تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: سوالی در مورد برش قسمتی از هارد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

4 سوالی در مورد برش قسمتی از هارد

سلام :

من یه لپ تاپ msi مدل ge620 دارم تنها مشکلم با این لپ تاپ اینه که هاردش زود بدسکتور میگیره و مجبور میشم زود به زود از

نرم افزار HDD regenerator استفاده کنم که خداییشم تا حالا خوب جواب داده . وقتی از این نرم افزار استفاده می کنم همیشه

توی اولین سکتورها که مربوط به استارت ویندوز است بدسکتور پیدا می کنه و از یه قسمتی به بعد دیگه هیچ بدسکتوری رو پیدا

نمیکنه

می خواهم بدونم میشه مثلا با معرفی یه نرم افزار بتونم اصلا اون قسمت هارد رو که ابتدای هارد هم هست برش بدهم و روی

بقیه هارد ویندوز رو نصب کنم و استفاده کنم؟

ممنون

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام :

من یه لپ تاپ msi مدل ge620 دارم تنها مشکلم با این لپ تاپ اینه که هاردش زود بدسکتور میگیره و مجبور میشم زود به زود از

نرم افزار HDD regenerator استفاده کنم که خداییشم تا حالا خوب جواب داده . وقتی از این نرم افزار استفاده می کنم همیشه

توی اولین سکتورها که مربوط به استارت ویندوز است بدسکتور پیدا می کنه و از یه قسمتی به بعد دیگه هیچ بدسکتوری رو پیدا

نمیکنه

می خواهم بدونم میشه مثلا با معرفی یه نرم افزار بتونم اصلا اون قسمت هارد رو که ابتدای هارد هم هست برش بدهم و روی

بقیه هارد ویندوز رو نصب کنم و استفاده کنم؟

ممنون
    سلام .

بنظرم منطقیترین کار این هست که هارد دیسک را تعویض کنید .

اگر این بدسکتوری در قسمت انتهایی هارد دیسک بود میتونستید با دستور SET MAX ADDRESS قسمتی از فضای انتهایی هارد دیسک را از دسترس سیستم عامل و نرم افزارها خارج کنید (بشرطی که از از Host Protected Area پشتیبانی کند) ولی از آنجائی که بدسکتوری در قسمت ابتدائی هارد دیسک هست تنها راهی که بنظرم میرسد این هست که چند صد مگابایت قسمت اول هارد دیسک را پارتیشن بندی نکنید (بصورت unallocated space باقی بماند) .

بعنوان مثال همانطوریکه در عکس زیر میبینید سکتور شماره 30724857 بعنوان بدسکتور مشخص شده . از آنجائی که هر سکتور 512 بایتی هست پس حداقل تا محدوده 16GB پارتیشن بندی نکنید و یا اینکه تا 14GB اول پارتیشن بندی کنید و پس از ایجاد 2GB فضای unallocated الباقی فضا را پارتیشن بندی کنید .

Last edited by ata.royalfalcon; 25-07-2014 at 21:15.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •