تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 22

نام تاپيک: دوربین ثبت تخلف مشکل دار! (امکان شکایت هست؟)

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض دوربین ثبت تخلف مشکل دار! (امکان شکایت هست؟)

سلام
    من از جمله کسایی هستم با اینکه خیلی قانونمند رانندگی نمیکنم اما هیچ وقت گیر دوربین ثبت سرعت و جریمه شدن اینا نمی افتم اما چند وقت پیش تو سایت راهنمایی و رانندگی دیدم 1 دوربین مشخص 5 بار پشت سرهم ماشین رو جریمه کرده. اما نکته جالبش کجاست؟

تو خیابون نیایش تونلی که به سمت پل صدر میره حداکثر سرعت 60 کیلومتر هست اما دقیقا پشت تونل یه دوربین گذاشتن با سرعت حداکثر 30 کیلومتر که اگه 31 کیلومتر هم بری سرعت رو ثبت کنه جریمه میکنه. یعنی زمانی که شما داری با 60 کیلومتر تو تونل میری به محض خروج از تونل قبل از اینکه دوربین رو ببینی باید سرعتت رو به 30 کیلومتر برسونی وگرنه سریع جریمه میکنه!

الان تو همه جریمه های من نوشته سرعت بیشتر از 30 کیلومتر!!!!! تا حالا کسی رو دیدید با سرعت 30 کیومتر رانندگی کنه تو شهر؟

به نظرم این دوربین بسیار نامردی داره جریمه میکنه ملت رو و تا حالا فکر میکنم هزاران میلیارد جریمه کرده مردمو. چطوری باید ریپورت این دوربین رو داد؟

2. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام
    من از جمله کسایی هستم با اینکه خیلی قانونمند رانندگی نمیکنم اما هیچ وقت گیر دوربین ثبت سرعت و جریمه شدن اینا نمی افتم اما چند وقت پیش تو سایت راهنمایی و رانندگی دیدم 1 دوربین مشخص 5 بار پشت سرهم ماشین رو جریمه کرده. اما نکته جالبش کجاست؟

تو خیابون نیایش تونلی که به سمت پل صدر میره حداکثر سرعت 60 کیلومتر هست اما دقیقا پشت تونل یه دوربین گذاشتن با سرعت حداکثر 30 کیلومتر که اگه 31 کیلومتر هم بری سرعت رو ثبت کنه جریمه میکنه. یعنی زمانی که شما داری با 60 کیلومتر تو تونل میری به محض خروج از تونل قبل از اینکه دوربین رو ببینی باید سرعتت رو به 30 کیلومتر برسونی وگرنه سریع جریمه میکنه!

الان تو همه جریمه های من نوشته سرعت بیشتر از 30 کیلومتر!!!!! تا حالا کسی رو دیدید با سرعت 30 کیومتر رانندگی کنه تو شهر؟

به نظرم این دوربین بسیار نامردی داره جریمه میکنه ملت رو و تا حالا فکر میکنم هزاران میلیارد جریمه کرده مردمو. چطوری باید ریپورت این دوربین رو داد؟
    بله متاسفانه این دوربین بیشتر از ۳۰ رو جریمه میکنه ..پدر من هم این موضوع رو فهمید و به من گفت!
    دزدن دیگه! دزد!

4. 2 کاربر از Ali_softcenter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

من مطمئنم این دوربین غیر منطقی تاحالا میلیون ها نفرو جریمه کرده. اگه میشد اونایی که توسط این دوربین جریمه شدن رو متحد کرد شاید میشد جریمه هارو باطل کرد!
    چون واقعا غیر منطقی هست داخل تونل با 60 تا حرکت کنی و به محض بیرون اومدن از تونل یهو توسط دوربین حداکثر 30 کیلومتر جریمه بشی!

منی که زیاد از اونجا رد نمیشم رو فقط 5 بار جریمه کرده
    Last edited by anti-military; 11-01-2016 at 17:05.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    منظور از سرعتِ بیش از 30 کیلومتر اینه که اگر سرعتتون 30 بیش از حداکثر سرعتِ مجاز بشه
    اما اگر تابلو دیدن که روش نوشته حداکثر سرعت 30km اونوقت قاعدتاً باید سرعت 40km در ساعت جریمه بشه
    مثال :
    جائی که حداکثر سرعت مجاز 100km هست اگر با سرعت 130 برید , این میشه 30 km بیش از سرعت مجاز
    درضمن , محاله حرکت با سرعتِ 1km بیش از سرعت مجاز , دوربین ازتون عکس بگیره مگر اینکه تنظیم کننده ی دوربین هیچی از راهنمائی و رانندگی و قوانین و احتمال خطای کیلومترشمار وسیله های نقیله یادش نداده باشند
    در اونطرفِ آب , فقط موقعی دوربین ازتون عکس میگیره که سرعتتون 10km بیش از حداکثرِ سرعت مجاز بشه
    اگر سرعتتون 40km بیش از حداکثر سرعت مجاز بشه بهش میگن سرعت جنونی و غیر از جریمه ی سنگین , ماشین رو هم تا مدتی توقیف میکنند
    اگر در کمتر از 90 روز تکرار بشه گواهینامه ی راننده هم توقیف میشه تا چند ماه
    و اگر باز هم تکرار بشه گواهینامه باطل میشه و طرف زندانی

7. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

اتفاقن خود بنده هم با 1 کیلومتر بالاتر از حد مجاز جریمه شدم . تابلوی نصب شده در جاده نوشته بود نهایت سرعت 110 کیلومتر و بنده سرعتم رسید به 111 و پلیس بنده رو متوقف و جریمه کرد !

کلی هم جر و بحث کردیم سر همین قضیه که آقا دیگه 1 کیلومتر بیشتر رو کجای دنیا جریمه میکنن و ایشون گفت شما 110 تا هم بری خلاف کردی . تابلو درسته نوشته نهایت سرعت 110 تاست ولی 110 تا هم بری خلاف حساب میشه !!!

بعدش هم دیدم که خودروهای دیگه که 110 تا رفته بودن رو هم نگه داشت و جریمه کرد در صورتی که خیلی واضح تابلو زدن نهایت سرعت 110 تاست .

تازه اینا که خوبه . یک بار مامور جلوی بنده رو گرفت و پس از بررسی مدارک و از اونجایی که چیزی نداشت که گیر بده و جریمه کنه بهم گفت پوشیدن آستین کوتاه اشتباهه و میدونی با این کارت زنها رو تحریک میکنی !!!

منم بهش گفتم همین چیزی که الان گفتی رو توی برگه جریمه بنویس تا من برم نهاد مربوطه و نشون بدم که بخاطر پوشیدن تی شرت آستین کوتاه و نشستن پشت فرمان جریمه شدم که البته طرف جریمه ای ننوشت و بی خیال شد .

در کل وضع خیلی خراب تر از این حرفاست .

9. 4 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه rozbeh85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

اتفاقن خود بنده هم با 1 کیلومتر بالاتر از حد مجاز جریمه شدم . تابلوی نصب شده در جاده نوشته بود نهایت سرعت 110 کیلومتر و بنده سرعتم رسید به 111 و پلیس بنده رو متوقف و جریمه کرد !

کلی هم جر و بحث کردیم سر همین قضیه که آقا دیگه 1 کیلومتر بیشتر رو کجای دنیا جریمه میکنن و ایشون گفت شما 110 تا هم بری خلاف کردی . تابلو درسته نوشته نهایت سرعت 110 تاست ولی 110 تا هم بری خلاف حساب میشه !!!
    .
    دوست عزیز شما خلاف کردید بعد پیاده شدید با پلیس چانه زدید راجب خلافتان؟
    تابلو نوشته 110 تا شما 111 تا رفتی، میتونستی 100 بری که به خط قرمز نرسی و به خاطر یک کیلومتر بیشتر جریمه نشی.
    من فکر میکنم به جای ایراد از بقیه بهتره اول ببینیم کاری که خودمان کردیم درست بوده یا نه.

تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

هدف من اصلاح این دوربین کذایی ورود و خروجی تونل نیایش هست وگرنه بقیه دوربین های پلیس که تاحالا واسه من کار نکرده! شده با سرعت 120 از جلوی دوربین حداکثر 80 رد شدم ولی جریمه نکرده. اما این دوربین حداکثر سرعت رو 30 اعلام کرده و تو منطقه ای که همیشه ترافیک هست منو 5 بار جریمه کرده.

حالا واسه من زیاد مهم نیست که 5 بار منو جریمه کرده مهم اینه که این دوربین داره بدجوری کاسبی میکنه

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

دوست عزیز شما خلاف کردید بعد پیاده شدید با پلیس چانه زدید راجب خلافتان؟
    تابلو نوشته 110 تا شما 111 تا رفتی، میتونستی 100 بری که به خط قرمز نرسی و به خاطر یک کیلومتر بیشتر جریمه نشی.
    من فکر میکنم به جای ایراد از بقیه بهتره اول ببینیم کاری که خودمان کردیم درست بوده یا نه.
    مشکل اینجاست که در همون مسیری که بنده برای سال ها دارم میرم و میام ماشین هایی هستن که با سرعت 120 هم از کنار ماموران میگذرن ولی هیچ کدام از اونا جریمه نشدن .

ولی هیج کجای دنیا بخاطر اینکه سرعت شما یک کیلومتر بالاتر از حد مجاز باشه جریمه نمیشی . مخصوصن موقعی که ماشین در سراشیبی قرار داره و هر چقدر هم حواسمون جمع باشه خواه ناخواه ممکنه یک مقدار سرعت بیشتر از حد مجاز بشه .

در ضمن بنده نگفتم که خلافی نکردم و کارم درست بوده ولی جریمه برای یک کیلومتر بیش تر از حد مجاز منصفانه نیست [از نظر من]

13. این کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

دوستان کسی اطلاع داره این دوربین هایی که خود مامورها دارن چطور کار میکنه؟ بخصوص اینکه ایا وقتی داره سرغت رو ثبت میکنه ایا شماره پلاک رو هم ثبت میکنه؟!

کـاربـر بـاسـابـقـه rozbeh85's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

مشکل اینجاست که در همون مسیری که بنده برای سال ها دارم میرم و میام ماشین هایی هستن که با سرعت 120 هم از کنار ماموران میگذرن ولی هیچ کدام از اونا جریمه نشدن .

ولی هیج کجای دنیا بخاطر اینکه سرعت شما یک کیلومتر بالاتر از حد مجاز باشه جریمه نمیشی . مخصوصن موقعی که ماشین در سراشیبی قرار داره و هر چقدر هم حواسمون جمع باشه خواه ناخواه ممکنه یک مقدار سرعت بیشتر از حد مجاز بشه .

در ضمن بنده نگفتم که خلافی نکردم و کارم درست بوده ولی جریمه برای یک کیلومتر بیش تر از حد مجاز منصفانه نیست [از نظر من]
    اینجای دنیا که من زندگی میکنم، شما اگر در منطقه ای که سرعت 25 مایل است، 26 مایل برید پلیس نگه تان میدارید، اینجاها آدم فکر میکنه پیاده شه ماشین رو هل بده بهتره تا بشینه و گاز بده.
    شما و بقیه سرعتتان بیشتر از "حداکثر سرعت مجاز" بوده، نه یکم بیشتر از سرعت مجاز.
    تمام حرف من اینه که خیلی موقع ها تقصیر از دیگران نیست، بلکه ما باید خودمان را اصلاح کنیم.

16. 2 کاربر از rozbeh85 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •