تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: حداکثر زمانی که میتوان یک لامپ کم مصرف را با باطری ماشین روشن نگه داشت ؟

آخر فروم باز C0OPeR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

14 حداکثر زمانی که میتوان یک لامپ کم مصرف را با باطری ماشین روشن نگه داشت ؟

سلام دوستان
    خیلی جستجو کردم ولی جواب درستی پیدا نکردم
    با یک باطری ماشین که در ساعت 65 آمپر بهت میده چند ساعت یک لامپ کم مصرف 25 وات روشن میمونه
    البته از اینورتر برای تبدیل 12 به 220 استفاده میشه که اطلاع ندارم آیا این وسط خود اینورتر چیزی مصرف میکنه یا نه
    این سوال از اونجا برام پیش اومد که خودم هر بار استفاده میکنم مدت نامشخصی باطری ماشین خالی میشه مثلا یکبار بعد از 2 ساعت یکبار کمتر از یک ساعت و ...
    ممنون

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    خیلی جستجو کردم ولی جواب درستی پیدا نکردم
    با یک باطری ماشین که در ساعت 65 آمپر بهت میده چند ساعت یک لامپ کم مصرف 25 وات روشن میمونه
    البته از اینورتر برای تبدیل 12 به 220 استفاده میشه که اطلاع ندارم آیا این وسط خود اینورتر چیزی مصرف میکنه یا نه
    این سوال از اونجا برام پیش اومد که خودم هر بار استفاده میکنم مدت نامشخصی باطری ماشین خالی میشه مثلا یکبار بعد از 2 ساعت یکبار کمتر از یک ساعت و ...
    ممنون
    اینورتورهایی که برای تبدیل برق خودرو بکار میرن بخشی از انرژی رو تلف میکنن و گرما تولید میکنن
    فرض می کنیم اینورتور مورد بحث باکیفیت باشه و بازده %۸۵ داشته باشه
    همچنین فرض می کنیم باتری ۶۵ آمپر-ساعت باشه و لامپ کم مصرف هم ۴۰ وات

پس لامپ مذکور در یکساعت باید ۴۰ وات-ساعت برق مصرف میکنه که بعلت بازده %۸۵ اینورتور، باید مجموعا بگیم ۴۷ وات-ساعت انرژی مصرفی لامپ
    حالا ۴۷ وات-ساعت رو تقسیم بر ولتاژ باتری که ۱۲ ولت هست می کنیم میشه حدودا ۴ آمپر-ساعت برای لامپ
    پس میشه تقریبی روی ۱۶ ساعت کارکرد لامپ حساب کرد البته بشرطی که لامپ ۴۰ وات واقعی باشه، اینورتور بازده ۸۵ درصد واقعی داشته باشه و باتری هم مطابق رقمی که روی اون نوشته، واقعا شارژ کامل باشه

3. این کاربر از 3274 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

واقعاً ممنون از توضیحات کاملتون
    با توجه به توضیحاتی که دادین هم جواب گرفتم هم متوجه شدم باطری ماشین مشکل داره یا اینکه دینام خوب شارژش نمیکنه

5. این کاربر از C0OPeR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    از لامپ LED استفاده کنین . مدت روشن موندنش چند برابر میشه چون مصرفش حدود 7 وات هست

7. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام
    از لامپ LED استفاده کنین . مدت روشن موندنش چند برابر میشه چون مصرفش حدود 7 وات هست
    بله شما کاملا درست میفرمایید اما بستگی به کاربرد هم داره .
    میران روشنایی یک لامپ ال ای دی 10 وات تقریبا با یک لامپ کم مصرف 18 تا 20 وات برابره یعنی حدود دو برابر زمان بیشتر
    اما اکثر لامپ های ال ای دی موجود در بازار نور رو بصورت مستقیم و در بازه کمی پخش میکنن ولی لامپ کم مصرف محدوده بزرگتری رو پوشش میده که نیاز من هم همینه . در خصوص قیمت هم لامپ ال ای دی 10 وات فکر میکنم 20 هزارتومان و لامپ کم مصرف 18 وات 7500 تومان باشه .

در هر صورت بهترین گزینه برای گرفتن بیشترین زمان ممکن همون استفاده از لامپ ال ای دی هستش

9. این کاربر از C0OPeR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •