تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: روشن نشدن PC بعد از خاموش کردن!!

آخر فروم باز marmolak kocholo's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    It's S3cr3T

پيش فرض روشن نشدن PC بعد از خاموش کردن!!

سلام دوستان عزیز
    من چند وقته به یه مشکل عجیب برخوردم! اونم این که وقتی کامپیوتر رو خاموش می کنم هرچی دکمه پاور رو فشار میدم کامپیوتر روشن نمیشه!
    اولین بار که این اتفاق افتاد یه بار همه سیم هارو در آوردم دوباره جا زدم و روشن شد
    چند روز پیش که دوباره کامپیوتر رو خاموش کردم(من معمولاً کامپیوتر رو کم خاموش می کنم D: ) کار قبلی (unplug & replug) رو که انجام دادم نشد که نشد!
    تا اینکه همه چی رو از برق کشیدم چند دقیقه صبر کردم و دوباره همه سیم هارو کشیدم و جا زدم این کارو چند بار تکرار کردم تا دوباره تونستم پی سی رو روشن کنم!
    نمی دونم مشکل از کجاست انقدر هم در مورد این مسئله ( روشن نشدن PC ) مطلب هست تو اینترنت که نمی تونم اونی که مربوط به من میشه رو پیدا کنم!
    از عزیزانی که تجربه دارن تقاضا می کنم راهنمایی کنند...

اینم مشخصات کامل کامپیوتر هست:
    CPU: Intel Core i7-9700K
    MB: Asus ROG Strix Z390-H Gaming
    VGA: MSI GTX 1080 Ti OC Gaming X TF VI 11GB
    RAM: GSKILL Ripjaws 2x 16GB
    PSU: Cooler Master MWE 750W Gold Full Modular
    SSD: Samsung 970 EVO Plus M.2 PCIe NVMe 2280 1TB
    HDD: Western Digital Surveillance Purple 4TB
    Case: Master Tech T500 Glass Gaming

پیشاپیش تنکــــــــــــیلو...
    Last edited by marmolak kocholo; 12-09-2020 at 08:44.

2. این کاربر از marmolak kocholo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

سلام دوستان عزیز
    من چند وقته به یه مشکل عجیب برخوردم! اونم این که وقتی کامپیوتر رو خاموش می کنم هرچی دکمه پاور رو فشار میدم کامپیوتر روشن نمیشه!
    اولین بار که این اتفاق افتاد یه بار همه سیم هارو در آوردم دوباره جا زدم و روشن شد
    چند روز پیش که دوباره کامپیوتر رو خاموش کردم(من معمولاً کامپیوتر رو کم خاموش می کنم D: ) کار قبلی (unplug & replug) رو که انجام دادم نشد که نشد!
    تا اینکه همه چی رو از برق کشیدم چند دقیقه صبر کردم و دوباره همه سیم هارو کشیدم و جا زدم این کارو چند بار تکرار کردم تا دوباره تونستم پی سی رو روشن کنم!
    نمی دونم مشکل از کجاست انقدر هم در مورد این مسئله ( روشن نشدن PC ) مطلب هست تو اینترنت که نمی تونم اونی که مربوط به من میشه رو پیدا کنم!

اینم مشخصات کامل کامپیوتر هست:
    CPU: Intel Core i7-9700K
    MB: Asus ROG Strix Z390-H Gaming
    VGA: MSI GTX 1080 Ti OC Gaming X TF VI 11GB
    RAM: GSKILL Ripjaws 2x 16GB
    PSU: Cooler Master MWE 750W Gold Full Modular
    SSD: Samsung 970 EVO Plus M.2 PCIe NVMe 2280 1TB
    HDD: Western Digital Surveillance Purple 4TB
    Case: Master Tech T500 Glass Gaming

پیشاپیش تنکــــــــــــیلو...
    سلام
    یه سوال ایا همیشه این اتفاق میوفته؟؟؟
    آیا از سالم بودن Power مطمئنید؟ ترجیحا اگه دسترسی داری از یک پاور دیگه نیز تست کنید! ببنید ایا بازم اتفاق میوفته ای خیر؟

نکته بعد اینکه اگر از محافظ برق یا UPs استافده میکنید اونو از سیسم خارج و دستگاه رو مستقیما به برق وصل کنید!
    Last edited by mehdi_vsgh; 12-09-2020 at 10:25.

4. این کاربر از mehdi_vsgh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    It's S3cr3T

پيش فرض

سلام
    یه سوال ایا همیشه این اتفاق میوفته؟؟؟
    آیا از سالم بودن Power مطمئنید؟ ترجیحا اگه دسترسی داری از یک پاور دیگه نیز تست کنید! ببنید ایا بازم اتفاق میوفته ای خیر؟

نکته بعد اینکه اگر از محافظ برق یا UPs استافده میکنید اونو از سیسم خارج و دستگاه رو مستقیما به برق وصل کنید!
    از اولین بار که این طوری شد هر بار که خاموش کردم با این مشکل رو به رو شدم!
    از UPS استفاده نمی کنم از همون محافظ های معمولی استفاده می کنم اتفاقاً یه بار هم اونو خارج کردم پاورو مستقیم زدم به برق ولی فرقی نکرد.
    دسترسی به پاور دیگه ندارم! راهی برای اطمینان هست؟

6. این کاربر از marmolak kocholo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

از اولین بار که این طوری شد هر بار که خاموش کردم با این مشکل رو به رو شدم!
    از UPS استفاده نمی کنم از همون محافظ های معمولی استفاده می کنم اتفاقاً یه بار هم اونو خارج کردم پاورو مستقیم زدم به برق ولی فرقی نکرد.
    دسترسی به پاور دیگه ندارم! راهی برای اطمینان هست؟
    من تجربه ی خودمو میگم...
    قبلا ویندوز 10 کرکی داشتم ولی هر از چندگاهی این اتفاق میفتاد.
    از وقتی ویندوز ارجینال خریدم یکبارم اینطور نشده

8. این کاربر از شهرنوش.انوار بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    It's S3cr3T

پيش فرض

من تجربه ی خودمو میگم...
    ویندوزم اورجینال هست

10. 2 کاربر از marmolak kocholo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mehdi_vsgh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی لباسام

پيش فرض

من تجربه ی خودمو میگم...
    قطعا نمیتون از ویندوز باشه....بحث روشن نشدن کامپیوتر قبل از ورود به ویندوزه!!!! ربط به ویندوز نداره!!!
    ویندوزم اورجینال هست
    اقا شاید مسخره به نظر بیاد ولی کابل پاور رو هم یه بار عوض کن و مطمئن بشو که به خوبی به پشت کیس (به پاور!!) متصل میشه...شاید یه قطعی یا اتصالی چیزی داره!!!

اگه وقتی دکمه پاور رو میزنی و به هیچ وجه برق جریان پیدا نمیکنه تو سیستم دو دلیل بیشتر نداره!!
    1- کابل پاور
    2- خود پاور!
    اما اگه برق جریان پیدا میکنه تو سیستم! ولی روشن نمیشه باید مشکل رو در جای دیگه ای جستجو کرد!

پروفشنال CORTANA's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2020
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

پیشاپیش تنکــــــــــــیو...
    درود

مطمعن شوید ک پاور و کابل آن کاملا سالم هستند و ب درستی کار می‌کنند

اتصالات متصل ب مادربرد را هم چک کنید ک سالم باشند

در قسمت پایین مادربرد سمت راست یک کابل باکس وجود دارد؛ کاملا مطمئن شوید ک کابل ها ب باکس مربوطه متصل هستند

خازن های پاور را چک کنید ک بیرون زدگی اسید، نداشته باشند

خمیر سیلیکون پردازنده را تعویض کنید

"این پست در آینده بروزرسانی می‌شود"

Last edited by CORTANA; 12-09-2020 at 15:47. دليل: کوتاه سازی نقل قول

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

احتمال زیاد از پاور هستش دقت کن صداهای عجیب از پاور به گوش نمیرسه؟ من همین مشکلی رو داشتم قبلا و باهاش کنار میومدم اما باعث شد کارت گرافیکم آسیب ببینه.

تنها راهش اینه که یکی یکی چک کنی. اول از همه سیم دکمه روشن و خاموش روی مادربرد رو از جاش در بیار و با یه چیزی مثل پیچ گوشتی سعی من سیستم رو روشن خاموش کنی (فقط یادت بشه قبل از خارج کردن سیمش دقت کن جاش رو حفظ کنی و دوباره بتونی درست جا بزنی)

اگه این نبود دیگه احتمال زیاد مشکل از پاوره
    Last edited by ژیان; 12-09-2020 at 16:15.

14. این کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2020

پيش فرض

قطعا نمیتون از ویندوز باشه....بحث روشن نشدن کامپیوتر قبل از ورود به ویندوزه!!!! ربط به ویندوز نداره!!!

اقا شاید مسخره به نظر بیاد ولی کابل پاور رو هم یه بار عوض کن و مطمئن بشو که به خوبی به پشت کیس (به پاور!!) متصل میشه...شاید یه قطعی یا اتصالی چیزی داره!!!

اگه وقتی دکمه پاور رو میزنی و به هیچ وجه برق جریان پیدا نمیکنه تو سیستم دو دلیل بیشتر نداره!!
    1- کابل پاور
    2- خود پاور!
    اما اگه برق جریان پیدا میکنه تو سیستم! ولی روشن نمیشه باید مشکل رو در جای دیگه ای جستجو کرد!
    متوجه ام جناب ولی من با کارشناسای ایسوس و ماکروسافت تلفنی حرف زدمو یادمه اون موقع کارشناس ماکروسافت میگفت چمیدونم ببین پاورت سالمه و کابل پاورو تست کن و از این حرفا ولی نپرسید که ویندوزم اصله یا نه.
    ولی برعکس کارشناس ایسوس قبل هرچی پرسید بیلد نامبر ویندوز و این چیزارو بگو بعد که براش خوندم گفت این بیلد نامبر ویندوز کرک شده. ویندوز اریجینال بگیر و تست کن. یه کد پیگیری ام داد. دو روز بعد با ویندوز اصل تست کردم کوچکترین مشکلی نداشت. الان شده تقریبا4 سال.
    مشکل این دوستمون مربوط به ویندوز نیست چون گفتن ویندوز اصله. احتمالا پاور مشکل پیدا کرده
    Last edited by شهرنوش.انوار; 12-09-2020 at 16:31.

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    It's S3cr3T

12

1- کابل پاور
    2- خود پاور!
    منم اتفاقاً اول همین فکر به ذهنم رسید که نکنه مشکل از کابل باشه اومدم اینطوری تست کردم که کابل پاور رو به برق وصل کردم و دیدم برق تو مادربرد جریان پیدا می کنه و آیکون ایسوس روشن میشه! برای همین فکر می کنم قضیه کابل منتفیه درسته ؟
    حتی فکر می کردم با این وجود قضیه پاور هم منتفیه چون به محض اتصال پاور به برق، مادربرد برق دار میشه و حتی از فاز متر هم استفاده کردم تا از جریان برق تو مادربرد مطمئن بشم که همین طور هم بود.
    نظرتون ؟

درود

مطمعن شوید ک پاور و کابل آن کاملا سالم هستند و ب درستی کار می‌کنند

اتصالات متصل ب مادربرد را هم چک کنید ک سالم باشند

در قسمت پایین مادربرد سمت راست یک کابل باکس وجود دارد؛ کاملا مطمئن شوید ک کابل ها ب باکس مربوطه متصل هستند

خازن های پاور را چک کنید ک بیرون زدگی اسید، نداشته باشند

خمیر سیلیکون پردازنده را تعویض کنید

"این پست در آینده بروزرسانی می‌شود"

سیلیکون رو باید تعویض کنم چون زمان زیادی گذشته (تقریباً داره 2 سال میشه از تهیه سیستم) ولی مطمئنید ربط داره؟

احتمال زیاد از پاور هستش دقت کن صداهای عجیب از پاور به گوش نمیرسه؟ من همین مشکلی رو داشتم قبلا و باهاش کنار میومدم اما باعث شد کارت گرافیکم آسیب ببینه.

تنها راهش اینه که یکی یکی چک کنی. اول از همه سیم دکمه روشن و خاموش روی مادربرد رو از جاش در بیار و با یه چیزی مثل پیچ گوشتی سعی من سیستم رو روشن خاموش کنی (فقط یادت بشه قبل از خارج کردن سیمش دقت کن جاش رو حفظ کنی و دوباره بتونی درست جا بزنی)

اگه این نبود دیگه احتمال زیاد مشکل از پاوره
    نه اصلاً صدا نداره پاور! چه برسه به صدای عجیب! حتی تو بازی و کارای سنگین هم صدای آنچنانی نمیده.
    سیم های مربوط به POWER SW و RESET SW هم چک کردم و دوباره جا زدم اونا هم مورد ندارن. منظورت همینا بود ؟

عزیزان ممنون بابت راهنمایی تا اینجا

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •