تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 27

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید لب تاپ مخصوص طراحی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

13 راهنمایی برای خرید لب تاپ مخصوص طراحی

سلام دوستان
    من یه لب تاپ میخوام بخرم و از شما راهنمایی میخواستم.
    من کاری که میخوام باهاش انجام بدم طراحی هست با نرم افزار 3dmax که گرافیکی هست و همینطور گیم هم بتونم بازی کنم.

برندش رو میخواستم شما راهنمایی کنید ولی نظر خودم تو ایسوس هست

محدوده قیمت هم تاحدود 4 تومن.

گرافیک و رمش حتمی خوب باشه.
    و سی پی یو هم i7 باشه.
    من خودم دو تا مدل رو دیدم ولی نمیدونم کدوم خوبه بینشون گیر کردم خیلی شبیه همن امکاناتشون.
    ۱-
    Asus G551VW - B - 15 inch Laptop

۲-Asus -N552VW- A - 15 inch Laptop
    یه مدته میخوام لب تاپ بگیرم دیگه الان بنطرتون این دو تا خوبن یا بهتر ازینم هست؟؟
    اگر ممکنه با نوضیح بگین که کدوم بهتره و چرا؟؟
    با تشکر
    Last edited by H e K t O r; 11-06-2016 at 21:33.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    این دو مدل آنچنان هم به هم شبیه نیستند و در موارد تخصصی تر تفاوت دارند.
    مثلا رابط هارد SSD و یا USB 3.1 و ... .
    در کل اگر به من بود، مدل جدیدتر را انتخاب میکردم. یعنی N552VW.

البته دقت کن که این مدل با دو صفحه نمایش آمده. FullHD تاچ با صفحه نمایش براق ( که انعکاس نور در آن زیاد است) و 4K مات. که باید ببینی کدام بیشتر به کارت میاد.

اگر خیلی اهل بازی هستی، مدل G551VW را انتخاب کن، چون بهرحال مخصوص بازی است و بیشتر به درد گیمرها میخورد. البته باز مدل جدیدترش هم آمده که G501VW است ولی خیلی گرانتر است.

در مورد از اینها بهتر هم یک مدل دیگر آمده که جدیدتر و سبک تر است. یعنی مدل N501VW که ویندوز 10 اریجینال هم دارد و فعلا مدلهای FullHD تاچش در بازار موجود است و ممکن است در آینده، مدل 4K آن هم بیاید.

3. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    این دو مدل آنچنان هم به هم شبیه نیستند و در موارد تخصصی تر تفاوت دارند.
    مثلا رابط هارد SSD و یا USB 3.1 و ... .
    در کل اگر به من بود، مدل جدیدتر را انتخاب میکردم. یعنی N552VW.

البته دقت کن که این مدل با دو صفحه نمایش آمده. FullHD تاچ با صفحه نمایش براق ( که انعکاس نور در آن زیاد است) و 4K مات. که باید ببینی کدام بیشتر به کارت میاد.

اگر خیلی اهل بازی هستی، مدل G551VW را انتخاب کن، چون بهرحال مخصوص بازی است و بیشتر به درد گیمرها میخورد. البته باز مدل جدیدترش هم آمده که G501VW است ولی خیلی گرانتر است.

در مورد از اینها بهتر هم یک مدل دیگر آمده که جدیدتر و سبک تر است. یعنی مدل N501VW که ویندوز 10 اریجینال هم دارد و فعلا مدلهای FullHD تاچش در بازار موجود است و ممکن است در آینده، مدل 4K آن هم بیاید.
    دستتون درد نکنه بایت راهنماییتون
    این رابت هارد چی هست؟؟؟ چه فرقی داره تو لب تاپ؟ هر دو SSD دارن دیگه!!

من لمسی نمیخوام معمولی میخوام که 4K داشته باشه.

بعدا حالا دو تا مشکل الان هست اینکه این مدل 552VW شما باتریش بصورت راحت قابل تعویض نیستش چون داخلشه !!!
    و همینطور مدل گیمینگ رو تو فکرم میگه که بقول دوستمون چون مخصوص بازی هست داغیش کمه چون برای کارای گرافیکیه ولی واسه شما مالتی مدیا هست.

با این اوصاف لب تاپ شما هم خدایی خیلی خوشم اومده چون خیلی زیباست
    ولی نمیدونم چرا این چند تا مورد واسم جالب نیست
    1- باتری غیر قابل تعویض

2- واسه کارای گیمی و گرافیکی ساخته نشده
    ( میترسم بخوام یکم یبار بازی کنم خراب بشه.
    منظورتون رو نگرفتم از اینکه گفتین اگر گیم زیاد بازی میکنین اونو بگیرین اگر نه اینو خو فرقش چیه ؟ تو توضیحاتش نوشته با این بازی های سنگین اجرا میکنن پس فرقش با گیمنگ چیه/.؟
    -----------
    نقاط قوتش :
    1- 1 ترابایت حافظه بیشتر

2- وجود USB TYPE C

آیا usb 3.1 مهمه؟؟؟؟
    الان کاربرد داره؟؟

بعدش من شنیدم صفحه مانیتورش پرش داره درسته/؟؟

هر جا خوندم اکثرا از اون گیمینگه تعریف کردن نمیدونم والا خودمم گیج شدم اگر لطف کنین یکم بیشتر توضیح بدین ممنون میشم چون من یکم سخت خریدم واسه همون میخوام کامل بدونم خوبه.
    اون مدل دیگه هم دیدم خیلی خیلی گرونه دیگه نمیتونم اونقدر هزینه کنم.خیلی سبک تره ولی خب گرونه.

بنظر شما وزنش خیلی سنگینه؟؟ چون من میخوام جابجا کنم ببرم مغازه بیارم هر روز موندم چطوره تا حالا لب تاپ نداشتم نمیدونم!!

با تشکر

5. این کاربر از H e K t O r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

بله. هارد SSD دارند ولی اینکه این هارد چطور به مادربرد لپ تاپ وصل شود متفاوت است و رابط هارد N552vw سریعتر از G551VW است. (رابط اولی M2 است و دومی msata)
    نتیجه اینکه سرعت هارد SSD در N552VW میتواند بیشتر شود. البته به این نکته دقت کن که فکر میکنم در حال حاضر، هارد SSD که روی این دو مدل است، یکسان است و هر دو هم سرعت پایینی دارند. ولی در آینده میتوانی آن را ارتقا دهی و هارد سریعتر بگیری که نتیجه این تفاوت سرعت رابط هارد را بیشتر حس کنی.

باتری N552VW داخلش است و برای عوض کردنش باید پشت لپ تاپ باز شود.
    البته موضوع مهمی نیست. چون اگر به خوبی از باتری مراقبت کنی، فرقی بین باتری جدا شوند و غیرقابل جداشونده وجود ندارد.

اگر بخواهی مقایسه کنی، سیستم خنک کنندگی سری G قویتر است اما این به این معنی نیست که سیستم خنک کنندگی N ضعیف است.
    در بازی و ... هم اگر به مدت خیلی طولانی نباشد و از کول پد استفاده کنی، مشکلی نخواهی داشت.

در مورد پورت USB 3.1 هم درسته که الان خیلی جا نیفتاده ولی بعدا به کار میاد.

شما همین چند وقت قبل را در نظر بگیر که تازه USB3 آمده بود. خب آنهایی که مادربرد و یا لپ تاپشان USB3 داشت، استفاده اش را بردند.
    الان در مورد USB3.1 همینطور است.

در مورد پرش مانیتور هم من نه چنین چیزی دیدم و نه شنیدم.

در مورد وزن هم مقدارش را در سایت ها نوشتند. ضمن اینکه شما باید وزن شارژر و ... را هم در نظر بگیری.

در هر صورت انتخاب با شماست. خودت از نزدیک برو و هر دو مدل را ببین و یکی را انتخاب کن.
    هر دو مدل بسیار خوب هستند ولی من شخصا مدل جدیدتر را توصیه میکنم. چون بهرحال لپ تاپ چیزی است که سال ها میخواهید ازش استفاده کنید.

7. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

بله. هارد SSD دارند ولی اینکه این هارد چطور به مادربرد لپ تاپ وصل شود متفاوت است و رابط هارد N552vw سریعتر از G551VW است. (رابط اولی M2 است و دومی msata)
    نتیجه اینکه سرعت هارد SSD در N552VW میتواند بیشتر شود. البته به این نکته دقت کن که فکر میکنم در حال حاضر، هارد SSD که روی این دو مدل است، یکسان است و هر دو هم سرعت پایینی دارند. ولی در آینده میتوانی آن را ارتقا دهی و هارد سریعتر بگیری که نتیجه این تفاوت سرعت رابط هارد را بیشتر حس کنی.

باتری N552VW داخلش است و برای عوض کردنش باید پشت لپ تاپ باز شود.
    البته موضوع مهمی نیست. چون اگر به خوبی از باتری مراقبت کنی، فرقی بین باتری جدا شوند و غیرقابل جداشونده وجود ندارد.

اگر بخواهی مقایسه کنی، سیستم خنک کنندگی سری G قویتر است اما این به این معنی نیست که سیستم خنک کنندگی N ضعیف است.
    در بازی و ... هم اگر به مدت خیلی طولانی نباشد و از کول پد استفاده کنی، مشکلی نخواهی داشت.

در مورد پورت USB 3.1 هم درسته که الان خیلی جا نیفتاده ولی بعدا به کار میاد.

شما همین چند وقت قبل را در نظر بگیر که تازه USB3 آمده بود. خب آنهایی که مادربرد و یا لپ تاپشان USB3 داشت، استفاده اش را بردند.
    الان در مورد USB3.1 همینطور است.

در مورد پرش مانیتور هم من نه چنین چیزی دیدم و نه شنیدم.

در مورد وزن هم مقدارش را در سایت ها نوشتند. ضمن اینکه شما باید وزن شارژر و ... را هم در نظر بگیری.

در هر صورت انتخاب با شماست. خودت از نزدیک برو و هر دو مدل را ببین و یکی را انتخاب کن.
    هر دو مدل بسیار خوب هستند ولی من شخصا مدل جدیدتر را توصیه میکنم. چون بهرحال لپ تاپ چیزی است که سال ها میخواهید ازش استفاده کنید.
    داداش خیلی خیلی ممنون
    شما میگی آدم اطمینان قلبی پیدا میکنه

یه چیز دیگه من تو دیجیکالا تفاوت این دو تا رو زپم تصویر سریNرو مینویسه کیغیت ۴k ولی سری gمیزنه 4k آیا این یعنی اولی در حد کیفیت 4ķ هست و دومی ۴kاصلی هست یا نه منظورش هردو یکی هستن؟؟
    والا نمیدونم تو گبلان کجا برم بتونم پیدا کنم از نزدبک بببنم.؟
    Last edited by H e K t O r; 12-06-2016 at 22:22.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

داداش خیلی خیلی ممنون
    شما میگی آدم اطمینان قلبی پیدا میکنه

یه چیز دیگه من تو دیجیکالا تفاوت این دو تا رو زپم تصویر سریNرو مینویسه کیغیت ۴k ولی سری gمیزنه 4k آیا این یعنی اولی در حد کیفیت 4ķ هست و دومی ۴kاصلی هست یا نه منظورش هردو یکی هستن؟؟
    والا نمیدونم تو گبلان کجا برم بتونم پیدا کنم از نزدبک بببنم.؟

متوجه نشدم منظورتان چیه؟

اما هم مدل 4k این لپ تاپ در بازار هست که صفحه نمایشش مات است و هم مدل Full HD براق تاچ.

گیلان در پاساژ بزرگمهر این لپ تاپ ها نیست؟
    این مدلها چون پرطرفدار هستند، احتمال زیاد در مغازه های فروش رایانه و لپ تاپ پیداش خواهی کرد.

10. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

متوجه نشدم منظورتان چیه؟

اما هم مدل 4k این لپ تاپ در بازار هست که صفحه نمایشش مات است و هم مدل Full HD براق تاچ.

گیلان در پاساژ بزرگمهر این لپ تاپ ها نیست؟
    این مدلها چون پرطرفدار هستند، احتمال زیاد در مغازه های فروش رایانه و لپ تاپ پیداش خواهی کرد.
    داداش این مشکل 4K که گفتم حل شد واسم
    آره باید برم پاساژ بزرگمهر احتمالا داشته باشه!!

داداش من الان زنگ زدم به نمایندگی ASUS نمیدنم چا اونا گفتن اون G551 vw b بهتره گفتن کولینگش واسه کار کردن بهتره!!

من تا امروز رو N552 که 4K داره نظرم بود ولی این که صحبت کردم بازم دو دل شدم.

بعدا یه چیزی تو دی جی کالا این n551 نوشته 2 رنگ نقره ای و خاکستری داره در صورتی که تو نمایندگی که تلفن زدم گفت نه اونجا اشتباه نوشته فقط یه رنگ بیشتر نداره!!
    الان کدومو باور کنم؟؟؟

سوال دیگه اینکه من عکس N551 رو زیرشو دیدم تو تصویر زیرش صلفه صف بودبدون هیچ راه هوایی یععنی با این اوصاف دیگه کول پد واسش فایده نداره که درسته ؟؟ چون از کناراش میه خنک میشه. الان این مشکل نیست که زیرش راه هوا نداره ؟؟؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

در خصوص خنک کنندگی که من هم گفتم. سیستم خنک کنندگی سری G نسبت به N بهتر است. اما این دلیل نمیشود که بگویی سری N ضعیف است.
    سری G باتوجه به آنکه مخصوص بازی است و کسی هم که دارد بازی میکند، حداقل چند ساعت این کار را ادامه میدهد و فشار زیادی روی لپ تاپ می آورد، مسلما نیاز به سیستم خنک کنندگی قوی تر دارد.

در مورد کول پد هم توجه کن که کول پد لزوما برای فرستادن جریان هوا به داخل لپ تاپ ساخته نشده است.
    بلکه بدنه ی کول پد با تماس با پشت لپ تاپ، گرمای آن را میگیرد و در نتیجه پشت لپ تاپ خنک تر میشود که این روی خنک شدن داخل لپ تاپ اثر میگذارد. فن کول پد، در اصل فقط آن لایه ی آلومینیومی رویش را خنک میکند. اصلا یک سری کول پد ها هستند که فن هم ندارند و فقط فلز آنها برای تبادل حرارت پشت لپ تاپ استفاده میشود.

منظوت N552 است، اشتباه نوشتی n551 ولی درست هم گفتی، پشت N552 منفذ هوا نیست.

در مورد رنگ هم نمایندگی ایسوس درست گفته. این لپ تاپ N552 فقط یک رنگ نقره ای دارد. عکسش ولی همان چیزی است که در سایت دیجیکالا هست.

13. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2012

پيش فرض

در خصوص خنک کنندگی که من هم گفتم. سیستم خنک کنندگی سری G نسبت به N بهتر است. اما این دلیل نمیشود که بگویی سری N ضعیف است.
    سری G باتوجه به آنکه مخصوص بازی است و کسی هم که دارد بازی میکند، حداقل چند ساعت این کار را ادامه میدهد و فشار زیادی روی لپ تاپ می آورد، مسلما نیاز به سیستم خنک کنندگی قوی تر دارد.

در مورد کول پد هم توجه کن که کول پد لزوما برای فرستادن جریان هوا به داخل لپ تاپ ساخته نشده است.
    بلکه بدنه ی کول پد با تماس با پشت لپ تاپ، گرمای آن را میگیرد و در نتیجه پشت لپ تاپ خنک تر میشود که این روی خنک شدن داخل لپ تاپ اثر میگذارد. فن کول پد، در اصل فقط آن لایه ی آلومینیومی رویش را خنک میکند. اصلا یک سری کول پد ها هستند که فن هم ندارند و فقط فلز آنها برای تبادل حرارت پشت لپ تاپ استفاده میشود.

منظوت N552 است، اشتباه نوشتی n551 ولی درست هم گفتی، پشت N552 منفذ هوا نیست.

در مورد رنگ هم نمایندگی ایسوس درست گفته. این لپ تاپ N552 فقط یک رنگ نقره ای دارد. عکسش ولی همان چیزی است که در سایت دیجیکالا هست.
    ممنون از راهنماییت
    من داشتم نگاه میکردم به اون پیشنهاد اولیت رسیدم g501vw
    اینو رفتم دیدم واقعا بنظرم عالیه وزنش فوق العادس ولی حیف گرونه۷۰۰تومن بالاتره
    بنظرت چقدر طول میکشه بیاد تا ۴تومن؟
    بنظرت بمونم؟؟یا بگیرم نظرت رو چیه؟من میترسم سنگین باشه نشه هی جابجا کرد.
    الان خودت باشی میمونی یا الان میگیری؟
    الان مثلا n552 شده ۳.۸۹۹ تخفیف خورده

الان اینکه گفتی رنگش فقط نقره ای هست خوب پس این دیجی کالا چطوری دو رنگ زده واسه خرید؟؟
    واقعا ممنون از شما

15. این کاربر از H e K t O r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

ممنون از راهنماییت
    من داشتم نگاه میکردم به اون پیشنهاد اولیت رسیدم g501vw
    اینو رفتم دیدم واقعا بنظرم عالیه وزنش فوق العادس ولی حیف گرونه۷۰۰تومن بالاتره
    بنظرت چقدر طول میکشه بیاد تا ۴تومن؟
    بنظرت بمونم؟؟یا بگیرم نظرت رو چیه؟من میترسم سنگین باشه نشه هی جابجا کرد.
    الان خودت باشی میمونی یا الان میگیری؟
    الان مثلا n552 شده ۳.۸۹۹ تخفیف خورده

الان اینکه گفتی رنگش فقط نقره ای هست خوب پس این دیجی کالا چطوری دو رنگ زده واسه خرید؟؟
    واقعا ممنون از شما
    من که بعید میدونم g501 قیمتش به چهارمیلیون برسه. بالاخره باید یک اختلاف قیمتی با مدلهای قبلیش داشته باشد. نظر من را بخواهی، کف قیمتش 4400 خواهد بود. البته تخفیف های دیجیکالا را هم در نظر بگیر که ممکنه قیمتش را پایین تر هم ببره.

من نظرم این بود که مدلهای دیگر ایسوس و دیگر کانفیگ های همین مدل بیاید که تا الان خبری ازشون نشده. چون معمولا کانفیگ های مختلف با فاصله نه چندان زیاد از همدیگه می آیند.
    و الان شک دارم که آیا اصلا سایر کانفیگ هایش می آید یا نه؟

بهرحال، اگر شما عجله نداری، صبر کن.

در مورد رنگ هم حتما دیجیکالا اشتباه کرده. چون فقط همان رنگ نقره ای این دستگاه موجود است.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •