تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 42

نام تاپيک: حمله به ایران باستان ، با چه هدف؟

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض حمله به ایران باستان ، با چه هدف؟

شاید با شنیدن نام ایران باستان همه به یاد یک شاهنشاهی بزرگ و قدرتمند با مردی خوشبخت و سپید بخت که با خوبی و خوشی روزگار می گذرانند بیفتیم بعد مو های بدنمان سیخ شود و احساس غرور و افتخاری مه ما دست دهد که تا به حال (حد اقا در چند دهه گذشته) به ما دست نداده استاما این پایان ماجرا نیست متاسفانه عده ای نه تنها این احساس به مزاقشان خوش نمی آید بلکه با آن به سختی برخورد می کنند . چرایی این مطلب برایم گنگ است اما زمانی که بیشتر درباره این افراد تحقیق می کنم درمیابم که این افراد بیش از عده ای بیسواد و سر کردگانشان بیش از عده ای خود فروخته نیستند این تنها در حرف نیست در عمل هم من قادر به اثبات این موضوع هستم. در شرایطی که همه ی کشور های جهان در پی ساختن تاریخی نکو برای خود هستند عده ای نابخرد سعی دارند بگوید که نه! ایران خوب نبود ایرانیان وحشی و خونریز بودند! ، دوستان به خود بیایید به قول بزرگی که می گفت : به یاسوج از نماد آریوبرزن و شمشیرش / و در ساری هم از سرباز قوم ماد می ترسد / چنان چون طالبان که می حراسیدند از بودا / رفیق ما هم از سنگ و گچ و پولاد می ترسد . سریال های کره ای که تلویزیون ما دائم ، شب و روز پخش می کنه نگه کنید ، چقدر خوب بودن این کره ای ها حاکمان دمکراتید و ... یا سریال های چینی همه دارن به خودشون و به تاریخ جعلی و نداشتشون می نازن چون می دونن که این یک نیاز برای جامعه است این که بدونن وامدار چه فرهنگی و پیشینه ای هستند. ولی ما ایرانیان و یا حداقا بخشی از ما (از بشور این موجودات را ایرانی نامید) نه تنها از تاریخ خود بی اطلاع هستیم بلکه در شرایطی که تمام جهان به تاریخ پر شکوه ما می بالد می گوییم که نه ما وحشی هستم به یزدان که گر ما خرد داشتیم / کجا این سرانجام بد داشتیم.
    ببخشید اگه متن خوبی نبود فقط حرف دلم رو نوشتم.
    با سپاس.

- - - Updated - - -

هرگز نخواب کورش

دارا جهان ندارد سارا زبان ندارد
    بابا ستاره ای در هفت آسمان ندارد

کارون زچشمه خشکید البرز لب فروبست
    حتی دل دماوند آتشفشان ندارد

دیو سیاه دربند آسان رهیدو بگریخت
    رستم دراین هیاهو گرز گران ندارد

روز وداع خورشید زاینده رود خشکید
    زیرا دل سپاهان نقش جهان ندارد

برنام پارس دریا نامی دگر نهادند
    گویی که آرش ما تیرو کمان ندارد

دریای مازنی ها برکام دیگران شد
    نادر زخاک برخیز میهن جوان ندارد

دارا کجای کاری دزدان سرزمینت
    بربیستون نویسند دارا جهان ندارد

آئیم به دادخواهی فریادمان بلنداست
    اما چه سود اینجا نوشیروان ندارد

سرخ و سپید وسبز است این بیرق کیانی
    اما صدآه و افسوس شیر ژیان ندارد

کو آن حکیم توسی شهنامه ای سراید
    شاید که شاعر ما دیگر بیان ندارد

هرگز نخواب کوروش ای مهر آریایی
    بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد

2. 2 کاربر از vxp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

سلام؛

باید نسبت به تاریخ و حقایق اون عاقلانه رفتار کرد. نه اینکه که بر طبق سلیقه شاهی رو ستایش و شخصیتی رو خرد کرد. ممکن شاهی، شخصیتی و ... برای من از ارزش بالایی برخوردار باشه و این بین کسی بیاد از فلان شاه بد بگه،
    خوب اگه حرفش بدون منبع قابل اعتماد باشه مضحک و چرنده
    ولی اگه منبعی معتبر برای حرفاش ارایه بده ولو خلاف علایق ما حرفش قابل قبول و احترامه.
    پس خواهشا درباره ی تاریخ کشورمون جبهه گیری نکنیم. تاریخ نوعی آگاهیه و فقط هم با آگاهی میشه باهاش برخورد کرد. نه سلیقه و علاقه و تعصب و ...
    پس ممکنه الان کسی از کوروش دفاع کنه و مردم براش به به و چه چه کنن ولی حرف بدون سند و مدرک بی ارزشه و گوینده اش جاهل. فرقی نمیکنه اگه فلانی خوبه دلیلت برای این حرف چی میتونه باشه و اگه هم بده به چه دلیلی؟
    به هر حال تاریخ سرگذشتیه که باید باعث عبرت و الگو برداری باشه نه جنگ و دعوا و تعصب و ....

4. 7 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

سلام؛

باید نسبت به تاریخ و حقایق اون عاقلانه رفتار کرد. نه اینکه که بر طبق سلیقه شاهی رو ستایش و شخصیتی رو خرد کرد. ممکن شاهی، شخصیتی و ... برای من از ارزش بالایی برخوردار باشه و این بین کسی بیاد از فلان شاه بد بگه،
    ولی اگه منبعی معتبر برای حرفاش ارایه بده ولو خلاف علایق ما حرفش قابل قبول و احترامه.
    پس خواهشا درباره ی تاریخ کشورمون جبهه گیری نکنیم. تاریخ نوعی آگاهیه و فقط هم با آگاهی میشه باهاش برخورد کرد. نه سلیقه و علاقه و تعصب و ...
    پس ممکنه الان کسی از کوروش دفاع کنه و مردم براش به به و چه چه کنن ولی حرف بدون سند و مدرک بی ارزشه و گوینده اش جاهل. فرقی نمیکنه اگه فلانی خوبه دلیلت برای این حرف چی میتونه باشه و اگه هم بده به چه دلیلی؟
    به هر حال تاریخ سرگذشتیه که باید باعث عبرت و الگو برداری باشه نه جنگ و دعوا و تعصب و ....
    به نظرم دوستمون خیلی احساساتی با موضئع برخورد کردن...
    "در کل بنده هیچ چیزی در مورد تاریخ ایران نمیدونستم تا اینکه با بازی شاهزاده ایرانی و فیلم آن آشنا شدم"

آخر فروم باز dvd2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    OPTICAL FIBER

پيش فرض

سلام؛

عجب عجبا از شما!اولا بنده نمیدونم شما اهل کدوم کشور هستید؟اما این را میدونم که ایرانی نیستید.
    چیزی که خیلی تعجب آور است مخالفین و در اصل خائینین به این مرز و بومه همیشه حرف از منابع معتبر میزنن!در صورتی که خود منابع معتبری برای زدن تاریخ و تمدن ایران ندارند و فقط تخیلات خود را که در اصل بغض حسادت و کینه به تاریخ شکوهمند ایران را دارند نشان میدهند.بعضی از خارجیها نحوه قهوه خوردن خود را تمدن و فرهنگ خود میدانن و جوری از آن تعریف میکنند که گویی پایه گذار تمدن و فرهنگ جهانی اند یا خاینین به ایران که کوروش را مزدور مینامند در حالی که خود مزدور کشورهای دیگرند از سلطان سلیمان حرام زاده جوری تعریف و با افتخار حرف میزنند انگار بلاتشبیه در مورد امامی صحبت می کنند.میگویند پایه گذار قانون بوده بله این فرد منحوس و بی شرف قانون روسپی گری را در ترکیه پایه گذاری کرده تنها کشور اسلامی که روسپی گری را به رسمیت شناخته ترکیه است تجاوز قتل رابطه های خارج از شرع را تبدیل به عرف جامعه ترکیه کردند و فقط اسلام را در حجاب عده ای محدود خلاصه کرده اند.
    هر وقت کسی خواسته در مورد ایران و تاریخ با شکوهش تعریف کند مورد هجمه این مزدورها و خائنین قرار گرفته اند .امروز این عده آنچنان پررو و گستاخ شده اند که شروع به توهین به تاریخ کشور عزیزمان میکنند و در پشت خود افرادی که به ظاهر خود را روشن فکر می دانند شروع به این جملات می کنند هر کسی خواست در مورد کوروش حرف بزنه باید منبع معتبر بدهد چون باید نسبت به تاریخ و حقایق اون عاقلانه رفتار کرد خوب اگه حرفش بدون منبع قابل اعتماد باشه مضحک و چرنده!!!!!؟
    این افراد بی وجود و مزدور که خود برای سخنانشان هیچ منبع ندارند و بازهم از کینه و حسادتی که نسبت به ایران سرچشمه میگرد حرف از منبع و آن هم معتبر میزنند اصلا نمیدانند منبع چیست؟امروزه این افراد با ساختن منابع دروغین این منابع را منابع معتبر گویند .
    این افراد که هزاری خورده ای سال است که تلاش میکنند مردم ایران از تاریخ با شکوهشان آگاه نشوند و بدان افتخار نکنند هیچ گاه پیروز نخواهند شد چون تاریخ با شکوه ایران تو خون ایرانیان است.
    بنده یک ایرانی مسلمان شیعه هستم که به ایرانی بودن مسلمان بودن و شیعه بود خود افتخار میکنم و هیچگاه فراموش نمیکنم که ایرانیم .

7. 2 کاربر از dvd2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال vxp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010

پيش فرض

سلام؛

با درود خدمت شما. با این که از دید روان شناسی و جامعه شناسی حرفتون زیاد قابل تایید نیست اما خردمندانه است و به گفته فردوسی پاکزاد : هر چه اندر خورد با خرد در پی رمز و معنی برد. با سپاس از شما.

کاربر فعال تاریخ، سبک زندگی و ادبیات Demon King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    Dreams

پيش فرض

هر وقت کسی خواسته در مورد ایران و تاریخ با شکوهش تعریف کند مورد هجمه این مزدورها و خائنین قرار گرفته اند .امروز این عده آنچنان پررو و گستاخ شده اند که شروع به توهین به تاریخ کشور عزیزمان میکنند و در پشت خود افرادی که به ظاهر خود را روشن فکر می دانند شروع به این جملات می کنند هر کسی خواست در مورد کوروش حرف بزنه باید منبع معتبر بدهد چون باید نسبت به تاریخ و حقایق اون عاقلانه رفتار کرد خوب اگه حرفش بدون منبع قابل اعتماد باشه مضحک و چرنده!!!!!؟
    تا جایی که من دیدم نحوه برخورد ما با تاریخ کشورمون حالات تعصبی و سلیقه ای داشته. چه فرقی میکنه کسی از شاه کشورش انتقاد کنه میشه مزدور و خائن؟ نه دوست عزیز. اینطور نیست. تاریخ ما همیشه جبهه جنگمون بود که دوستارارن کوروش شدن ایرانی و منتقدانش شدن مزدور و نفهم.
    حالا نه کوروش هر شخصیت دیگه ای ...
    حرف بدون سند و مدرک هم محترمانه تر بگم غیر قابل قبوله. ممکنه حرفش درست باشه ولی تا زمانی که سندی اون رو تایید نکنه غیرقابل قبول فرض میشه. در زمینه ی مطالعه تاریخ که تا حالا اینطوری بوده ...

نیازی هم به اینهمه تند روی نیست. من نه بد کوروش رو گفتم و نه خوبش. حرفی هم نزدم که نیاز به منبع داشته باشه. حالا ایرانی هستم یا نیستم به خودم مربوطه ولی به قدری عاقل هستم که از رو شنیده هام حرفی رو نزنم. متاسفانه به خودمون داریم بد میکنیم. همین بس که من حرفی کاملا بی طرفانه زدم و اینطور مورد هجوم قرار گرفتم. دیگه میشه فهمید اوضاع مردم چجوریه.

نه خوبه تاریخ رو له کنی و نه خوبه بهش بیش از حد غره بشی. اصل حرف منم این بود. توهیناتون هم میذارم به پای نوشتن سریع و بدون لحظه ای فکر که بذار پست فلانی رو دقیق بخونم بعد شروع کنم به حمله ی همه جانبه ...

+

در رابطه با نوشته بلد شده من درباره ی دو طرف حرف زدم و عین نوشتم اتفاقا منظور به طرف مقابل بود.
    Last edited by Demon King; 11-06-2016 at 21:56.

10. 4 کاربر از Demon King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    OPTICAL FIBER

پيش فرض

تا جایی که من دیدم نحوه برخورد ما با تاریخ کشورمون حالات تعصبی و سلیقه ای داشته. چه فرقی میکنه کسی از شاه کشورش انتقاد کنه میشه مزدور و خائن؟ نه دوست عزیز. اینطور نیست. تاریخ ما همیشه جبهه جنگمون بود که دوستارارن کوروش شدن ایرانی و منتقدانش شدن مزدور و نفهم.
    حالا نه کوروش هر شخصیت دیگه ای ...
    حرف بدون سند و مدرک هم محترمانه تر بگم غیر قابل قبوله. ممکنه حرفش درست باشه ولی تا زمانی که سندی اون رو تایید نکنه غیرقابل قبول فرض میشه. در زمینه ی مطالعه تاریخ که تا حالا اینطوری بوده ...

نیازی هم به اینهمه تند روی نیست. من نه بد کوروش رو گفتم و نه خوبش. حرفی هم نزدم که نیاز به منبع داشته باشه. حالا ایرانی هستم یا نیستم به خودم مربوطه ولی به قدری عاقل هستم که از رو شنیده هام حرفی رو نزنم. متاسفانه به خودمون داریم بد میکنیم. همین بس که من حرفی کاملا بی طرفانه زدم و اینطور مورد هجوم قرار گرفتم. دیگه میشه فهمید اوضاع مردم چجوریه.

نه خوبه تاریخ رو له کنی و نه خوبه بهش بیش از حد غره بشی. اصل حرف منم این بود. توهیناتون هم میذارم به پای نوشتن سریع و بدون لحظه ای فکر که بذار پست فلانی رو دقیق بخونم بعد شروع کنم به حمله ی همه جانبه ...

+

در رابطه با نوشته بلد شده من درباره ی دو طرف حرف زدم و عین نوشتم اتفاقا منظور به طرف مقابل بود.
    بهتره دیدتون عوض کنید.فعلا کسایی که از تاریخ و شکوه ایران تعریف میکنند شدند مزدور و نفهم!
    در ضمن گفته های شما فاقد سند و منبع معتبر است و قابل قبول نیست بهتر شما با منبع معتبر حرف بزنید بنده به هیچ کسی از جمله شما توهین نکردم و فقط واقعیات را درمورد کسایی گفتم که می خواهند تاریخ سرزمینم را مورد تحریف قرار بدهند و آن هم با ادای روشن فکری!بنده به داشتن تاریخ کشورم میبالم اما این دشمنان هستند که دنبال له کردن و دزدیدن تاریخ کشورم هستند دلیلشم را تو کامنت قبلیم گفتم.
    Last edited by dvd2010; 11-06-2016 at 22:17.

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

شما می‌توانید دیکتاتورهای باستانی رو هر چقدر دوست دارید بپرستید ، ضمن اینکه آزادید این عقیده رو به صورت صلح آمیز نشر و ازش طرفداری کنید. ولی اینکه چقدر از حرف‌ها و ادعاهای شما حقیقت و چقدرش پوچ و باطل هست یه مبحث دیگه هست . اینکه به اشخاصی که مخالف عقیده شما هستند انواع انگ ها مثل ایرانی نبودن و ... رو بچسبونید دیگه اوج بی انصافی هست. مضاف بر اینکه در قرن ۲۱ کوروش یا هر دیکتاتور و ظالم باستانی دیگه ای نمیتونه به عنوان یه سمبل و نماد مطرح بشه .

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    OPTICAL FIBER

پيش فرض

شما می‌توانید دیکتاتورهای باستانی رو هر چقدر دوست دارید بپرستید ، ضمن اینکه آزادید این عقیده رو به صورت صلح آمیز نشر و ازش طرفداری کنید. ولی اینکه چقدر از حرف‌ها و ادعاهای شما حقیقت و چقدرش پوچ و باطل هست یه مبحث دیگه هست . اینکه به اشخاصی که مخالف عقیده شما هستند انواع انگ ها مثل ایرانی نبودن و ... رو بچسبونید دیگه اوج بی انصافی هست. مضاف بر اینکه در قرن ۲۱ کوروش یا هر دیکتاتور و ظالم باستانی دیگه ای نمیتونه به عنوان یه سمبل و نماد مطرح بشه .
    متاسفانه گفته شما براساس بغض کینه حسادت بیش از حد به تاریخ و تمدن با شکوه ایران است و اساسا گفته و عقاید شما پوچ مزحک وبی اساس است و غیر مستند و قابل قبول نمی باشد.با تهمت زدن به بنده که کوروش پرستم چیزی عاید شما نخواهد شد بنده یک خدا دارم و آنهم الله است که می پرستم.اما شما حتما دیکتاتور پرست هستید و با تهمت زدن به دیگران حرافی می فرمایید.
    حسادت و کینه بیش از حد شما به کوروش قابل درک است چون اصولا در تاریخ و تمدن نداشته شما و دوروریانتان همچین اشخاصی وجود نداشته و نخواهد داشت همین امر باعث کینه و دشمنی خیلی خیلی زیاد و در اصل عقده خیلی بزرگی برای شما و امثال شما شده است که با دیکتاتور خواندن کوروش پادشاهی که 2500 سال بوده عقده خود را به خیال خود خالی میکنید.با توهین کردن به تاریخ و تمدن ایرانیان نمیتوانید ضربه ای به ایران و تاریخ با شکوه آن بزنید .اساسا دشمنان ایران برای تحقیر کردن مردم ایران و ایرانیان با توهین به تاریخ ایران و تهمت زدن همچون دیکتاتور بودن و غیره و کوچک کردن بزرگان مردم ایران استفاده می کنند .خدا را شاکرم پارسها با تاریخ تمدن و فرهنگ بزرگ که بجای گذاشته اند باعث خاری بزرگ در چشم دشمنان این مرز بوم شده است و تا ابد دشمنان ایران به دلیل نداشتن همچین تمدن و فرهنگی در آتش حسادت خود خواهند سوخت.
    در ضمن حرف آزادی و صلح زدید چیزی که شما با آن بیگانه هستید پس از این کلمات استفاده نکنید چون شما و امثال شما چیزی از آن نمیدانید .
    Last edited by dvd2010; 12-06-2016 at 21:27.

14. این کاربر از dvd2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

vxp

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

متاسفانه گفته شما براساس بغض کینه حسادت بیش از حد به تاریخ و تمدن با شکوه ایران است و اساسا گفته و عقاید شما پوچ مزحک وبی اساس است و غیر مستند و قابل قبول نمی باشد.با تهمت زدن به بنده که کوروش پرستم چیزی عاید شما نخواهد شد بنده یک خدا دارم و آنهم الله است که می پرستم.اما شما حتما دیکتاتور پرست هستید و با تهمت زدن به دیگران حرافی می فرمایید.
    حسادت و کینه بیش از حد شما به کوروش قابل درک است چون اصولا در تاریخ و تمدن نداشته شما و دوروریانتان همچین اشخاصی وجود نداشته و نخواهد داشت همین امر باعث کینه و دشمنی خیلی خیلی زیاد و در اصل عقده خیلی بزرگی برای شما و امثال شما شده است که با دیکتاتور خواندن کوروش پادشاهی که 2500 سال بوده عقده خود را به خیال خود خالی میکنید.با توهین کردن به تاریخ و تمدن ایرانیان نمیتوانید ضربه ای به ایران و تاریخ با شکوه آن بزنید .اساسا دشمنان ایران برای تحقیر کردن مردم ایران و ایرانیان با توهین به تاریخ ایران و تهمت زدن همچون دیکتاتور بودن و غیره و کوچک کردن بزرگان مردم ایران استفاده می کنند .خدا را شاکرم پارسها با تاریخ تمدن و فرهنگ بزرگ که بجای گذاشته اند باعث خاری بزرگ در چشم دشمنان این مرز بوم شده است و تا ابد دشمنان ایران به دلیل نداشتن همچین تمدن و فرهنگی در آتش حسادت خود خواهند سوخت.
    در ضمن حرف آزادی و صلح زدید چیزی که شما با آن بیگانه هستید پس از این کلمات استفاده نکنید چون شما و امثال شما چیزی از آن نمیدانید .
    شما از کجا می دانید من تعلق خاطری به ایران و تمدنش ندارم ؟ تبعا فرهنگ و تاریخ کشوری که ازش هستم رو دوست دارم ولی دچار افراط گرایی نیستم. تاریخ ایران مثل هر تمدن قدیمی دیگری تاریخ پر فراز و نشیبی هست روزهای سخت داشته روزهای باشکوه هم داشته. ولی به عنوان یک انسان قرن حاضر بهتره با دید منطقی تر و بدون تعصب به این تاریخ نگاه بشه جاهاییش که باعث افتخاره ازش به نیکی یاد بشه جاهاییش که نه تقبیح بشه و در کل درس گرفته بشه برای حال و آینده، باز هم به عنوان یک انسان قرن ۲۱ دیگه الگوها و جنگ آوران باستانی مخصوصا در امپراطوری مثل ایران که اکثرا دچار خودکامگی و استبداد بوده نمیتوانند الگو مناسبی باشند.
    همینکه دید شما اینقدر بسته هست که ایران رو در پارس ها میبینید بیانگر نگاه نژادپرستانه شما داره پارس (فارس) فقط یکی از اقوام تشکیل دهنده ایران هستند نمیشه از اینهمه اقوام ایرانی (ساکن ایران) چشم پوشی کرد و ایران رو به نام یک قوم مصادره کرد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •