تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: *** مشکل با بالا نیامدن لپ تاب و رفتن پیاپی به منوی بایوس ***

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

9 *** مشکل با بالا نیامدن لپ تاب و رفتن پیاپی به منوی بایوس ***

سلام. بنده یک لپ تاب ایسوس x552 دارم که امروز خواستم بایوسش رو آپدیت بکنم. وقتی که خاموش روشن کردم رفت منوی بایوس و از اون موقع دیگه کماکان در منوی بایوس هست هرچی روشن خاموش میکنم تو منوی بایوس میمونه و بالا نمیاد . تو عکس هم مشخصه . چیکار کنم واقعا نیاز شدید دارم بهش. منوی بوت هم نمیاد که ویندوز نصب کنم دوباره :| عکسش رو هم گذاشتم

ناظر انجمن های لپ تاپ و نرم افزار Public Enemy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012
    محل سكونت
    San Andreas ( محله ی بنفش ها )

پيش فرض

با سلام .

معمولا یه مرحله اجباری پس از أپدیت بایوس هستش : بازگشت به تنظیمات کارخانه.

لازمه که پس از آپدیت بایوس اونو به تنظیمات کارخونه برگردونین .

با F9 اونو به تنظیمات کارخون برگردونین و F10 سیو کنین .

اگر باز کار نکرد در تنظیمات بوت اولویت رو روی DVD بزارین سپس DVD بوتیبل ویندوز رو درون دستگاه قرار بدین ببینین می تونین از طریق DVD بوت کنین یا خیر .

نکته مهم :
    البته اگر بایوس رو به حالت پیش فرض کارخونه برگردونده باشین با توجه به این که لپ تاپتون از UEFI پشتیبانی می کنه ممکنه درگیر بوت UEFI شده باشین ( این مورد خیلی پیش میاد .)

از توی بایوس Secureboot رو حتما غیر فعال کنین . در ضمن اگر ویندوز رو به حالت Legacy ( حالت پیش فرض بوت در ویندوز 7 و ما قبل ) نصب کردین UEFI رو غیر فعال کنین .

این نکته رو هم باید بگم به صورت عادی پس از آپدیت بایوس اگر سیستم ری استارت شد و درون بایوس رفت یعنی عملیات أپدیت کامل انجام شده . لذا به نظر نمیاد مشکل از آپدیت باشه .

در آخر : اگر نتونستین خودتون انجام بدین یه عکس از بایوس در منوی boot , secturity و Advanced بزارین تا بهتون بگم دقیقا چکار کنید .

------------------------------------------------------------------------

این جا رو هم جهت تکمیل اطلاعات بگم :

اگر نوع بوت در بایوس روی Legacy تنها یا UEFI تنها باشه ( یعنی فقط تنها یکیشون اجازه استفاده داشته باشن و یا بایوس از یکشون پشتیبانی نکنه ) و بخواین سیستم مخالف رو بوت کنین ( مثلا تو بایوس UEFI تنها هستش و شما بخواین legacy رو بوت کنین و یا Legacy تنها هسنش و شما بخواین UEFI رو بوت کنین . به طور خلاصه تنظیمات مناسب وجود نداشته باشه ) معمولا سیستم روی یه صفحه داس مانند گیر می کنه و یا در Boot loop می افته ( به صورت چشمک زن لپ تاپ هی ری استارت می شه )

اگر Secureboot فعال باشه :

اگر PKEY سیستم عاملی که به صورت UEFI نصب شده موجود باشه و سیستم عامل قابل بوت باشه : هیج سیستم عامل یا دستگاه دیگه اجازه بوت نداره . لذا اگر سعی کنین هر سیستم عامل یا دستگاه دیگه رو بوت کنین مستقیم بر می گردین به سیستم عاملی که PKEY اون وارد بایوس شده .

اگر PKEY سیستم عاملی که به صورت UEFI نصب شده موجود باشه و سیستم عامل قابل بوت نباشه : معمولا توی Boot loop گیر می کنین یا صفحه سیاه داس مانند .

اگر PKEY توی بایوس موجود نباشه و سیستم بخواد از طریق هارد بوت بشه: عموما پس از بوت برمی گردین توی بایوس

( نکته : توجه کنین سه حالتی که گفتم در حالتی هستند که Secureboot فعال باشه )
    Last edited by Public Enemy; 02-08-2014 at 17:13.

3. این کاربر از Public Enemy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

ممنون. مشکل ازر تنظیمات بوت بود درستش کردم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •