PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : @@@ بلاخره ما هم اره !!! خوب ببینید این قیمتی که بهم دادن درسته یا نه ؟ وچند نکته مبهم !!! ..@@@

salar2010
17-05-2007, 17:07
سلام به همه ی عزیزان گل

اگه یادتون باشه من یه چند روز پیش درمورد adsl یه تاپیک زدم تو همین قسمت که حتی تو همین صفحه هم هست و هنوز تو صفحه دو نرفته !

خوب من همین الان رفتم و فرم رو گرفتم و تکمیلش کردم فقط مونده تا شنبه بانک ها باز کنن و پولو به حسابشون بریزم !

ولی خدایی چند تا چیز خیلی برام مبهمه ! یکی همین قیمت هایی که دادن به من :

این لیست قیمتی که بهم دادن :

1.سرویس جدید np1-3month با نام کاربری *****| تعداد : -| مبلغ واحد :- | جمع کل : 871.545 ریال

2.ابنومان شرکت مخابرات بابت سرویس جدید با نام کاربری *****| تعداد : -| مبلغ واحد :- | جمع کل : 95.400 ریال

3. %6 مالیات و عوارض بابت سرویس جدید با نام کاربری *****| تعداد : -| مبلغ واحد :- | جمع کل : 52.292 ریال

4. میکروفیلتر | تعداد : 1| مبلغ واحد 10.000 ریال| جمع کل : 10.000 ریال

5. نصب و راه اندازی | جمع کل : 200.000 ریال

جمع و کل مبلغ پرداخت (ریال) 1.229.237 ریال

درضمن ! سه ماهه و سرعت 128 کیلوبایت !

خوب این لیست کامل قیمتش بود !

خوب حالا چند نکته برام خیلی مبهمه !

این قضیه میکرو فیلتر چیه ؟ ببینم این مودم میکرو فیلتر اصلا چیز خوبیه یا نه ؟ ایا به درد شبکه میخوره یا نه ؟ اخه میخوام دوتا سیستم رو به هم شبکه کنم یکی ماله خودم یکی ماله همسایم !

بغییه قیمت ها برام اصلا چیز عجیبی نیستن ! اخه اینجا قیمت ها همینجوری دیگه چه کنیم که شهر ما اینجوری داداش !(زاهدان)

درضمن سرویس پارس انلاین هست !

ولی به غیر از مساعل پولش چند نکته مبهم دیگه در مورد فرمش تقاضا بود :

یکی اقا تو فرم نوشته بود که تعداد pc ! من اونو نوشتم دو تا ! ولی تو شکم که بعد ایا اگه بخوام بیشتر از دوتا pc رو به هم شبکه کنم ایا به مشکلی بر نمیخورم ؟ مثلا اگه بخوام یک سیستم دیگه بزارم و اونو سرور کنم و این دوتا سیتم دیگه رو به اون وصل کنم ایا سر این موضوع مشکلی پیش نمیاد ؟ و درکل اصلا این سوال رو واسه چی پرسیده ؟

و درضمن ! بروبچ گل ! یکی از دوستام خیلی منو نسبت به خرید adsl سرزنش کرد ! گفتم من خودم داشتم ولی سرعتش خیلی بده میگه اندازه ی دیال اپ !!!!!!! اینو خودم کف کردم ولی زیاد جدی نگرفتم ولی دلم .........

درضمن : بروبچ گل : من الان سرعت 128 رو گرفتم ببینم بعد از یک ماه اگه دیدم سرعتش کفاف نمیکنه !!! ایا میتونم برای دوماه بعدش که از قرارداد مونده رو 256 کنم ؟ و متقابلا هزینش رو پرداخت کنم ؟ ؟ ؟ این یکی هم خیلی برام مهم و مبهمه !

به هرحال اگه میشه در این مورد هم یه توضیحی بدید !

خوب حالا میرسیم سر موضوع شبکه کردن !

بروبچ گل من تاجایی که فهمیدم باید وقتی شبکه میکنیم رو اون سیستمی که مودم نصب شده باید همیشه روشن باشه تا اون یکی دیگه بتونه استفاده کنه ! خوب من به یه مشکل کوچولو برخوردم ! اخه سیستم منم اگه دروغ نگم سیستم باحخالی هست و دلم نمیشه که همیشه روشن باشه ! پس از خیر سیستم خودم گذشتم ! خوب میرسیم به سیستم همسایمون : اون بنده خدا هم سیستمش از ماله من یکی خیلی بهتره ! یعنی یه جورایی اخرشه ! پس اونم فکر نکنم موافق باشه که سیستمش همیشه روشن باشه ! ولی ولی !! : همسایم یه سیستم دیگه داره که چیز مالی نیست ! ! یعنی یه جای پرته تو خونه ! خوب ما چطور میتونیم کاری کنیم که اون سیستم دوم دوستم سرور باشه و سیستم من و رفیقم بدون اینکه همیشه رو شن باشن بتونیم از سرویس استفاده کنمی طوری که فقط اون سیستم دو همیشه روشن باشه :؟؟؟؟ و در مورد اون مسعله بالایی که مشکلی پیش نمیاد (تعداد pc ) ???

بخدا خیلی این سوال ها برام مبهم هستند ! اگه میشه منو از شک .و تردید درارید............

اخه بخدا منم تقصیری ندارم و تازه کارم ! اگه جایی مشکلی هست به این برادرتون کمک کنید تا برم فرم رو ویرایش کنم !

به هرحال به قول یارو گفتنی ! » همکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم

موفق باشید

درپناه حق

majids1
17-05-2007, 17:58
دوست من خوب انتخابت پارس آنلاين است و من ديگر چيزي نمي گم چون حتما بحث بقيه قيمت ها و سرويس دهنده ها رو در همين انجمن ديدي
در مورد ميكرو ----- يا Splitter بايد بگم 100 در 1000 چيز واجبي است و به زبان ساده براي جدا سازي تلفن و ارتباط اينترنت است و اگر در مدار نباشد هر از چند گاهي يا اينترنت قطع مي شود يا تلفن، در كل براي از بين بردن نويز هاي خط است
در مورد به اشتراك گذاشتن اينترنت هم بايد بگم اگر پست هاي قبلي رو مي خواندي به جواب سوالت مي رسيدي شما اگر يك مودم با قابليت روتر بودن داشته باشي مي تواني اينترنت شيرينگ رو به مودم بسپاري و كامپيوترهات به عنوان كلاينت فقط از اينترنت استفاده كنند و با خاموش و روشن بودن يك كامپيوتر اينترنت ديگري قطع و وصل نشود
در ضمن به نظرم هزينه 20 هزار تومن بابت نصب خيلي زور داره پس وقتي آمد بهش بگيد كاملا براتان راه اندازي كنه
سرعت دانلود 128 پارس آنلاين حداكثر 14 است

salar2010
17-05-2007, 19:30
سلام دوست عزیزم

منو بگو که دلم چقدر خوش بود به 128 !!!!!!!!!!!!!!!!!!! نگو که 14 !!!!!!!

ای کاش به حرف رفقم اعتماد میکردم و !!!!!!!!!

ولی نه نه ! صبر کنید الان یادم اومد !!

من که هنوز پول ندادم !!!! !!! پس بهتره بگم شانس بزرگی اوردم که رفیق گلی مثه شما دارم که منو راهنمایی کردید

اخه مشکل من اینه که تو شهر ما فقط پارس انلاین سرویس داره و بس ! چرا یکی دو شرکت دیگه هم دارن ولی تو محدوده ی سرویسشون تو منتطقه ما نیست ! پس بیخالش !

خوب حالا من چی کار کنم به نظر شما ؟ بغییه سوال ها رو که پرسیدم فعلا وله لش ! فقط بگید الان من 128 رو بخرم یا فسخ !!!

یا اگه پیشنهاد دیگه ای دارید هم بگید !

درضمن الان برام فعلا اگه پولشو بدم برام اب خورده 120 تومن اگه بخوام 256 رو بخرم میشه 180 تومن ! که خدایی خیلی ظلمه ! منو باش که چقدر نقشه ها کشیده بودم با این Adsl !!!

ارزو هایم برباد رفت !!!!

اخه خداوکیلی هم که حساب کنم این Adsl خیلی به دردم میخوره ! پس نمیتونم از خیرش به همین راحتی ها بگذرم ! اخه الان من با سرعت 2 کیلوبایت کانکت شدم با دیال اپ ذغالی !!!! که خیلی برام این سرعت مشکل سازه ! حتی حتی ! اگه سایت کلوب رو دیده باشید که حتما دیدینش : من یه رفیق داشتم که دقیقا همین اسکریپ رو بهم داد ولی حجمش خیلی بالا بود یعنی برای این اینترنت ذغالی من خیلی زیاد بود و نزدیک خونمم کافی نت ها همه بسته بودن و کافی نت درستو حسای هم باز نبود که من اون اسکریپ رو دانلود کنم ! رفیقمم فرداش اون اسکریپ رو از هاستش پاک کرد و منم حالا باید حسرتشو بخورم ! اخه دادن لینکش به من سره یه قضیه دیگه ای بود که بعدا گندش درومد و بهم لینکشو دیگه نداد !

پس من واقعا به این Adsl احتیاج دارم ..........

درضمن دوست عزیز تو همین فروم خودمون تاپیکی نیست که درمورد پارس انلاین مطلبی چیزی باشه ؟ اخه من گشتم چیزی پیدا نکرم ! درضمن ! یه مشکل هم دارم برای سرچ کردن ! که خیلی رواعصابم راه میره پس اجالتا از شما خواهش میکنم یه کاریش بکنید یا تاپیکی درستو حسابی بهم معرفی کنید که دقیقا درمورد همین پارس انلاین صحبت کرده باشه که خیلی لازم دارم بفهمم

دوستان گلم تاجایی که میتونید زودتر پاسخ دهید منم میرم بغییه تاپیک هارو میبینم البته با اجازه .......

موفق باشید

درپناه حق

majids1
17-05-2007, 21:35
بينيد براي بدست آوردن حداكثر سرعت دانلود شما بايد 128 رو تقسيم بر 8 كني كه مي شود 16 اين حداكثر سرعت است كه پارس آنلاين حدود 14 به شما مي دهد و سرويس دهنده اي مثل داتك 12 مي دهد
در مورد گرفتن Adsl اصلا شك نكنيد چون واقعا به صرفه و عاليه است
اين صفحه هم شايد كمكت كنه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

salar2010
18-05-2007, 05:34
عرض سلام وخسته نباشید به داداش مجید گلم

اگه من تو رو نداشتم بعد چه گلی باید رو سرم میریختم ؟ ها ........

الان متوجه شدم منظورتون رو پس با این حساب پارس انلاین باید خیلی عالی باشه که از 16 تا 14 تا ! پس دمت گرم چون من خیلی تو شک و تردید به سر میبردم که شما از این حالت منو بیرون اوردید

به هرحال بابت این قضیه هم ممنون

و راستی یه چیز دیگه !

بابت معرفی مودم روتر دا هم خیلی ازت ممونم چون اگه بهم نمیگفتی باید با مودم امانی اشغال پارس انلاین سر میکریدم چون اینجور که من فهمیدم: اون رفیقم که از پارس انلاین بد تعریف میکردم از مودم امانی شرکت استفاده میکرده ! ولی همسایمون میره یه جای دیگه میبینه سرعتش خیلی بالاتر وتی نگاه میکنه میبینه مودمش با اون مودمی که شرکت امانی میده فرق میکنه ! پس نتیجه این میشه که مودم هم در سرعت تاثیر زیادی داره !

الان مامیخوایم مودم رو بخریم

پس میخوایم یه چیز خوب باشه که به دردمون بخوره ! البته همون قابلیت روتر رو هم داشته باشه !

ببینم رو همین مودم روتر دار : چند تا سیستم میتونیم به عنوان کلاینت استفاده کنیم ؟ ایا این کار رو مودم انجام میشه یا رو pc ؟

و درضمن نگفتید قضیه اون تعدا pc چیه ؟ اخه خیلی فکرمو داره میخوره !

به هرحال موفق و پایدر باشید دوست عزیم

salar2010
18-05-2007, 05:47
درضمن !

ببینم شما میگید 128 میشه 14 ! پس چرا اسمش رو میزارن 128 !!!!!!!

شاید من اشتباه میکنم ولی ببینم ایا سرعت کانکت شدنش 128 هست ولی دانلود کردنش 14 ؟ و درضمن پس لود شدن صفحات باچه سرعتی ؟

اخه من تو این تاپیک دیدم که یکی از بروبچ 128 داره و براش تست اینترنت جواب داده 117 !!!! والا من تو کفم !!!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هرحال ممنون بابت همه ی کمک هایی که میکنید

درضمن ! ببینم این شرکته مفتی مفتی داره ازمون 20 تومن بابت راه اندازیش میگیره ! ببینم قیمتش واقعا مطقیه ؟ یا کارسختیه ؟ ببینم من خودم نمیتونم این کار رو بکنم ؟ اخه اصلا بدونم اون چی کار میکنه برام بابت 20تومن ؟ ایا بیرون از خونه درست میکنه یا داخل سیستمم ؟

به هرحال موفق باشید دوستان گلم

majids1
18-05-2007, 06:18
عرض سلام وخسته نباشید به داداش مجید گلم

اگه من تو رو نداشتم بعد چه گلی باید رو سرم میریختم ؟ ها ........

الان متوجه شدم منظورتون رو پس با این حساب پارس انلاین باید خیلی عالی باشه که از 16 تا 14 تا ! پس دمت گرم چون من خیلی تو شک و تردید به سر میبردم که شما از این حالت منو بیرون اوردید

به هرحال بابت این قضیه هم ممنون

و راستی یه چیز دیگه !

بابت معرفی مودم روتر دا هم خیلی ازت ممونم چون اگه بهم نمیگفتی باید با مودم امانی اشغال پارس انلاین سر میکریدم چون اینجور که من فهمیدم: اون رفیقم که از پارس انلاین بد تعریف میکردم از مودم امانی شرکت استفاده میکرده ! ولی همسایمون میره یه جای دیگه میبینه سرعتش خیلی بالاتر وتی نگاه میکنه میبینه مودمش با اون مودمی که شرکت امانی میده فرق میکنه ! پس نتیجه این میشه که مودم هم در سرعت تاثیر زیادی داره !

الان مامیخوایم مودم رو بخریم

پس میخوایم یه چیز خوب باشه که به دردمون بخوره ! البته همون قابلیت روتر رو هم داشته باشه !

ببینم رو همین مودم روتر دار : چند تا سیستم میتونیم به عنوان کلاینت استفاده کنیم ؟ ایا این کار رو مودم انجام میشه یا رو pc ؟

و درضمن نگفتید قضیه اون تعدا pc چیه ؟ اخه خیلی فکرمو داره میخوره !

به هرحال موفق و پایدر باشید دوست عزیم

دوست عزيز اولا اگر مودم شما داراي پورت اترنت باشد و قابليت روتر شدن هم داشته باشد مي توانيد تمامي تنظيمات لازم رو روي مودم انجام دهيد و بعد پورت اترنت رو به يك سوئيچ وصل نماييد و به تعداد پورت هاي موجود در سوئيچ مي توانيد كانكشن داشته باشيد
البته مي توان مودم رو به يك كامپيوتر هم وصل نمود و تنظيمات رو روي يك كامپيوتر اعمال كرد و خط رو توسط آن كامپيوتر Share كرد و كارت شبكه دوم را به سوئيچ وصل كرد كه در اين صورت براي استفاده ديگر كامپيوتر هاي موجود در شبكه بايد اين كامپيوتر دائما روشن باشد تا هر وقت كس ديگري نياز به ارتباط با اينترنت داشت بتواند وصل شود
در مورد پارس آنلاين فكر مي كنم در مورد مودم يكم سخت گير باشند پس اگر خواستي خودت مودم بخري قبلش با آنها هماهنگي بكن كه نگويند اين مودم رو ما ساپورت نمي كنيم و با شبكه ما مشكل داره !!!!!!!در كل بهتر است مودم رو از خود سرويس دهنده بخري چون اين جوري وقتي مشكلي پيش مي آيد و نمي توانند حل كنند مي اندازند گردن مودم شما!!!!ببين اگر مودمي كه مي خواهي بخري شركت هم دارد و تقريبا همان قيمت مي دهد از شركت بگير
در مورد مقايسه سرعت هم كه فرموديد

همسایمون میره یه جای دیگه میبینه سرعتش خیلی بالاتر وتی نگاه میکنه میبینه مودمش با اون مودمی که شرکت امانی میده فرق میکنه !
سرعت بيشتر از اينكه به مودم بستگي داشته باشه به شرايط فيزيكي خط منجمله فاصله تا مركز مخابرات و نويز روي خط و تعداد يوزري كه از اين سرويس در آن مركز مخابرات استفاده مي كنند (در واقع به DSLAM شركت همزمان وصل شده اند) بستگي دارد

majids1
18-05-2007, 06:44
درضمن !

ببینم شما میگید 128 میشه 14 ! پس چرا اسمش رو میزارن 128 !!!!!!!

شاید من اشتباه میکنم ولی ببینم ایا سرعت کانکت شدنش 128 هست ولی دانلود کردنش 14 ؟ و درضمن پس لود شدن صفحات باچه سرعتی ؟

اخه من تو این تاپیک دیدم که یکی از بروبچ 128 داره و براش تست اینترنت جواب داده 117 !!!! والا من تو کفم !!!!

به هرحال ممنون بابت همه ی کمک هایی که میکنید

درضمن ! ببینم این شرکته مفتی مفتی داره ازمون 20 تومن بابت راه اندازیش میگیره ! ببینم قیمتش واقعا مطقیه ؟ یا کارسختیه ؟ ببینم من خودم نمیتونم این کار رو بکنم ؟ اخه اصلا بدونم اون چی کار میکنه برام بابت 20تومن ؟ ایا بیرون از خونه درست میکنه یا داخل سیستمم ؟

به هرحال موفق باشید دوستان گلم
دوست عزيز آن سرعتي كه شما مي فرماييد Line Rate است و از روي خود مودم هم ميتوان آنرا ديد و نشان مي دهد ارتباط شما تا DSLAM شركت اين مقدار است
بعضي از سرويس دهنده ها با محدوديت حجمي در تهران براي اينكه اعتبار شما زودتر تمام شود پهناي باند بيشتري رو براي دانلود در اختيار شما مي گذارند مثلا فرضا به شما سرويس 128 مي دهند ولي تا 50 هم شما دانلود داريد
در مورد هزينه در كل قيمت پارس آنلاين در تهران به نسبت ديگر سرويس دهنده ها يكم بالاست
در مورد نصب هم كار چندان سختي نيست ولي اگر با اين قيمت يك شبكه كامل كه مي خواهي چند كامپيوتر رو همزمان وصل كني فكر كنم مي ارزد
اگر فقط يك كامپيوتر داشته باشي هيچي يك دقيقه اي وصل مي كند يك سري تنظيم روي مودم بايد انجام بدهند مثل ,Service Category , Interface, Encapsulation Mode, WAN Protocol , VPI/VCI و يك سري تنظيم هم روي كامپيوتر شما مثلا اگر Connection Type شما PPPOE يا PPPOA باشد بايد يك كانكشن هم بسازد و يا اگر Bridging باشد با IP Address بدهد

salar2010
18-05-2007, 07:49
بازم سلام

ممنون که بابت مودم اون مطلب رو فرمودید باشه چشم من اول پس با خود شرکت هماهنگی میکنم برای مودم

درضمن خداوکلیشم اگه بپرسی از این مطلبی که درمورد نصبش فرمودید هیچی حالیم نشد البته به منم کمی حق بدید چون تازه کارم و هنوز هیچی یاد ندارم به اون صورت

درضمن ببینید من اگه تونستم مودم روتر دار گیر بیارم که چه بهتر مشکلم کاملا حل میشه !

ولی نمیدونم چه مارکی و چه قیمتی هستند ؟ درضمن یه چیز رو که مگرفتم اینه (پورت روتر یا پورت اترنت ) اخه تو پست اولیتون نوشتید روتر و پست 7 نوشتید که اترنت !!! من که تاحدودی گیج میزنم ! اخه من به فروشنده چی بگم ؟ بگم با قابلیت روتر یا اترنت ؟

اخه من میخوام فعلا اگه اون مودم رو اگه گیر اوردم دوتا سیستم رو به هم شبکه کنم ولی اگه گیر نیاوردم اون جوری مجبورم سیستم دو رفیقم رو سرور بزارم و سیستم من و سیستم یک رفیقم کلاینت بشن !!! پس در این حالت میشن سه تا !!!!

درضمن ! اخه شاید من تا چند سه چهار روز دیگه یه لپ تاب بخرم که بعدش کارم مشکل تر میشه با شبکه کردن !!!

الان فعلا موضوع مودم کمی برام مشکل سازه اگه تونستم مودم رو گیر بیارم که حله ! ولی اگه نه که باید اون سیستم دو رفیقم رو سرور بزارم .........

یه مودم خوب با همون قابلیتی که فرمودید معرفی کنید و قیمت بدید شاید شرکته داشته باشه .....

به هرحال ممنون از راهنمایی هایی که بهم کردی دوست عزیزم

majids1
18-05-2007, 08:48
دوست من Routing سرويس است كه به صورت نرم افزاري روي مودم انجام مي شود و وسيله اي كه اين كار رو انجام مي دهد روتر مي گويند و براي اتصال دو شبكه مختلف به كار مي رود و به اين وسيله شما مي توانيد Internet Sharing داشته باشيد
پورت اترنت يك درگاه است براي اتصال به شبكه مثلCom Port يا LPT Port يا USB Port
پيشنهاد من ASUS AM602 است كه داراي يك پورت اترنت و يك پورت USB مي باشد و قابليت Routing و Firewall و ِDHCP و Port Mapping و ....را داراست

salar2010
18-05-2007, 16:20
سلام به دوست عزیزم

ممنون که پاسخ دادی و منو از شک و تردید دراوردی

خوب شما اسمشو نوشتید ولی قیمتش رو ننوشتید !

راستی من اینجوری نتیجه گرفتم که :

من این لوازم رو احتیاج دارم

یک عدد مودم با قابلیت روتر ! قیمت : ؟ ترجیحا : ASUS AM602

یک عداد کارت شبکه : قیمت ؟

50 متر کابل cat 5 : قیمت ؟

فکر کنم همینا باشه ؟

البته بجز خود اشتراک adsl و بغییه مسایل مروبط به اشتراک

خوب اگه چیز دیگه ای جا انداختم شما لطف کنید با قیمتش بگیدکه تاشب حل بشه که صبح میرم کارو یکسره کنم و هم پولو تو حسابش بریزم و هم بغییه وسایل مورد نیاز برای شبکه کردن دو سیستم !

راستی این ASUS AM602 به راحتی گیر میاد ؟ یا نه ! باید دنبالش باشم ! فکر کنم قیمتشم باید خیلی بیشتر از بغییه باشه درسته ؟ اخه همونطور که میدونید من بچه شهرستانم و مشکله که چنین چیزی رو به راحتی بتونم گیر بیارم !!!!

به هرحال از شما ممنونم و امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید

majids1
19-05-2007, 07:18
مي بخشيد چون جايي بودم و امكان دسترسي به سايت فراهم نبود در مورد قيمت پرسيديد بايد خدمت شما عرض كنم من مدتي است قيمت بازار رو ندارم ولي مودم AM602 بايد حدود 50 باشه البته شايد كمي سخت گير بياد و بايد بگم مودم هاي ADSL براي سرويس هاي خانگي تفاوت آنچناني در كيفيت سرويس ندارند پس شما بيشتر رو امكانات مودم تمركز كن ،يك كارت شبكه معمولي هم حدود 7 تومن در نظر بگير اگر تعداد كامپيوتر ها بيشتر از دو تا است بايد يك عدد سوئيچ هم بخري (و اگر تعداد كامپيوتر هاي ما دو عدد است ،ما اين جور فرض كرديم كه شما يك كامپيوتر رو با پورت USB و ديگري رو با پورت Ethernet كه روي مودم ماست به شبكه متصل كرديم)

salar2010
19-05-2007, 14:46
سلام اقا مجید گل

بخدا من که خیلی خیلی گیج شدم !

اخه میدونید چرا ؟ چون نمیدونم چرا باید کارت شبکه بخرم و یا سویچ !

اخه من میخوام مودمی بخررم که همون امکانی رو که شما گفتید داشته باشه خوب بعد یارو میگه باید یه سویچ هم بخرم ! خوب اگه سورچ بخرم بعد باید کارت شبکه هم بخرم یا نه ؟ اخه سیستم من خودش کارت شبکه نداره ! ولی ماله رفیقم چون از ماله من بهتره خوش سرخور کارت شبکه داره ایا در این صورت هم باید سویچ یا کارت شبکه بخرم یا نه ؟ ! بخدا من خودمم خیلی گیج شدم

درضمن این نماینده پارس انلاین ما هم که میگه باید مودم رو باید از خودشون بخریم !!!!!
میگه ما خودمون موددم داریک که پورت اترنت داره

اسم مودمشون هم sy-800 هست !

ببینم اون asus که گفتید مگه هم پورت یو اس بی و هم اترنت داره ؟ اخه فکر کنم این فقط پورت اترنت داشته باشه !!

درضمن من میخوام دو یا احیانا سه تا [pc رو شبکه کنم ! ایا با این شرایط چی کار کنم ؟ چه لوزامی نیاز دارم ؟

درضمن قیمت سویچ چنده ؟ اخه این میگه 30 تومن !

ولی الان مشکل اصلی من همین مودم هست sy800 به نظر شما مودم خوبیه ؟ یا نه چیز اشغالیه ؟

و نمیشه کاری کرد که خودمون مودم رو انتخاب کنیم ؟ و نمایندگیش کاری به کارمون نداشته باشه و چیز اشغالی بهمون نبنده !

درضمن قیمتش رو هم 50 تومن گفت

میشه یه کمی بهم توضیح بدید که چی به چیه ؟ بخدا مجید جان شرمنده بابت این سوالم ولی بخدا من خیلی اماتور هستم تو این ضمینه !

به هرحال موفق باشید مجید جان گل

درضمن شرمنده که وقت شریفتون رو با سوالهای خودم میگیرم

پایدار باشید

H A M E D
19-05-2007, 15:08
دوست عزيز شما كه مي خواي از سوييچ استفاده كني حتما بايد كارت شبكه داشته باشي. آخه بدون كارت شبكه كه نميشه! در غير اينصورت هم بايد يا فقط يكيتون استفاده كنه.(با مودمي كه اتصالي USB داره) و يا اينكه يه كارت شبكه بگيري و يه سوييچ هم سر راهش بذاري! بعد دردسر ميشه دوتا! فاصله شما و خونه همسايه. اونوقت نوع سوييچ هم مطرح ميشه كه اگر فاصله زياد باشه اونوقت ممكنه هيچ ديتايي به خونه همسايه نرسه!
من خودم اينترنت 128 رو براي دوتا كامپيوترم Share كردم البته كامپيوتر من دوتا كارت شبكه داره. ولي اين روش براي فاصله هاي تا 10 متر خوب جواب ميده.
در ضمن خدمتتون عرض كنم كه وقتي ميگن اينترنت 128 منظورشون سرعت 128kilobit هست و هر يك كيلوبايت مساوي 8KiloBit هست كه شما نبايد انتظار داشته باشي با اين سرعت بتوني فايلهار و با سرعت بالا دريافت كني! به نظر مناين اي دي اس ال در اصل زغالي هست! (آخه 14 كيلوبايت هم شد سرعت؟) نمي دون بعضيا چجوري با DialUp كار مي كنن!!!
بگذريم نوع مودم زياد فرقي نداره.. چون اين اينترنت زغالي رو در هر صورت خوب ميگيره!
خوب پرچونگي كردم سوال ديگه اي بود من در خدمتم....

majids1
19-05-2007, 18:45
سلام اقا مجید گل

بخدا من که خیلی خیلی گیج شدم !

اخه میدونید چرا ؟ چون نمیدونم چرا باید کارت شبکه بخرم و یا سویچ !

اخه من میخوام مودمی بخررم که همون امکانی رو که شما گفتید داشته باشه خوب بعد یارو میگه باید یه سویچ هم بخرم ! خوب اگه سورچ بخرم بعد باید کارت شبکه هم بخرم یا نه ؟ اخه سیستم من خودش کارت شبکه نداره ! ولی ماله رفیقم چون از ماله من بهتره خوش سرخور کارت شبکه داره ایا در این صورت هم باید سویچ یا کارت شبکه بخرم یا نه ؟ ! بخدا من خودمم خیلی گیج شدم

درضمن این نماینده پارس انلاین ما هم که میگه باید مودم رو باید از خودشون بخریم !!!!!
میگه ما خودمون موددم داریک که پورت اترنت داره

اسم مودمشون هم sy-800 هست !

ببینم اون asus که گفتید مگه هم پورت یو اس بی و هم اترنت داره ؟ اخه فکر کنم این فقط پورت اترنت داشته باشه !!

درضمن من میخوام دو یا احیانا سه تا [pc رو شبکه کنم ! ایا با این شرایط چی کار کنم ؟ چه لوزامی نیاز دارم ؟

درضمن قیمت سویچ چنده ؟ اخه این میگه 30 تومن !

ولی الان مشکل اصلی من همین مودم هست sy800 به نظر شما مودم خوبیه ؟ یا نه چیز اشغالیه ؟

و نمیشه کاری کرد که خودمون مودم رو انتخاب کنیم ؟ و نمایندگیش کاری به کارمون نداشته باشه و چیز اشغالی بهمون نبنده !

درضمن قیمتش رو هم 50 تومن گفت

میشه یه کمی بهم توضیح بدید که چی به چیه ؟ بخدا مجید جان شرمنده بابت این سوالم ولی بخدا من خیلی اماتور هستم تو این ضمینه !

به هرحال موفق باشید مجید جان گل

درضمن شرمنده که وقت شریفتون رو با سوالهای خودم میگیرم

پایدار باشید

سلام دوست عزيز
ببينيد من در مورد مودم Sy800 اطلاعات چنداني ندارم روي اينترنت هم چيزي پيدا نكردم اگر به گفته شما فقط داراي يك پورت اترنت فقط باشد و فاقد پورت USB باشه و شما مي خواهيد بيشتر از يك كامپيوتر رو به شبكه وصل كنيد بايد يك سوئيچ هم تهيه كنيد و به طبع كارت شبكه را هم بايد بخريد شما از ايشان بپرسيد امكانات نرم افزاري اين مودم به چه صورت است و چه سرويس هايي رو مي شود روش فعال كرد
در مورد آن مودم ايسوز هم بله هم داراي پورت USB است و هم Ethernet
در مورد خريد مودم خارج از شركت هم بايد بگم باز بهتره از خودشان بخري البته با ديد باز نسبت به امكانات مودم ،به نظر من در مورد كاري كه مي خواهي بكني با آنها مشورت كن به شما راه حل مي دهند و هر چي باشه 20 تومن پول نصب از شما مي گيرند!! و بعدا خودشان بايد پاسخگو باشند
در مورد قيمت هم بهتر است از بازار شهرتان كمك بگيريد ولي قيمت سوئيچ هاي 8 پورت تقريبا تو همين رنج است البته يكم پايين تر
يك چيز ديگر اگر 128 مي خواهي بگيري و آنرا بين چند كامپيوتر به اشتراك بزاري، سرعت در مجموع پايين مي آيد يعني شما آن 14 K دانلود رو به تعداد كامپيوتر هات تقسيم كن شايد به هر كدام اندازه Dial Up هم نرسه!!!
ولي در كل در خريد ADSL شك نكن و سريعا اقدام كن بقيه كارها وقتي در جريان افتاد جور مي شود
اگر باز مشكلي بود در خدمتيم

salar2010
19-05-2007, 19:03
بابا ايول اقا مجيد و اقا حامد گل

خدايي من يکي که از دست اين ديال اپ کلافه شدم ! جونم به لبم رسيده !! البته شما گفتيد که اگه اين اينترنت رو رو سيستم هاي ديگه هم به اشتراک بزارم سرعتش کم ميشه ! خوب اخه راستيتش رفيقم روزا خونه نيست و من استفاده ميکنم ولي رفيقم يه عادتي داره شبا تا ساعت 3-4 بيداره وبا کامپيوتر کار ميکنه ! ولي من نه بيشتر روزا کار ميکنم
! خوب بگذريم منم خيلي شک دارم تو خريد اين مودم اس واي 800 ! اخه خيلي بد جور تابلو بازر بود !!! ببينم درکل اندازه ي اين مودم ها چقدر هست ؟ اخه اين 800 خيلي کوچيک بود !

راستي يه چيزي ؟ ببينم اگه خود مودم هم پورت اترنت و هم يو اس بي داشته باشه ديگه لازم نيست که سويچ بخرم ؟ اره ؟ چون اگه شرکت موافقت کنه که از جاي ديگه مودم بخريم خوب ميشه و کارمون راحتر ميشه هم خيالمون راحت ميشه درمورد مودم چون شما معرفي کرديد و حتما بايد مودم خيلي خيلي خوبي باشه و همچنين امکاناتش اين اي سوس خوبه ! ولي من خيلي شک دارم که اين 800 رو بخرم !!!

به نظر شما الان من به شرکت چي بگم !!! اخه بايد فردا برم شرکت و بهشون بگم

و درضمن باهاشون صحبت کردم که ماه اول 128 و براي دوماه بعد 256 رو اضافه کنن و يه مقدار پول بهشون بدم

به هرحال موفق باشيد دوستان گلم

salar2010
20-05-2007, 22:27
سلام مجيد جان بخدا من کارم خيلي خيلي لنگه جواب تو هست بخدا من امروز کلي ضايع شدم فقط به خاطر ندونستن همين سوال اخري که ازت پرسيدم(اگه اون مودم اي سوس که گفتي رو داشته باشم ايا بازم به سويچ احتياج دارم يا نه ؟ و اگه لازم نيست سوچي پس چطوري ؟)

به هرحال من که خيلي خيلي داغونم ! باور کن که اصلا بهم ريختم ! اخه امروز با کلي اف گذاشتم اخرش جلو اون دختره ضايع شدم اخرشم روم نشد ازش بپرسم اين سوالو گفتم تا بيشتر تابلو نشدم از خودت بپرسم

به هرحال من بايد فردا صبح بايد به شرکت جواب بدم

ببين جون هرکي دوست داري يه کمکي به من بدبخت هم بکن

موفق باشيد

majids1
21-05-2007, 00:01
دوست من شما اگر يك مودم كه داراي يك پورت USB و همچنين يك پورت Ethernet باشد و همچنين امكانات يك روتر رو هم داشته باشد تهيه كنيد مي توانيد همزمان دو كامپيوتر رو به شبكه وصل نماييد مثل مودم ASUS AM602
به اين صورت كه شما خط رو از روي مودم Share مي كنيد و يك كامپيوتر رو با پورت USB و ديگري رو با پورت Ethernet به شبكه متصل مي كني پس با اين كار شما حداكثر دو كامپيوتر رو مي توانيد به شبكه وصل نماييد
باز اگر سوالي بود در خدمتم

salar2010
21-05-2007, 04:52
بازم سلام ببین نگفتی در این صورت ایا بازم من به سویچ احتیاچ دارم یا نه ! فقط سوال من همین بود فقط جون مادرت زودتر بهم جواب بده

اخه این رفیق لعنتی من میگه حتی اگه اون ای سوس رو هم داشته باشی بازم برای شیر کردن انترنت باید از سویچ استفاده کنی !!!

والا من دارم دیونه میشم ببین جون هرکی دوست داری زودتر فقط بگو بله یا خیر

موفق باشيد

majids1
21-05-2007, 07:54
بازم سلام ببین نگفتی در این صورت ایا بازم من به سویچ احتیاچ دارم یا نه ! فقط سوال من همین بود فقط جون مادرت زودتر بهم جواب بده

اخه این رفیق لعنتی من میگه حتی اگه اون ای سوس رو هم داشته باشی بازم برای شیر کردن انترنت باید از سویچ استفاده کنی !!!

والا من دارم دیونه میشم ببین جون هرکی دوست داری زودتر فقط بگو بله یا خیر

موفق باشيد

دوست من گفتم كه اگر آن مودم AM602 يا شبيه آنرا را بخري حداكثر دو تا كامپيوتر را مي تواني با آن شبكه كني و اگر تعداد كامپيوتر هات بيشتر از دو تا باشد بايد حتما سوئيچ بخري

salar2010
21-05-2007, 10:30
سلام مجید جان من دنبال همین جوابت بودم بابا ایول من همین الان یعنی 30 ثانیه دیگه میرم میخرمش پس من رفتم

salar2010
24-05-2007, 13:23
سلام مجید جان

بلاخره ما ADSL رو راه اندازی کردیم

الانم با ای دی اس ال انلاین شدم

خوب حالا مشکل من اینه که نمیتونم اینترنت رو شر کنم به اون یکی دیگه سیستمم

اخه همونطور که گفتی من مودم روتر دار خریدم مدل sy800cینم سایتش هست

خوب من الان با pc رفیقم به نت وصلم با همین ای دی اس ال

الان من نمیدونم چی کاغر کنم که از مودم به pc من اینترنت شیر بشه ! الان به سیستم رفیقم با پورت لاین وصله

ببین این یارو که واسم اینترنت رو راه اندازی کرده یعنی از طرف شرکت اومده زیاد وارد نیست !!!

ازش پرسیدم میگه باید سویچ بخری تا سیستم من کانکت بشه به نت !! ولی شما گفتید سویچ لازم نداره !!!

خوب حالا من سیستم خودم رو چطوری به نت وصل کنم ؟ طوری که مودم سرور باشه و دوتا سیستم کلاینت

اخه ما فقط دوتا سیسیتم داریم ! و فکر نکنم با این مودم روتر دار احتیاجی به سویچ داشته باشه اونم با شرایط ما که فقط دوتا پی سی داریم !

مودم ما دارای یک پورت لاین و یک usb

هست که ما الان به وصلیه لاین به سیستم وصلش کردیم (به کارت شبکه سرخود سیستم)

حالا من برای شر کردن اینترنت به سیستم خودم چی کار کنم که نیازی به سویچ نداشته باشم ؟

حالا چیزی که برام خیلی مبهمه اینه که اگه من به وصیله ی پورت usb به اینترنت وصل بشم البته با سیستم خودم

اخه بعد چطوری میتونم به وصیله ی شیر کردن چیزی از سیستم رفیقم داشته باشم یا بلعکس

اخه من که خدایی گیج شدم !

ببین حالا تو فقط بهم بگو که چطوری سیستم خودم رو به اینترنت یعنی به مودم وصل کنم که خود مودم سرور باشه ؟

به هرحال اگه برات زحمتی نیست یکم زودتر بهم جواب بده تا منم مثه شما و بغییه دوستانم از این نعمت استفاده کنم

منتظر جوابتون هستم

موفق و سربلند باشید

majids1
24-05-2007, 13:34
مباركه سالار جان شما مودم رو در كنار يك كامپيوتر بزار و كابل USB آنرا به كامپيوتر وصل كن و بعد از پورت Ethernet مودم يك كابل شبكه Cat5 بايد بكشي به آن يكي كامپيوتر، تا اينجا فيزيكي اينها رو وصل كردي به مودم حالا بزار ببينم نحوه Internet Sharing و Routing روي مودم شما به چه صورت است اگه بتونم توي سايتش مطلبي راجع به مودمت پيدا كنم سريع برات مراحل رو مي نويسم

majids1
24-05-2007, 13:43
سالار جان عجب سايتي هم داره توش هيچ چي پيدا نمي شه
فايل Document رو از توي سي دي پيدا كن و برام آپلود كن

salar2010
24-05-2007, 17:08
سلام مجید جان

ببین این لینک فایلی که گفتی هست البته حجمش 67 مگ بود توش کلی اموزش و عکس از این مودم هست !! والا ما که چیزی نفهمیدیم

الان حجمش رو با وین رار کم کردم شده 3 مگ

اینم لینکش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به هرحال اقا مجید اگه میشه زودتر

راستی مجید جان چطوری به تنظیمات مراجعه کنم ؟ اون ادرسی که گفتی وجود نداشت همون 192.128.1.1 این ادرس رو چطوری وارد کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یا com ؟؟؟ چطوری ؟ اخه هرجور که واردش کردم میگه این ادرس وجود نداره !

به هرحال منتظر جوابت هستم

موفق باشی

majids1
25-05-2007, 00:30
دوست من براي اتصال به مودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو وارد كن يوزر و پسورد هم admin است
بعد به قسمت Quick Setup برو و تنظيمات سرويس دهنده رو وارد كن در ضمن سرويس NAT و ِ DHCP رو نيز تعريف كن

salar2010
25-05-2007, 08:04
دوست من براي اتصال به مودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو وارد كن يوزر و پسورد هم admin است
بعد به قسمت Quick Setup برو و تنظيمات سرويس دهنده رو وارد كن در ضمن سرويس NAT و ِ DHCP رو نيز تعريف كن

سلام مجیدجان گل

بابا ایول به مرامت خیلی خیلی اقایی

خوب مجید جان همین کاری رو که گفتی اگه بکنم دیگه نیازی نیست سویچ بخرم ؟

ولی بیشتر از این کف کردم که مهندس ما(اونی که از شرکت اومده بود؟) خدایی هیچ حالیش نبود ! بهش میگم حالا چطوری مودم رو سرور کنم فقط واسه دو تا پی سی میگه باید سویچ بخری !!

من اگه تو رو نداشتم دیگه باید چی کار میکردم !

خوب حالا این نرمفزاریش بود که گفتی که فکر نکنم کار سختی باشه ؟

خوب من حالا نمیدونم با فیزیکیش چطوری کنار بیام ! اخه اینجوری بگم ما الان یک سرشو که همون پورت لاین هست رو به پی سی رفیقمون به کارت شبکش وصل کردیم ! این از این حلا پورت یو اس بیش خالیه ! اونی باید چطوری به سیستم خودم وصلش کنم ؟ اخه فکر نکنم کابل یو اس بی 50 متری هم باشه ! چون فاصله خونمون 50 متر هست یعنی تا اتاق من و اون ! خوب این وسط کار کابل کت 5 چیه ؟ اون دیگه چطوری مورد استفاده قرار میگیره و چطوری من میتونم از فایلی رو به اشتراک بزارم با رفیقم ؟ خداوکیلی من که گیج گیج شدم

مجید جان میشه یه اوزش زیر دیپلم هم بزاری

خداوکیلی از این ها چیزی حالیم نشد چون تا حالا اصلا تو کار شبکه نبودم !

به هرحال مجید جان موفق باشی

majids1
25-05-2007, 08:35
نه دوست من كابل Usb كه كوتاه است رو به كامپيوتري وصل كن كه كنار مودم است و آن يكي رو با كابل شبكه(Cat5) وصل كن در ضمن اگر نتونستي 192.168.1.1 رو ببيني روي كارت شبكه ات اين Ip رو اضافه كن 192.168.1.2 تا بتواني وارد مودم بشي
وقتي تنظيمات مودم رو انجام دادي مودم به صورت خودكار تنظيمات كامپيوتر شما و دوستتان را انجام مي دهد ولي براي Share كردن بايد روي فولدر مورد نظر بري و گزينه Sharing رو فعال كني و بعد از طريق My Network Places مي تواني كامپيوتر دوستت و فايل هايي رو كه Share كردي رو ببيني

salar2010
25-05-2007, 09:08
سلام مجید جان

اون ادرس رو که گفتی یعنی این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دقیقا که همین ادرس رو میرم هیچی نمیاد !!

خوب شما میگید که یو اس بی هم به سیستم دوستم وصل بشه خوب بعد از سیستم دوستم کابل کت 5 به سیستم من وصل بشه !

خوب اخه اینجوری اگه سیستم رفیقم خاموش باشه سیستم من نمیتونه به اینترنت وصل بشه ؟ درسته ؟

خوب ببینم این پورت یو اس بی مودم رو به پورت یو اس بی تو سیستم رفیقم وصل کنم خوب بعد چطوری کابل کت 5 رو از سیستم رفیقم به سیستم خودم بکشم ؟ از چه پورتی ؟

ایا در این صورت سیستم رفیقم باید همیشه روشن باشه تا من بتونم به اینترنت وصل بشم ؟

به هرحال ممنون بابت همه چی

موفق باشی

majids1
25-05-2007, 09:17
سلام مجید جان

اون ادرس رو که گفتی یعنی این [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دقیقا که همین ادرس رو میرم هیچی نمیاد !!

خوب شما میگید که یو اس بی هم به سیستم دوستم وصل بشه خوب بعد از سیستم دوستم کابل کت 5 به سیستم من وصل بشه !

خوب اخه اینجوری اگه سیستم رفیقم خاموش باشه سیستم من نمیتونه به اینترنت وصل بشه ؟ درسته ؟

خوب ببینم این پورت یو اس بی مودم رو به پورت یو اس بی تو سیستم رفیقم وصل کنم خوب بعد چطوری کابل کت 5 رو از سیستم رفیقم به سیستم خودم بکشم ؟ از چه پورتی ؟

ایا در این صورت سیستم رفیقم باید همیشه روشن باشه تا من بتونم به اینترنت وصل بشم ؟

به هرحال ممنون بابت همه چی

موفق باشی

نه دوست من مودم شما داراي دو پورت USB و Ethernet است درسته؟
پورت USB مودم را به يكي از كامپيوتر ها كه كنار مودم است وصل كن
از پورت Ethernet مودم هم يك كابل شبكه بكش به آن كامپيوتري كه دور است

در پست بالايي گفتم اگر نتوانستي 192.168.1.1 رو ببيني از همين رنج مثلا 192.168.1.2 رو در قسمت TCP/IP مربوط به كارت شبكه ات اضافه كن و بعد در اينترنت اكسپلور [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو وارد كن

salar2010
25-05-2007, 10:29
باسلام به دوست عزیز

ما کابل usbرا نصب کردیم

ولی ای پی را شناسایی نمیکند

خوب حالا ما چی کار کنیم که از طریق usb وصل بشیم ؟ اخه نمیشه هرکاری کردم وصل نمیشه

ایا باید تنظیمات خاصی برم ؟

راستی خداوکیلی اون ادرس هم که گفتی کار نمیکنه !!!!!!!!! هرکاری کردیم نتونستیم واردش کنیم ! میشه دقیقا بگید تو کدوم قسمت باید واردش کنیم ؟

خوب پورت اترنت دیگه همون پورت لاین هست که پشت مودم بغل پورت usb هست

راستی اون فایل دایکیومنتش رو نگاه کردید ؟ ببینم نوشته بود که ایا این مودم این قابلیت رو داره یا نه ؟

اخه هنوزم تو شکم !

خوب راستی نگفتید اگه دقیقا همین کار رو بکنیم دیگه حله ؟ و لازم نیست سویچ استفاده کنیم واسه دوتا سیستم ؟

موفق باشید

majids1
25-05-2007, 11:05
باسلام به دوست عزیز

ما کابل usbرا نصب کردیم

ولی ای پی را شناسایی نمیکند

خوب حالا ما چی کار کنیم که از طریق usb وصل بشیم ؟ اخه نمیشه هرکاری کردم وصل نمیشه

ایا باید تنظیمات خاصی برم ؟

راستی خداوکیلی اون ادرس هم که گفتی کار نمیکنه !!!!!!!!! هرکاری کردیم نتونستیم واردش کنیم ! میشه دقیقا بگید تو کدوم قسمت باید واردش کنیم ؟

خوب پورت اترنت دیگه همون پورت لاین هست که پشت مودم بغل پورت usb هست

راستی اون فایل دایکیومنتش رو نگاه کردید ؟ ببینم نوشته بود که ایا این مودم این قابلیت رو داره یا نه ؟

اخه هنوزم تو شکم !

خوب راستی نگفتید اگه دقیقا همین کار رو بکنیم دیگه حله ؟ و لازم نیست سویچ استفاده کنیم واسه دوتا سیستم ؟

موفق باشید
براي تنظيم IP از رنج مودم و اتصال به مودم و تنظيم آن بر روي كارت شبكه ات كليك راست كن و Properties بگير و به قسمت TCP/IP برو اين آدرس رو وارد كن 192.168.1.2 و Subnet Mask 255.255.255.0 و بعد برو روي اينترنت اكسپلور و [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو وارد كن وارد صفحه تنظيمات مودم مي شوي
پورت اترنت هم شبيه پورت تلفن است و نوشته LAN و سمت راست USB قرار دارد
شما با اين مودم مي توانيد از همان طريق كه گفتم بدون استفاده از سوئيچ دو تا كامپيوتر رو مستقيم به مودم وصل كنيد و با تنظيم مودم هر دو كامپيوتر مستقل از هم و بوسيله مودم به اينترنت وصل مي شوند

تنظيماتي كه پارس آنلاين براي شما كرده هم اگر در گوشه اي ياداشت كني بد نيست بعدا به دردت مي خوره

salar2010
25-05-2007, 14:31
سلام اقا مجید گل

اقا حله ! بلاخره تونستم از طریق usb به اینترنت وصل بشم البته با سیستم رفیقم البته چون هنوز کابل ca
t5 پیدا نکردم نمیتونم سیستم خودم رو به نت وصل کنم !

خوب حالا این سیستم با usb کانکت شده

اون سیستم خودم رو الان با پورت لاین(اترنت) الان دیگه باید وصلش کنم ؟

راستی اخرشم نفهمیدیم برای اشتراک گذاشتن فایل ها با هم در این حالت چی کار کنم ؟ به نظر خودم فکر نکنم بشه !

به هرحال ممنون مجید

موفق باشی