ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات و هرگونه مشکل در مورد زیرنویس و مباحث مربوط به آن در این تاپیک مطرح شود

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6

pouya_99999
07-07-2009, 17:30
سلام دوستان من در مورد فیلم های mkv این مشکل رو دارم که زیرنویس اونا رو توی km نمی تونم ببینم ولی تو mpc میشه دید .
من می خوام توی km ببینم چون کیفیت توش بهتره ولی زیرنویس رو نشون نمیده . همه کارم کردم . کدک ها رو دوباره از اول نصب کردم ولی هیچ تاثیری نداره . دوستان کسی می تواند به من کمک کند ؟

pouya_99999
09-07-2009, 13:50
سلام دوستان من در مورد فیلم های mkv این مشکل رو دارم که زیرنویس اونا رو توی km نمی تونم ببینم ولی تو mpc میشه دید .
من می خوام توی km ببینم چون کیفیت توش بهتره ولی زیرنویس رو نشون نمیده . همه کارم کردم . کدک ها رو دوباره از اول نصب کردم ولی هیچ تاثیری نداره . دوستان کسی می تواند به من کمک کند ؟
کسی نمی تونه به من کمک کنه ؟

maryambye
10-07-2009, 14:50
همکار محترم انجمنpiishii سلام

از توجه شما سپاسگزارم نام فیلم Tess D,urberville 1998 است وsubtittle را هم در این آدرس قرار داده ام.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمتشکرم

davidjoker
11-07-2009, 12:42
سلام

احتمالا این سوال باید مطرح شده باشه اما از اونجایی که نمیدونم چی باید سرچ کنم تا به جواب برسم درخواست دادم

من زیر نویس های srt نمی تونم اجرا کنم یعنی به یه زبونی میشه که ...

اما این جوریا idx + sub را خوب جواب میده

حال ممنون میشم راهنمایی کنید که چه جوری می تونم مشکلم را حل کنم.

joker

s_a_m4000
11-07-2009, 14:14
سلام

احتمالا این سوال باید مطرح شده باشه اما از اونجایی که نمیدونم چی باید سرچ کنم تا به جواب برسم درخواست دادم

من زیر نویس های srt نمی تونم اجرا کنم یعنی به یه زبونی میشه که ...

اما این جوریا idx + sub را خوب جواب میده

حال ممنون میشم راهنمایی کنید که چه جوری می تونم مشکلم را حل کنم.

joker
سلام.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

کافی بود کلمه "فونت"رو سرچ کنی!همین

aliani
11-07-2009, 15:10
سلام
چجوري ميشه يه زيرنويس كه براي نسخه يه سيدي هست تبديل به تا زيرنويس كرد ؟
ممنون

KING iMAN
12-07-2009, 11:03
سلام.از وقتی ویندوزم رو عوض کردم زیرنویسهام خرچنگ قورباغه نمایش داده میشه.چکارش کنم؟فارسی ساز میخواد ویندوزم؟

piishii
12-07-2009, 13:56
سلام
چجوري ميشه يه زيرنويس كه براي نسخه يه سيدي هست تبديل به تا زيرنويس كرد ؟
ممنون
سلام
برای تبدیل کردن به چند سیدی گرفتن کلید های ترکیبی کنترل + تی در Sw

سلام.از وقتی ویندوزم رو عوض کردم زیرنویسهام خرچنگ قورباغه نمایش داده میشه.چکارش کنم؟فارسی ساز میخواد ویندوزم؟
سلام
یونی کد رو درست کنید بارها توضیح داده شده یک سرچ توی همین تاپیک بکنید

همکار محترم انجمنpiishii سلام

از توجه شما سپاسگزارم نام فیلم Tess D,urberville 1998 است وsubtittle را هم در این آدرس قرار داده ام.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمتشکرم
سلام
مشکلی زیرنویس نداشت جز اینکه رنگ بسیار بدی داره
منم تغییر رنگ میتونم بدم اما فعلا حرفه ای نیستم و باید روش کار کنم
فعلا ببینید این بدردتون میخوره ؟

کسی نمی تونه به من کمک کنه ؟
سلام
چک کنید که گزینه های مربوط به نشان دادن زیرنویس در Km غیرفعال نشده باشه یا اینکه زیرنویس چند زبونه نباشه

KING iMAN
12-07-2009, 20:37
سلام
سلام
یونی کد رو درست کنید بارها توضیح داده شده یک سرچ توی همین تاپیک بکنید

اگه میشه یه بار دیگه توضیح بدین.ممنون میشم.:11:

piishii
12-07-2009, 21:15
اگه میشه یه بار دیگه توضیح بدین.ممنون میشم.:11:
سلام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pouya_99999
12-07-2009, 22:50
سلام
چک کنید که گزینه های مربوط به نشان دادن زیرنویس در Km غیرفعال نشده باشه یا اینکه زیرنویس چند زبونه نباشه

خیلی ممنون از جوابتون . مشکل اینه که زیرنویس های avi رو نشون میده ولی زیرنویس های mkv رو نشون نمی ده . من نمی دونم چش شده . همون کدک و km رو روی یک کامپیوتر دیگه نصب کردم ، مشکلی نداشت و من حتی کدک و km رو یک بار پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی درست نشد . نمی دونم دیگه باید چکار کنم . یک کدک دیگه هم نصب کردم مشکل حل نشد . فکر کنم باید ویندوز رو عوض کنم . :13:

KING iMAN
13-07-2009, 10:59

راه حلش:
در کنترل پانل ویندوز ویستا برید به قسمت Regional and Language Options

سپس به چهارمین تَب یعنی Administrative برید

بعدش گزینه change system local را انتخاب کنین

و بر روی گزینه فارسی بذارین

به همین راحتی.

taghi_ramzi
17-07-2009, 19:43
سلام
من یه فیلم mkv دارم که روش زیرنویس داره
ولی زیرنویسش یه جوریه که:
فایل زیرنویس مجزا نیست ولی با اون فلش سبز رنگ کنار ساعت میشه حذفش کرد
اینم عکسش:

من چطور میتونم این زیرنویس رو بصورت فایل مجزا داشته باشم ؟

Alastoor
17-07-2009, 21:08
سلام
من یه فیلم mkv دارم که روش زیرنویس داره
ولی زیرنویسش یه جوریه که:
فایل زیرنویس مجزا نیست ولی با اون فلش سبز رنگ کنار ساعت میشه حذفش کرد
اینم عکسش:

من چطور میتونم این زیرنویس رو بصورت فایل مجزا داشته باشم ؟

سلام
زیرنویس توکار ( Embedded ) است
این تاپیک رو ببینید :

maryambye
19-07-2009, 05:16
سلام
متاسفانه بدرد نمیخوره

shayan_p30
20-07-2009, 10:38
سلام
ميخواستم بدونم آسونترين راه براي اينكه خودم يه فايل زيرنويس Srt درست كنم چيه؟
:14:

vahid_civil
20-07-2009, 11:14
سلام
ميخواستم بدونم آسونترين راه براي اينكه خودم يه فايل زيرنويس Srt درست كنم چيه؟
:14:

زیرنویس srt انگلیسی فیلم رو بگیر جای جمله های انگلیسیش فارسیشون رو بزار

farshif
20-07-2009, 11:22
سلام برای اینکه بشه زیرنویس فارسی رو روی دستگاه پلیر پخش کرد باید چه کار کرد؟ زیرنویس فارسی رو راحت پخش میکنه ولی انگیلیسی رو نه.اگه باید srt باشه باید با چه کاراکتر کدینگی باید ذخیرش کرد من ANSI , Unicode, UTF8 رو امتحان کردم نشد . اگه هم قرار به فرمت sub/idx تبدیلش کنم باید تنظیمات مربوط به زبان و کاراکتر ست چی باشه.

Alastoor
20-07-2009, 13:05
سلام برای اینکه بشه زیرنویس فارسی رو روی دستگاه پلیر پخش کرد باید چه کار کرد؟ زیرنویس فارسی رو راحت پخش میکنه ولی انگیلیسی رو نه.اگه باید srt باشه باید با چه کاراکتر کدینگی باید ذخیرش کرد من ANSI , Unicode, UTF8 رو امتحان کردم نشد . اگه هم قرار به فرمت sub/idx تبدیلش کنم باید تنظیمات مربوط به زبان و کاراکتر ست چی باشه.

تا جایی که میدونم بیشتر پلیرهای موجود با srt فارسی مشکل دارن
این تاپیک ها رو ببینید در همین مورد هست
تنظیمات فونت و زبان هم توضیح داده شده

برنامه AVIAddXSub برای اضافه کردن زیرنویس به فیلم برای تماشا در DVD PLAYER

آموزش جامع زیرنویس‏دار کردن فیلم های Avi برای پخش در پلیرهای خانگی

آموزش زيرنويس كردن فيلم هاي Divx با برنامهAVI Sub براي نمايش در پليرهاي خانگي

shayan_p30
21-07-2009, 18:19
زیرنویس srt انگلیسی فیلم رو بگیر جای جمله های انگلیسیش فارسیشون رو بزار
نه! يه فيلم با دوستام ساختم ميخوام اونو زيرنويس كنم! :31:
حالا آسونترين راه براي اينكه خودم يه فايل زيرنويس Srt درست كنم چيه؟
:20:

shah abas
21-07-2009, 18:35
با برنامه می تونی .این برنامه به نظرم به حد کافی ساده و کامل هست:
subtitle workshop

attractive_girl
23-07-2009, 18:16
دی وی دی هایی که میذارم تو پی سی و با مدیا پلیر بازش میکنم اونایی که زیر نویس فارسی داره با یه فونتی غیر از فارسی تو مایه های فرانسوی نشونش میده .مشکلش چیه؟ چطوری حلش کنم ؟چی نصب کنم؟
ممنون

s_a_m4000
23-07-2009, 22:30
دی وی دی هایی که میذارم تو پی سی و با مدیا پلیر بازش میکنم اونایی که زیر نویس فارسی داره با یه فونتی غیر از فارسی تو مایه های فرانسوی نشونش میده .مشکلش چیه؟ چطوری حلش کنم ؟چی نصب کنم؟
ممنون
قبلا گفته شده!
مشکل از یونیکد ویندوزتون هست اونو فارسیش کنید./.

sepehr_x50
25-07-2009, 21:49
سلام.

من زیرنویس زیر رو دانلود کردم.

ولی وقتی میزارمش رو فیلم چیزی نشون نمیده. (با نرم افزار های مختلف هم تست کردم)

فکر نمیکنم مشکل از زیرنویس باشه. چون رو فیلم های دیگه میاد!

فرمت فیلم هم Avi

ممنون.

Alastoor
26-07-2009, 00:08
سلام.

من زیرنویس زیر رو دانلود کردم.

ولی وقتی میزارمش رو فیلم چیزی نشون نمیده. (با نرم افزار های مختلف هم تست کردم)

فکر نمیکنم مشکل از زیرنویس باشه. چون رو فیلم های دیگه میاد!

فرمت فیلم هم Avi

ممنون.

سلام

خب این خیلی مورد عجیبیه ! : دی
منم امتحان کردم زیرنویس رو و روی فیلم های مختلف مشکلی نداشت .
اگه زیرنویس مشکلی نداشته باشه ، پس یا فایل avi یک مشکل غیر عادی داره یا مشکلی در پخش اوون وجود داره .
این فایل avi که شکل نامتعارفی احیانا نداره مثلا از لحاظ کدک یا سایز یا ... ؟

این راهکارها که این زیر می نویسم صرفا حدسی است ، امتحان کنید شاید نتیجه بده :
1. اولین نکته : ممکنه یک مشکل در کدک ها به وجود اومده باشه. kmplayer رو دوباره نصب و امتحان کنید. k-lite رو هم امتحان کنید به همین شکل .
2. پسوند فیلم رو متناسب با اینکه چه نوع کدکی داره از avi به اون فرمت تغییر بدید ( یعنی اگه مثلا xvid هست ، پسوند فایل رو از avi. به xvid. عوض کنید ) و بعد دوباره امتحان نمایید .
3. من زیرنویس رو به فرمت sup تبدیل کردم. این رو هم امتحان کنید :
4. فولدر فیلم رو عوض کنید ! و دوباره امتحان کنید .
5. اگر درست نشد ، مشخصات ( media info ) فیلم مورد نظر رو بذارید شاید مورد خاصی دیده شد !

ابتکار : میتوان زیرنویس رو به فیلم خوراند ( زیرنویس توکار ) و با برنامه ی DivX Player تماشا نمود : دی
تبصره : نیازی به ذکر این نکته نیست که می توان فیلم مورد نظر رو کانورت کرد تا مشکل برطرف بشه ( آخرین راه : دی )

پ . ن : بنده مشابه این مشکل رو توی چند فروم بعضا مطرح اینگیلیش زبان هم پیدا کردم که آن جا هم پاسخ خاصی برای این مشکل داده نشده بود !...

sepehr_x50
26-07-2009, 00:29
سلام

خب این خیلی مورد عجیبیه ! : دی
منم امتحان کردم زیرنویس رو و روی فیلم های مختلف مشکلی نداشت .
اگه زیرنویس مشکلی نداشته باشه ، پس یا فایل avi یک مشکل غیر عادی داره یا مشکلی در پخش اوون وجود داره .
این فایل avi که شکل نامتعارفی احیانا نداره مثلا از لحاظ کدک یا سایز یا ... ؟

این راهکارها که این زیر می نویسم صرفا حدسی است ، امتحان کنید شاید نتیجه بده :
1. اولین نکته : ممکنه یک مشکل در کدک ها به وجود اومده باشه. kmplayer رو دوباره نصب و امتحان کنید. k-lite رو هم امتحان کنید به همین شکل .
2. پسوند فیلم رو متناسب با اینکه چه نوع کدکی داره از avi به اون فرمت تغییر بدید ( یعنی اگه مثلا xvid هست ، پسوند فایل رو از avi. به xvid. عوض کنید ) و بعد دوباره امتحان نمایید .
3. من زیرنویس رو به فرمت sup تبدیل کردم. این رو هم امتحان کنید :
4. فولدر فیلم رو عوض کنید ! و دوباره امتحان کنید .
5. اگر درست نشد ، مشخصات ( media info ) فیلم مورد نظر رو بذارید شاید مورد خاصی دیده شد !

ابتکار : میتوان زیرنویس رو به فیلم خوراند ( زیرنویس توکار ) و با برنامه ی DivX Player تماشا نمود : دی
تبصره : نیازی به ذکر این نکته نیست که می توان فیلم مورد نظر رو کانورت کرد تا مشکل برطرف بشه ( آخرین راه : دی )

پ . ن : بنده مشابه این مشکل رو توی چند فروم بعضا مطرح اینگیلیش زبان هم پیدا کردم که آن جا هم پاسخ خاصی برای این مشکل داده نشده بود !...

سلام. :11:

بسیار ممنون و سپاسگذارم بابت پاسخ کامل و جامعتون. ظاهرا خیلی تو زحمت افتادید... :46: :40:

واقعا خیلی سخته که میخوام در مقابل این همه زحمت شما این جواب کوتاه رو بدم. : دی

اما :

روش شماره 4 جواب داد و مشکل حل شد !!! :20:

:40::40::40:

Milad_Sky
31-07-2009, 15:34
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم

من با زیرنویس های فارسی که دانلود میکنم مشکل دارم و مشکل اون هست که هر زیرنویسی برای فیلم مورد نظرش دانلود میکنم،وقتی اون زیرنویسو انتخاب میکنم به جای حروف و نوشته های فارسی حروف خرچنگ قورباقه نمایش داده میشه.
راستی من از the km player برای پخش استفاده میکنم.

لطفا در مورد رفع این مشکل منو راهنمایی کنید.

Amin
31-07-2009, 20:37
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم

من با زیرنویس های فارسی که دانلود میکنم مشکل دارم و مشکل اون هست که هر زیرنویسی برای فیلم مورد نظرش دانلود میکنم،وقتی اون زیرنویسو انتخاب میکنم به جای حروف و نوشته های فارسی حروف خرچنگ قورباقه نمایش داده میشه.
راستی من از the km player برای پخش استفاده میکنم.

لطفا در مورد رفع این مشکل منو راهنمایی کنید.
سلام
همین خرچنگ قورباغه رو سرچ کنید
میبینید که بارها توضیح داده شده
باید unicode ویندوزتون رو فارسی کنید

merlin001
03-08-2009, 21:43
سلام دوستان
من سریال فرار از زندان رو دانلود کردم. ولی با پسوند RM
حالا که زیرنویس های فیلم رو میخوام بذارم و با فیلم ببینمشون زیرنویس ها درست سر وقت نشون داده نمیشن و اکثرا زود تر از خود فیلم حرکت میکنند. حالا من چی کار باید بکنم. چه جوری میتونم فیلم ها رو با زیرنویس ببینم؟

Alastoor
03-08-2009, 22:25
سلام دوستان
من سریال فرار از زندان رو دانلود کردم. ولی با پسوند RM
حالا که زیرنویس های فیلم رو میخوام بذارم و با فیلم ببینمشون زیرنویس ها درست سر وقت نشون داده نمیشن و اکثرا زود تر از خود فیلم حرکت میکنند. حالا من چی کار باید بکنم. چه جوری میتونم فیلم ها رو با زیرنویس ببینم؟

سلام
باید زیرنویسی که دارید رو با نسخه ای که گرفتید هماهنگ کنید
[ آمــوزش ] چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم ؟ :

farryad
04-08-2009, 12:14
ببخشید این subtitle workshop فقط پسوندهای srt رو پشتیبانی میکنه؟ چون من هر چی پسوند sub داشتم امتحان کردم ولی میگه یک زیرنویس بی اعتبار یا یک قالب پشتیبانی نشده؟! برنامه ای دیگه ای هست بشه باهاش کار کرد.چون زیرنویس هماهنگ نیست.میخوام درستش کنم.
ممنون

merlin001
04-08-2009, 14:40
ببخشید این subtitle workshop فقط پسوندهای srt رو پشتیبانی میکنه؟ چون من هر چی پسوند sub داشتم امتحان کردم ولی میگه یک زیرنویس بی اعتبار یا یک قالب پشتیبانی نشده؟! برنامه ای دیگه ای هست بشه باهاش کار کرد.چون زیرنویس هماهنگ نیست.میخوام درستش کنم.
ممنون

منم همین مشکل رو دارم. البته بعضا با برخی از فایل های SRT هم دچار همین مشکل میشم.

Alastoor
04-08-2009, 19:49
ممنون

سلام
SW فقط زیرنویس هایی که به صورت تکست باشن رو باز میکنه مثل sst , sub (text) , srt , ...
دو شکل کلی برای پسوند sub داریم یکی که به صورت تکست هست و با SW باز میشه
و یکی که زیرنویس به شکل تصویری هست و کنارش یک فایل با پسوند idx هم موجوده ( یعنی sub/idx ) که SW ازش پشتیبانی نمیکنه . و احتمالا زیرنویس شما از این نوع هست .
برای ویرایش زیرنویس های sub/idx از برنامه های Shift Vobsub و SubtitleCreater و برنامه های زیر مجموعه vobsub نظیر vobsub cutter باید استفاده کنید که همگی به همراه توضیحات در همین انجمن در تاپیک های مختلف هست ( جستجو کنید )

farryad
07-08-2009, 13:01
ببخشید میشه طرز کار shift vobsub رو توضیح بدید.من که هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.
سوال دیگه اینکه میشه زیرنویس sub/idx رو به srt تبدیل کرد؟

piishii
07-08-2009, 23:37
ببخشید میشه طرز کار shift vobsub رو توضیح بدید.من که هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم.
سوال دیگه اینکه میشه زیرنویس sub/idx رو به srt تبدیل کرد؟

سلام
کار خاصی نداره
زیرنویس رو باهاش لود کنید حالا مقدار زمان رو جلو یا عقب کنید بعد هم سیو بزنید همین.
میشه تبدیل کرد اما شما به احتمال زیاد برای زیرنویس های فارسی میخوای که نه چنین کاری ممکن پذیر نیست فونت فارسی و ... رو برنامه مربوطه ساپورت نمیکنه .

farryad
08-08-2009, 13:25
سلام
کار خاصی نداره
زیرنویس رو باهاش لود کنید حالا مقدار زمان رو جلو یا عقب کنید بعد هم سیو بزنید همین.
میشه تبدیل کرد اما شما به احتمال زیاد برای زیرنویس های فارسی میخوای که نه چنین کاری ممکن پذیر نیست فونت فارسی و ... رو برنامه مربوطه ساپورت نمیکنه .

دوست عزیز من همین کارو میکنم اما بعد از چند دقیقه زیرنویس دوباره عقب میفته.هیچ راهی نیست که بشه
درستش کرد؟

Alastoor
08-08-2009, 15:45
دوست عزیز من همین کارو میکنم اما بعد از چند دقیقه زیرنویس دوباره عقب میفته.هیچ راهی نیست که بشه
درستش کرد؟

سلام
FPS زیرنویس درست نیست
نقل قول از تاپیک :
[ آمــوزش ] چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم ؟

باید برنامه VobSob Cutter که همراه با برنامه VobSub نصب میشه رو اجرا کنید (لینک دانلود برنامه VobSub در زیر آمده است)

Modify FPS رو تیک بزنید ... به شکل توجه کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Zirnevis 13.jpg

باقی مراحل مثل زیرنویس های srt هستش
احتمالا بعد از تغییر در FPS زیرنویس مجبور خواهید شد که زیرنویس و فیلم رو هماهنگ کنید و تاخیر زمانی موجود رو برطرف کنید (هم در مورد زیرنویس های srt و هم sub/idx صدق میکنه)

+
توضیح اضافه اینکه FPS ثانویه (new) رو از روی فیلم بدست میارید
( رایت کلیک روی فایل و Properties > Summary - یا در kmplayer کلیدهای Alt+J رو بزنید ، مقدار فریم ریت رو می بینید )
برای FPS اولیه (org) هم باید از بین FPS های معمول آزمون و خطا کنید :

معمولا FPS یکی از این سه تاست : 23.976 یا 25 یا 29.970
که یکی از این حالت ها هم FPS ثانویه هست ، پس برای قسمت org دو حالت بیشتر نمیمونه ( معمولا )

farryad
08-08-2009, 21:22
سلام
FPS زیرنویس درست نیست
نقل قول از تاپیک :
[ آمــوزش ] چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم ؟

+
توضیح اضافه اینکه FPS ثانویه (new) رو از روی فیلم بدست میارید
( رایت کلیک روی فایل و Properties > Summary - یا در kmplayer کلیدهای Alt+J رو بزنید ، مقدار فریم ریت رو می بینید )
برای FPS اولیه (org) هم باید از بین FPS های معمول آزمون و خطا کنید :

معمولا FPS یکی از این سه تاست : 23.976 یا 25 یا 29.970
که یکی از این حالت ها هم FPS ثانویه هست ، پس برای قسمت org دو حالت بیشتر نمیمونه ( معمولا )

ببخشید دوست عزیز من درست متوجه نشدم.الان فریم ریت فیلم 25 من org رو هم رو 25 گذاشتم ولی بازم درست نشد احتمالش هست که زیرنویس خراب باشه؟

Alastoor
08-08-2009, 21:44
ببخشید دوست عزیز من درست متوجه نشدم.الان فریم ریت فیلم 25 من org رو هم رو 25 گذاشتم ولی بازم درست نشد احتمالش هست که زیرنویس خراب باشه؟

25 رو در قسمت New وارد کنید و در قسمت Org هم 23.976 و 29.970 ( و بعد 30 و 24 ) رو امتحان کنید .
بعد از تنظیم احتمالا یک اختلاف زمانی ثابت هم داریم که مقدارشو پیدا کرده و با Shift Vobsub تنظیم میکنیم .
:20:

s_paliz
11-08-2009, 14:40
با زیر نویس سیزن 4 لاست مشکل دارم... اینه که زیر نویس DVD بد بود رفتم زیر نویس دانلود کردم و فیلمو ریختم توی هارد.
زیر نویس در 7 قسمت هستش با پسوند SRT و تیکه های فیلم در 9 قسمت . تیکه اول فیلم رو با زیر نویس اولی همنام کردم ....درست شد.......
ولی تیکه های بعدی با هم نمیخونن......یعنی فایل زیر نویس دوم از وسط ترک دوم شروع میشه و هماهنگ نیست!--- چکارش کنم؟!

باید با SW هماهنگ کنم؟

mohammad_dj_kazin
12-08-2009, 23:20
سلام دوستان من یه مشکلی دارم امیدوارم بتونید حلش کنید برام
من فیلم هامو تبدیل میکنمن به فرمت پی اس پی و توی پی اس پی میبینم ولی خوب فیلم هایی که زیر نویس داره زیرنویسش نمیاد یعنی پی اس پی فایل های idx/sub و srt رو نمیخونه
میخواستم ببینم آیا راهی وجود داره که بشه زیرنویس رو روی خور فیلم حک کرد که دیگه نیازی به فایل اضافی idx/sub یا srt نداشته باشه
اینطوری منم میتونم روی psp ببینم.
ممنون میشم کمکم کنید

FARID88
13-08-2009, 14:05
به راحتی با تبدیلگر jet Audio که PSP رو هم ساپورت میکنه میتونید اینکار رو انجام بدید. اگر Cowon Media Center - jet Audio دارید بازش کنید و ctrl+0 رو بزنید.

mohammad_dj_kazin
13-08-2009, 14:06
Ctrl+0 رو میزنم ولی اتفاقی نمی افته

piishii
13-08-2009, 14:18
Ctrl+0 رو میزنم ولی اتفاقی نمی افته
سلام
برای حک کردن زیرنویس روی فیلم
بهترین و آسونترین روش Hard Sub بدون کاهش کیفیت (چسباندن زیرنویس به فیلم) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

attractive_girl
15-08-2009, 22:03
سلام
یه مشکلی با زیر نویس فیلم با فرمت دایوکس داشتم اگه میشه کامل برام توضیح بدین که چیکار کنم یا چی نصب باید بکنم.
هر فیلمی با هر برنامه ای باز میکنم زیرنویسش رو کامپیوتر نمیخونه و فقط خط هایی مثل خط های فرانسوی ها میاد.
چند تا برنامه هم مثه : K-Lite Codec Pack ، divx، روش نصب کردم اما فایده ای نداشته.
چیکار باید بکنم؟
ممنون

S0R3N4
17-08-2009, 15:42
سلام دوستان
چطور میشه زیرنویس های sub رو srt تبدیل کرد؟

mohammad_dj_kazin
17-08-2009, 17:06
سلام دوستان
فمر میکنم این برنامه کارت رو راه بندازه

S!LENCE
18-08-2009, 00:24
سلام
امیدوارم تکراری نباشه.
یه فیلم دانلود کردم avi یه زیر نویس بهش چسبیده و نمی دونم چجوری جدا کنم و جدید بذارم. اگرم بخوام با kmplayer ببینم فیلمو با یه زیر نویس دیگه زیر نویسه میاد ولی اینم هنوز سر جاش چشبیده. اگه mkv بود می تونستم جدا کنم ولی اینو نمی دونم. با همون برنامه mkv اومدم جدا کنم فقط دو تا فایل ویدئو و صدا بهم داد.
ممنون میشم کمک کنید.
اینم فیلم

hp722
18-08-2009, 17:34
سلام دوستان

عزیز این کار رو باید با برنامه ی vob sub انجام بدی.در ضمن اینو هم بگم که فقط زیرنویس های انگلیسی رو میشه تبدیل کرد و تو فارسی جواب نمیده.

hp722
18-08-2009, 17:51
از دوستان کی میدونه چجوری میشه زیرنویس فارسی رو از فیلم دایویکس استخراج کرد؟(زیرنویس به فیلم چسبیده).

piishii
19-08-2009, 20:30
سلام
یه مشکلی با زیر نویس فیلم با فرمت دایوکس داشتم اگه میشه کامل برام توضیح بدین که چیکار کنم یا چی نصب باید بکنم.
هر فیلمی با هر برنامه ای باز میکنم زیرنویسش رو کامپیوتر نمیخونه و فقط خط هایی مثل خط های فرانسوی ها میاد.
چند تا برنامه هم مثه : K-Lite Codec Pack ، divx، روش نصب کردم اما فایده ای نداشته.
چیکار باید بکنم؟
ممنون
سلام
یونیکد رو درست کنید

سلام دوستان
سلام
برای زیرنویس های فارسی امکان پذیر نیست

سلام
امیدوارم تکراری نباشه.
یه فیلم دانلود کردم avi یه زیر نویس بهش چسبیده و نمی دونم چجوری جدا کنم و جدید بذارم. اگرم بخوام با kmplayer ببینم فیلمو با یه زیر نویس دیگه زیر نویسه میاد ولی اینم هنوز سر جاش چشبیده. اگه mkv بود می تونستم جدا کنم ولی اینو نمی دونم. با همون برنامه mkv اومدم جدا کنم فقط دو تا فایل ویدئو و صدا بهم داد.
ممنون میشم کمک کنید.
اینم فیلم

فیلمتون احتمالا هارد ساب هست چنین امری امکان پذیر نیست

از دوستان کی میدونه چجوری میشه زیرنویس فارسی رو از فیلم دایویکس استخراج کرد؟(زیرنویس به فیلم چسبیده).
اگه هارد ساب هست امکان پذیر نیست

attractive_girl
19-08-2009, 22:38
نوشته شده توسط attractive_girl
سلام
چیکار باید بکنم؟
ممنون

سلام
یونیکد رو درست کنید
از کجا یونیکد رو تغییر بدم؟
آیا قسمت default که عکسش رو گذاشتم باید تغییر بدم؟ کدوم گزینشو باید انتخاب کنم؟

piishii
21-08-2009, 11:44
از کجا یونیکد رو تغییر بدم؟
آیا قسمت default که عکسش رو گذاشتم باید تغییر بدم؟ کدوم گزینشو باید انتخاب کنم؟

سلام
این برای ویندوز ویستاست ؟!
چون من ویستا ندارم
اگه مال اونه که میدونم برای Xp نیست این پست
نه به نظر مال ویستا هم نیست
یونی کد رو از بخش کنترل پنل تغییر میدن برای ویستا که گفتم برای ایکس پی هم یک سرچ توی تاپیک بکنید
کلمه ی یونیکد رو

Facon_Archi
21-08-2009, 19:54
سلام
آقا من زیرنویس فارسی فیلم fighting رو دانلود کردم و اسم فایل زیرنویس هم ، یکی کردم با اسم فیلم!
ولی با هر پلیری اجرا کردم زیرنویس نمییاد!:((
چی کار باید کنم؟؟؟

sepehr_x50
21-08-2009, 21:32
سلام
آقا من زیرنویس فارسی فیلم fighting رو دانلود کردم و اسم فایل زیرنویس هم ، یکی کردم با اسم فیلم!
چی کار باید کنم؟؟؟

یه لینک دیگه برت دادم. دانلودش کن، امتحان کن.

احتمالا اون ساب مشکل داشته...

farryad
22-08-2009, 12:10
من يه زيرنويس دان كردم وقتي اكستركت كردم 7 تا بخش بود! ميشه اينارو به هم وصل كرد؟

piishii
23-08-2009, 11:18
من يه زيرنويس دان كردم وقتي اكستركت كردم 7 تا بخش بود! ميشه اينارو به هم وصل كرد؟
سلام
احتمالا multi-language بوده زیرنویس و چند زبون بوده :20:
فرمت زیرنویس ها چی هست ؟
یک چک بکنید ببینید حرف من درسته :20:؟

music6808
26-08-2009, 17:37
سلام دوستان
خسته نباشید
والله مشکل از این قراره که فیلم رو که با KM player اجرا میکنم و زیرنویس رو میندازم توش
زیرنویس رو با یه زبون عجیب غریب اجرا میکنه
چندتا زیرنویس دیگه از واسه همون فیلم دانلود کردم همشون همین مشکل رو داشتن
از تنظیمان کی ام سر در نمیارم
ممنون میشم کمک کنید!
این هم نمونه از زیرنویسش

soroshea
26-08-2009, 20:23
سلام منم همین مشکل رو دارم !!!!
با jetaudio میام زیر نویس بزارم یه زبون عجیب غریبی میزاره :41:

با ورد که بازش میکنم فارسی میاد
چیکار کنم ؟؟؟

piishii
26-08-2009, 22:54
سلام دوستان
خسته نباشید
والله مشکل از این قراره که فیلم رو که با KM player اجرا میکنم و زیرنویس رو میندازم توش
زیرنویس رو با یه زبون عجیب غریب اجرا میکنه
چندتا زیرنویس دیگه از واسه همون فیلم دانلود کردم همشون همین مشکل رو داشتن
از تنظیمان کی ام سر در نمیارم
ممنون میشم کمک کنید!
این هم نمونه از زیرنویسش

چیکار کنم ؟؟؟

سلام
کمی سرچ
چنتا پسن بالاتر همین مشکل رو جواب دادم که
یونی کد سیستمتون رو درست کنید عزیزان من .

SADEGH 7
26-08-2009, 23:13
سلام
چی کار باید کنم؟؟؟
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم با سیزن سوم سریال دکستر(تمامی اپیزود ها). متاسفانه هرچی سرچ کردم فقط یه مدل زیرنویس برای این سریال هست که همه sub/idx هستن.با VLC و Media Player Classic امتحان کردم.البته K-Lite Codec Pack هم نصبه. به هیچ وجه هیچ زیرنویسی نمیاد. خوهشا راهنمایی کنید.
ویرایش: بعد از یه سری آزمایشات و نتایج و حدود 1 ساعت پیگیری، درست شد. البته هنوز نمی دونم چرا اینجوریه.
نتیجه اینکه هر کدوم از زیرویس ها رو با VobSubStrip باز می کنم. تیک گزینه ی persian رو می زنم و در آخر هم دکمه ی Process رو می زنم و یه جفت sub/idx جدید بهم می ده که حجمشون با قبلی ها فرقی نداره. ولی زیرنویس خیلی راحت میاد زیر فیلم. ولی تو xp بدون این مشکلات زیرنویس ها اجرا می شن. حالا یه سوال از روی کنجکاوی: چرا تو xp بدون هیچ فرایندی زیرنویس ها راحت اجرا می شن ولی تو ویستا باید این کار رو انجام بدم؟(البته زیاد وقت گیر نیست ولی برام جالبه که جوابش رو بدونم.)

farryad
28-08-2009, 12:57
من ویندوز عوض کردم دیگه shift vobsub کار نمیکنه!این پیغام رو میده
component COMDLGC or one of its dependncies not correctly registered:a file is missing or invalid
با برنامه دیگه ای هم میشه زیرنویس رو عقب یا جلو برد.ممنون

p30time
28-08-2009, 13:16
سلام

چطوري ميشه كاري كرد كه زيرنويس قفل بشه؟ يا به عبارت ديگه، امكان تغيير دادن در اون به هيچ وجه نباشه؟

با تشكر

Gregar
28-08-2009, 18:25
میخواستم ببینم چه جوری میشه یه فایل زیرنویس رو به یک فیلم با هر فرمتی اضافه کرد
به صورتی که تبدیل به یک فایل بشه (مثل بعضی فیلم های 2 سی دی که تو ویدیو کلوپ ها موجوده)
البته من میخوام زیر نویس رو به فیلم هایی با فرمت mkv یا avi اضافه کنم و با فلش توی یه dvd پلیر که فارسی رو ساپورت نمیکنه ببینم.

sltavakoli
28-08-2009, 18:40
میخواستم ببینم چه جوری میشه یه فایل زیرنویس رو به یک فیلم با هر فرمتی اضافه کرد
به صورتی که تبدیل به یک فایل بشه (مثل بعضی فیلم های 2 سی دی که تو ویدیو کلوپ ها موجوده)
البته من میخوام زیر نویس رو به فیلم هایی با فرمت mkv یا avi اضافه کنم و با فلش توی یه dvd پلیر که فارسی رو ساپورت نمیکنه ببینم.

شما باید زیرنویس رو ضبط کنید رو ی فیلم.

soroshea
28-08-2009, 18:54
سلام من بعضی از زیر نویسایی که با jetaudio میبینم با فیلم هماهنگ نیست ( یعنی 1ساعت بعد تازه اولین جملهی فیلمو میاره :41:)

چجوری میشه با خوده جت fbs شو تنظیم کرد ؟(بدون کانورت)
اگه میشه با خوده جت بگید چجوری fbs رو تنظیم کنم نمیخوام SW درستش کنم
:40:

saeed-constantine
28-08-2009, 23:30
سلام من بعضی از زیر نویسایی که با jetaudio میبینم با فیلم هماهنگ نیست ( یعنی 1ساعت بعد تازه اولین جملهی فیلمو میاره :41:)

چجوری میشه با خوده جت fbs شو تنظیم کرد ؟(بدون کانورت)
اگه میشه با خوده جت بگید چجوری fbs رو تنظیم کنم نمیخوام SW درستش کنم
:40:

درحین دیدن فیلم میتونی با استفاده از منوی سابتایتل تایم رو درست کنی ولی fbs رو فکر نمیکنم با جت بشه

saeed-constantine
28-08-2009, 23:31

چیکار کنم ؟؟؟

بیا تو سایت زیر و به بخش اضافه کردن زیرنویس به فیلم برو (آموزش 20) .در آخر صفحه روش حلشو نوشتم.

Xx Hossein xX
31-08-2009, 00:38
سلام .......

من یه مشکل با چسبوندن زیرنویس توسط نرم افزار ConvertXtoDvd 3 دارم ....
من وقتی زیر نویس رو با این برنامه به فیلم میچسبونم به صورت یک سری حروف نامفهوم نشونشون میده !

زبان سیستم هم به طور کامل فارسی میکم و وقتی توسط برنامه هایی مثل KM PLAYER زیر نویس رو لود می کنم مشکلی نداره .... اما وقتی ( در حالی که زبان سیستم فارسی هم هست ) با برنامه ی ConvertXtoDvd زیر نویس رو به فیلم میزم خرچنگ غورباقه نشون میده ! مشکلش چیه >!؟

ممنون ..............:11::11::11::11:

Xx Hossein xX
31-08-2009, 17:31
سلام .......

من یه مشکل با چسبوندن زیرنویس توسط نرم افزار ConvertXtoDvd 3 دارم ....
من وقتی زیر نویس رو با این برنامه به فیلم میچسبونم به صورت یک سری حروف نامفهوم نشونشون میده !

زبان سیستم هم به طور کامل فارسی میکم و وقتی توسط برنامه هایی مثل KM PLAYER زیر نویس رو لود می کنم مشکلی نداره .... اما وقتی ( در حالی که زبان سیستم فارسی هم هست ) با برنامه ی ConvertXtoDvd زیر نویس رو به فیلم میزم خرچنگ غورباقه نشون میده ! مشکلش چیه >!؟

ممنون ..............:11::11::11::11:

کسی نیست جواب منو بده ؟!؟!؟

ممنون :11:

farryad
04-09-2009, 12:44
من یه زیرنویس گرفتم دو بخشه چطوری به هم وصلشون کنم؟

piishii
04-09-2009, 20:24
من یه زیرنویس گرفتم دو بخشه چطوری به هم وصلشون کنم؟
سلام
زیرنویس های ساب رو با استفاده از VobSub Joiner که از برنامه های جانبی ووب ساب هست و برای Srt هم از Sw و زدن کلید های ترکیبی کنترل + J

sinasalar2007
05-09-2009, 11:04
من یه فیلم دارم که زیرنویس روسی داره در واقع بهش چسبیده و فایلی کنارش نیست که بخوام حذفش کنم
حالا یه سوال داشتم : چه جوری می تونم زیرنویس روسی رو حذف کنم تا بتونم زیرنویس فارسی رو بهش بچسبونم و فیلم رو با زیرنویس فارسی از دی وی دی پلیر تماشا کنم ؟

Elendil1
05-09-2009, 11:27
اگه میشه یه برنامه معرفی کنید که زیرنویس رو به همه ی فرمت های ویدیویی اد کنه ! و با ویمدوز 7 هم سازگاری داشته باشه !

black.assassin
05-09-2009, 12:13
سلام
من یه فایل زیرنویسه ساب دارم که 15 ثانیه جلوتر از فیلمه . یعنی مثلا ترجمه حرفی که داره میزنه رو باید بزنی 15 ثانیه قبل ببینی .
چطوری میتونم زیرنویس رو درستش کنم . نمیخوام فیلم رو ببرم .
ممنون

farryad
05-09-2009, 12:48
سلام
من یه فایل زیرنویسه ساب دارم که 15 ثانیه جلوتر از فیلمه . یعنی مثلا ترجمه حرفی که داره میزنه رو باید بزنی 15 ثانیه قبل ببینی .
چطوری میتونم زیرنویس رو درستش کنم . نمیخوام فیلم رو ببرم .
ممنون

با نرم افزار shift vobsub میتونی این کارو انجام بدی

piishii
05-09-2009, 13:08
من یه فیلم دارم که زیرنویس روسی داره در واقع بهش چسبیده و فایلی کنارش نیست که بخوام حذفش کنم
حالا یه سوال داشتم : چه جوری می تونم زیرنویس روسی رو حذف کنم تا بتونم زیرنویس فارسی رو بهش بچسبونم و فیلم رو با زیرنویس فارسی از دی وی دی پلیر تماشا کنم ؟
سلام
اگه زیرنویس هارد ساب شده باشه امکان حذفش متاسفانه نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaMaD LooTi
06-09-2009, 00:06
با سلام خدمت دوستان. من یکی از فیلمها رو از سایت راپیدشر دانلود کردم. 6 پارت بود با پسوند RAR وقتی که تمام پارتها دانلود شد از حالت فشرده خارج کردم . دوتا فایل با پسوند mkv توش بود یعنی فیلم دو تیکه بود. با نرم افزار hjsplit که خواستم بچسبونم به هم دیگه قبول نکرد. چون فایل ها Type نداشتن. اخه باید فایلها به صورت Type 001 و Type 002 باشن تا بشه به هم چسبوند. باید چکار کنم که به هم بچسبن. اخه زیر نویسش فقط توی اولی جواب میده. لطفا راهنمایی کنید.
حالا اگه نمیشه چسبوند چطور میتونم زیر نویس رو به برای دو تیکه فیلم تقسیم کنم اخه زیر نویس یه تیکه برای کل فیلم به صورت تک فایل هستش. ممنون میشم یه راهنمایی کنید.

desertwolf
07-09-2009, 14:32
سلام دوستان
تو برنامه های پاور دی وی دی و جت و مدیا پلیر، زیر نویس دی وی دی ها رو که فعال میکنم، موقع نمایش زیر نویس، صفحه سیاه میشه و هیچی نشون نمیده. لطفا برای رفع این مشکل راهنمایی کنید.
ممنون از کمکتون!

MaMaD LooTi
08-09-2009, 18:53
با نرم افزار shift vobsub میتونی این کارو انجام بدی

با سلام . دوست عزیز میشه بگید چطور باید از این نرم افزار استفاده کنیم. این نرم افزار فقط فایل idx رو قبول میکنه. من تونستم srt رو به idx تبدیل کنم. ولی وقتی اون رو توی برنامه open میکنم برنامه از زیر لود میکنه زیر نویس رو ولی وقتی تموم شد اخطار میده و برنامه بسته میشه. لطفا اگر کسی میدونه طرز کار با این نرم افزار رو توضیح بده. ممنون میشم.

kont_prince
08-09-2009, 21:25
سلام دوستان...کسی میدونه چجوری باید فایل txt رو به srt تبدیل کرد؟این توضیح رو هم بدم که تغیر نام دستی فایده نداره...

از قرار معلوم برنامه نیاز داره

Amin
09-09-2009, 05:06
سلام دوستان...کسی میدونه چجوری باید فایل txt رو به srt تبدیل کرد؟این توضیح رو هم بدم که تغیر نام دستی فایده نداره...

از قرار معلوم برنامه نیاز داره
سلام
از برنامه Subtitle Workshop استفاده کنید
از منوی فایل دخیره با عنوان یا save as... رو انتخاب کنید
تو پنجره ای که باز میشه subrip رو انتخاب کنید

Black Prince
09-09-2009, 18:21
سلام:
من از وقتی ویندوز 7 ریختم, تمام زیرنویس ها خرچنگ قورباغه نشون داده میشه. من با KMPlayer فیلم میبینم. هر کاری میکنم درست نمیشه. چه کار باید بکنم؟

starn
09-09-2009, 20:24
دوستان یک سوال داشتم این که ئقتی یه فیلم DVD رو از بیرون می اری می بینی زیرنویس فارسی نداره راهی داره که ما زیرنویس رو دانلود کنیم زندازیم رو فیلم نگاه کنیم؟

با تشکر

kont_prince
11-09-2009, 06:57
سلام:
من از وقتی ویندوز 7 ریختم, تمام زیرنویس ها خرچنگ قورباغه نشون داده میشه. من با KMPlayer فیلم میبینم. هر کاری میکنم درست نمیشه. چه کار باید بکنم؟

احتمالا ویندوز شما زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنه...مطمئنید فارسی نصب هست؟؟

دوستان یک سوال داشتم این که ئقتی یه فیلم DVD رو از بیرون می اری می بینی زیرنویس فارسی نداره راهی داره که ما زیرنویس رو دانلود کنیم زندازیم رو فیلم نگاه کنیم؟

با تشکر

بله راه داره...اولش استفاده از پلیری مناسب این کار هست...که همون kmplayer بهترین هست!

وقتی پلیری که الان نام بردم رو نصب کردی کافیه فیلم رو باز کنی و روی تصویر دکمه ی Ctrl&O رو فشار بدی(کنترل و

حرف انگلیسی O ) و بعد زیرنویس رو فراخوانی کنید...

starn
11-09-2009, 11:06
بله راه داره...اولش استفاده از پلیری مناسب این کار هست...که همون kmplayer بهترین هست!

وقتی پلیری که الان نام بردم رو نصب کردی کافیه فیلم رو باز کنی و روی تصویر دکمه ی Ctrl&O رو فشار بدی(کنترل و

حرف انگلیسی O ) و بعد زیرنویس رو فراخوانی کنید...
ممنون دوست عزیز من از همون پلیری که گفتید استفاده می کنم 2 تا سوال دیگه داشتم
وقتی یه dvd می زارم که خود فیلم زیر نویس داره (با برنامه ی kmplayer نگاه میکنم) ولی وقتی رایت کلیک می کنم رو تصویر گذینه ی subtitles غیر فعال با این که اون فیلم زیرنویس داره مشکل از چی؟؟؟ ولی وقتی با پاور دی وی دی نگاه می کنم گذینه ی subtitles فعال !!!
------------------
سوال دوم این که من وقتی کنتلر + O رو می زنم یه صفحه باز می شه (مثل شکل زیر) 2 تا جا داره + یه جای تیک (جای تیک برای چی؟)
زیر نویس ها 2 قالب دارن یکی sub/idx و یکی هم SRT اگه 2 تای بود باید چی کار کرد اگه srt بو چی کار

منی یه زیرنوی دانلود کردم واسه یه فیلمی که وقتی dvd رو می زارم زیرنویس نداره وقتی دکمه ای که گفتید رو زدم اون پنجره اومد (شکل بالا) بعد وقتی براوز رو ردم اگه فرمت زیرنوس پشتیبانی نمی شه که بخوام فایل مورد نزر رو انتخاب کنم فرمت رو بردم روی all files فایل ها ی زیر نویس اومد وقتی انخاب کردم 2 تاشونو OK رو زدم فیلم قط شده بعد از 2 ثانیه نوشت نمی تونم بخونمش
این عکس از قسمت فرمت ها

چی کار کنم؟
با تشکر

Black Prince
11-09-2009, 18:14
[SIZE="2"]
احتمالا ویندوز شما زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنه...مطمئنید فارسی نصب هست؟؟
/SIZE]

آره زبان فارسی نصب بود که اومدم اینجا به فارسی مشکلم رو نوشتم :10::20:
درستش کردم ولی. رفتم توی Region and Language, بعد قسمت Administrative و بعد هم قسمته Language for non-Unicode programs, و System local رو گذاشتم روی Persian تا همه چیز درست شد.

farryad
12-09-2009, 13:35
چطوری میشه یه زیرنویس رو دو تکه کرد؟ srt هست

piishii
13-09-2009, 01:55
چطوری میشه یه زیرنویس رو دو تکه کرد؟ srt هست
سلام
توی برنامه ی sw گرفتن کلید های ترکیبی کنترل + تی

Xx Hossein xX
13-09-2009, 15:52
برای نوشتن زیر نویس های فارسی معمولا از چه فونتایی استفاده میشه ؟!

ممنون ..........

p30time
13-09-2009, 16:24
برای نوشتن زیر نویس های فارسی معمولا از چه فونتایی استفاده میشه ؟!

ممنون ..........

سلام

Zar - Homa - Traffic

taghi_ramzi
13-09-2009, 18:07
درود
من یه زیرنویس sub/idx دارم که میخام زمان بندیشو عوض کنم
نرم افزار sub resync رو دارم ، ولی کلی سر و کله زدم و پاک کردم و دوباره نصب کردم ،ولی اصلا اجرا نمیشه
نرم افزار shift vobsub هم وقتی عدد تایم استارت و اند رو وارد می کنم دکمه ی سیو همچنان غیرفعاله
چیکار کنم ؟

همراه اول
20-09-2009, 10:02
چرا DvD Player بعضی زیرنویسای فارسی درست نمایش میده ولی بعضی رو خراب نشون میده؟؟
یعنی زیرنویسایی که خودم کنار فیلم Divx میندازم این مشکل داره و زیرنویس فیلمای دی وی دی نشون میده

اگه نیاز باشه نمونه سالم و خراب واستون میزارم

همراه اول
20-09-2009, 10:04
درود
من یه زیرنویس sub/idx دارم که میخام زمان بندیشو عوض کنم
نرم افزار sub resync رو دارم ، ولی کلی سر و کله زدم و پاک کردم و دوباره نصب کردم ،ولی اصلا اجرا نمیشه
نرم افزار shift vobsub هم وقتی عدد تایم استارت و اند رو وارد می کنم دکمه ی سیو همچنان غیرفعاله
چیکار کنم ؟

باید با Subtitle Workshop کار کنی کل حجمش 3مگ هست، وفارسی هم میشه و از منوها :ویرایش/زمانبندی/اضافه کردن زمان رو انتخاب کنی

ali_1372
20-09-2009, 15:53
سلام
من یه سری dvd های سریال هیروز رو ریختم رو هاردم وقتی که تو قسمت setup میرم و persian رو انتخاب میکنم اصلا زیرنویس نشون نمیده ولی وقتی تو dvd sub edit بازش می کنم نشون میده 2 تا زیر نویس فارسی و انگلیسی داره.
حالا من چه کار کنم.

kont_prince
21-09-2009, 07:08
ممنون دوست عزیز من از همون پلیری که گفتید استفاده می کنم 2 تا سوال دیگه داشتم
وقتی یه dvd می زارم که خود فیلم زیر نویس داره (با برنامه ی kmplayer نگاه میکنم) ولی وقتی رایت کلیک می کنم رو تصویر گذینه ی subtitles غیر فعال با این که اون فیلم زیرنویس داره مشکل از چی؟؟؟ ولی وقتی با پاور دی وی دی نگاه می کنم گذینه ی subtitles فعال !!!
------------------
سوال دوم این که من وقتی کنتلر + O رو می زنم یه صفحه باز می شه (مثل شکل زیر) 2 تا جا داره + یه جای تیک (جای تیک برای چی؟)
زیر نویس ها 2 قالب دارن یکی sub/idx و یکی هم SRT اگه 2 تای بود باید چی کار کرد اگه srt بو چی کار

منی یه زیرنوی دانلود کردم واسه یه فیلمی که وقتی dvd رو می زارم زیرنویس نداره وقتی دکمه ای که گفتید رو زدم اون پنجره اومد (شکل بالا) بعد وقتی براوز رو ردم اگه فرمت زیرنوس پشتیبانی نمی شه که بخوام فایل مورد نزر رو انتخاب کنم فرمت رو بردم روی all files فایل ها ی زیر نویس اومد وقتی انخاب کردم 2 تاشونو OK رو زدم فیلم قط شده بعد از 2 ثانیه نوشت نمی تونم بخونمش
این عکس از قسمت فرمت ها

چی کار کنم؟
با تشکر

سلام...قبل از هرچیز بابت دیرکرد معذرت:11:

پلیری که شما باز کردید مدیا پلیر کلاسیک هست،در صورتی که من گفتم از KMplayer استفاده کنید:10:

در مورد مشکلی که در قسمت اول نوشتید اگه بتونید عکسی قرار بدید تا من بتونم متوجه بشم،بهتر میتونم کمکتون کنم:31:

آره زبان فارسی نصب بود که اومدم اینجا به فارسی مشکلم رو نوشتم :10::20:
درستش کردم ولی. رفتم توی Region and Language, بعد قسمت Administrative و بعد هم قسمته Language for non-Unicode programs, و System local رو گذاشتم روی Persian تا همه چیز درست شد.

بله دوست عزیز،متوجه بودم ولی منظور من تنظیمات زبانی سیستم شما بود:46::11:

farryad
22-09-2009, 19:16
برنامه ای غیر از shift vobsub هست که بشه زیرنویس با پسوند sub رو جلو عقب برد؟

Amin
23-09-2009, 15:51
برنامه ای غیر از shift vobsub هست که بشه زیرنویس با پسوند sub رو جلو عقب برد؟
سلام
با استفاده از برنامه SubtitleCreator هم میتونید delay بدین به زیرنویس
+
از برنامه Sub resync هم میشه استفاده کرد (برای ایجاد تقارن زمانی)

taghi_ramzi
23-09-2009, 15:54
سلام
با استفاده از برنامه SubtitleCreator هم میتونید delay بدین به زیرنویس
+
از برنامه Sub resync هم میشه استفاده کرد (برای ایجاد تقارن زمانی)

سابتایتل کرییتور راهی برای تنظیم بر مبنای دیالوگ اول و آخر نداره ؟
یه راهی برای من پیدا کنید ... کلی فیلم با زیرنویس sub/idx مونده رو دستم ...
(مشکلمو بالا گفتم)

Amin
23-09-2009, 16:28
سابتایتل کرییتور راهی برای تنظیم بر مبنای دیالوگ اول و آخر نداره ؟
یه راهی برای من پیدا کنید ... کلی فیلم با زیرنویس sub/idx مونده رو دستم ...
(مشکلمو بالا گفتم)
سلام
دلیل این مشکل IE8 هستش

راه حل:

مرورگر IE8 رو پاک کنید (کلا فایرفاکس پشنهاد میشه : دی)
یا متونید از fix استفاده کنید. دانلود :
یا میتونید از این برنامه به جای Subresync استفاده کنید

Black Prince
24-09-2009, 01:01
سلام:
من یه زیرنویس برای فیلمه Star Trek ورداشتم. فیلم من به صورت 2 تکه هست. چه جوری باید قسمت دوم رو با زیر نویس ببینم؟ وقتی زیرنویس رو برای قسمت دوم لود میکنم, زیرنویس های پارت اول نمایش داده میشه. ممنون میشم راهنمائی کنید.

mohammad_dj_kazin
24-09-2009, 17:41
سلام
بچه ها من سریال لاست رو دارم با زیر نویس بعضی فصل هاش srt هست و بعضی هاش هم idx/sub هست خودم کال دیدم . هیچ مشکلی هم نداشتم
اما این سریال رو واسه پسر خالم رایت کردم میگه ریخته روی لپتاپ با kmplayer هم باز میکنه اما زیرنویسش نمیاد
میخواستم ببینم باید برنامه ی خواستی رو نصب کنه تا زیرنویساش بیاد
اسم زیرنویس ها هم با اسم اپیزود یکی هست
ممنون میشم راهنمایی کنید

piishii
24-09-2009, 20:32
سلام:
من یه زیرنویس برای فیلمه Star Trek ورداشتم. فیلم من به صورت 2 تکه هست. چه جوری باید قسمت دوم رو با زیر نویس ببینم؟ وقتی زیرنویس رو برای قسمت دوم لود میکنم, زیرنویس های پارت اول نمایش داده میشه. ممنون میشم راهنمائی کنید.
سلام
زیرنویس رو باید دو تکه کنید
کار مشکلی نیست توی انجمن اموزشش هست
[ آمــوزش ] چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
بچه ها من سریال لاست رو دارم با زیر نویس بعضی فصل هاش srt هست و بعضی هاش هم idx/sub هست خودم کال دیدم . هیچ مشکلی هم نداشتم
اما این سریال رو واسه پسر خالم رایت کردم میگه ریخته روی لپتاپ با kmplayer هم باز میکنه اما زیرنویسش نمیاد
میخواستم ببینم باید برنامه ی خواستی رو نصب کنه تا زیرنویساش بیاد
اسم زیرنویس ها هم با اسم اپیزود یکی هست
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
این پلیر بدون نصب برنامه ی جانبی خودش زیرنویس رو نشون میده که
یک چک کنید حالت نشون دادن زیرنویس توی Km player بسته نشده باشه فکر کنم کلید های ترکیبی
آلت + x بود که زیرنویس رو مخفی و ظاهر میکرد بررسی کنید هم که زیرنویس چند زبانه نباشه
اگه کلا برنامه رو تنظیماتش رو ریسیت کنید در آخر هم بد نیست
اگه بازم نشون نداد یک پک کدک نصب کنید + برنامه ی Vobsub ببینید روی پلیر های دیگه هم مثل مدیا پلیر و ... هم همین مشکل رو دارین

malkemid
29-09-2009, 21:18
سلام
من یه فیلمی دارم که فریم ریتش 23.98 هست...اینو از رو اطلاعاتی که km player میده میگم...tab رو که بزنی میده.اولا آیا این اطلاعات که میده درسته؟
ثانیا من زیرنویسی با این فریم ریت پیدا نکردم...حالا راجع به تبدیل فریم ریت...ثانویه رو باید بذارم روی 23.98؟ اولیه رو چی باید بذارم؟
من چنتا رو برای اولیه امتحان کردم.یعنی ثانویه رو 23.98 بود و اولیه رو تغییر دادم.اولین دیالوگ تو زمان 4:24 هست.ولی هر کدومو امتحان کردم روی این زمان نیفتاد...چیکار کنم؟800 مگ دانلود کردم هیچ زیرنویسی براش نیست:19:

farryad
29-09-2009, 21:35
سلام
من یه فیلمی دارم که فریم ریتش 23.98 هست...اینو از رو اطلاعاتی که km player میده میگم...tab رو که بزنی میده.اولا آیا این اطلاعات که میده درسته؟
ثانیا من زیرنویسی با این فریم ریت پیدا نکردم...حالا راجع به تبدیل فریم ریت...ثانویه رو باید بذارم روی 23.98؟ اولیه رو چی باید بذارم؟
من چنتا رو برای اولیه امتحان کردم.یعنی ثانویه رو 23.98 بود و اولیه رو تغییر دادم.اولین دیالوگ تو زمان 4:24 هست.ولی هر کدومو امتحان کردم روی این زمان نیفتاد...چیکار کنم؟800 مگ دانلود کردم هیچ زیرنویسی براش نیست:19:
بابا این زیرنویس هم واسه خودش دنیایی داره ها:31:
فک کنم شما رو هر فریم ریتی که میزاری باید با shift vobsub جلو عقب ببری تا بالاخره درست بشه

mohammadirani
04-10-2009, 16:01
سلام
تو این سایت زیرنویس فیلم Quills 2000 با فرمت Sub موجوده
این دیگه چه فرمتیه؟
srt و Sub/idx رو راحت میشه باهاش کار کرد
ولی این فرمت رو اولین باره دیدم
هر کار ی کردم نتونستم تو فیلم زیرنویس رو بیارم
همنام کردن فایده ای نداشت

اولا این چه فرمت عجیب و غریبیه؟ چه شکلی باهاش باید کار کرد و فیلم رو زیرنویس دار کرد

دوما 2 تکه کردن چنین زیرنویسی چگونه هستش

در ضمن جاش اینجا نیست ولی زیرنویس Quills 2000 با فرمت Srt لینک دانلودش خرابه

malkemid
04-10-2009, 16:25
سلام
تو این سایت زیرنویس فیلم Quills 2000 با فرمت Sub موجوده
این دیگه چه فرمتیه؟
srt و Sub/idx رو راحت میشه باهاش کار کرد
ولی این فرمت رو اولین باره دیدم
هر کار ی کردم نتونستم تو فیلم زیرنویس رو بیارم
همنام کردن فایده ای نداشت

اولا این چه فرمت عجیب و غریبیه؟ چه شکلی باهاش باید کار کرد و فیلم رو زیرنویس دار کرد

دوما 2 تکه کردن چنین زیرنویسی چگونه هستش

در ضمن جاش اینجا نیست ولی زیرنویس Quills 2000 با فرمت Srt لینک دانلودش خرابه

اتفاقا اصلا فرمت عجیب غریبی نیست...خیلی هم معمول هست!ولی اینکه گفتی همنام کردی نمیاد احتمالا فایلش خرابه

arash66_2m
04-10-2009, 18:36
اتفاقا اصلا فرمت عجیب غریبی نیست...خیلی هم معمول هست!ولی اینکه گفتی همنام کردی نمیاد احتمالا فایلش خرابه

یا هم احتمالا show/hide subtitle رو نردی واسه همین نمیاد !:46:

mohammadirani
04-10-2009, 19:25

احتمالا پس باید خراب باشه.از همین سایت دانلود کردم
در ضمن حتی اگه بتونم زیرنویسی با چنین فرمتی پیدا کنم که کار کنه باید چه شکلی زیرنویس رو 2 تکه کرد؟

یا هم احتمالا show/hide subtitle رو نردی واسه همین نمیاد !

نه دیگه :) اون قدر ناشی نیستم

Amin
04-10-2009, 20:21
احتمالا پس باید خراب باشه.از همین سایت دانلود کردم
در ضمن حتی اگه بتونم زیرنویسی با چنین فرمتی پیدا کنم که کار کنه باید چه شکلی زیرنویس رو 2 تکه کرد؟

نه دیگه :) اون قدر ناشی نیستم

سلام
فرمت sup رو هم میشه به sub/idx تبدیل کرد
برای شما

mohammadirani
04-10-2009, 20:42
سلام
فرمت sup رو هم میشه به sub/idx تبدیل کرد
برای شما

دستتون درد نکنه
ولی میشه بگین چه شکلی این کار رو کردید؟

.
.
راستی درسته که ظاهرا Sub/idx هستش ولی عجیبه که با Subresync یا VobSub Cutter نمیشه بازش کرد تا زمانش رو تنظیم کرد یا 2 تکه اش کرد!

Amin
04-10-2009, 21:12
دستتون درد نکنه
ولی میشه بگین چه شکلی این کار رو کردید؟

.
.
راستی درسته که ظاهرا Sub/idx هستش ولی عجیبه که با Subresync یا VobSub Cutter نمیشه بازش کرد تا زمانش رو تنظیم کرد یا 2 تکه اش کرد!

برنامه + آموزش

mohammad_dj_kazin
04-10-2009, 22:19
برنامه + آموزش

با این برنامه میشه زیر نویس رو همامانگ کرد؟

Amin
04-10-2009, 22:27
با این برنامه میشه زیر نویس رو همامانگ کرد؟
نه دوست عزیز
این فقط برای تبدیل زیرنویس های sup به sub/idx هستش

mohammad_dj_kazin
04-10-2009, 23:28
یه برنامه برای هاهنگ کردن زیر نویس
همراه با آموزش میخواستم
ممنون میشم

Amin
04-10-2009, 23:45
یه برنامه برای هاهنگ کردن زیر نویس
همراه با آموزش میخواستم
ممنون میشم
[ آمــوزش ] چگونه زیرنویس را با فیلم هماهنگ کنیم ؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

!!!

mohammadirani
04-10-2009, 23:55
برنامه + آموزش

اقا امین دستتون درد نکنه ولی یه موردی وجود داره و اون اینکه

درسته که ظاهرا Sub/idx هستش ولی عجیبه که با Subresync یا VobSub Cutter نمیشه بازش کرد تا زمانش رو تنظیم کرد یا 2 تکه اش کرد! حالا نمیدونم ایا چون تبدیل شده به Sub/idx این طوریه یا نه
نمیشه کاری کرد؟

به هر حال بازم ممنون

Amin
05-10-2009, 00:44
اقا امین دستتون درد نکنه ولی یه موردی وجود داره و اون اینکه

درسته که ظاهرا Sub/idx هستش ولی عجیبه که با Subresync یا VobSub Cutter نمیشه بازش کرد تا زمانش رو تنظیم کرد یا 2 تکه اش کرد! حالا نمیدونم ایا چون تبدیل شده به Sub/idx این طوریه یا نه
نمیشه کاری کرد؟

به هر حال بازم ممنون
تست کردم
برای من با هر دو برنامه باز شد
شاید مشکل از شماست
برای اطمینان میتونید با استفاده از برنامه SubtitleCreator یه بار زیرنویس رو باز کنید
و با فرمت sub ذخیره کنید
(در صورت لزوم رنگ زیرنویس رو ریست کنید)

mohammadirani
05-10-2009, 16:17
تست کردم
برای من با هر دو برنامه باز شد
شاید مشکل از شماست
برای اطمینان میتونید با استفاده از برنامه SubtitleCreator یه بار زیرنویس رو باز کنید
و با فرمت sub ذخیره کنید
(در صورت لزوم رنگ زیرنویس رو ریست کنید)

روم نمیشه دوباره ایراد بتراشم:11:

ولی با SubtitleCreator هم نشناخت.یعنی به ظاهر باز میکنه اما تنها ثانیه 00:00:00 زده و دیگه هیچ چیز دیگه ای نشون نمیده
بعد مشکل اخه چه شکلی از منه؟

همه زیرنویس های دیگه بدون مشکل نشون داده میشه

این زیرنویس هم با فیلم نشون داده میشه اما با برنامه های کاربردی VobSub برای تنظیم زمانی و 2 تکه کردن باز نمیشه

light
12-10-2009, 21:29
چجوري زيرنويس يه فيلم از دي وي دي رو بردارم ؟
فرمت sup رو چجوري به فرمتش زيرنويس تبديل كنم ؟

Xx Hossein xX
14-10-2009, 13:40
سلام .....
من وقتی توی km player یه زیر نویس رو با فیلم هماهنگ میکنم و میخوام سیوس کنم ( از قسمت rebuild & save subtitle a movie filename ) فایل زیر نویس رو با فرمت SMI سیو میکنه ! که این فرمتو هیچ نرم افزاری به جز خوده کی ام ساپرت نمیکنه ! چطوری میتونم با فرمت هایی مثله SRT / IDX / SUB سیوشون کنم ؟!

مممنون ..................

Amin
15-10-2009, 16:32
چجوري زيرنويس يه فيلم از دي وي دي رو بردارم ؟
فرمت sup رو چجوري به فرمتش زيرنويس تبديل كنم ؟

سلام
برای اولی باید با استفاده از برنامه VobSub Config فایل ifo دی وی دی رو باز کنید
زیرنویس های مورد نظر رو استخراج کنید
برای سوال دومی هم چند پست بالاتر توضیح داده شده

rasoul2005
15-10-2009, 21:20
چرا این نرم افزار اینطوریه
مشکل از این قراره که با این kmplayer بعضی از زیرنویسای sub/idx را نمیشد دید مشکل از کجا است?

موفق باشید

مصطفي آقايي
15-10-2009, 21:35
خوب این فرمت رو ساپورت نمیکنه.

jigar-tala
15-10-2009, 21:52
اقا یون منم یه سوال دارم تو تاپیکش گفتم ولی جواب نگرفتم این زبان کا ام پلیر ما شده ژاپونی یا چینی به زبون انگلیسی هم بر نمیگرده کمک کنید چیکار کنم

Cleeev
15-10-2009, 21:55
تجربه به من نشون داده که Media Player Classic که توی بسته XP Codec Pack هستش و همچنین VLC Media Player بهترین همخوانی رو با زیرنویس ها و به خصوص زیرنویس های فارسی دارن مخصوصاً اولی... ولی KMPlayer یکی از بدترین برنامه هایی بوده که توی عمرم باهاش کار کردم...!

XP Codec Pack مدتیه ورژن 2.5.0 شم اومده (سازگارترین برنامه)

اینم VLC Media Player که هر فرمت صوتی و تصویری که فکرشو بکنید اجرا میکنه (امکانات بسیار زیاد و بیشتری از بالایی داره به خصوص امکان تغییر نور و جزئیات تصویر که خیلی به درد بخوره ولی بعضی وقتا زیرنویسای فارسی رو که وسطشون کلمات انگلیسی هم به کار برده شده باشن رو left-to-right نشون میده که واسه ما فارسی زبانان عادیه و همه جای وب با این قضییه سرکار داریم پس زیاد مهم نیست!)

rasoul2005
15-10-2009, 22:19
خوب این فرمت رو ساپورت نمیکنه.

من با بقیه فرمتای sub/idx مشکلی ندارم اونوقت مگه میشد این فرمتا ساپورت نکند

موفق باشید

تجربه به من نشون داده که Media Player Classic که توی بسته XP Codec Pack هستش و همچنین VLC Media Player بهترین همخوانی رو با زیرنویس ها و به خصوص زیرنویس های فارسی دارن مخصوصاً اولی... ولی KMPlayer یکی از بدترین برنامه هایی بوده که توی عمرم باهاش کار کردم...!

XP Codec Pack مدتیه ورژن 2.5.0 شم اومده (سازگارترین برنامه)

اینم VLC Media Player که هر فرمت صوتی و تصویری که فکرشو بکنید اجرا میکنه (امکانات بسیار زیاد و بیشتری از بالایی داره به خصوص امکان تغییر نور و جزئیات تصویر که خیلی به درد بخوره ولی بعضی وقتا زیرنویسای فارسی رو که وسطشون کلمات انگلیسی هم به کار برده شده باشن رو left-to-right نشون میده که واسه ما فارسی زبانان عادیه و همه جای وب با این قضییه سرکار داریم پس زیاد مهم نیست!)

اخه مسیله اینجاست که فیلم مورد نظر من زیرنویسش هماهنگ نیست و گرنه رو مدیا پلیر ویندوز هم فیلم و هم زیرنویس نشون داده میشد

موفق باشید

Shayan Arya
15-10-2009, 22:22
مشکل از این قراره که با این kmplayer بعضی از زیرنویسای sub/idx را نمیشد دید مشکل از کجا است?

موفق باشید
روی پلیر راست کلیک کن و در قسمت زیرنویس ببین درست انتخاب شده، یا اصلا دستی انتخابش کن
باز هم اگر مشکل داشتی باید بری سراغ SubtitleCreator و دیگر نرم افزار های ویرایش تا مشکل زیرنویس رو خودت حل کنی

Cleeev
15-10-2009, 22:27
اخه مسیله اینجاست که فیلم مورد نظر من زیرنویسش هماهنگ نیست و گرنه رو مدیا پلیر ویندوز هم فیلم و هم زیرنویس نشون داده میشد

موفق باشید

خوب شما بهتره بری یا دنبال زیرنویس مناسب بگردی یا با بنامه ای مثل Subtitle Workshop زیرنویست رو ادیت کنی تا مناسب بشه آموزش فارسیشم تا بخوای توی گوگل پیدا میکنی

syamak790
15-10-2009, 22:30

موفق باشید

سلام
این 2 کارو بکن
اوب یه جا دیگه زیرنویس و فیلم رو کپی کن ببین چی میشه
اگه نشد
قایل idx رو یاز کن با نت پد بعدش محتویاتشو دوباره تو یه new text پیست کن فرمتضش رو به idx تبدیل کن
انشاالله میشه

فیلم فرمتش mkv هست ؟

saeid127
15-10-2009, 22:37
من با بقیه فرمتای sub/idx مشکلی ندارم اونوقت مگه میشد این فرمتا ساپورت نکند

موفق باشید

موفق باشید

km player بهترینه(مخصوصا توی زیرنویس).
احتمالا زیر نویس مشکل داره.
اگر با نرم افزار دیگه ای مشکل نداشت به این مسیر برو و زیر نویس رو دوباره لود کن:
alt+o و انتخاب زیر نویس.
برای مشکل زمان بندی با jet audio با کلید ترکیبی alt+جهت(چپ و راست) میتونی هماهنگ کنی.

rasoul2005
15-10-2009, 23:47
km player بهترینه(مخصوصا توی زیرنویس).
احتمالا زیر نویس مشکل داره.
اگر با نرم افزار دیگه ای مشکل نداشت به این مسیر برو و زیر نویس رو دوباره لود کن:
alt+o و انتخاب زیر نویس.
برای مشکل زمان بندی با jet audio با کلید ترکیبی alt+جهت(چپ و راست) میتونی هماهنگ کنی.

دیگه ناچارا jet audio نصب کردم و تا حدودی جواب گرفتم ولی هیچکدومشون به km player نمیرسد
برنامه ای وجود ندارد که بشد زیرنویس sub/idx را به srt تبدیل کرد؟

موفق باشید

senatore20042003
16-10-2009, 01:43
دوست عزیز km player بهترین نرم افزار دیدن فیلم با زیرنویس هست .شما اول فیلم وزیرنویس رو با هم هماهنگ کن اگر نشد یک بار زیرنویست رو با subtitle creator باز کن واون رو بافرمت sub/idx سیو کن.

saeid127
16-10-2009, 09:59
دیگه ناچارا jet audio نصب کردم و تا حدودی جواب گرفتم ولی هیچکدومشون به km player نمیرسد
برنامه ای وجود ندارد که بشد زیرنویس sub/idx را به srt تبدیل کرد؟

موفق باشید

آره حرفت رو قبول دارم.منم گفتم KM بهترینه..هیچ برنامه ای نیست که این کار رو بکنه.با ترفند های خاصی میشه ولی اصلا خوب نیست.فرمت sub/idx زیرنویس ها رو به صورت عکس ذخیره میکنه.عکس رو نمیشه به تکتس تبدیل کرد. :46:

rasoul2005
16-10-2009, 12:11
دوست عزیز km player بهترین نرم افزار دیدن فیلم با زیرنویس هست .شما اول فیلم وزیرنویس رو با هم هماهنگ کن اگر نشد یک بار زیرنویست رو با subtitle creator باز کن واون رو بافرمت sub/idx سیو کن.

مشکل از اینجاست که اصلا نمیتونم زیرنویسای sub/idx را با این برنامه بازشون کنم ارور میدد اگه متوجه ارورش نمیشید بگید تا یه عکس ازش بزارم ولی فرمت srt خوب جواب میدد
موفق باشید

Shayan Arya
16-10-2009, 12:23
آره حرفت رو قبول دارم.منم گفتم KM بهترینه..هیچ برنامه ای نیست که این کار رو بکنه.با ترفند های خاصی میشه ولی اصلا خوب نیست.فرمت sub/idx زیرنویس ها رو به صورت عکس ذخیره میکنه.عکس رو نمیشه به تکتس تبدیل کرد. :46:
sub/idx رو میشه با SubRip به srt تبدیل کرد ولی متاسفانه زبان فارسی رو پشتیبانی نمیکنه
بهترین گزینه برای ویرایش و درست کردن sub/idx فارسی استفاده از SubtitleCreator هست
ولی با همون km player هم میشه کمی زیرنویس رو عقب و جلو برد تا با فیلم هماهنگ بشه
فقط وقتی که fps فیلم و زیرنویس یکی نباشه کار سخت میشه و باید زیرنویس رو جراحی کرد

Xx Hossein xX
16-10-2009, 12:28
سلام .....
من وقتی توی km player یه زیر نویس رو با فیلم هماهنگ میکنم و میخوام سیوس کنم ( از قسمت rebuild & save subtitle a movie filename ) فایل زیر نویس رو با فرمت SMI سیو میکنه ! که این فرمتو هیچ نرم افزاری به جز خوده کی ام ساپرت نمیکنه ! چطوری میتونم با فرمت هایی مثله SRT / IDX / SUB سیوشون کنم ؟!

ببخشید اینجا پرسیدم ........
مممنون ..................

a1000a
16-10-2009, 12:40
من باهاش مشکلی ندارم

rasoul2005
16-10-2009, 12:45
وقتی میخوام زیرنویس sub/idx با این نرم افزار SubtitleCreator باز کنم پیغام زیرا میدد مشکل از کجاست

اینم عکسش

موفق باشید

rasoul2005
16-10-2009, 12:46
من باهاش مشکلی ندارم

با چه مشکل نداری با kmplayer یا SubtitleCreator

موفق باشید

Shayan Arya
16-10-2009, 13:16
وقتی میخوام زیرنویس sub/idx با این نرم افزار SubtitleCreator باز کنم پیغام زیرا میدد مشکل از کجاست

اینم عکسش

موفق باشید
اول از منو Tools به Manipulate SUB or VobSub file برید
حالا با استفاده از گزینه Open sub زیرنویس رو باز کنید
بعد از تغییرات با گزینه Save sub فایل رو ذخیره کنید

در بخش Manipulate SUB or VobSub file میشه رنگ زیرنویس رو تغییر داد
بعضی از زیرنویس ها رو حذف کرد
زمان کلی زیرنویس رو عقب یا جلو برد و ...

rasoul2005
16-10-2009, 13:46
بعد از تغییرات با گزینه Save sub فایل رو ذخیره کنید

در بخش Manipulate SUB or VobSub file میشه رنگ زیرنویس رو تغییر داد
بعضی از زیرنویس ها رو حذف کرد
زمان کلی زیرنویس رو عقب یا جلو برد و ...

ممنون دوست عزیز مشکل حل شد و تونستم اون زیرنویسا با km ببینمش فقط مسیله ای هست اینه که تو تبدیل کردن پشت زیرنویس مشکی رنگ میشد

موفق باشید

Xx Hossein xX
16-10-2009, 14:23
سلام ........

با SubtitleCreator میشه زیر نویس رو هماهنگ کرد ؟! اگه امکاش هست یه توضیح مختصر لطف کنید !

من برای لود کردن زیر نویس ها مشکل دارم ! همون اررور صفحه ی قبل رو میده ! این نرم افزار من توی منوی tools همچین گزینه ای نداره !

ممنون ...........

rasoul2005
16-10-2009, 16:47
سلام ........

با SubtitleCreator میشه زیر نویس رو هماهنگ کرد ؟! اگه امکاش هست یه توضیح مختصر لطف کنید !

من برای لود کردن زیر نویس ها مشکل دارم ! همون اررور صفحه ی قبل رو میده ! این نرم افزار من توی منوی tools همچین گزینه ای نداره !

ممنون ...........

از چه نسخه ای استفاده میکنی من نسخه 2.2 دارم همه چیزش کامله

موفق باشید

Shayan Arya
16-10-2009, 18:34
سلام ........

ممنون ...........
قبل از هر چیز نسخه 2.2 رو نصب کنید
نسخه ای که شما الان روی سیستم دارید جدیدتر هست ولی نسخه نهایی نیست

در مورد کار با این نرم افزار:
بعد از باز کردن زیرنویس به روشی که در صفحه قبل گفتم چند کار رو خیلی راحت میشه انجام داد
مثل حذف یک یا چند زیرنویس خاص ، عقب و جلو بردن زمان با استفاده از Delay و در نهایت تغییر رنگ زیرنویس
فکر کنم در سایت زیر آموزش کامل تر وجود داشته باشه:

Xx Hossein xX
16-10-2009, 20:50
ببخشید من اینقدر سوال میکنم ! ولی انگار فرمت SRT رو ساپرت نمیکنه ! درسته ؟!

Shayan Arya
16-10-2009, 22:16
ببخشید من اینقدر سوال میکنم ! ولی انگار فرمت SRT رو ساپرت نمیکنه ! درسته ؟!
چطور؟
این نرم افزار اصل کارش این هست که فایل های SRT رو بهش بدید و بعد با فرمت SUP یا SUB/IDX ذخیره کنید برای اضافه کردن به DVDها و پخش در پلیرهای خانگی
برای بازکردن فایل SRT از منو File گزینه Open text subtitles رو انتخاب کنید
خوشحال میشم در حد اطلاعاتم به شما کمک کنم :10:

rasoul2005
16-10-2009, 23:19
دوستان چطور میشد با SubtitleCreator زیرنویسا تاجیرش داد و بعدش سیوش کرد

موفق باشید

Shayan Arya
17-10-2009, 10:13
دوستان چطور میشد با SubtitleCreator زیرنویسا تاجیرش داد و بعدش سیوش کرد

موفق باشید

با استفاده از Delay میزان جابجایی رو به طور دستی وارد کنید
اگر می خواهید زیرنویس به عقب بره عدد رو منفی وارد کنید (+ رو انتخاب و با - عوض کنید)
برای جلو رفت عدد مثبت وارد کنید (پیش فرض مثبت هست)
بعد دکمه Apply رو کلیک کنید تا تغییرات انجام بشه
در پایان با گزینه Save sub فایل رو ذخیره کنید

farryad
17-10-2009, 14:11
من یه زیرنویس گرفتم اما وقتی که زیرنویس میاد کل صفحه سیاه میشه هم km و هم با jet امتحان کردم مشکل دار بود.
زیرنویس فیلم perfume هست.

Amin
17-10-2009, 19:23
من یه زیرنویس گرفتم اما وقتی که زیرنویس میاد کل صفحه سیاه میشه هم km و هم با jet امتحان کردم مشکل دار بود.
زیرنویس فیلم perfume هست.
سلام
طبق این آموزش عمل کنید
رنگ رو عوض کنید
پس زمینه رو بردارین
و ...

Xx Hossein xX
18-10-2009, 16:14
چطور؟
این نرم افزار اصل کارش این هست که فایل های SRT رو بهش بدید و بعد با فرمت SUP یا SUB/IDX ذخیره کنید برای اضافه کردن به DVDها و پخش در پلیرهای خانگی
برای بازکردن فایل SRT از منو File گزینه Open text subtitles رو انتخاب کنید
خوشحال میشم در حد اطلاعاتم به شما کمک کنم :10:

وقتی میخوام زیر نویس ها رو توش باز کنم این اررور رو میده !

ممنون

Shayan Arya
18-10-2009, 18:59
وقتی میخوام زیر نویس ها رو توش باز کنم این اررور رو میده !

ممنون
فایل SRT رو یک بار با Notepad باز کنید و بعد دوباره ذخیر کنید
با این نکته که موقع ذخیره حتما Encoding روی ANSI باشه

senatore20042003
19-10-2009, 01:17
دوست عزیز برای تنظیم زیرنویس های srt برنامه ای بهتر از subtitle work shop نیست چرا وقتت رو با سابتایتل کریتور میگیری.

Shayan Arya
19-10-2009, 11:37
دوست عزیز برای تنظیم زیرنویس های srt برنامه ای بهتر از subtitle work shop نیست چرا وقتت رو با سابتایتل کریتور میگیری.
تایید میکنم
SubtitleCreator بیشتر برای کار با SUB/IDX یا تبدیل به این فرمت مناسب هست
برای کار با زیرنویس های SRT اول Subtitle Workshop و بعد SubMagic پیشنهاد میشه

beauty
24-10-2009, 01:27
من dvd های فیلم prison break رو گرفتم بعضی قسمت ها به خاطر تبلیغ 5 ثانیه ای اول فیلم ، زیرنویس ها 5 ثانیه زودتر به نمایش میان

چطوری میشه زیرنویس فارسی یه فیلم dvd رو چند ثانیه به عقب برد ؟

توی فایل های تصویری با kmplayer این کار به راحتی انجام میشه

ولی روی فیلم های dvd هیچ تاثیری نداره

مجبورم فیلم ها رو بدون زیرنویس توی هارد rip کنم بعدش زیرنویس مربوطه رو دانلود و به فایل rip شده اضافه کنم

این کار خیلی وقت گیره ، آیا راه بهتری هست ؟

piishii
24-10-2009, 13:26
من dvd های فیلم prison break رو گرفتم بعضی قسمت ها به خاطر تبلیغ 5 ثانیه ای اول فیلم ، زیرنویس ها 5 ثانیه زودتر به نمایش میان

چطوری میشه زیرنویس فارسی یه فیلم dvd رو چند ثانیه به عقب برد ؟

توی فایل های تصویری با kmplayer این کار به راحتی انجام میشه

ولی روی فیلم های dvd هیچ تاثیری نداره

مجبورم فیلم ها رو بدون زیرنویس توی هارد rip کنم بعدش زیرنویس مربوطه رو دانلود و به فایل rip شده اضافه کنم

این کار خیلی وقت گیره ، آیا راه بهتری هست ؟
سلام
ببینید این تاپیک به درد میخوره یا نه
آموزش کامل افزودن زیر نویس به Dvd به همراه نرم افزار ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نکته ی بعدی اینکه تا اونجایی که من میدونم دی وی دی و غیر دی وی نداره تا زمانی که زیرنویس هارد ساب نباشه امکان جلو و عقب بردنش هست :20:
یک پلیر دیگه هم امتحان کنید مثلا پاور دی وی دی

Kurosh
24-10-2009, 17:47
ببخشید دوستان...تو سرچ به خاطر سه حرفی بودن keyword ها ، چیزی یافت نشد...

اگه میشه لینک پست یا تاپیکی که در مورد گذاشتن زیرنویس روی dvd یعنی فایل vob زده شده رو لطف کنید...اگه هم نیست که یه آموزش درست درمون ، البته نه از راه کانورت کردن فایل ویدیویی! بدین...

البته تاپیک جلال جان رو دیدم ، ولی راه کوتاه تری باید باشه... 

ممنون...

mosi2007
25-10-2009, 00:52
با سلام

من محتویات یک فیلم DVD را داخل هارد کپی کردم.وقتی فیلم را از هارد میخوام نگاه کنم زیر نویسش نشون داده نمیشه.
الان دیگه DVD رو هم ندارم که از خود DVD نگه کنم.

میخوام بدونم که چطوری که فیلم رو از روی هارد با زیر نویس ببینم.

پسوند فایلها:VOB و IFO هست.

iransbc
25-10-2009, 20:02
سلام دوستان خسته نباشید من زیرنویسی دانلود کردم با فرمت srt وقتی لود میکنم حروف نامفهوم نشون نمیده چی کار کنم ؟
راستی بعضیا میگن بخاطر فونتشه اگه همینطوری هست بگین چی کار کنم و چطوری بفهمم چه فونتیه؟
با تشکر فراوان

piishii
25-10-2009, 21:22
ببخشید دوستان...تو سرچ به خاطر سه حرفی بودن keyword ها ، چیزی یافت نشد...

اگه میشه لینک پست یا تاپیکی که در مورد گذاشتن زیرنویس روی dvd یعنی فایل vob زده شده رو لطف کنید...اگه هم نیست که یه آموزش درست درمون ، البته نه از راه کانورت کردن فایل ویدیویی! بدین...

البته تاپیک جلال جان رو دیدم ، ولی راه کوتاه تری باید باشه...

ممنون...
سلام
کوروش جان راهش همونه باید کنار بیای باهاش

با سلام

من محتویات یک فیلم DVD را داخل هارد کپی کردم.وقتی فیلم را از هارد میخوام نگاه کنم زیر نویسش نشون داده نمیشه.
الان دیگه DVD رو هم ندارم که از خود DVD نگه کنم.

میخوام بدونم که چطوری که فیلم رو از روی هارد با زیر نویس ببینم.

پسوند فایلها:VOB و IFO هست.
سلام
جوابتون رو توی تاپیک دیگه دادن
به نظرم دی وی دی رو رایت میکردین بهش تا اینکه کل محتویاتش رو کپی کنی کمی بهتر بود !

سلام دوستان خسته نباشید من زیرنویسی دانلود کردم با فرمت srt وقتی لود میکنم حروف نامفهوم نشون نمیده چی کار کنم ؟
راستی بعضیا میگن بخاطر فونتشه اگه همینطوری هست بگین چی کار کنم و چطوری بفهمم چه فونتیه؟
با تشکر فراوان
سلام
مشکل از یونی کد سیستمون میتونه باشه
زیرنویس فارسی هست دیگه آره ؟ یونی کد رو اگه درست نیست درست کنید
یک سرچ کنید توضیح داده شده
اگه هم یونی کدتون درسته زیرنویس رو بذارین ببینیم
گاهی اوقات هم اون کسی که زیرنویس رو درست میکنه بد سیو میکنه و یونی کد و ... رو رعایت نمیکنه که باعث میشه زیرنویس نشون داده نشه به درستی .

armin_software
26-10-2009, 01:06
سلام
من هر زیرنویسی که دانلود می کنم زبانش اینجوریه!
عکس:

مشکل چیه؟
نرم افزار من کا ام

iransbc
26-10-2009, 08:18
منم مشکل armin_software رو دارم گفتید ممکنه از یونی کد باشه نگفتید چطوری درستش کنم
ممنون و تشکر بسیار

Amin
26-10-2009, 11:15
سلام
باید برین کنترل پنل
قسمت تغییر زبان
ویندوز XP: تب آخر Advanced ... و unicode رو فارسی کنید
ویندوز ویستا و 7: تب آخر Administrative ... و unicode رو فارسی کنید

Ali-ss
27-10-2009, 19:44
سلام من یه مشکل دارم
من الان یه فایل زیر نویس با پسوند srt دارم و کل زیر نویس فیلم هم دارم اما مشکل این هست که فیلم در دو فایل هست و م نزیر نویس فیلم در قسمت اول رو تا آخر با همون فیل می بینم اما در فیلم قسمت دوم نمی دونم چطوری باید زیر نویس رو اجرا کنم هر بار هم که اجرا می کنم زیر نویس از اول فیلم میاد نه از دقیقه 53
چیکار کنم؟

Amin
27-10-2009, 20:38
سلام من یه مشکل دارم
من الان یه فایل زیر نویس با پسوند srt دارم و کل زیر نویس فیلم هم دارم اما مشکل این هست که فیلم در دو فایل هست و م نزیر نویس فیلم در قسمت اول رو تا آخر با همون فیل می بینم اما در فیلم قسمت دوم نمی دونم چطوری باید زیر نویس رو اجرا کنم هر بار هم که اجرا می کنم زیر نویس از اول فیلم میاد نه از دقیقه 53
چیکار کنم؟

Ali-ss
27-10-2009, 21:35
خوب خیلی ممنون همه توضیحات کامل بود و مشکل حل شد اما یک مشکل جدید!

من وقتی فیلم رو از روی درایو دی وی دی اجرا می کنم زیر نویس فیلم رو دارم ولی وقتی اون رو به طور در هارد کپی می کنم نمی تونم زیر نویس رو ببینم توضیح اینکه با نرم افزار power dvd فیلمها روی میبینم و فقط با این نرم افزار زیر نویس رو می تونم ببینم

armin_software
29-10-2009, 01:41
سلام
باید برین کنترل پنل
قسمت تغییر زبان
ویندوز XP: تب آخر Advanced ... و unicode رو فارسی کنید
ویندوز ویستا و 7: تب آخر Administrative ... و unicode رو فارسی کنید

من اینجوری که توضیح دادید هیچی نفهمیدم!
از کجا باید یونی کد رو پیدا کنم؟!:19:

piishii
29-10-2009, 02:20
خوب خیلی ممنون همه توضیحات کامل بود و مشکل حل شد اما یک مشکل جدید!

من وقتی فیلم رو از روی درایو دی وی دی اجرا می کنم زیر نویس فیلم رو دارم ولی وقتی اون رو به طور در هارد کپی می کنم نمی تونم زیر نویس رو ببینم توضیح اینکه با نرم افزار power dvd فیلمها روی میبینم و فقط با این نرم افزار زیر نویس رو می تونم ببینم
سلام
نمیدونم چه کاریه که دی وی دی را همه کپی میکنند اون همه حجم رو ! خوب یک ایمیج ازش بگیرین و راحت یا دی وی دی به دی وی دی رایت کنید
دی وی دی هایی که کپی میشه علت نیومدن زیرنویس رو من دقیق نمیدونم شاید به خاطر اینه که اینجوری معلوم نیست چه فایلی لود شه
زیرنویس رو از نت دانلود کنید روی فیلم بذارین

من اینجوری که توضیح دادید هیچی نفهمیدم!
از کجا باید یونی کد رو پیدا کنم؟!:19:
سلام
مشکل اینه که خوب سرچ نکردید دیگه
خسته شدیم به خدا در مورد این قضیه ی یونی کد
سرچ کنید همین کلمه رو ببینید چنتا پست میاد

Scary Feelings
31-10-2009, 21:57
سلام..من با فرمت های srt مشکل دارم...اصلا معلوم نیست چی مینویسه...یه حرف هایه قژنگ قورباغه ای مینویسه :دی باید چیکار کنم؟

farryad
01-11-2009, 17:13
زیرنویس scarface رو گرفتم ولی نه km و نه jet هیچکدوم نشونش نمیدن.احتمال داره زیرنویس خراب باشه؟
فقط یه زیرنویس داره مال فارسی سابتایتل کسی دانلود کرده اینو؟ همین مشکل براش بوده؟

piishii
02-11-2009, 12:14
زیرنویس scarface رو گرفتم ولی نه km و نه jet هیچکدوم نشونش نمیدن.احتمال داره زیرنویس خراب باشه؟
فقط یه زیرنویس داره مال فارسی سابتایتل کسی دانلود کرده اینو؟ همین مشکل براش بوده؟
سلام
درستش کردم همون رو از پیوست دانلود کنید
فقط یک مشکلی هست رنگ فونت این زیرنویس خاکستری هست و واقعیتش من حوصله ی عوض کردن رنگش رو دیگه نداشتم و میتونید از آموزشی که توی انجمن هست برای اونکار استفاده کنید
اگه تغییر دادین بذارین بقیه هم استفاده کنند

farryad
02-11-2009, 14:33
سلام
فقط یک مشکلی هست رنگ فونت این زیرنویس خاکستری هست و واقعیتش من حوصله ی عوض کردن رنگش رو دیگه نداشتم و میتونید از آموزشی که توی انجمن هست برای اونکار استفاده کنید
سلام
سعی کردم از این روش برای تغییر رنگ استفاده کنم ولی نشد.اگه روش دیگه ای هم هست بگید.

در ضمن چطوری این زیرنویس رو درست کردید چون چندتا زیرنویس دیگه هم دارم به همین درد گرفتارن.

Amin
02-11-2009, 14:34
سلام
سلام
رنگ: سفید

Amin
03-11-2009, 15:35
در ضمن چطوری این زیرنویس رو درست کردید چون چندتا زیرنویس دیگه هم دارم به همین درد گرفتارن.
سلام
از همون روش تغییر رنگ برای زیرنویس های معیوب استفاده کنید
به احتمال 90% باعث میشه که زیرنویس به نمایش دربیاد
روش دیگه اینه که زیرنویس به فرمت sup تبدیل بشه و بعد دوباره به sub/idx برگردانده بشه

*IN*
03-11-2009, 16:25
سلام
من چنتا زیر نویس دانلود کردم وقتی میخوام ازش استفاده کنم درست نشون نمیده مثلا اینجوری نشون میده
æ Çíä ãÇãæÑíÊ ãÍÑãÇäå ÈÑÇí íå ¿
باید چی کار کنم؟

farryad
03-11-2009, 21:19
سلام
من چنتا زیر نویس دانلود کردم وقتی میخوام ازش استفاده کنم درست نشون نمیده مثلا اینجوری نشون میده
æ Çíä ãÇãæÑíÊ ãÍÑãÇäå ÈÑÇí íå ¿
باید چی کار کنم؟

جالبه خیلی این سوال پرسیده میشه!
اینجا رو ببینید فک کنم مشکلتون حل بشه

*IN*
04-11-2009, 14:53
جالبه خیلی این سوال پرسیده میشه!
اینجا رو ببینید فک کنم مشکلتون حل بشه

ویندوزم سونه این کارو کردم ویندوز ترکید:18: مجبور شدم ویندوز عوض کنم:41:

piishii
04-11-2009, 16:04
ویندوزم سونه این کارو کردم ویندوز ترکید:18: مجبور شدم ویندوز عوض کنم:41:
سلام
نحوه ی تغییر یونی کد در ویستا و Xp رو که در سون اعمال نمیکنند که !!

برای سون

S0R3N4
05-11-2009, 19:13
سلام
خسته نباشيد
راستش يه سوال کابردي و شايد عجيب دارم
گاهي اوقات وقتي ميخوان در يک صحنه(يک قطعه از زيرنويس) مکالمه ي دو نفر رو نشون بدن از خط تيره قبل از ضحبت هر شخص استفاده ميکنن
مثلا:
-سلام هري!حالت چطوره؟
-سلام رون،خوبم،تو خوبي؟

قاعدتا بايد اين خط تيره در اول هر ديالوگ بياد ديگه!نه؟ولي در بعضي از زيرنويس ها که داراي اشکل هستن تا حدودي،ميبينيم که اين خط تيره ها در آخر ديالوگ هاي ميان!
مانند شکل زير:

سلام هری!حالت چطوره؟-
سلام رون،خوبم،تو خوبی؟-
بايد چکار کرد؟چطور ميتونم اينا رو درست کنم؟آخه کار دشواريه که بخوايم دستي اينو درست کنیم
ممنونم

Amin
05-11-2009, 20:17
سلام
شما خط تیره ها رو آخر جمله بزارین
تا موقع نمایش بر روی فیلم اول جمله به نمایش دربیان (یعنی شکل صحیح)

S0R3N4
06-11-2009, 16:38
آقا امین
دستی کار سختیه
یه زیرنویس فیلم ممکنه که کلی از این چیزا داشته باشه!من بخوام دونه دونه اینا رو جاشون رو عوض کنم کار سخیته!راه دیگه ای نیست؟

taghi_ramzi
06-11-2009, 21:18
آقا امین
دستی کار سختیه
یه زیرنویس فیلم ممکنه که کلی از این چیزا داشته باشه!من بخوام دونه دونه اینا رو جاشون رو عوض کنم کار سخیته!راه دیگه ای نیست؟

تا جایی که بنده میدونم و امتحان کردم ، نمیشه
خودم هم موقع ترجمه آخر کار یه دور دقیق می بینم که علامتها رو درست گذاشته باشم.
اگه شما راه دیگه ای پیدا کردید به ما هم بگید.

Amin
07-11-2009, 00:18
آقا امین
دستی کار سختیه
خیلی هم سخت نیست
من برای بعضی از فیلم ها اینکارو کردم
چند ساعت وقت میبره فقط
--------------------------------------------
میتونید replace هم بکنید
با کاراکتر "ـ" اما خب
ممکنه خرابکاری هم به وجود بیاد

ardavan_2008
07-11-2009, 10:07
سلام
یه سوال داشتم:

1-زیرنویسهای SUBتو DVDplayer خونده نمیشن و ظاهر نمیشن زیر فیلم،(امتحان کردم خودم) اما فکر می کنید زیرنویسSRTخونده بــــشـــــــه؟؟(نمی خوام یه بار دیگه یه دی وی دی حروم کنم)

2-راهی غیر از چسبوندن زیرنویس به فیلم هست که بشه مثلا دل به خواهی تو DVDplayer زیرنویس رو نیاری و خود فیلم باشه یا که زیر نویس رو ظاهر کنی(یعنی خونده بشه زیر نویس)؟

atoolah
07-11-2009, 13:08
سلام
یه سوال داشتم:

1-زیرنویسهای SUBتو DVDplayer خونده نمیشن و ظاهر نمیشن زیر فیلم،(امتحان کردم خودم) اما فکر می کنید زیرنویسSRTخونده بــــشـــــــه؟؟(نمی خوام یه بار دیگه یه دی وی دی حروم کنم)

2-راهی غیر از چسبوندن زیرنویس به فیلم هست که بشه مثلا دل به خواهی تو DVDplayer زیرنویس رو نیاری و خود فیلم باشه یا که زیر نویس رو ظاهر کنی(یعنی خونده بشه زیر نویس)؟

من که تاحالا پلیری ندیدم که sub بخونه !
بستگی به پلیرت داره ! بعضی پلیرا srt رو میخونن ! باید چک کنی !

یه سرچ بسیار کوچیک میزدی به نتیجه میرسیدی !

atoolah
07-11-2009, 13:15
سلام دوستان ! یه سوال انقدر ارشیوا رو خوندم دیگه قاطی کردم !!:19:

من یه زیر نویس sup دارم که میخام به srt تبدیلش کنم که kmp بخونتش!

ازsup2srt که استفاده میکنم یه srt خالی میده با 2000 تا تصویر.

چه طور میتونم به یه srt ساده تبدیلش کنم ؟
و اینکه یه نسخه انگلیسی(srt)دارم که زمان بندیش درسته میشه از زمان بندیش ، برای نسخه فارسی استفاده کنم؟

ممنون

ardavan_2008
07-11-2009, 13:23
ه سرچ بسیار کوچیک میزدی به نتیجه میرسیدی !ممنون atoolahجان
اما همشون در مورد چگونگی چسبوندن به فیلمه که اون رو خودم بلدم اما می خوام یه کاری کنم که موقعه ی تماشای فیلم با یه دکمه زیرنویس بیاد و با یک دکمه از بین بره(همون دکمه ای که رو تمام DVDplayerها هست)از یه طرفم که sub رو نمی خونه نمیدونم حالاsrtرو میخونه یا نه... چی کار کنم هم زییر نویس بخونه و هم حالت اول انجام بشه؟؟؟؟

من یه زیر نویس sup دارم که میخام به srt تبدیلش کنم که kmp بخونتش!فکر نکنم چنین چیزی بشه برای فارسی چونSUBعکسه و نمیشه به SRTتبدیل بشه...(اگه درست گفته باشم)

p30time
09-11-2009, 02:36
سلام

من مي خوام زيرنويس انگليسي رو از يك دي وي دي جدا كنم و اون رو به SRT تبديل كنم!

كسي مي تونه راهنمايي كامل بكنه؟

با تشكر

piishii
09-11-2009, 02:55
سلام دوستان ! یه سوال انقدر ارشیوا رو خوندم دیگه قاطی کردم !!:19:

من یه زیر نویس sup دارم که میخام به srt تبدیلش کنم که kmp بخونتش!

ازsup2srt که استفاده میکنم یه srt خالی میده با 2000 تا تصویر.

چه طور میتونم به یه srt ساده تبدیلش کنم ؟
و اینکه یه نسخه انگلیسی(srt)دارم که زمان بندیش درسته میشه از زمان بندیش ، برای نسخه فارسی استفاده کنم؟

ممنون

سلام
Sup رو به ساب آیدیکس تبدیل کنید امکان تبدیل به اس ار تی نیست زبون فارسی پشتیبانی نمیشه
برای سوال دومتون هم میتونید بله آموزشش توی همین بخش هست از تاپیک اموزش استفاده کنید

ممنون atoolahجان
اما همشون در مورد چگونگی چسبوندن به فیلمه که اون رو خودم بلدم اما می خوام یه کاری کنم که موقعه ی تماشای فیلم با یه دکمه زیرنویس بیاد و با یک دکمه از بین بره(همون دکمه ای که رو تمام DVDplayerها هست)از یه طرفم که sub رو نمی خونه نمیدونم حالاsrtرو میخونه یا نه... چی کار کنم هم زییر نویس بخونه و هم حالت اول انجام بشه؟؟؟؟

فکر نکنم چنین چیزی بشه برای فارسی چونSUBعکسه و نمیشه به SRTتبدیل بشه...(اگه درست گفته باشم)
سلام
شما بخواین فیلم رو با زیرنویس ببینید اگه avi باشه باید هارد ساب کنید جدا از اون و استفاده از زیرنویس و خاموش و روشن کردنش باید به دی وی دی تبدیل کنید که توی دی وی دی پلیر اختیارات داشته باشین
Avi فقط هارد ساب

سلام

من مي خوام زيرنويس انگليسي رو از يك دي وي دي جدا كنم و اون رو به SRT تبديل كنم!

كسي مي تونه راهنمايي كامل بكنه؟

با تشكر
سلام
امین جان زیرنویس رو استخراج کن بعد فرم ساب آیدیکس موجود رو با برنامه ای که براش هست به srt تبدیل کن
چون انگلیسی هست ساپورت میشه

Alastoor
09-11-2009, 10:33
سلام
شما بخواین فیلم رو با زیرنویس ببینید اگه avi باشه باید هارد ساب کنید جدا از اون و استفاده از زیرنویس و خاموش و روشن کردنش باید به دی وی دی تبدیل کنید که توی دی وی دی پلیر اختیارات داشته باشین
Avi فقط هارد ساب

سلام
بدون هارد ساب هم میشه ؛ به صورت زیرنویس توکار ( embedded )
خیلی خیلی سریع انجام میشه و بدون کاهش کیفیت فیلم هم هست
تو این تاپیک ها کامل توضیح داده شده :

برنامه AVIAddXSub برای اضافه کردن زیرنویس به فیلم برای تماشا در DVD PLAYER

آموزش زيرنويس كردن فيلم هاي Divx با برنامهAVI Sub براي نمايش در پليرهاي خانگي

آموزش جامع زیرنویس‏دار کردن فیلم های Avi برای پخش در پلیرهای خانگی

*IN*
11-11-2009, 20:57
چه جوری با نرم افزار Subtitle Workshop زیرنویسو با فیلم هماهنگ کنم؟

farryad
11-11-2009, 21:45
چه جوری با نرم افزار Subtitle Workshop زیرنویسو با فیلم هماهنگ کنم؟

اینجا رو ببین کامل توضیح داده شده.

Amin.P30
12-11-2009, 10:56
دوستان سلام....من با TOTAL VIDEO CONVERTOR براحتی زیر نویس را به DIVIX (AVI) تبدیل میکنم و در DVD PLAYER هم نشون میده و فقط 30 دقیقه طول میکشه و حجم فیلم هم کم میشه و به هر فرمتی میشه تبدیل کرد...........
ولی فرمت MKV را نمیتونه تبدیل کنه.....MKV را چطور میشه به AVI تبدیل کرد.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون

piishii
12-11-2009, 11:34
دوستان سلام....من با TOTAL VIDEO CONVERTOR براحتی زیر نویس را به DIVIX (AVI) تبدیل میکنم و در DVD PLAYER هم نشون میده و فقط 30 دقیقه طول میکشه و حجم فیلم هم کم میشه و به هر فرمتی میشه تبدیل کرد...........
ولی فرمت MKV را نمیتونه تبدیل کنه.....MKV را چطور میشه به AVI تبدیل کرد.....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ممنون
سلام
جاش اینجا نبود اما
آموزش تبدیل Mkv به Avi کمتر از 15 دقیقه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

merlin001
15-11-2009, 05:21
من یه سریال از نت دانلود کردم که فرمتش RM هست. وقتی میخوام با زیرنویس ببینم متاسفانه زیرنویس یا تند حرکت میکنه و یا آروم که مشکل منم همین هست.
در ضمن یاد آورد بشم که کل تاپیک " هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم " رو مطالعه کردم و همه روش ها رو امتحان کردم ولی هیچ کودوم از روش ها عمل نکرد. در ضمن وقتی میخوام با نرم افزار Subtitle workshop کار کنم خطا میده که فایل بی اعتبار هست و نمیتونه فایل زیرنویس رو باز کنه.
اینم اطلاعاتی که از فیلم هست

Person Bereak_01\1-01\Prison.Break.S01E01.rm
Format : RMF
File size : 92.8 MiB
PlayTime : 41mn 53s
Bit rate : 301 Kbps
Video #1
Codec : RealVideo 4
Codec/Info : H264, RealVideo 9
PlayTime : 41mn 52s
Bit rate : 237 Kbps
Width : 640 pixels
Height : 352 pixels
Display Aspect ratio : 16/9
Frame rate : 25 fps
Resolution : 12 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.042
Audio #0
Codec : Cooker
Codec/Info : Real Audio G2/7 Cook (low bitrate)
PlayTime : 41mn 53s
Bit rate : 64 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Resolution : 16 bits
SampleRate : 44100

ممنون میشم راهنماییم کنید. چون واقعا کلافه شدم.

farryad
15-11-2009, 12:34
من یه سریال از نت دانلود کردم که فرمتش RM هست. وقتی میخوام با زیرنویس ببینم متاسفانه زیرنویس یا تند حرکت میکنه و یا آروم که مشکل منم همین هست.
در ضمن یاد آورد بشم که کل تاپیک " هماهنگ کردن زیرنویس با فیلم " رو مطالعه کردم و همه روش ها رو امتحان کردم ولی هیچ کودوم از روش ها عمل نکرد. در ضمن وقتی میخوام با نرم افزار Subtitle workshop کار کنم خطا میده که فایل بی اعتبار هست و نمیتونه فایل زیرنویس رو باز کنه.
اینم اطلاعاتی که از فیلم هست

خب شما میگفتی فرمت زیرنویست چیه؟ srt یا sub/idx ؟

اگه ساب هست باید فریم ریت زیرنویس رو با vobsub cutter عوض کنی.
اگه srt هست، زیرنویس رو با نوت پد باز کن یه نوت پد جدید باز کن محتویاتش رو بریز تو اون.یادت باشه با فرمت ansi سیوش کنی.حالا با سابتایتل ورک شاپ بازش کن به احتمال 99 درصد درست میشه.( برای من تا حالا اینطوری بوده )

merlin001
17-11-2009, 17:18
خب شما میگفتی فرمت زیرنویست چیه؟ srt یا sub/idx ؟

اگه ساب هست باید فریم ریت زیرنویس رو با vobsub cutter عوض کنی.
اگه srt هست، زیرنویس رو با نوت پد باز کن یه نوت پد جدید باز کن محتویاتش رو بریز تو اون.یادت باشه با فرمت ansi سیوش کنی.حالا با سابتایتل ورک شاپ بازش کن به احتمال 99 درصد درست میشه.( برای من تا حالا اینطوری بوده )
فرمت زیرنویس هام sub هستش
در ضمن با فایل های mkv هم مشکل دارم. هر کاری میکنم و فریمشون رو با vob cutter دستکاری میکنم بازم یا جلو میره یا عقب. آیا واسه همه این مشکل پیش میاد یا از شانس بد منه؟
در ضمن یه سوال. از کجا باید بدونم FPS زیرنویس ( چه ساب چه آر اس تی ) چنده؟ و آیا FSP فیلم و زیرنویس باید با هم هماهنگ باشد؟

piishii
17-11-2009, 17:27
فرمت زیرنویس هام sub هستش
در ضمن با فایل های mkv هم مشکل دارم. هر کاری میکنم و فریمشون رو با vob cutter دستکاری میکنم بازم یا جلو میره یا عقب. آیا واسه همه این مشکل پیش میاد یا از شانس بد منه؟
در ضمن یه سوال. از کجا باید بدونم FPS زیرنویس ( چه ساب چه آر اس تی ) چنده؟ و آیا FSP فیلم و زیرنویس باید با هم هماهنگ باشد؟
سلام
فرمت ساب آیدیکس رو نمیتونید با sw باز کنید و بر بازکردنش به برنامه های دیگه نظیر
SubtitleCreator نیاز دارین و برای عقب جلو کردن این زیرنویس هم به shift vobsub نیاز دارین
شما این پست رو کامل بخون همه جواب هات رو میگیری
در مورد Fps هم میتونی از متن آخری که من نوشتم استفاده کنی توی همون پست
و بله باید برای هماهنگ بودن زیرنویس و فیلم Fps های هردو با هم یک باشه

ali_3001
17-11-2009, 19:11
با سلام
اگه کسی ادرسی از نسخه جدید vobsub داره بگه
اخه من بانسخه 2.23 مشکل دارم
مشکلمم اینه که وقتی ویندوزم رو عوض میکنم تا چند وقتی همه چیز روبراهه
ولی
بعد از اون submux
subresync که از برنامه های زیرمجموعه vob sub هستن دیگه اجرا نمیشن
هرکی میتونه کمک کنه
خدا خیرتون بده
با تشکر

malkemid
20-11-2009, 11:37
بعضی (فقط بعضی)از زیرنویس های sub/idx تو kmplayer نمایش داده نمیشه ولی تو wmplayer مشکلی نداره....مشکل از چیه؟

Amin
20-11-2009, 14:54
بعضی (فقط بعضی)از زیرنویس های sub/idx تو kmplayer نمایش داده نمیشه ولی تو wmplayer مشکلی نداره....مشکل از چیه؟
سلام
احتمالا موقع استخراج زیرنویس ترتیب ها قاطی شده
باید رایت کلیک کنید و از توی منوی مربوط به زیرنویس sub/idx گزینه مناسب رو انتخاب کنید
(میتونید shift+L رو هم بزنید)
برای حل نهایی این مشکل باید زیرنویس رو با SubtitleCreator باز کنید
و دوباره سیو کنید

malkemid
22-11-2009, 01:02
سلام
احتمالا موقع استخراج زیرنویس ترتیب ها قاطی شده
باید رایت کلیک کنید و از توی منوی مربوط به زیرنویس sub/idx گزینه مناسب رو انتخاب کنید
(میتونید shift+L رو هم بزنید)
برای حل نهایی این مشکل باید زیرنویس رو با SubtitleCreator باز کنید
و دوباره سیو کنید

هیچکدومش جواب نداد...برنامه اصلا بازش نکرد...فقط تو wmplayer نشون میده...تو jet audio هم نمیاد!

Alastoor
22-11-2009, 01:18

سلام
یه نمونه بذارید

malkemid
22-11-2009, 14:11
سلام
یه نمونه بذارید

این زیرنویس:

piishii
22-11-2009, 14:27
این زیرنویس:

سلام
زیرنویس هیچ مشکلی نداره
امین جان صحبتش درست بود
فیلم رو پلی کنید و بعد روی اسکرین کلیک راست کنید توی Km Player بعد منو ی سابتایتل و لنگوئج و از اونجا بین چند زبونی که برای سابتایتل گذاشته شده فارسی یا همون پرشین رو انتخاب کنید.
من همین فیلم رو دارم و همین زیرنویس رو براش ست کردم .
به همین سادگی :31:

S!LENCE
22-11-2009, 22:09
سلام
خسته نباشید
امیدوارم تکراری نباشه.
من یهویی امروز با یه مشکلی مواجه شدم. وقتی با برنامه Convert X to DVD فیلمم رو رایت کردم زیر نویس فارسی رو به هم ریخته نشون میده. بعد چک کردم دیدم هر زیر نویس فارسی srt که داشته باشم تو برنامه Subtitle Workshop هم قاطی نشون میده. تو یه برنامه دیگه هم همین طور بود. اما وقتی می کشمشون تو Kmplayer با خود فیلم، هیچ مشکلی نداره. به نظر شما مشکل چیه؟
ممنون

miss_ava7
22-11-2009, 22:28
سلام من یه فیلمی دارم که فقط روش یه زیرنویس فارسی بود.امروز رفتم یه زیرنویس فارسی و یه زیرنویس انگلیسی دانلود کردم و این دفعه فیلمو با این زیرنویسا دیدم.حالا مشکل من اینکه دیگه نمی تونم زیرنویس خود فیلمو دوباره بیارم.میزنم show subtitle , subtitle 1 ولی هیچ زیرنویسی نمیاره.خود دی وی د ی رو هم که از نو تو کامپیوتر میزارم بازم زیرنویس اصلی خودشو نشون نمیده و انگار که فیلم از اول زیرنویس نداشته.هر چیزی که به ذهنم رسید امتحان کردم ولی درست نشد.
خواهشا کمک کنید

ardavan_2008
23-11-2009, 22:59
سلام

یه سوال :من 2تا فیلم دانلود کردم اما موقعه ای که پارت 1رو باز کزدم و فیلم رو دیدم زیرنویس انگلیسی داشت روش حالا من چظور میتونم این زیرنویس رو حذف کنم؟

piishii
24-11-2009, 23:21
سلام
خسته نباشید
امیدوارم تکراری نباشه.
من یهویی امروز با یه مشکلی مواجه شدم. وقتی با برنامه Convert X to DVD فیلمم رو رایت کردم زیر نویس فارسی رو به هم ریخته نشون میده. بعد چک کردم دیدم هر زیر نویس فارسی srt که داشته باشم تو برنامه Subtitle Workshop هم قاطی نشون میده. تو یه برنامه دیگه هم همین طور بود. اما وقتی می کشمشون تو Kmplayer با خود فیلم، هیچ مشکلی نداره. به نظر شما مشکل چیه؟
ممنون

سلام
توی تاپیک ریپ کردن و تبدیل به دی وی دی مطرح کنید
مشکل احتمالا از یونی کد هست .

سلام

یه سوال :من 2تا فیلم دانلود کردم اما موقعه ای که پارت 1رو باز کزدم و فیلم رو دیدم زیرنویس انگلیسی داشت روش حالا من چظور میتونم این زیرنویس رو حذف کنم؟
سلام
فیلم هارد ساب شده است و هیچ راهی برای حذفش نیست.
اگه فرمت فیلم ها Mkv هست بگین .

ardavan_2008
25-11-2009, 14:34
سلام
فیلم هارد ساب شده است و هیچ راهی برای حذفش نیست.
اگه فرمت فیلم ها Mkv هست بگین .

بله کیفیت BR RIP MKVهست کاری میشه کرد؟

piishii
25-11-2009, 15:32
بله کیفیت BR RIP MKVهست کاری میشه کرد؟
سلام
اگه هارد ساب نباشه و توکار باشه زیرنویس با برنامه ی MKVextractGUI میتونید زیرنویس رو از فیلم بکشین بیرون
جدا از این اگه شما یک زیرنویس دیگه رو روی فیلم لود کنید زیرنویسی که روی فیلم الان مشاهده میکنید دیگه دیده نمیشه:46: این خاصیت این نوع زیرنویس هاست
اما اگه میخوان بکشینش بیرون با همون برنامه ای که گفتم انجام میشه
یک سرچ بزنید توی همین بخش لینکش و ... هست .
:10:

taghi_ramzi
25-11-2009, 16:06
درود
من یه زیرنویس sub/idx دارم که نرم افزار subresync بازش نمی کنه
نشون داده میشه ، ولی وقتی توی نرم افزاره بازش می کنم هیچ زیرنویسی نشون داده نمیشه و صفحه همونطور سفید می مونه
چیکارش کنم؟ (مشکل تایم بندی داره)

Amin
25-11-2009, 21:02
درود
من یه زیرنویس sub/idx دارم که نرم افزار subresync بازش نمی کنه
نشون داده میشه ، ولی وقتی توی نرم افزاره بازش می کنم هیچ زیرنویسی نشون داده نمیشه و صفحه همونطور سفید می مونه
چیکارش کنم؟ (مشکل تایم بندی داره)
سلام
تو برنامه
سمت چپ
یک منو وجود داره
یه همچین شکلی داره

00 - Not detected
01 - Not detected
03 - Persian
...

از توی منو شماره ای که زیرنویس داره رو باز کنید

miss_ava7
07-12-2009, 17:59
من چندتا فیلم دارم که سابتایتل هاش تو خود فیلمه و جدا نیست.یه بار یه srt subtitle باز کردم و فیلمو با یه زیر نویس دیگه نه مال خود فیلم دیدم.حالا دیگه اصلا هیچ برنامه پخش dvd زیرنویس اصلی فیلمو نشون میده.این جوری بگم دیگه internal subtitle رو نشون نمیده و فقط external رو نشون میده.تو تنظیماتش هم که میرم و دستکاری می کنم هیچ فرقی نمی کنه با اینکه show subtitles رو میزنم چیزی نشون نمی ده و همش باید بیفتم دنبال دانلود زیرنویس.

برنامه رو دوباره نصب کردم فایده ای نداشت.کسی میدونه راه حلش چیه؟

Sara
07-12-2009, 18:04
من چندتا فیلم دارم که سابتایتل هاش تو خود فیلمه و جدا نیست.یه بار یه srt subtitle باز کردم و فیلمو با یه زیر نویس دیگه نه مال خود فیلم دیدم.حالا دیگه اصلا هیچ برنامه پخش dvd زیرنویس اصلی فیلمو نشون میده.این جوری بگم دیگه internal subtitle رو نشون نمیده و فقط external رو نشون میده.تو تنظیماتش هم که میرم و دستکاری می کنم هیچ فرقی نمی کنه با اینکه show subtitles رو میزنم چیزی نشون نمی ده و همش باید بیفتم دنبال دانلود زیرنویس.

برنامه رو دوباره نصب کردم فایده ای نداشت.کسی میدونه راه حلش چیه؟

اگه تنظیماتش رو دست کاری کردی . برو قسمت Options ، Pereferences و Reset رو بزن شاید درست شه .

miss_ava7
07-12-2009, 19:34
فرقی نکرد:41:

mohammadirani
08-12-2009, 22:15
سلام

بعضي زيرنويس ها هستند كه به نظر همه چيزشون خوب مياد ولي با برنامه SubtitleCreator باز نميشند و ارور ميدند و متعاقبا نميشه با ConvertXtoDvd 3 اين نوع زيرنويس ها رو با فيلم رايت زد چون ارور ميده كه ساپورت نميشه اين زيرنويس

اين نوع زيرنويس ها را چه شكلي ميشه استاندارد كرد
مثلا همين زيرنويس فيلم The Boy in the Striped Pyjamas 2008 كه لينكش رو گذاشتم

با subresync راحت باز ميشه و ميشه ويرايشش كرد و زمانش رو درست كرد .با فيلم هم راحت نوشن داده ميشه ولي با SubtitleCreator باز نميشه !!!

sajadblog.blogfa
09-12-2009, 17:34
دوستان این زیر نویس نسترآداموس 2012 است

نمی دونم فارسی رو چرا اینجوری نشون میده

farryad
09-12-2009, 17:48
دوستان این زیر نویس نسترآداموس 2012 است

نمی دونم فارسی رو چرا اینجوری نشون میده

عکستون که دیده نمیشه اما احتمال میدم که اینجوری باشه! æ Çíä ãÇãæÑíÊ ãÍÑãÇäå ÈÑÇí íå
اگه اینطوریه این پست رو ببینید مشکلتون حل میشه

mohammadirani
11-12-2009, 02:34
سلام

بعضي زيرنويس ها هستند كه به نظر همه چيزشون خوب مياد ولي با برنامه SubtitleCreator باز نميشند و ارور ميدند و متعاقبا نميشه با ConvertXtoDvd 3 اين نوع زيرنويس ها رو با فيلم رايت زد چون ارور ميده كه ساپورت نميشه اين زيرنويس

اين نوع زيرنويس ها را چه شكلي ميشه استاندارد كرد
مثلا همين زيرنويس فيلم The Boy in the Striped Pyjamas 2008 كه لينكش رو گذاشتم

با subresync راحت باز ميشه و ميشه ويرايشش كرد و زمانش رو درست كرد .با فيلم هم راحت نوشن داده ميشه ولي با SubtitleCreator باز نميشه !!!

كسي راه حلي نداره؟

piishii
12-12-2009, 12:06
كسي راه حلي نداره؟

سلام
من مشکلی نداشتم و تونستم لود کنم و اتفاقا فونت بد رنگی هم داشت
برای خاطر جمعی زیرنویس رو با همون subresync باز کنید بعد دوباره save as با یک اسم کوتاه تر بکنید و ببینید حالا باز میشه با برنامه یا خیر .

mohammadirani
12-12-2009, 15:01
سلام
من مشکلی نداشتم و تونستم لود کنم و اتفاقا فونت بد رنگی هم داشت
برای خاطر جمعی زیرنویس رو با همون subresync باز کنید بعد دوباره save as با یک اسم کوتاه تر بکنید و ببینید حالا باز میشه با برنامه یا خیر .

عجيبه ! براي من ارور ميده و ميگه زيرنويس اعتبار نداره!
دوباره هم با نام ديگه اي سيو كردم فرقي نكرد

هم با Subtitle Workshop و هم با SubtitleCreator

فقطم اين زيرنويس نيست
چندين زيرنويس رو ارور ميده و ميگه فونتش نامعتبره

من كه خيلي گيج شدم

CinemaTik
13-12-2009, 18:36
سلام دوستان

من با زیرنویس دو تا از فیلم هام مشکل دارم . لطفا یکی برای رضای خدا هم که شده ! یه کمکی بکنه ...
این فایلی که آپلود کردم براتون زیرنویس فیلم های Gomorra و A Beautiful Mind داخلش هست .

توی فولدر Gomorra دو تا زیرنویس هست یک زیرنویس SRT که انگلیش هست و یکی هم Sub/Idx که فارسی هست . من می خوام شما لطف کنید و اون زیر نویس Sub رو از لحاظ زمانی با اون زیرنویس انگلیش یکی کنید ...
توی فولدر A Beautiful Mind یک زیرنویس فارسی SRT هستش که توی SW باز نمیشه که بخوام با فیلم هماهنگش کنم ! میگه یک زیرنویس بی اعتبار است ! اینم بی زحمت ببینید مشکلش چی هست و چرا اینجوری میشه !؟

از قبل از کمک شما دوستان عزیز سپاسگذارم !

amiva
13-12-2009, 21:56
سلام دوستان من ساب تایتل فیلم jackie brown رو از farsisubtitle گرفتم اما کار نمیکنه، وقتی هم بازش میکنم اجق وجقه!
codec هم رو عوض کردم اما باز نشد . لطفا کمک کنید ....

mohammadirani
13-12-2009, 23:08
توی فولدر A Beautiful Mind یک زیرنویس فارسی SRT هستش که توی SW باز نمیشه که بخوام با فیلم هماهنگش کنم ! میگه یک زیرنویس بی اعتبار است ! اینم بی زحمت ببینید مشکلش چی هست و چرا اینجوری میشه !؟

من هم تقريبا چنين مشكلي دارم
خيلي از زيرنويس هام باز نميشه و ميگه نامعتبره البته زيرنويس هاي ساب ايديكس كه با سابتيتل كريتور باز نميشه!!!

راستي من زيرنويس A Beautiful Mind رو هماهنگ كردم يا دي وي دي ريپ
ببين به فيلمت ميخوره يا نه

piishii
13-12-2009, 23:11
سلام دوستان

من با زیرنویس دو تا از فیلم هام مشکل دارم . لطفا یکی برای رضای خدا هم که شده ! یه کمکی بکنه ...
این فایلی که آپلود کردم براتون زیرنویس فیلم های Gomorra و A Beautiful Mind داخلش هست .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی فولدر Gomorra دو تا زیرنویس هست یک زیرنویس SRT که انگلیش هست و یکی هم Sub/Idx که فارسی هست . من می خوام شما لطف کنید و اون زیر نویس Sub رو از لحاظ زمانی با اون زیرنویس انگلیش یکی کنید ...

سلام
اول از همه عزیز من پیغام شما رو به کل یادم رفته بود.
دوم : برای زیرنویس Srt محتویاتش رو توی یک فایل تکست جدید بریزین و سیو کنید
برای اون یکی دیگه هم خیلی راحت آموزش پست اول هست تنظیم زیرنویس ساب با استفاده از زیرنویس انگلیسی مچ با فیلم .

سلام دوستان من ساب تایتل فیلم jackie brown رو از farsisubtitle گرفتم اما کار نمیکنه، وقتی هم بازش میکنم اجق وجقه!
codec هم رو عوض کردم اما باز نشد . لطفا کمک کنید ....
سلام
تا جایی که من یادم میاد زیرنویس این فیلم به صورت ساب آیدیکس هست چیش رو میخواین باز کنید ؟ فونتش به صورت گرافیکی هست
کا ام پلیر رو نصب کنید زیرنویس رو روی فیلم با alt + o لود کنید همین.

amiva
14-12-2009, 01:14
سلام
تا جایی که من یادم میاد زیرنویس این فیلم به صورت ساب آیدیکس هست چیش رو میخواین باز کنید ؟ فونتش به صورت گرافیکی هست
کا ام پلیر رو نصب کنید زیرنویس رو روی فیلم با alt + o لود کنید همین.

اقا کامپایلر چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
من با media player ckassic کار کردم، همه sub/idx ها رو جواب میداد اما این یکی ... ؟

ممنون

good_messi
14-12-2009, 12:10
با سلام
میخاستم بدونم چطور میشه کاری کرد که زیرنویس نمایش داده نشه

piishii
16-12-2009, 11:55
اقا کامپایلر چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
من با media player ckassic کار کردم، همه sub/idx ها رو جواب میداد اما این یکی ... ؟

ممنون
سسلام
: [معرفی و آموزش] The KMPlayer / پلیــری بــرای تمــامی فصــول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
زیرنویس ممکن چند زبانه باشه توی هر پلیری که استفاده میکنید دنبال گزینه های مربوط به سابتایتل بگردید و از قسمت زبان زبان فارسی رو انتخاب کنید

با سلام
میخاستم بدونم چطور میشه کاری کرد که زیرنویس نمایش داده نشه
سلام
گزینه ی نشان دادن زیرنویس رو غیرفعال کنید
در Km Player با زدن کلید های ترکیبی آلت + ایکس امکان پذیر هست
+
راه حل بهتر زیرنویس رو اصلا لود نکید :46:

malkemid
16-12-2009, 23:58
من یه زیرنویس sub/idx دارم که فقط می خوام fps شو تغییر بدم.چیکار کنم؟

Amin
17-12-2009, 00:38
من یه زیرنویس sub/idx دارم که فقط می خوام fps شو تغییر بدم.چیکار کنم؟
سلام
از نرم افزار VobSub Cutter استفاده کنید

+

music6808
17-12-2009, 00:48
سلام
توی این تاپیک مطرح کردم ولی از کسی خبری نشد
ممنون میشم بهم کمک کنید

piishii
17-12-2009, 11:21
سلام
توی این تاپیک مطرح کردم ولی از کسی خبری نشد
ممنون میشم بهم کمک کنید
سلام
بهترین و آسونترین روش Hard Sub بدون کاهش کیفیت (چسباندن زیرنویس به فیلم) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
آموزش زيرنويس كردن فيلم هاي Divx با برنامهAVI Sub براي نمايش در پليرهاي خانگي ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mac_world
18-12-2009, 12:56
سلام و خسته نباشید
من چندتا زیر نویس دارم ولی نمیدونم چه جوری باید استفاده کنم و رو تصویر بندازم ممنون میشم راهنمایی کنید

farryad
18-12-2009, 15:51
سلام و خسته نباشید
من چندتا زیر نویس دارم ولی نمیدونم چه جوری باید استفاده کنم و رو تصویر بندازم ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
دقیق متوجه نشدم یعنی زیرنویس داری میخوای بیاری رو فیلم؟!
خب شما با برنامه km player اول فیلم رو بیار بعد روی تصویر کلیک راست کن بعد برو رو گزینه ی subtitles بعد گزینه ی load subtitle بعد هم زیرنویسی رو که گرفتی انتخاب کن.

malkemid
24-12-2009, 00:49
سلام
از نرم افزار VobSub Cutter استفاده کنید

+

استفاده کردم ولی جواب نداد...نمی دونم مشکل از کجاست...

ببینید من از kmplayer استفاده می کنم. در حالت عادی زیرنویس که لود میشه...من از منوی زیرنویس>>تبدیل fps زیرنویس که میرم چنتا گزینه هست.
همه این گزینه ها fps اولیش رو مثلا نوشته 23.976...وقتی من تبدیل به 25 رو می زنم زیرنویس کاملا هماهنگ میشه.
پس یعنی اولیه من 23.976 و ثانویه 25 باید باشه.

حالا آیا FPS اولیه زیرنویس همین 23.976 که KMPLAYER نشون میده هست؟ آخه هم تو برنامه vobsub همینو وارد کردم ولی جواب نداد.

یه سوال دیگه تو برنامه vobsub باید کدوم فایل رو open کرد؟sub یا idx ؟

dimah2005
24-12-2009, 00:57
سلام

من یه زیر نویس فارسی دارم ویدونه انگلیسی که هر جفتشون زمان های یکسان دارن

ولی موقع پخش با هم اختلا ف دارن ، زیر نویس انگلیسیه با دیالوگ ها مچه ولی فارسی هی جلو میره ، هر کاری هم کردم درست نشد

نمی دونم چه خبره که هرچی فیلم اسکوسیزیه با زیر نویس مشکل داره ، لامصب نمیشه در این مورد بی خیال زیر نویس فارسی هم شد که اصلا حال نمی دی

Amin
26-12-2009, 00:42
استفاده کردم ولی جواب نداد...نمی دونم مشکل از کجاست...

ببینید من از kmplayer استفاده می کنم. در حالت عادی زیرنویس که لود میشه...من از منوی زیرنویس>>تبدیل fps زیرنویس که میرم چنتا گزینه هست.
همه این گزینه ها fps اولیش رو مثلا نوشته 23.976...وقتی من تبدیل به 25 رو می زنم زیرنویس کاملا هماهنگ میشه.
پس یعنی اولیه من 23.976 و ثانویه 25 باید باشه.

حالا آیا FPS اولیه زیرنویس همین 23.976 که KMPLAYER نشون میده هست؟ آخه هم تو برنامه vobsub همینو وارد کردم ولی جواب نداد.

یه سوال دیگه تو برنامه vobsub باید کدوم فایل رو open کرد؟sub یا idx ؟
سلام
شما توKMPlayer دکمه های alt+j رو بزن
و توی صفحه مشخصات فیلم
ببین FPS فیلمت کدومه
بعد معلوم میشه تو صفحه ای که داری FPS رو تبدیل میکنی
کدوم fps فیلمه و کدوم fps زیرنویس
+
فرق نداره دیگه
یکدوم رو بیشتر نمیتونی باز کنی

سلام

من یه زیر نویس فارسی دارم ویدونه انگلیسی که هر جفتشون زمان های یکسان دارن

ولی موقع پخش با هم اختلا ف دارن ، زیر نویس انگلیسیه با دیالوگ ها مچه ولی فارسی هی جلو میره ، هر کاری هم کردم درست نشد

نمی دونم چه خبره که هرچی فیلم اسکوسیزیه با زیر نویس مشکل داره ، لامصب نمیشه در این مورد بی خیال زیر نویس فارسی هم شد که اصلا حال نمی دی
مگه میشه ؟!
کدوم فیلم هست حالا ؟

Gregar
26-12-2009, 09:47
یه فیلم دانلود کردم با زیرنویسش ولی زیرنویسش توی خود فیلمه . که با Direct vob sub نشونش میده ولی
نمیتونم تنظیمات زیرنویس فیلم رو با vob sub عوض کنم . مثلا رنگ یا فونت و سایزشو که عوض میکنم تاثیری نداره
این چه جور زیرنویسیه و چه جوری میتونم تنظیماتش رو عوض کنم

davidjoker
27-12-2009, 16:31
سلام

یه روز یه فیلمی دانلود کردم که سه تا زیر نویس داره ! اما هیچ کدامشون با نسخه ای که من دانلود کردم هماهنگ نیستند.

مثلا 40 ثانیه جلوتر هستند.

حالا پیشنهاد میدید که من چه کار کنم؟

( میدونم با KMPlaye ) میتونم تنظیمش کنم اما می خوام رایتش کنم و در دستگاههای ویدیو خانگی مشاهده کنم ! پس یه راه حل دیگه می خوام.

------------------------

بعد یه سری زیرنویس دارم که وسط اگهی بازرگانی پخش می کنه ! راهی هست این که بشه این تبلیغات را حذف کرد ؟

------------------------

یه سری دیگه زیر نویس هم هست که رنگاوارنگ هستند ایشون ! خوندنش خیلی سخته ! یه راهی هم بزارید جلوی پای ما که باهاش بشه رنگ اینها را عوض کنم.

------------------------

ممنون

dimah2005
28-12-2009, 00:12
مگه میشه ؟!
کدوم فیلم هست حالا ؟

چرا حالا که شده ! با دو تا پلیر هم چک کردم ولی نشد ! :13:

فیلم: گودفلاس

Amin
28-12-2009, 00:39
چرا حالا که شده ! با دو تا پلیر هم چک کردم ولی نشد ! :13:

فیلم: گودفلاس
زیرنویس فارسی این فیلم یه جا به هم میریزه (فکر کنم جایی که زن پسره میره سراغ دوست دخترش)
واسه همین باید زیرنویس رو 2 تیکه کنی
جدا جدا تنظیم کنی
بعد به هم وصل کنی

IceLord
28-12-2009, 00:53
سلام دوستان

من چند تا زیرنویس دارم که FPS هاشون با سریال هماهنگ نیست. البته وقتی FPS هاشون رو از 25 به 23.976 تبدیل می کنم مشکل حل میشه. تا اینجا هیچ مشکلی نیست. ولی مساله اینجاست که خیلی مواقع دو تا زیرنویس همزمان روی هم می افتن.

یعنی قبل از این که زیرنویس قبلی پاک بشه زیرنویس بعدی میاد و این باعث میشه خوندن زیرنویس ها سخت بشه.

تمامی این تغییرات توی کمتر از 0.2 ثانیه رخ میده و اعصاب آدمو میریزه به هم چون تا میای زیرنویس رو بخونی بهو می پره بالا پایین.
حالا روشی هست که بتونم این هم پوشانی رو حذف کنم؟

البته این رو هم بگم که حدود 170 تا زیرنویس هست پس یه چیزی باشه که عملی باشه.

مرسی

miss_ava7
28-12-2009, 12:57
مشکل من حل شد:20:
VLC PLayer نصب کردم که خیلی راحت زیرنویس تو خود فیلم رو نشون میده.
واقعا خیلی بهتر از km player هست.

piishii
28-12-2009, 14:19
سلام

یه روز یه فیلمی دانلود کردم که سه تا زیر نویس داره ! اما هیچ کدامشون با نسخه ای که من دانلود کردم هماهنگ نیستند.

مثلا 40 ثانیه جلوتر هستند.

حالا پیشنهاد میدید که من چه کار کنم؟

( میدونم با KMPlaye ) میتونم تنظیمش کنم اما می خوام رایتش کنم و در دستگاههای ویدیو خانگی مشاهده کنم ! پس یه راه حل دیگه می خوام.

------------------------

بعد یه سری زیرنویس دارم که وسط اگهی بازرگانی پخش می کنه ! راهی هست این که بشه این تبلیغات را حذف کرد ؟

------------------------

یه سری دیگه زیر نویس هم هست که رنگاوارنگ هستند ایشون ! خوندنش خیلی سخته ! یه راهی هم بزارید جلوی پای ما که باهاش بشه رنگ اینها را عوض کنم.

------------------------

ممنون
سلام
راه حل دیگه ای نداره باید زیرنویس رو ست کنید با فیلم طبق آموزش های موجود بعد رایت کنید و.....
آگهی دادن وسط زیرنویس دیگه چه صیغه ای هست ؟! یعنی اسم خودشون رو نوشتن اینا و ... ؟! اگه زیرنویس srt هست توی برنامه ی SW اون خطوط رو حذف کنید اگه هم ساب آیدیکس هست از برنامه ی subtitlecreator آخرین ورژن استفاده کنید و حذف کنید اون خطوط رو
مورد آخر هم
حل مشکل تغییر رنگ زیرنویس های sub/idx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
در اکثر موارد جواب بسیار خوبی میگیرین

سلام دوستان

من چند تا زیرنویس دارم که FPS هاشون با سریال هماهنگ نیست. البته وقتی FPS هاشون رو از 25 به 23.976 تبدیل می کنم مشکل حل میشه. تا اینجا هیچ مشکلی نیست. ولی مساله اینجاست که خیلی مواقع دو تا زیرنویس همزمان روی هم می افتن.

یعنی قبل از این که زیرنویس قبلی پاک بشه زیرنویس بعدی میاد و این باعث میشه خوندن زیرنویس ها سخت بشه.

تمامی این تغییرات توی کمتر از 0.2 ثانیه رخ میده و اعصاب آدمو میریزه به هم چون تا میای زیرنویس رو بخونی بهو می پره بالا پایین.
حالا روشی هست که بتونم این هم پوشانی رو حذف کنم؟

البته این رو هم بگم که حدود 170 تا زیرنویس هست پس یه چیزی باشه که عملی باشه.

مرسی

سلام
خیر نیست چون دیالوگ ها هم تند گفته میشه زمانی که زیرنویس لود میشه و هماهنگ هم هست به همون سرعت میاد و علت اینکه زیرنویس قبلی توش کمی مکث داده میشه بعد از تغییر Fps یا چیزهای دیگه من دقیق نمیدونم چون برای خودمم پیش اومده
چاره ای نیست .

senatore20042003
28-12-2009, 16:08
من یکی ازدوستام ویندوز ویستا رو نصب کرده و کدک های زبان رو روی سیستم نصب کرده اما میگه فایل ها رو تو نوت پد خرچنگ غورباقه نشون میده .من چون خودم ویستا نداشتم نتونستم کمکش کنم.

saeedtahami
28-12-2009, 17:37
سلام دوستان من به یک مشکل برخوردم
با پلیر km player فیلم مقصد نهایی 4 رو میخوام نگاه کنم ولی زیرنویسش رو وقتی load میکنم برام به جای زیرنویس یکسری شکل های عجیب نشون میده چیکار کنم درست بشه ؟ (فرمت زیرنویس SRT هستش)
پیشاپیش تشکر :11:

dimah2005
28-12-2009, 18:21
زیرنویس فارسی این فیلم یه جا به هم میریزه (فکر کنم جایی که زن پسره میره سراغ دوست دخترش)
واسه همین باید زیرنویس رو 2 تیکه کنی
جدا جدا تنظیم کنی
بعد به هم وصل کنی

di s,hgh
یه سوال می شه همه تایم های زیر نویس انگلیسی رو کپی کرد بعد برای فارسی پست کرد ؟

docki_joon
29-12-2009, 01:42
سلام عزیزان..
من چندتا فیلم تهییه کردم اما وقتی کمی از فیلم (مثلا 15 دقیه که میگذره) زیر نویس با دیالوگا همخونی نداره..
یعنی زیر نویس جلوتره و اصلا آدم متوجه نمیشه که چی به چی میشه..؟؟/
میخواستم بدونم اشکال از کجاست و چجوری میشه برطرفش کرد..
دیگه خسته شدم..اه اه..
با برنامه های پاور دی وی دی...ک.ام.پلیر..مدیا پلیر کلاسیک.همینجوری بود..
........
اگه جای سوالم اشتب بود ببخشید..
ممنون از همه