بایوس و از این فیلما نخواد )
مین خالی تا 75 تومان مین آنبورد تا 120 تومان
((((( هم اکنون نیازمند کمک های شما هستیم )))))

alidanger_202 این abit k9 ultra که قیمتش الان 96 تومانه و vga آنبرد هم نداره !!!!!

ضمنآ من اصلآ asua m2v رو توصیه نمیکنم . چیپست VIA :2: :2: . اور کلاک = 0 :13: .

من هنوز هم میگم زیر 80 تومان هی چیز MSI - K9N Neo-F نمیشه :27: .

alidanger_202
25-06-2007, 20:34
alidanger_202 این abit k9 ultra که قیمتش الان 96 تومانه و vga آنبرد هم نداره !!!!!

ضمنآ من اصلآ asua m2v رو توصیه نمیکنم . چیپست VIA :2: :2: . اور کلاک = 0 :13: .

من هنوز هم میگم زیر 80 تومان هی چیز MSI - K9N Neo-F نمیشه :27: .

خیلی ممنون
فقط فرق kn9 ultra با kn9 چیست ( در باره همین ultra یکم توضیح بده )
بین kn9 و msi کدوم بهتره ؟؟؟؟ آیا abit در ایران شعبه داره چون تو سایتش اسم ایران هم بود !!!!!!!!!
نظرتون رو هم در باره مین biostar nf4 ultra بگویید

Macdiano
26-06-2007, 00:38
سلام
بچه ها اگر ممكنه يه مادربورد قدرتمند از بين برندهاي Intel, Asus, Gygabyte براي سي پي يو اينتل معرفي كنيد.
قيمت زياد مهم نيست فقط كيفيتش بالا باشه. نظر خودم اينتل هست البته مدل خاصي را در نظر نگرفتم.
ممنون

Actros
26-06-2007, 01:44
سلام
بچه ها اگر ممكنه يه مادربورد قدرتمند از بين برندهاي Intel, Asus, Gygabyte براي سي پي يو اينتل معرفي كنيد.
قيمت زياد مهم نيست فقط كيفيتش بالا باشه. نظر خودم اينتل هست البته مدل خاصي را در نظر نگرفتم.
ممنون

ASUS COMMANDO قیمت 220 تومن
GIGA 965 DS3 قیمت 160 تومن
البته اگه بالای 300 تومن میخوای ASUS STRIKER EXTRME البته با همون کماندو کارت راه میافته .خیلی کارایی خوبی داره

Actros
26-06-2007, 01:45
خیلی ممنون
بین kn9 و msi کدوم بهتره ؟؟؟؟ آیا abit در ایران شعبه داره چون تو سایتش اسم ایران هم بود !!!!!!!!!

به نظر من ABIT KN9 ULTRA قیمتش 96 تومنه عالیه

alidanger_202
26-06-2007, 07:57
خیلی ممنون
ممنون actor خان
فقط اگه لطف کنین جواب بقیه سوالات رو هم بدین .... 90 تومان زیاده ....می خوام زیر 80 باشه برای همون
میخوام ببینم فرق ultera با kn9 خالی چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد biostar nf4 ultra هم نظر بدین............

arash n
26-06-2007, 11:59
امروز رفتم یه جایی در مورد asus m2n-e سوال کنم یارو گفت این مین بورد سیم ارت می خواد !!
راست می گه ؟ اگه راست می گه چه جوری باید وصلش کرد؟؟

Gabana
26-06-2007, 12:02
چي مي خواد !!؟ سيم ارت و كه به مادربورد نمي زنن !

imanprjr
26-06-2007, 12:41
AB9 Pro مادربورد خوبيه - مي توني Gugabyte P965 DS3 برداري با قيمت 153 كه مين بسيار خوبه . كلا توي اين رنج قيمته مناسب ترين گزينه همينه

ممنون مي خواستم اسم giga رو هم بزنم در هر صورت خيلي از دوستان ممنون:10:

arash n
26-06-2007, 13:31
پس یارو چاخان کرده؟
سیم ارتو کجا می زنن؟ لازمه؟

hiwa_it
26-06-2007, 21:36
امروز رفتم یه جایی در مورد asus m2n-e سوال کنم یارو گفت این مین بورد سیم ارت می خواد !!
راست می گه ؟ اگه راست می گه چه جوری باید وصلش کرد؟؟

این یکی جالبه هر کی از ننش قهر میکنه میره یه مغازه میزنه و هارد ویر میفروشه
نه عزیز هیچ سیم ارتی وجود نداره روی هیچکدام از مینها ی دنیا زیاد به این حرف ها توجه نکن که فقط گمراه میشی :46:

Actros
27-06-2007, 01:34
ممنون actor خان
فقط اگه لطف کنین جواب بقیه سوالات رو هم بدین .... 90 تومان زیاده ....می خوام زیر 80 باشه برای همون
میخوام ببینم فرق ultera با kn9 خالی چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد biostar nf4 ultra هم نظر بدین............

به نظر من زیر 80 بهترین همینه MSI - K9N Neo-F
من تا حالا abit kn9 خالی ندیدم فقط ultra &sli دیدم

reza3600
28-06-2007, 11:29
سلام
Intel Pentium D930 Dual Core 64 bit -3.0 GHz 90000 toman
KINGSTON - 1GB - 533 (Original) ddr2 38000toman
MAXTOR-SATA 2 - 160 GB 49000toman
GIGABYTE- NVIDIA GeForce 7100GS 50000toman
مادربورد مناسب این قطعات چیه؟ یه مادر بوردی که روش رم و کارت گرافیک ان برد باشه. ایا کارت گرافیک ان برد مادربوردی که معرفی میکنید خوبه یا کارت گرافیکی که خودم بالا نوشتم؟ در ضمن میخام که بعدا اگر خواستم کارت گرافیک یا سی پی یو رو ارتقا بدم مجبور نباشم که مادر بورد رو هم عوض کنم حداکثر پولی هم که برای مادر بورد دارم 90 تا 100 تومنه. راستی اگر مادربورد با این قیمت که هم رم داشته باشه و هم کارت گرافیک نیست الویت با کارت گرافیکه.
راستی از دو تا رم میشه با هم استفاده کرد اگه نمیشه همون مادربردی که کارت گرافیک داشته باشه خوبه چون میخام رم یه گیگ بگیرم
ممنون

HAPALI
28-06-2007, 19:40
motherboard p5b چطوره؟ تو این رنج قیمت گیگا چی داره؟ کدومشون بهتره؟
آیاp5b و رمcorsair با هم سازگاری دارن؟

Actros
29-06-2007, 01:44
motherboard p5b چطوره؟ تو این رنج قیمت گیگا چی داره؟ کدومشون بهتره؟
آیاp5b و رمcorsair با هم سازگاری دارن؟

p5b رو من قبول دارم خدایی
تو این رنج گیگا میتونی ga 965p_s3 بگیری
ایسوس با این رم مشکلی نداره

Actros
29-06-2007, 01:45
سلام
Intel Pentium D930 Dual Core 64 bit -3.0 GHz 90000 toman
KINGSTON - 1GB - 533 (Original) ddr2 38000toman
MAXTOR-SATA 2 - 160 GB 49000toman
GIGABYTE- NVIDIA GeForce 7100GS 50000toman
مادربورد مناسب این قطعات چیه؟ یه مادر بوردی که روش رم و کارت گرافیک ان برد باشه. ایا کارت گرافیک ان برد مادربوردی که معرفی میکنید خوبه یا کارت گرافیکی که خودم بالا نوشتم؟ در ضمن میخام که بعدا اگر خواستم کارت گرافیک یا سی پی یو رو ارتقا بدم مجبور نباشم که مادر بورد رو هم عوض کنم حداکثر پولی هم که برای مادر بورد دارم 90 تا 100 تومنه. راستی اگر مادربورد با این قیمت که هم رم داشته باشه و هم کارت گرافیک نیست الویت با کارت گرافیکه.
راستی از دو تا رم میشه با هم استفاده کرد اگه نمیشه همون مادربردی که کارت گرافیک داشته باشه خوبه چون میخام رم یه گیگ بگیرم
ممنون

یه مادربرد معرفی میکنم ولی گرافیک آنبرد نداره ولی خیلی خوبه با توجه به قیمتش
biostar 965p

HAPALI
29-06-2007, 01:58
p5b یا giga965???? کدوم بهتره که واسه e6420 ببندم؟ یه رم خوب متناسب با هر کدوم این مادر بردها بگین؟
از بین این رم ها
patriot,ocz gold,corsair و هر رمی که به نظرتون می اد کدومو بگیرم بهتره واسه کار من؟ اگه میشه به ترتیب کیفیت یه چند تا رم رو رتبه بندی کنین

YazdaN
30-06-2007, 13:19
لطفا یه مادربورد خوب با شرایطی که میگم به من معرفی کنید .
cpu میخوام x2 5600 ببندم و کارت گرافیک هم 8600 gt . میخواهم برای game هم خوب جواب بده .
ممنون

HAPALI
01-07-2007, 13:36
چرا کسی جواب منو نمی ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟:41:

Actros
02-07-2007, 00:47
p5b یا giga965???? کدوم بهتره که واسه e6420 ببندم؟ یه رم خوب متناسب با هر کدوم این مادر بردها بگین؟
از بین این رم ها
patriot,ocz gold,corsair و هر رمی که به نظرتون می اد کدومو بگیرم بهتره واسه کار من؟ اگه میشه به ترتیب کیفیت یه چند تا رم رو رتبه بندی کنین

مادربرد به نظر من P5B ASUS
رم در تایپیک خودش

Actros
02-07-2007, 00:48
لطفا یه مادربورد خوب با شرایطی که میگم به من معرفی کنید .
cpu میخوام x2 5600 ببندم و کارت گرافیک هم 8600 gt . میخواهم برای game هم خوب جواب بده .
ممنون

به قیمت 95 تومن میتونی ABIT KN9 ULTRA بگیری
.با 110 تومن میتونی همین مدلو با SLI بگیری ABIT KN9 SLI

mahdi1535
02-07-2007, 08:23
این مادر بوردها که شما گفتید دیگه تولید نمیشه

musa
02-07-2007, 10:37
این مادر بوردها که شما گفتید دیگه تولید نمیشه

دليل !
منبع؟

HAPALI
02-07-2007, 14:56
مادربرد به نظر من P5B ASUS
رم در تایپیک خودش

اخه میگم اگه کارایی شون یکیه اون ارزونه رو بگیرم.هان؟؟؟؟؟؟

afsane_tab
02-07-2007, 16:36
اقا تا سقف 90 تومن چه مادربردی پیشنهاد میشه؟
که هم pentiuom4 3.0GH 2m رو ساپورت کنه هم تا حدودی cpu های جدید

Mahdi_Moosavi
02-07-2007, 19:04

تو مایه های 90 تا 95 دیگه بهتر از GIGABYTE - 945P-S3 نداریم . البته اینم بگم که دیگه حیفه مادربورد با چیپست

945 بگیری اگه می تونی یه 15 - 20 تومانی جود کنی MSI - P965 Neo رو به شما پیشنهاد میکنم که اشتباه نکنم

الان باید قیمتش حدودآ بین 113 تا 115 تومان باشه .

Capcom
02-07-2007, 23:05
سلام دوستان...
لطفا یکی مشخصات چیپست X38 اینتل و nForce 7 و همچنین چیپست جدید amd رو بزاره...
ببینم ارزش داره صبر کنم...
باتشکر نیما

Actros
03-07-2007, 00:12
اخه میگم اگه کارایی شون یکیه اون ارزونه رو بگیرم.هان؟؟؟؟؟؟

مگه قیمتشون چه قد اختلاف داره؟

شما میتونی بری سراغ مدلهای biostar 965p
با 113 تومن میتونی msi 965p بگیری
دیگه 945 قدیمی شده

HAPALI
03-07-2007, 00:57
مگه قیمتشون چه قد اختلاف داره؟

20000الی15000 تومان فکر کنم giga ارزونتره

mahdi1535
03-07-2007, 08:18
دليل !
منبع؟

از نمایندگیش پرسیدم

amir1373
03-07-2007, 10:49
من يك مادربورد با 150 تومن ميخوام كه سي.پي.يو coro2 duo e6600 و كارت گرافيك radeon HD2900 روش نصب بشه

Gabana
03-07-2007, 11:47
من يك مادربورد با 150 تومن ميخوام كه سي.پي.يو coro2 duo e6600 و كارت گرافيك radeon HD2900 روش نصب بشه

Gigabyte 965P-DS3 با همين قيمتي كه مي خواي..

afsane_tab
03-07-2007, 15:17
msi 965p پیشنهاد میشه؟
یعنی مادربورد های msi کیفیتشون چطور هستش؟

Mahdi_Moosavi
03-07-2007, 17:52
msi 965p پیشنهاد میشه؟
یعنی مادربورد های msi کیفیتشون چطور هستش؟

از من بپرسی میگم بیست بیست حرف ندارن :27: .

afsane_tab
03-07-2007, 23:34
از من بپرسی میگم بیست بیست حرف ندارن :27: .
گارانتیش چطوره؟ زود خراب نشه؟ چون من دانلود افلاین میکنم کمپیوترم 24 بازه

musa
04-07-2007, 13:34
گارانتیش چطوره؟ زود خراب نشه؟ چون من دانلود افلاین میکنم کمپیوترم 24 بازه

بسته به هزينه اي كه براي مين ميخواهيد بدهيد و امكاناتي كه نياز هست از MSI مين هاي خوبي ميتونيد بگيريد.

popen
04-07-2007, 20:49
من می خواهم Asus P5B-E بخرم. اولا مدل E دارش کجا هست؟
دوم اینکه من برای آپدیت ----- پورت rs232 می خوام. این کابلهای usb to rs232 کارامد هست؟

Actros
05-07-2007, 00:32
20000الی15000 تومان فکر کنم giga ارزونتره

اختلافی ندارن هرکدوم رو میخوای بردار
من در کل با ایسوس موافقم

afsane_tab
05-07-2007, 02:08
ABIT AB9 Pro LGA 775 Intel P965 Express ATX Intel Motherboard - Retail
ABIT IB9 LGA 775 Intel P965 Express ATX Intel Motherboard - Retail
ABIT IB9 LGA 775 Intel P965 Express ATX Intel Motherboard - OEM
قیمت این مادربورد ها چنده؟ کدوم بهتره؟

mrc
07-07-2007, 16:04
من با Asus موافق نیستم
Giga و Abit به نظر من بهتره

zonealarm
07-07-2007, 16:42
من با Asus موافق نیستم
Giga و Abit به نظر من بهتره

ممکنه دلیل بفرمایید؟

danyel
10-07-2007, 11:50
من ميخوام از بين اينها يكي رو انتخاب كنم (البته همشون دست دومن) قيمت هر كدوم 20 تومنه حالا كدام يكي از اين مادربورد را بردارم؟
قيمتشون خوبه بردارم يا نه؟
AZIEA ABIT
GIGABYTE- GA7ZMMH
GA-7IXE4 GIGABYTE
AsRock 775V88T
GA-8IE2004
ASUS P4800DX
MSI 845PNOO
GIGABYTE 8I845GVM-RZ
ASROCK P4
SG-80 ABIT
ASROCK P4VM800
GA-8IR533
GA-8ID533

Actros
11-07-2007, 10:53
من ميخوام از بين اينها يكي رو انتخاب كنم (البته همشون دست دومن) قيمت هر كدوم 20 تومنه حالا كدام يكي از اين مادربورد را بردارم؟
قيمتشون خوبه بردارم يا نه؟
AZIEA ABIT
GIGABYTE- GA7ZMMH
GA-7IXE4 GIGABYTE
AsRock 775V88T
GA-8IE2004
ASUS P4800DX
MSI 845PNOO
GIGABYTE 8I845GVM-RZ
ASROCK P4
SG-80 ABIT
ASROCK P4VM800
GA-8IR533
GA-8ID533
asus p4p800dx
asrock 775 v88t

راستی asus p4p800_x نداره .اگه برداری بهتره

arman_linkin
11-07-2007, 11:16
سلام دوستان.
لطفا چند تا مادربورد خوب و امتحان پس داده با این مشخصات را معرفی کنید.
1.پشتیبانی intel core2 duo
2.پشتیبانی رم ddr2 با باس 800 یا بیشتر و پشتیبانی dual channel
3.پشتیبانی sata2 و NCQ و حداقل یک سوکت برای هارد اکسترنال sata
4.کارت صدای 5.1 یا 7.1
5.پشتیبانی از firewire
6.دارای کارت شبکه و حداقل یک سوکت RJ45
7.چیپست intel یا nvidia
8.مارک giga یا asus
9.پشتیبانی از fsb 1066
10.قیمت بین 100 تا 200 (لطفا چند تا معرفی کنید )
من اول p5k رو انتخاب کردم ولی از فایروایر پشتیبانی نمی کنه.به نظرتون خوبه همین رو بگیرم بعد یه کارت فایر روش نصب کنم؟این مادر بورد NCQ رو ساپورت می کنه؟
راستی اینکه بعضی مادربورد ها پورت serial ندارند مشکلی نداره؟
ممنون

Mezzo
11-07-2007, 20:57
سلام دوستان.
لطفا چند تا مادربورد خوب و امتحان پس داده با این مشخصات را معرفی کنید.
1.پشتیبانی intel core2 duo
2.پشتیبانی رم ddr2 با باس 800 یا بیشتر و پشتیبانی dual channel
3.پشتیبانی sata2 و NCQ و حداقل یک سوکت برای هارد اکسترنال sata
4.کارت صدای 5.1 یا 7.1
5.پشتیبانی از firewire
6.دارای کارت شبکه و حداقل یک سوکت RJ45
7.چیپست intel یا nvidia
8.مارک giga یا asus
9.پشتیبانی از fsb 1066
10.قیمت بین 100 تا 200 (لطفا چند تا معرفی کنید )
من اول p5k رو انتخاب کردم ولی از فایروایر پشتیبانی نمی کنه.به نظرتون خوبه همین رو بگیرم بعد یه کارت فایر روش نصب کنم؟این مادر بورد NCQ رو ساپورت می کنه؟
راستی اینکه بعضی مادربورد ها پورت serial ندارند مشکلی نداره؟
ممنون

GIGABYTE - P35-S3 تمام مشخصاتو داره (فكر كنم بجز همون Firewire). امكانات بالا اگه مي خواي Asus P5W DH Delux هم ارزون شده و حدود 200 و خورده اي هست. فقط مطمئن نيستم NCQ رو ساپورت كنه. پورت سريال هم براي --- و آپگريد كردن رسيور و مودم سريال كه منسوخ شده كاربرد داره.ولي بنظر من همون GIGABYTE - P35-S3 رو بگير كه باس 1333 رو هم ساپورت مي كنه و پورت پارالل و سريال هم داره.

arman_linkin
12-07-2007, 14:43
سلام دوست عزیز.
ممنون از راهنماییت .گیگا رو که فعلا بی خیال شدم.می مونه Asus P5W DH Delux .
البته ASUS - P5B Deluxe هم هست.هردو 200 تومن هستند و بسیار شبیه هستند.به نظرتون کدوم بهتره؟
پ.ن : پیشنهاد دیگه ای نبود؟

neda61h
12-07-2007, 19:53
سلام. به نظر شما کدوم یکی از بردهای زیر بهترن؟

GIGABYTE - 965P-DS3
GIGABYTE - P35-S3
Asus P5B965

neda61h
12-07-2007, 20:00
یه سوال دیگه، برای سیستم زیر کدو یکی از برد های بالا رو پیشنهاد میکنید؟

hard: Seagate-SATA2 - 320 GB + 16mb buffer
4300 یا cpu: Core 2 Duo , Dual Core 64 bit - 1.86 GHz - E6300
256 vga: XFX - GeForce 8600 GT
ram: 1gb OCZ 800

XYZ2007
14-07-2007, 11:42
سلام دوستان اگه ميشه منو راهنمايي كنيد:

من دارم يه سيستم ميگيرم مي خواستم بدونم با داشتن
[ +CPU: AMD AM2 - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 5200 ] چه مادر بردي ميتونم بخرم كه حتماٌ SATA 2 رو هم ساپورت كنه.
موجودي: درحدود دويست و پجاه هزار تومن حساب كنيد.

راستي اين مدل ها رو كه خودم انتخاب كردم خوب هستند.
1- ASUS - M2N32-SLI Premium Vista Edition
2- GIGABYTE - MA69G-S3H

متشكرم.....

zonealarm
14-07-2007, 22:29
الن دیگه همه مادربرد ها ساتا 2 رو ساپورت دارن حتی اون 60 70 تومنی هاشون

zonealarm
14-07-2007, 22:31
یه سوال دیگه، برای سیستم زیر کدو یکی از برد های بالا رو پیشنهاد میکنید؟

hard: Seagate-SATA2 - 320 GB + 16mb buffer
4300 یا cpu: Core 2 Duo , Dual Core 64 bit - 1.86 GHz - E6300
256 vga: XFX - GeForce 8600 GT
ram: 1gb OCZ 800

p35 ها شاید مادربرد های بالاتری باشن

ولی خب برای این سیستمی که گفتین 965 به صرفه تره

amin123
18-07-2007, 12:39
دوستان من میخواهم یک motherboard بگیرم. به نظر شما asus p5b بگیرم یا gigabye 965p-s3؟

Gabana
18-07-2007, 13:11
دوستان من میخواهم یک motherboard بگیرم. به نظر شما asus p5b بگیرم یا gigabye 965p-s3؟

شما فعلا توي اون تاپيكي كه براي كيس زدي به نتجيه دلخواهت برس ( AMD يا Intel ) . در مورد برد هم چون سوالت كلا در مورد بستن كيس هست مي توني در تاپيك خودت مطرح كني /.

a.toraby
18-07-2007, 18:30
با سلام به اساتید محترم. من باز هم آمدم

میشه لطف کنید بگید که آیا p5w DH Deluxe با گرافیک geforce 8600 همخوانی داره یا نه؟؟؟؟؟
در ضمن لطفاً p5n sli رو با p5w DH Deluxe در شرایط یکسان با هم مقایسه کنید. منظورم اینه که گرافیک جفتشون Geforce باشه. آخه من تو مشخصات p5w خوندم که یک ویژگی خاصی به اسم cross fire داره که مربوط میشه به ati. این cross fire چی هست؟؟ و آیا به این معنی است که p5w با کارت های گرافیک ati بهتر از کارتی مثل geforce 8600 عمل می کنه؟؟

در ضمن آیا این p5w مدلی داره که fsb برابر با 1333 داشته باشه؟؟

دلیل این که گفتم با p5n مقایسش کنید این بود که در مورد توانایی های p5n در اینترنتچیزهای خفنی به دست آوردم. در بسیاری از موارد حتی از commando هم بهتر عمل می کنه. البته در بازی. آیا من اشتباه می کنم؟؟؟

در کل شما کدوم یکی رو پیشنهاد می دهید؟؟
-------------------------------
یه جور دیگه هم میشه به این قضیه نگاه کرد:
من می خاستم ببینم برای کارت گرافیک xfx 8600 gts بهترین مادربوردی که پیشنهاد می کنید چیست؟؟؟

آیا سری p5w از asus با این کارت همخوانی دارند؟؟؟؟

البته من قبلاً یه این موضوع برخوردم که p5n sli خیلی خوب با grforce جواب می ده. اما الان از خرید مادربورد nforce پشیمون شدم. البته p5n از نظر fsb و رم نیز کمبود داره.

خلاصه لطف کنید پیشنهادی حول 200 تومن بدهید. ممنون
خیلی ممنون می شم

amin123
19-07-2007, 01:16
ممنون از Gabana جان که حواسش به همه جا است......

Actros
19-07-2007, 02:14
با سلام به اساتید محترم. من باز هم آمدم

میشه لطف کنید بگید که آیا p5w DH Deluxe با گرافیک geforce 8600 همخوانی داره یا نه؟؟؟؟؟
در ضمن لطفاً p5n sli رو با p5w DH Deluxe در شرایط یکسان با هم مقایسه کنید. منظورم اینه که گرافیک جفتشون Geforce باشه. آخه من تو مشخصات p5w خوندم که یک ویژگی خاصی به اسم cross fire داره که مربوط میشه به ati. این cross fire چی هست؟؟ و آیا به این معنی است که p5w با کارت های گرافیک ati بهتر از کارتی مثل geforce 8600 عمل می کنه؟؟

در ضمن آیا این p5w مدلی داره که fsb برابر با 1333 داشته باشه؟؟

دلیل این که گفتم با p5n مقایسش کنید این بود که در مورد توانایی های p5n در اینترنتچیزهای خفنی به دست آوردم. در بسیاری از موارد حتی از commando هم بهتر عمل می کنه. البته در بازی. آیا من اشتباه می کنم؟؟؟

در کل شما کدوم یکی رو پیشنهاد می دهید؟؟
-------------------------------
یه جور دیگه هم میشه به این قضیه نگاه کرد:
من می خاستم ببینم برای کارت گرافیک xfx 8600 gts بهترین مادربوردی که پیشنهاد می کنید چیست؟؟؟

آیا سری p5w از asus با این کارت همخوانی دارند؟؟؟؟

البته من قبلاً یه این موضوع برخوردم که p5n sli خیلی خوب با grforce جواب می ده. اما الان از خرید مادربورد nforce پشیمون شدم. البته p5n از نظر fsb و رم نیز کمبود داره.

خلاصه لطف کنید پیشنهادی حول 200 تومن بدهید. ممنون
خیلی ممنون می شم

SLI که میدونی چیه مال NVIDIA
CROSS FIRE هم تقریبا همونه ولی متعلق به ATI یعنی 2 تا کارت گرافیک استفاده میکنی تا قدرتش بیشتر بشه
فکر میکنم با آپدیت بایوس P5W بشه از FSB 1333 بهره برد.
منم بنچهایی دیدم که P5N SLI در بازی خوب عمل میکنه
من نظرم با 200 تومن
1_ ASUS COMMANDO
2_ ASUS P5W DH

a.toraby
19-07-2007, 14:29
SLI که میدونی چیه مال NVIDIA
CROSS FIRE هم تقریبا همونه ولی متعلق به ATI یعنی 2 تا کارت گرافیک استفاده میکنی تا قدرتش بیشتر بشه
فکر میکنم با آپدیت بایوس P5W بشه از FSB 1333 بهره برد.
منم بنچهایی دیدم که P5N SLI در بازی خوب عمل میکنه
من نظرم با 200 تومن
1_ ASUS COMMANDO
2_ ASUS P5W DH

اگه cross fire اینه که پس من صد در صد پایه همچین مادربوردی هستم. دیگه چه لزومی داره آدم بره سراغ چیپست های nforce. البته گه مطمئن بشم تو بازی کم نمیاره

بنچ مارکی ، چیزی از این p5w DH سراغ نداری؟؟؟

a.toraby
19-07-2007, 15:27
آقا من سریعاً حرفمو پس گرفتم
فقط nforce. چون یه گشتی که تو نت زدم دیدم بهترین کارایی در زمینه دیسک سخت رو nforce داره. و p5n sli از خیلی مادربوردهای دیگه از جمله p5w سر تر بود.

Inter
21-07-2007, 09:15
سلام دوستان!

يه سوال داشتم، من يه مادربوردي مي خوام که تا 3،2 سال بتونه هر چي به بازار مي ياد رو ساپورت کنه مثل س پي يو هاي 4 هسته اي و رم Ddr3 و ...(بقيه قطعاتي که در آينده وارد بازار مي شن و شما بهتر از من ازشون خبر دارين) لطفاً منو راهنمايي کنين.

در ضمن آيا مادربوردهايي که Ddr3 رو ساپورت مي کنن Ddr2 رو هم ساپورت مي کنن؟

به نظر شما مادربوردهاي Asus بهترن يا Gigabyte (به نسبت قيمت يعني کدوم يک به نسبت قيمتش، امکاناتش بيشتره و صد البته پرفورمانس و کارائيش )

با تشکر

a.toraby
21-07-2007, 15:11
خوب این که مشخصه
asus
Intel می خای یا AMD؟

Inter
22-07-2007, 11:11
AMD باشه بهتره چون قیمتهاش خیلی پایینه به نسبت کارائیش .
ولی به نظر شما ایسوس قیمتهاش یه کم گرون نیست؟

یه سوال دیگه به نظر شما کدوم یک از مادربردهای زیر رو بگیرم بهتره(هردوتاشون AMD هستن):

GigaByte: ga-m59sli-s4
Asus:m2n32-sli deluxe
قیمت بورد ایسوس 25 تومن گرونتره.

ببخشید این سوال رو اینجا می پرسم به نظر شما دو کارت گرافیک 8600GT رو اگه Sli کرد با 8800GTS برابری می کنه یانه؟(برد رو هم فرض کنین xfx )

quazgaa
24-07-2007, 14:35
:13: بابا دمتون گرم شما ها هم كه همش با main هاي بالاي 100 حال مي كنين ولي اينو بهتون بگم من 15 ساله تو كار سخت افزارم ، خريدارهاي زيادي رو ديدم ، اكثرا نمي تونن اين سيستمهاي فضايي كه شما عزيزان بحثشونو ميكنين بخرن . هنر رفتن و بهترين و گرونترين رو خريدن نيست ، همه مي دونن Asus Commando با قيمت 237000 توميش كولاكه ولي كي ميتونه در مرد Main هاي زير 100 تومن بحث كنه كه به ولله بعضياشون از لحاظ سرعت با همين مادربرداي بالاي 200 برابري ميكنن .

shahramcat
24-07-2007, 14:57
:13: بابا دمتون گرم شما ها هم كه همش با main هاي بالاي 100 حال مي كنين ولي اينو بهتون بگم من 15 ساله تو كار سخت افزارم ، خريدارهاي زيادي رو ديدم ، اكثرا نمي تونن اين سيستمهاي فضايي كه شما عزيزان بحثشونو ميكنين بخرن . هنر رفتن و بهترين و گرونترين رو خريدن نيست ، همه مي دونن Asus Commando با قيمت 237000 توميش كولاكه ولي كي ميتونه در مرد Main هاي زير 100 تومن بحث كنه كه به ولله بعضياشون از لحاظ سرعت با همين مادربرداي بالاي 200 برابري ميكنن .

ایییییییینهههههههه . مرسی

zonealarm
24-07-2007, 21:08

یه سوال دیگه به نظر شما کدوم یک از مادربردهای زیر رو بگیرم بهتره(هردوتاشون AMD هستن):

ببخشید این سوال رو اینجا می پرسم به نظر شما دو کارت گرافیک 8600GT رو اگه Sli کرد با 8800GTS برابری می کنه یانه؟(برد رو هم فرض کنین xfx )

برد m2n32-sli deluxe از بهترین بردهای AM2 هستش

فکر می کنم Gabana جان هم بردشون همین برده

در مورد کاراییش از ایشون بپرسین

zonealarm
24-07-2007, 21:34
ضمنا یادم رفت بگم

sli کردن گرافیک ارزون اصلا ارزش نداره

همیشه تو sli یه کارت قوی خیلی بالاتر از 2 تا کارت متوسط عمل می کنه

2 تا 8600 gt هیچ وقت نمی تونه به قدرت یه 8800 برسه

Mezzo
24-07-2007, 23:49
بابا دمتون گرم شما ها هم كه همش با main هاي بالاي 100 حال مي كنين ولي اينو بهتون بگم من 15 ساله تو كار سخت افزارم ، خريدارهاي زيادي رو ديدم ، اكثرا نمي تونن اين سيستمهاي فضايي كه شما عزيزان بحثشونو ميكنين بخرن . هنر رفتن و بهترين و گرونترين رو خريدن نيست ، همه مي دونن Asus Commando با قيمت 237000 توميش كولاكه ولي كي ميتونه در مرد Main هاي زير 100 تومن بحث كنه كه به ولله بعضياشون از لحاظ سرعت با همين مادربرداي بالاي 200 برابري ميكنن .
مهم اينه كه روش بحث بشه چه رده باقيمت متوسط و پايين و چه رده بالاي 200 و جديدا بالاي 300. اين باعث ميشه كه خريد آگاهانه صورت بگيره... اتفاقا بحث مادربردهاي ارزون قيمت مفصل تر هست چون بسيار متنوع هستند.

Actros
25-07-2007, 00:41

نظر من در مورد مینبرد
asus m2n32_sli_deluxe
درمورد vga بیخیال sli شو اولا نمیشه 8800 دومن بیاد یه پاور خوب هم بخری که هزینش از خرید یه 8800 بیشتر میشه تاز به اون پرفورمانس هم نمیرسی

Inter
25-07-2007, 11:54
ببخشید !!!
حالا این سوال رو می پرسم: به نظر شما بین گیگابایت مدل GigaByte: ga-m59sli-s5 و Asus:m2n32-sli deluxe کدوم رو انتخاب کنم.(توضیح: هردوشون قیمتشون یکیه و مدل گیگا بایت سایلنت پایپ خیلی خفنی داره)
درضمن من شنیدم که قیمتهای گیگابایت به نسبت کاراییشون خیلی پایینه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه: آيا مادربوردی می شناسین که AMD خور باشه و DDR2 800 به بالا باشه(و یا حتی DDR3) چون من به هرسایتی رفتم حداکثرشون همون DDR2 800 بود. ولی چیپستهای جدید اینتل( P35) می تونه DDR3 1333 رو هم ساپورت کنه (بسته به نوع مادربوردش چون مثلا گیگابایت مدلGA-P35C-DS3R هم ddr2 و ddr3 رو ساپورت می کنه ولیGA-P35-DQ6 فقط تا DDR2 1066 رو ساپورت می کنه).

active_277
26-07-2007, 12:29
سلام
abit k9n sli/ultra
گیر نمیاد بجاش چی بخرم؟
تقریبا با همون قیمت و کارایی

مرسی

Gabana
26-07-2007, 13:28
Abit KN9 SLI رو مي توني پاساژ ايران پيدا كني . ( طبقه زير همكف از پله ها كه وارد بشي يه مغازه رو به روته كه يه چند تايي داره )

zonealarm
26-07-2007, 23:45
ببخشید !!!
حالا این سوال رو می پرسم: به نظر شما بین گیگابایت مدل GigaByte: ga-m59sli-s5 و Asus:m2n32-sli deluxe کدوم رو انتخاب کنم.(توضیح: هردوشون قیمتشون یکیه و مدل گیگا بایت سایلنت پایپ خیلی خفنی داره)
درضمن من شنیدم که قیمتهای گیگابایت به نسبت کاراییشون خیلی پایینه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه سوال دیگه: آيا مادربوردی می شناسین که AMD خور باشه و DDR2 800 به بالا باشه(و یا حتی DDR3) چون من به هرسایتی رفتم حداکثرشون همون DDR2 800 بود. ولی چیپستهای جدید اینتل( P35) می تونه DDR3 1333 رو هم ساپورت کنه (بسته به نوع مادربوردش چون مثلا گیگابایت مدلGA-P35C-DS3R هم ddr2 و ddr3 رو ساپورت می کنه ولیGA-P35-DQ6 فقط تا DDR2 1066 رو ساپورت می کنه).

AM2 ها با ddr2 کار می کنن و ddr3 نمی خورن

MeMri
28-07-2007, 15:57
کسی از قیمت ASUS P5B & Asus P5B deluxe خبر نداره؟

Gabana
28-07-2007, 16:53
Asus P5b رو من چهارشنبه قيمت گرفتم 129 تومن

nima_baran_abi
29-07-2007, 00:59
قطعات
asus 8800 gts 320 mb
2gb ocz pc800
am2 6000
اگه یه پاورم در حد 40 تومن بگید ممنون میشم

Actros
29-07-2007, 02:08
قطعات
asus 8800 gts 320 mb
2gb ocz pc800
am2 6000
اگه یه پاورم در حد 40 تومن بگید ممنون میشم

به نظر من یه abit kn9 _sli بگیر 110 تومن بقیشو بزار رو پوله پاور که با 40 نمیشه پاور برای این قطعات خرید
پاور یه grenn_580b بگیر 80 تومن

hormoz72
29-07-2007, 12:49
سلام دوستان

یه مادربرد و پاور باید بگیرم برای این قطعات:

VGA: GeForce 7600 GT
CPU: AMD 6000
RAM: 2* 1GB D.Channel PC800

آخر بودجم هم برای اینها تقریبا 200 هست فکر کنم

hormoz72
29-07-2007, 13:27
کسی نبود؟......................

active_277
29-07-2007, 14:09
Abit KN9 SLI رو مي توني پاساژ ايران پيدا كني . ( طبقه زير همكف از پله ها كه وارد بشي يه مغازه رو به روته كه يه چند تايي داره )

گابانا جان میتونی شمارش رو برام گیر بیاری
مرسی

Mahdi_Moosavi
29-07-2007, 15:53
سلام دوستان

یه مادربرد و پاور باید بگیرم برای این قطعات:

VGA: GeForce 7600 GT
CPU: AMD 6000
RAM: 2* 1GB D.Channel PC800

آخر بودجم هم برای اینها تقریبا 200 هست فکر کنم

POWER : Cooler Master 550W میشه 60 تومان .

MAIN BOARD : MSI - K9N SLI Platinum میشه 150 تومان .

در مورد کارت گرافیک هم که چرا 7600GT ، وقتی 8600GT هست با همون قیمت و کارایی بهتر .

hormoz72
29-07-2007, 17:35
POWER : Cooler Master 550W میشه 60 تومان .

MAIN BOARD : MSI - K9N SLI Platinum میشه 150 تومان .

در مورد کارت گرافیک هم که چرا 7600GT ، وقتی 8600GT هست با همون قیمت و کارایی بهتر .

8600 شیدر (shader) ورژن چنده؟:5:

Inter
29-07-2007, 19:31
8600 شیدر (shader) ورژن چنده؟:5:

ورژنش 4 هستش و این کارت گرافیگ(8600GT) از DX10 هم بطور کامل پشتیبانی میکنه.

دوستان بالاخره به من جواب ندادین، بین دو مادربرد زیر کدوم یک به نظر شما Price/Performance کمتری داره(یعنی قیمت کم با کارایی زیاد):
GigaByte: ga-m59sli-s5
Asus:m2n32-sli deluxe -wireless edition
هر دو تاشون هم قیمتشون یکی هستش یعنی 205000 تومان. ممنونم اگه جواب بدین.:11:

Actros
30-07-2007, 01:53
ورژنش 4 هستش و این کارت گرافیگ(8600GT) از DX10 هم بطور کامل پشتیبانی میکنه.

دوستان بالاخره به من جواب ندادین، بین دو مادربرد زیر کدوم یک به نظر شما Price/Performance کمتری داره(یعنی قیمت کم با کارایی زیاد):
GigaByte: ga-m59sli-s5
هر دو تاشون هم قیمتشون یکی هستش یعنی 205000 تومان. ممنونم اگه جواب بدین.:11:

عزیز این مدل ایسوس یه از بهترین مداربردهای amd ساپرت هستش

amirtaker
30-07-2007, 21:56
سلام:
یک مادربردکه تامیشه ارزون باشه معرفی کنیدکه کارت گرافیک های سری 8 مثل8800gtsروپشتیبانی کنه ممنون میشم .

Mahdi_Moosavi
30-07-2007, 22:39
سلام:
یک مادربردکه تامیشه ارزون باشه معرفی کنیدکه کارت گرافیک های سری 8 مثل8800gtsروپشتیبانی کنه ممنون میشم .

واسه intel یا amd ?? الان cpu شما چیه ؟ سوکتش چیه ؟؟ مشخصات دقیق رم هم بگو .

MeMri
30-07-2007, 23:41
مادربرد تا سقف 130 تومان.intel می خوام.cpu هم E6420 هست

Stream
31-07-2007, 02:11
فکر کنم گیگابایت مدل 965p-ds3 انتخاب خوبی باشه. ولی بهتر بود P35-ds3 میگرفتی که 20 تومان گرونتره.

Actros
31-07-2007, 02:21
فکر کنم گیگابایت مدل 965p-ds3 انتخاب خوبی باشه. ولی بهتر بود P35-ds3 میگرفتی که 20 تومان گرونتره.

اگه این مدل 130 تومنه که خوبه
اگه نگرفتی
ASUS P5B_E

active_277
31-07-2007, 13:10
سلام
abit kn9 sli نمایندگی اصلیش نداره ولی فروشگاه هایی که دارن چون کمیاب شده بین 136 تا 140 :18:میفروشن
می ارزه بگیرم؟
اگه نه بجاش چی بگیرم؟

Mahdi_Moosavi
31-07-2007, 13:26
سلام
abit kn9 sli نمایندگی اصلیش نداره ولی فروشگاه هایی که دارن چون کمیاب شده بین 136 تا 140 میفروشن
می ارزه بگیرم؟
اگه نه بجاش چی بگیرم؟

اگه اینجوریه نمیرزه . شما یه msi k9 ultra بگیری به صرفه تره . الان 95 تومانه .

ولی اگه sli می خوای MSI - K9N SLI Platinum محشره ولی قیمتش 145 تومانه !!

rezaninja
31-07-2007, 14:22
با سلام

giag p35 dq6 چه جو مادربورديه

آيا از m57sli giga بهتره

ويه سوال ديگه داشتم مدونم جاش اينجا نيست

من از فروشنده دوتا سيستم بهم پيشنهاد داد ببينيد كدام بهتره

اينتل p35 dq6ب ا6420 cpu

amd m57sli cpu 5200+

كدو م بهتره

amirtaker
31-07-2007, 16:58
واسه intel یا amd ?? الان cpu شما چیه ؟ سوکتش چیه ؟؟ مشخصات دقیق رم هم بگو .
ازکجابفهمم؟

Stream
31-07-2007, 17:16
با سلام

giag p35 dq6 چه جو مادربورديه

آيا از m57sli giga بهتره

P35-DQ6 برای کاربر های معمولی فقط پول اضافه است. P35-DS3 توصیه میشه.

Mahdi_Moosavi
31-07-2007, 18:46
ازکجابفهمم؟

اين برنامه رو دانلود كن :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد از تك تك تب هاش عكس بزار . :46: . فقط عكس ها رو به صورت لينك بزاري ها . :20:

amirtaker
31-07-2007, 20:29
بفرما آقامهدی

Mahdi_Moosavi
31-07-2007, 22:23
بفرما آقامهدی

خب cpu شما که سوکتش 478 هست . ضمنآ ram شما هم bus 333mhz و ddr هست .

یعنی شما برای خریدن مادربورد جدید باید cpu و ram ی که دارید رو عوض کنید . چون مادربوردهای جدید همه فقط

سوکت LGA 775 رو ساپورت میکنن . ضمنآ رم شما هم به مادربوردهای جدید نمیخوره . :41:

پس باید به 300 -- 400 تومانی واسه این 3 قطعه کنار بزاری تا یه VGA خوب بخری .

ali darabian
02-08-2007, 01:08
با سلام .
من قصد خريد يك مادربرد AM2‌ براي سي پي يو 4800 رو دارم ولي يه خورده گيج شدم .لطفا" اگر مي شه كمكم كنيد .

مورد استفاده : ‌براي برنامه نويسي و كارهاي از اين قبل / گرافيك OnBoard+Dvi

يكي از كانديد هام GA69GM-s3h‌ هستش كه چيپست خود AMD‌روش هست . ولي چون جديد اومده به بازار شك دارم راجبش .

كانديد هاي ديگه :‌
Asus m2a-vm
abit kn9-ultra
asus mpnvp-vm

با تشكر

arasharyani
02-08-2007, 10:02
با سلام
می خواستم بدونم که آیا بهترین پردازنده توی بازار Core 2 Duo هست ؟
اگه جواب مثبت هست بهترین مادربردی که اون را ساپورت می کنه چیه ؟
یک از دوستانم گفت که قراره سیستم جدیدی به بازار بیاید که احتیاج به سیستم خنک کننده ندارد درسته؟
اگه از قیمتهایش خبر دارید هم لطف کنید بفرمایید...
من این سیستم را برای کارهای گرافیکی سنگین مانند میکس و تری دی مکس و کورل که بطور همزمان مورد استفاده قرار می گیرند احتیاج دارم ببخشید سرتون را درد آوردم
یا علی مولا

Mahdi_Moosavi
02-08-2007, 10:52
با سلام
می خواستم بدونم که آیا بهترین پردازنده توی بازار Core 2 Duo هست ؟
اگه جواب مثبت هست بهترین مادربردی که اون را ساپورت می کنه چیه ؟
یک از دوستانم گفت که قراره سیستم جدیدی به بازار بیاید که احتیاج به سیستم خنک کننده ندارد درسته؟
اگه از قیمتهایش خبر دارید هم لطف کنید بفرمایید...
من این سیستم را برای کارهای گرافیکی سنگین مانند میکس و تری دی مکس و کورل که بطور همزمان مورد استفاده قرار می گیرند احتیاج دارم ببخشید سرتون را درد آوردم
یا علی مولا

در مورد سوال اول که از اون بهتر هم هست: core 2 quad این مدل ها 4 هسته ای هستن و core 2 due دو

هسته ای .

الان بهترین مادربورد ها که واسه اینتل اومده دارای چیپست p35 هستن ، این مدل ها جدیدن : ASUS - P5K Deluxe

که 255 تومانه و GIGABYTE - P35-DQ6 که 265 تومانه و از آخرین فناوری های جدید اینتل پشتیبانی میکنه مثل fsb

1333mhz و رم های ddr3 و cpu هایی که با فناوری 45nm ساخته خواهند شد .

در مورد سوال سوم من هم بیخبرم !!

این cpu های 4 هسته ای هم از 550 تومان شروع میشن به بالا ............. .

zonealarm
02-08-2007, 11:35
با سلام .
من قصد خريد يك مادربرد AM2‌ براي سي پي يو 4800 رو دارم ولي يه خورده گيج شدم .لطفا" اگر مي شه كمكم كنيد .

مورد استفاده : ‌براي برنامه نويسي و كارهاي از اين قبل / گرافيك OnBoard+Dvi

يكي از كانديد هام GA69GM-s3h‌ هستش كه چيپست خود AMD‌روش هست . ولي چون جديد اومده به بازار شك دارم راجبش .

كانديد هاي ديگه :‌
Asus m2a-vm
abit kn9-ultra
asus mpnvp-vm

با تشكر

M2A-VM

انتخاب بسیار خوبیه

با همون چیپست AMD که جزو بهترین چیپ های vga آنبورد هست

ali darabian
02-08-2007, 13:33
M2A-VM

انتخاب بسیار خوبیه

با همون چیپست AMD که جزو بهترین چیپ های vga آنبورد هست

با تشكر از پاسخ شما.
گيگا هم همچين مادر بردي به تازگي وارد بازار كردهبا تمامي مشخصات m2a-vm شما كدوم رو پيشنهاد ميكنيد ؟

arasharyani
02-08-2007, 16:02
در مورد سوال اول که از اون بهتر هم هست: core 2 quad این مدل ها 4 هسته ای هستن و core 2 due دو

هسته ای .

الان بهترین مادربورد ها که واسه اینتل اومده دارای چیپست p35 هستن ، این مدل ها جدیدن : ASUS - P5K Deluxe

که 255 تومانه و GIGABYTE - P35-DQ6 که 265 تومانه و از آخرین فناوری های جدید اینتل پشتیبانی میکنه مثل fsb

1333mhz و رم های ddr3 و cpu هایی که با فناوری 45nm ساخته خواهند شد .

در مورد سوال سوم من هم بیخبرم !!

این cpu های 4 هسته ای هم از 550 تومان شروع میشن به بالا ............. .
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــ
از دوست عزیزم مهدی جان ممنون جواب کاملی بود
یا مهدی

MeMri
04-08-2007, 14:38
دوستان قیمت P5n-e Sli Asus چنده؟یا برندهای دیگه ولی همین مدل

a.toraby
04-08-2007, 15:34
p5n e به درد نمی خوره. من توصیه می کنم p5n sli بگیری. قیمتش هم تو بازار رضا 100 تومن هستش. البته بعضی جاها 110 تومن هم می گن. مطمئن باش p5n sli بگیری پشیمون نمی شی

Noble
04-08-2007, 18:12
با بودجه تقریبا 200000 چه مادربردی بگیرم خوبه؟(برای intel)

Stream
04-08-2007, 18:25
با بودجه تقریبا 200000 چه مادربردی بگیرم خوبه؟
Gigabyte P35-DS3 برای این رده خوبه. البته اگه بگید برای چه کاری شاید گزینه بهتری هم باشه.

Noble
05-08-2007, 10:13
Gigabyte P35-DS3 برای این رده خوبه. البته اگه بگید برای چه کاری شاید گزینه بهتری هم باشه.

سلام
برای gaming می خواستم(fsb1066 هم support کنه)

Nomber1
05-08-2007, 15:41
قراره یه پی سی توپ پرفورمنس جمع کنم .
چه مادر بردی خوب جواب میده ؟ مدل و قیمت ؟

Stream
05-08-2007, 18:38
سلام
برای gaming می خواستم(fsb1066 هم support کنه)
همون GIGABYTE P35-DS3 .

قراره یه پی سی توپ پرفورمنس جمع کنم .
چه مادر بردی خوب جواب میده ؟ مدل و قیمت ؟

شما هم یک تاپیک برای کل سیستم باز کن و مقدار بودجه رو مشخص کن. اونطوری بهتر میشه بحث کرد.

Nomber1
05-08-2007, 19:07
همون GIGABYTE P35-DS3 .

شما هم یک تاپیک برای کل سیستم باز کن و مقدار بودجه رو مشخص کن. اونطوری بهتر میشه بحث کرد.

راستیتش .
من تاپیک بی محتوای علمی باز نمیکنم . از ائنجایی که از کسانی که جستجو رو دارن ترویج میکنن هستم خودم استفاده کردم اما چون بحث قیمت هست و قیمت ها به روزه نمیتونستم به نتایج جستجو اکتفا کنم .

بودجه مهم نیست . پرفورمنس مهمه با فرض دونستن دریافت اطلاعات از ماهواره و دی وی بی داشتن .

Mezzo
05-08-2007, 20:23
p5n e به درد نمی خوره. من توصیه می کنم p5n sli بگیری. قیمتش هم تو بازار رضا 100 تومن هستش. البته بعضی جاها 110 تومن هم می گن. مطمئن باش p5n sli بگیری پشیمون نمی شی

اين حرف رو چه حسابي بود؟ دليلشم مي توني بگي كه چرا چيپ 570 از 650i بهتر هست؟

Stream
05-08-2007, 20:25
راستیتش .
من تاپیک بی محتوای علمی باز نمیکنم . از ائنجایی که از کسانی که جستجو رو دارن ترویج میکنن هستم خودم استفاده کردم اما چون بحث قیمت هست و قیمت ها به روزه نمیتونستم به نتایج جستجو اکتفا کنم .

بودجه مهم نیست . پرفورمنس مهمه با فرض دونستن دریافت اطلاعات از ماهواره و دی وی بی داشتن .
در هر صورت اگه یه تاپیک باز میکردید بهتر میشد بحث کرد.
مادربورد GIGABYTE P35-DQ6 یا Asus P5K Deluxe مدل های خوبی هستند برای سیستم های High-End . قیمت حدود 250 تومن.

Actros
06-08-2007, 02:52
راستیتش .

سهیل جان
یه تایپیک باز کن ضرر نمیکنی. خیلی خوبه نظر همه رو میپرسی

همون طور که virgil جان گفت asus p5k_ deulxe خیلی خوبه همین طور gigabye p35_dq6
به قیمت 260 تومن

Nomber1
06-08-2007, 13:43
سهیل جان
یه تایپیک باز کن ضرر نمیکنی. خیلی خوبه نظر همه رو میپرسی

همون طور که virgil جان گفت asus p5k_ deulxe خیلی خوبه همین طور gigabye p35_dq6
به قیمت 260 تومن

امیر جان ... ممنون از لطفت ولی من دیگه تقریبا دستم اومده چی باید جمع کنم .. و دیگه صلاح نیست .
بالاخره دوستان خوب راهنمایی کردن و ممنون .

سیاوش با مرام
06-08-2007, 17:41
خب .. امروز رفته بوديم بازار كه مادربورد Kn9 Ultra رو بگيريم - رفتم مغازه .... تو بازار ... !

مرده گفت برو 20 دقيقه ديگه بيا , رفتن برات بيارن .. تا خواستم برم اشاره كرد كه 5 دقيقه ديگه هم بياي خوبه - همون لحظه يه نفر وارد شد كه جعبه مادربورد دستش بود كه منم ديدم Kn9 Ultra هست اما خودم و زدم به خنگي كه آره نديدم برو بيام ببينم چه كلكي مي خوان سوار كنن ..

منم 20 دقيقه ديگه برگشتم , مادربورد و گذاشت جلو باز كرديم ديدم : دفترچه راهنما نداشت - از 6 تا كابل ساتا فقط يكي گذاشته بودن ! هر دو كابل هاي IDE هم برداشته بودن !
تا جعبه رو باز كردم مرده گفت واستا يه IDE دور بالا هم برات بيارم .. ا نه مثل اينكه اينا اصلا IDE ندارن نمي خواد ..
بهش مي گم اين چرا دفترچه نداره ؟ مگه نمي دونم فكر كنم ابيت كل سري جديداشو دفتر چه نگذاشته . اشاره كرد به قفسه گفت اونارو ببين اونا هم ندارن !

اومدم بيرون !

تو دلم گفتم آره &%$#$% !

اينطوري شد كه دزدي در روز روشن اتفاق افتاد . دوستان خواهشن هر چيزي مي خوان بخرن قبلش يه Review ازش ببينن تا يه وقتي بعدا پشيمون نشن .

نمی دونم عجله کردم بزای زدن این تاپیک یا نه اما من
6 تا سیستم خریدم
همشون GIGA 945ZLM_S2
سی پی یو هاشم همه 2.8 INTEL
هارد 80 MAKSTOR SATA
این سیستم ها رو هم واسه کافی نت خریدم نمیدونم چه لوازمی درون جعبه مادر و... باید یاشه ضمنا سی پی یو رو وقتی اک میخری رو خودش فن دار؟؟؟
یه راهنمایی بکون چون کارتون مادر بردش که فقط یه دفترچه داره تموم آیا درسته البته میدونم که این مادر برد رو نباید با اون مدل شما مقایسه کرد اما یه حالی بده به ما سر جوابمون رو بده که خونم ازدست اون یارو داره به جوش میاد

toraj
06-08-2007, 18:59
نمی دونم عجله کردم بزای زدن این تاپیک یا نه اما من
6 تا سیستم خریدم
همشون Giga 945zlm_s2
سی پی یو هاشم همه 2.8 Intel
هارد 80 Makstor Sata
این سیستم ها رو هم واسه کافی نت خریدم نمیدونم چه لوازمی درون جعبه مادر و... باید یاشه ضمنا سی پی یو رو وقتی اک میخری رو خودش فن دار؟؟؟
یه راهنمایی بکون چون کارتون مادر بردش که فقط یه دفترچه داره تموم آیا درسته البته میدونم که این مادر برد رو نباید با اون مدل شما مقایسه کرد اما یه حالی بده به ما سر جوابمون رو بده که خونم ازدست اون یارو داره به جوش میاد

خیر دوست عزیز اگه cpu رو باکس بگیری فن هم داره و توی کارتون مادربرد هم باید کابل ساتا وهمینطور کابل برق ساتا کابل Ide کابل فلاپی وکارت گارانتی شرکت هم باشد.

سیاوش با مرام
07-08-2007, 10:11
مرسی عزیز از راهنماییت برم حال یارو رو بگیرم بر میگردم

سیاوش با مرام
07-08-2007, 14:18
با سلام
سلام من مادر برد Giga945plm_s2 دارم میشه در رابطه با این مدل واسم توضیح بدید و تو مایه های 90 تا 100 هزارتومان مادر برد توپ Giga چیه؟البته یه چیزایی تو این تاپیک دستگیرم شده اما میخوام به قولی آخرش باشه یعنی رودست نداشته باشه ضمنآ واسه سی پی یوINTEL3 FOLL البته این سیستم رو واسه سرور کافی نتم میخوام لطفآ مزایای اونم ذکر کنید.

سیاوش با مرام
07-08-2007, 14:27
یه سئوال دیگه هم داشتم در رابطه با چیپست ؟؟؟
البته اینم میدونم که چیپست اینتل واسه Cpu اینتل بهترینه ولی آیا فقط اینتل بودن مهمه یا خیر مثلا اگه چیپست مادر بردی اینتل باشه اون مادر برد کار آیی خوبی داره به عنوان مثال همین چیپست اینتل خوب مادر برد Asrock هم چیپست اینتل داره پس مادر برد خوبیه ؟ البته مقدار رمی که ساپورت میکنه و... رو اگه کنار بزاریم آیا چیپست مهمترین عامل در خوب بودن مادربرد هست ؟ یه توضیح مختصر اگه در این رابطه بدین متشکر میشم باتشکر از همکاریه خوبتون متشکر

techno
07-08-2007, 23:02
من گیج شدم!لطفا یکی به من بگه مادربورد Ga-m61pm-s2 گرافیک آنبورد داره؟من یه مادربورد از گیگا می خوام که گرافیکش آنبورد نباشه و با گرافیک Amd/ati سازگاری داشته باشه و سوکت Am2 باشه.رینج قیمت و مدل هاشو هم لطف کنید بگید.

techno
07-08-2007, 23:55
GA-MA69G-S3H چطور؟تو سایتش نوشته Integrated ATI™ Radeon™ X1250-based graphics ،این یعنی آن بورده؟...من که هرچی مادربورد گیگا نگاه می کنم آن بورده که!لطفا راهنمایی کنید!

Mahyar25
08-08-2007, 12:29
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببخشید من خیلی عجله دارم و وقت نمی کنم صفحه های این تاپیکو بخونم حالا اگه سوالم تکراری بود ببخشید
و اما سوالم : واسه پردازنده Intel core due e4400 چه مادربردی خوبه ؟ البته قیمتش زیاد هم بالا نباشه ( در حد 100 تا 150 )
فقط اگه میشه سریع جواب بدین
ممنون .

alireza20202003
08-08-2007, 12:36
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببخشید من خیلی عجله دارم و وقت نمی کنم صفحه های این تاپیکو بخونم حالا اگه سوالم تکراری بود ببخشید
و اما سوالم : واسه پردازنده Intel core due e4400 چه مادربردی خوبه ؟ البته قیمتش زیاد هم بالا نباشه ( در حد 100 تا 150 )
فقط اگه میشه سریع جواب بدین
ممنون .

مادربرد GIGABYTE - 965P-DS3 با قیمت 142000 مادربرد خوبیه.

Mahyar25
08-08-2007, 12:52
مادربرد GIGABYTE - 965P-DS3 با قیمت 142000 مادربرد خوبیه.
ممنون
میشه یه قیمت پایین تر هم بنویسین
Asus چطوره؟

alireza20202003
08-08-2007, 12:54
GA-MA69G-S3H چطور؟تو سایتش نوشته Integrated ATI™ Radeon™ X1250-based graphics ،این یعنی آن بورده؟...من که هرچی مادربورد گیگا نگاه می کنم آن بورده که!لطفا راهنمایی کنید!

مادربرد GIGABYTE - M55S-S3 با قیمت 92000 مادربرد خوبیه و تمام cpu های am2 رو با 16 گیگ رم ساپورت میکنه.(گرافیک آنبرد هم نداره!)
و اگه میتونی زیاد خرج کنی GIGABYTE - M59SLI-S5 هم مادربرد عالی هستش با قیمت 203000 .
حالا چرا فقط گیگا، MSI,ASUS,ABIT هم مادربردای خوبی دارن.

alireza20202003
08-08-2007, 12:58
ممنون
Asus چطوره؟

برای قیمت پایینتر :
GIGABYTE - 965P-S3 با قیمت 119000 تومن و MSI - P965 Neo با قیمت 115000 مادربردای خوبی هستند در مورد ایسوس زیاد خبر ندارم .

alireza20202003
08-08-2007, 13:02
دوستان لطفا منو راهنمایی کنین از این دو تا مادر برد کدوم بهتره؟
ASUS - P5B Deluxe , ASUS - Commando

Mahyar25
08-08-2007, 13:52
برای قیمت پایینتر :
GIGABYTE - 965P-S3 با قیمت 119000 تومن و MSI - P965 Neo با قیمت 115000 مادربردای خوبی هستند در مورد ایسوس زیاد خبر ندارم .
خیلی ممنون . لطف کردین

techno
08-08-2007, 14:35
خوب،ga-ma69g-s3h مادربورد مورد نظرمه.تمام ویژگی هاشو خوندم و گرافیک آنبوردش رو هم میشه غیر فعال کرد.فقط قیمتش رو نمی دونم اگه لطف کنید قیمتش رو هم بگید ممنون میشم.

Stream
08-08-2007, 15:47
دوستان لطفا منو راهنمایی کنین از این دو تا مادر برد کدوم بهتره؟
ASUS - P5B Deluxe , ASUS - Commando

بین این دو Asus Commando بهتره ولی چیپست P35 رو توصیه میکنم.

Asus P5K Deluxe یا GIGABYTE P35-DQ6

سیاوش با مرام
08-08-2007, 18:43
یه سئوال دیگه هم داشتم در رابطه با چیپست ؟؟؟
البته اینم میدونم که چیپست اینتل واسه Cpu اینتل بهترینه ولی آیا فقط اینتل بودن مهمه یا خیر مثلا اگه چیپست مادر بردی اینتل باشه اون مادر برد کار آیی خوبی داره به عنوان مثال همین چیپست اینتل خوب مادر برد Asrock هم چیپست اینتل داره پس مادر برد خوبیه ؟ البته مقدار رمی که ساپورت میکنه و... رو اگه کنار بزاریم آیا چیپست مهمترین عامل در خوب بودن مادربرد هست ؟ یه توضیح مختصر اگه در این رابطه بدین متشکر میشم باتشکر از همکاریه خوبتون متشکر

یعنی یه نفر نبود بین این همه متخصص جواب منو بیده ایول بابا...
کسی میدونه مادر بردگیگامدل GA-8IDX مال چند سال پیشه یا به عبارتی از کی تولید شده توسایت گیگا که چیزی نبود

Mahdi_Moosavi
08-08-2007, 19:39
یعنی یه نفر نبود بین این همه متخصص جواب منو بیده ایول بابا...
کسی میدونه مادر بردگیگامدل Ga-8idx مال چند سال پیشه یا به عبارتی از کی تولید شده توسایت گیگا که چیزی نبود

آخه سیاوش جان اینجا که جاش نیست. اینجا فقط مشورت برای خرید و فروشه . :46:

Actros
09-08-2007, 03:14
ممنون
Asus چطوره؟

مهیار جان
ASUS P5K بهترین گزینه هستش

Actros
09-08-2007, 03:16
بین این دو Asus Commando بهتره ولی چیپست P35 رو توصیه میکنم.

Asus P5K Deluxe یا GIGABYTE P35-DQ6

تایید میشه
ASUS P5K DEULXE قیمتشم حدود 255 تومنه عالیه

سیاوش با مرام
09-08-2007, 11:11
آخه سیاوش جان اینجا که جاش نیست. اینجا فقط مشورت برای خرید و فروشه . :46:
مهدی جان شرمنده گفتم شاید شما راهنمایی کنین بگزریم این سئوال منو بی زحمت جواب بده عزیز
سلام من مادر برد Giga945plm_s2 دارم میشه یه در رابطه با قیمتش توصیح بدید آیا تو همین مایه ها مدل بهتری هم هست ؟؟؟ واسه سی پی یو اینتل 3000 فول می خوام و تو مایه های 80 تا 100 هزارتومان مادر برد نیمه حرفهای(واسه سرور کافی نت) البته Giga چیه؟اما توپ باشه ها رو دست نداشته باشه خوبه؟؟؟؟
از 80 تا100 دو سه مدل تو رنج قیمت متفاوت بگو عزیز همراه با قیمت روز

Mahdi_Moosavi
09-08-2007, 13:05
مهدی جان شرمنده گفتم شاید شما راهنمایی کنین بگزریم این سئوال منو بی زحمت جواب بده عزیز
سلام من مادر برد Giga945plm_s2 دارم میشه یه در رابطه با قیمتش توصیح بدید آیا تو همین مایه ها مدل بهتری هم هست ؟؟؟ واسه سی پی یو اینتل 3000 فول می خوام و تو مایه های 80 تا 100 هزارتومان مادر برد نیمه حرفهای(واسه سرور کافی نت) البته Giga چیه؟اما توپ باشه ها رو دست نداشته باشه خوبه؟؟؟؟
از 80 تا100 دو سه مدل تو رنج قیمت متفاوت بگو عزیز همراه با قیمت روز

چشم :10: . این ها رو من توصیه میکنم ( به ترتیب ) .

1 - GIGABYTE - 965P-S3 میشه 120 تومان .

2 - MSI - P965 Neo میشه 115 تومان .

3 - GIGABYTE - 945G-DS3 که 103 تومانه .

4 - GIGABYTE - 945P-S3 که الان 95 تومانه .

من به شما توصیه میکنم که تا جایی که توانت میرسه حتمآ چپست 965 بگیری که اگه خواستی به CORE 2 ارتقاء

بدی به مشکلی برنخوری . دیگه شما که میخوای کافی نت بزنی 10 - 20 تومان به جایی برنمیخوره . :10: .

موفق باشی

sabasistem_co
09-08-2007, 16:23
سلام
ببخشيد مادربورد با مشخصات زير خوب هست ؟
و قيمتش چند هست ؟
و آيا شما چيز ديگه اي را پيشنهاد مي كنيد ؟

Mother board : Asus P5LD2-se

mehdi_halla
10-08-2007, 02:29
باسلام -من یه مادربورد MSI k9N neo-f با یه سی پی یو AM2 x2 4000گرفتم می خوام ببینم مادربورده چطوره البته
با بودجه حدود 70 -80 تومن؟

Actros
10-08-2007, 02:42
سلام
ببخشيد مادربورد با مشخصات زير خوب هست ؟
و قيمتش چند هست ؟
و آيا شما چيز ديگه اي را پيشنهاد مي كنيد ؟

Mother board : Asus P5LD2-se

قیمتش 90 تومن
ولی قدیمی شده . چیبستش 945 هستش
با 115 تومن میتونی msi p 965 بگیری
125 تومن asus p5b

باسلام -من یه مادربورد MSI k9N neo-f با یه سی پی یو AM2 x2 4000گرفتم می خوام ببینم مادربورده چطوره البته
با بودجه حدود 70 -80 تومن؟
ابن مادربرد نسبت به قیمتش رو دست نداره قیمتش فک کنم 75 تومن باشه فک میکنم چیبستشم 570 باشه

Mahdi_Moosavi
10-08-2007, 12:07
این مادربرد نسبت به قیمتش رو دست نداره قیمتش فک کنم 75 تومن باشه فک میکنم چیبستشم 570 باشه

آره عزیز با شما موافقم . ضمنآ چیپستش nforce 550 هستش . واسه کسی که دنبال اورکلاک نباشه خیلی به صرفه هستش .

Mahyar25
10-08-2007, 13:43
مهیار جان
ASUS P5K بهترین گزینه هستش
ممنون ولی فکر کنم قیمتش زیادی بالاست
به پیشنهاد دوستان یه تاپیک برای مشاوره ( سیستم کامل در حد 900 تومان ) زدم .لطفا توی تاپیک کمکم کنید.