تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: درخواست : پاک کردن هارد بدون بازگشت اطلاعاتش !!!

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض درخواست : پاک کردن هارد بدون بازگشت اطلاعاتش !!!

میخام هاردمو بفروشم . یه 1 ترابایت دارم یه عالمه هم عکس خانوادگی که میخام به هیچ عنوان با ریکاوری برنگرده . چه راهی رو برای این کار توصیه میکنید ؟ آیا برنامه O&O.SafeErase.Professional که توضیحاتش نوشته بدون بازگشت کار میکنه و میشه بهش اطمینان کرد ؟ یه گزینه م تو برنامه HD Tuner دیدم که بهش میومد برای این کار باشه ( عکس زیر )

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیشنهاد با شما

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

LLF بدون گزینه فرمت سریع ایده آل ترین روشه

3. این کاربر از EHSANRF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

میخام هاردمو بفروشم . یه 1 ترابایت دارم یه عالمه هم عکس خانوادگی که میخام به هیچ عنوان با ریکاوری برنگرده . چه راهی رو برای این کار توصیه میکنید ؟ آیا برنامه O&O.SafeErase.Professional که توضیحاتش نوشته بدون بازگشت کار میکنه و میشه بهش اطمینان کرد ؟ یه گزینه م تو برنامه HD Tuner دیدم که بهش میومد برای این کار باشه ( عکس زیر )

پیشنهاد با شما
    با همین برنامه HD Tune هم میتونید اطلاعات رو بطور غیر قابل بازیابی از بین ببرید . همانطوریکه در عکس هم دیده میشه چند نوع الگوریتم وجود داره که اولی ساده ترین الگوریتم و آخری یعنی Gutmann سخت ترین و ایمن ترین الگوریتم هست که به زمان خیلی زیادتری برای اتمام کار لازم هست . برنامه Active@ KillDisk هم چندتا الگوریتم اضافه تری نسبت به این برنامه داره ولی فقط ساده ترین الگوریتم یعنی One Pass Zeros بطور free (رایگان) در دسترس هست .

ضمناً دقت کنید هارد دیسک اشتباهی رو برای پاکسازی انتخاب نکنید . در عکسی که گذاشتید هارد دیسک 4 ترابایتی انتخاب شده درصورتیکه شما میخواهید هارد دیسک یک ترابایتی رو پاکسازی کنید .

5. 4 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

با همین برنامه HD Tune هم میتونید اطلاعات رو بطور غیر قابل بازیابی از بین ببرید . همانطوریکه در عکس هم دیده میشه چند نوع الگوریتم وجود داره که اولی ساده ترین الگوریتم و آخری یعنی Gutmann سخت ترین و ایمن ترین الگوریتم هست که به زمان خیلی زیادتری برای اتمام کار لازم هست . برنامه Active@ KillDisk هم چندتا الگوریتم اضافه تری نسبت به این برنامه داره ولی فقط ساده ترین الگوریتم یعنی One Pass Zeros بطور free (رایگان) در دسترس هست .

ضمناً دقت کنید هارد دیسک اشتباهی رو برای پاکسازی انتخاب نکنید . در عکسی که گذاشتید هارد دیسک 4 ترابایتی انتخاب شده درصورتیکه شما میخواهید هارد دیسک یک ترابایتی رو پاکسازی کنید .
    خوب میشه یه توضیحی در رابطه با زمان این کار بهم بدید ؟
    هارد 1 ترابایتم حدود نصفش پره و فایلمهامو همه فرستادم رو 4ترابایتیه . سوالم اینه که آیا اصلا به میزان پر بودن هارد ربط داره یا کل هارد رو پاک میکنه . آیا عکس های موجود رو غیرقابل برگشت میکنه یا هرچی عکس از روز اول روی هارد نشسته و پاک شده ؟
    اون روشی که گفتید خیلی طول میکشه مثلا چقدر طول میکشه ؟ من مشکلی ندارم با زمانش حتی اگه چند روزم زمان ببره میزارم . ولی میخام قبلش بدونم چقدر طول میکشه .
    میتونم از 4 گزینه بصورت ترکیبی استفاده کنم ؟ یعنی هر 4 گزینه رو یک بار استفاده کنم . مشکلی براش هارد بوجود نمیاد ؟
    بعد این کار مطمنن وقتی با برنامه های ریکاوری هارد رو اسکن کنم نباید عکسی بیاره درسته ؟
    Last edited by mahyarSAMSUNG; 11-07-2016 at 17:13.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

هارد 1 ترابایتم حدود نصفش پره و فایلمهامو همه فرستادم رو 4ترابایتیه . سوالم اینه که آیا اصلا به میزان پر بودن هارد ربط داره یا کل هارد رو پاک میکنه . آیا عکس های موجود رو غیرقابل برگشت میکنه یا هرچی عکس از روز اول روی هارد نشسته و پاک شده ؟
    اون روشی که گفتید خیلی طول میکشه مثلا چقدر طول میکشه ؟ من مشکلی ندارم با زمانش حتی اگه چند روزم زمان ببره میزارم . ولی میخام قبلش بدونم چقدر طول میکشه .
    میتونم از 4 گزینه بصورت ترکیبی استفاده کنم ؟ یعنی هر 4 گزینه رو یک بار استفاده کنم . مشکلی براش هارد بوجود نمیاد ؟
    بعد این کار مطمنن وقتی با برنامه های ریکاوری هارد رو اسکن کنم نباید عکسی بیاره درسته ؟
    زمان مورد نیاز بستگی به چندین عامل از جمله سرعت هارد دیسک ، سیستمی که این هارد دیسک روی آن نصب شده و حجم و ... داره پس نمیشه زمان تقریبی رو مشخص . ولی معمولاً برنامه ها زمان مورد نیاز رو بطور تقریبی اعلام میکنند .
    من یه هارد دیسک اکسترنال سه ترابایتی به Raspberry Pi 2 که USB2 داشت وصل کردم و حدود دو روز طول کشید تا بطور کامل Zero Fill بشه .
    سوالم اینه که آیا اصلا به میزان پر بودن هارد ربط داره یا کل هارد رو پاک میکنه
    به میزان پر بودن هارد دیسک ربطی نداره چون تمامی سکتورها بدون در نظر گرفتن اینکه دارای اطلاعات هست یا خیر دوباره نویسی میشوند .

میتونم از 4 گزینه بصورت ترکیبی استفاده کنم ؟ یعنی هر 4 گزینه رو یک بار استفاده کنم .
    ضرورتی نداره ، بجای اینکار یه الگوریتم سخت تر و ایمنتر رو انتخاب کنید مثلاً DoD 5220-M .

مشکلی براش هارد بوجود نمیاد ؟
    طبق دوبار تجربه Zero Fill کردن هارد دیسک های پرحجم ، مشکلی برای هارد دیسکها پیش نیومد ولی نمیخوام صد درصد به شما اطمینان بدم هیچ مشکلی پیش نمیاد . گاهی اوقات هارد دیسک مشکلاتی داره که از دید کاربر پنهان مونده ولی به خاطر اینکه به مدت طولانی تحت فشار قرار میگیره مشکلاتش آشکار میشه .
    پیشنهاد میکنم حتماً دمای هارد دیسک رو کنترل کنید و در صورت لزوم از فن اسنفاه کنید .

اطلاعات دیگه قابل بازیابی نیست چون کلیه سکتورها دوباره نویسی (Overwrite) میشوند .

من پیشنهاد میکنم این هارد دیسک رو نگه دارید چون هارد دیسکهای یک ترابایت قیمت زیادی ندارن (البته شاید از نظر شما زیاد باشه) و همچنین از اونجایی که بصورت دست دوم میخواهید بفروشید نمیتونید انتظار داشته باشید معادل قیمت هارد دیسک آکبند از شما بخرند .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه pooya777's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

برنامه آکرونیس ترو ایمیج هم هست که در حالت بوت میتونه این کار رو بکنه.من امتحان کردم و چیز خوبیه.

10. این کاربر از pooya777 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahdi_z100's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

بهترین راه اینه که هاردنون رو نفروشید . هاردی که عکسهای خانوادگی روشه که نباید فروخت .

12. این کاربر از mahdi_z100 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت apav's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2016
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پیشنهاد با شما

سلام
    دوست عزیز شما برای اینکه اطلاعاتت بصورت کامل ازبین بره و هیچ راه برگشتی وجود نداشته باشه باید هاردتو Low Level Format کنی ، در این صورت هیچ موقع اطلاعاتت به هیچ وجه برنمیگرده.برای راهنمایی بیشتر برای انجام این کار میتونید پیغام شخصی بزارید تا بطور کامل راهنماییتون کنم
    فرزام صادقی
    متخصص در تعمیر و بازیابی اطلاعات

14. این کاربر از apav بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •