تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: مشاوره برای خرید بهترین هارد دسکتاپی 3 ترابایتی

داره خودمونی میشه Dearhossein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض مشاوره برای خرید بهترین هارد دسکتاپی 3 ترابایتی

سلام. الان یک سالی میشه که یه هارد یک ترا وسترن مای پاسپورت دارم که اولترا نیست. مشکلی باهاش نداشتم هرچند که همیشه رو میزه و به ندرت جابجایی داشته.

اما فکر میکنم برای منی که جابجایی ندارم و میخوام یه ارشیو دیتا داشته باشم هاردهای آداپتوری گزینه بهتری باشن، درست میگم؟ حالا نمیدونم ازین نظر که برق رو از طریق آداپتور میگیرن نه USB
    آیا تاثیری در امنیت دستگاه نسبت به پاسپورتی ها داره یا نه؟البته در صورت رعایت تمام شرایط خفظ و نگهداریشون؟

نظرم این بود که یه مای بوک 3 ترا اونم از سری جدیدیش بگیرم اما تو بازار ازش دو کارتون با رنگ سبز و آبی هست اینا فرقشون چیه؟اما ایستاده بودنش کمی نگرانم میکنه. راستی میشه اونارو خوابوند؟
    حالا چشمم خورده به سیگیت که دو مدل expansion و back up plus رو داره و ایستاده هم نیستن خوابیده هست. گفتم شاید از نظر امنیتی بهتر باشن که البته همینم هست.

اولا فرق این دو تا چیه؟ از همه لحاظ؟ دوما فرق این دو تا با مای بوک چیه؟ چون اینجا خونده بودم که سیگیت ها بخاطر استفاده از هارد های 7200 دور گرمتر هستن و ممکنه به هارد آسیب برسه.
    همچنین اینکه سیگیت کلا ساخت چینه و مای بوک ها تایلند و مالزی این مسیله مهمیه یا نه؟

مدل ای دیتاnh03 رو هم دیدم که قیمتش هیچ فرقی با این دو تا نداره اونا چطورن از هر لحاظ؟هرچند همه میگن یا وسترن یا سیگیت.
    البته من باکسم usb 2 هست اینا همشون با 2 سازگارند دیگه؟

به نظرتون 4 ترابایتی بگیرم یا 3 ترا؟ چون 4 ترا فکرکنم قیمتش کمی غیر منطقیه به نسبت حجم بیشتری که داره: 390 هزار در برابر 590 هزار. این از لحاظ اقتصادیشه. از لحاظ فنیش رو شما نظر بدین.
    البته الان کارم با 3 ترا هم راه میفته

من این هاردی که الان دارم تمام مدت به سیستم وصله و روشنه آیا این برای هارد ضرری نداره؟ چون دایم که استفاده نمیشه. چکارش کنم بهتره؟
    در مورد این اداپتوری ها چی؟ اونارو چیکار باید کرد؟
    میدونم سوالام زیاد شد امیدوارم هیچکدوم از دستتون در نره و همرو جواب بدین ممنون از شما دوست کارشناس

داره خودمونی میشه Dearhossein's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام آقای ناظر انجمن و بقیه دوستای کارشناس جواب این پست رو بدین لطفا منتظر نظرهای خوبتون هستم. دستتون درد نکنه.عجیبه که این پست یه نظرم داده نشده

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام. الان یک سالی میشه که یه هارد یک ترا وسترن مای پاسپورت دارم که اولترا نیست. مشکلی باهاش نداشتم هرچند که همیشه رو میزه و به ندرت جابجایی داشته.

اما فکر میکنم برای منی که جابجایی ندارم و میخوام یه ارشیو دیتا داشته باشم هاردهای آداپتوری گزینه بهتری باشن، درست میگم؟ حالا نمیدونم ازین نظر که برق رو از طریق آداپتور میگیرن نه USB
    آیا تاثیری در امنیت دستگاه نسبت به پاسپورتی ها داره یا نه؟البته در صورت رعایت تمام شرایط خفظ و نگهداریشون؟

نظرم این بود که یه مای بوک 3 ترا اونم از سری جدیدیش بگیرم اما تو بازار ازش دو کارتون با رنگ سبز و آبی هست اینا فرقشون چیه؟اما ایستاده بودنش کمی نگرانم میکنه. راستی میشه اونارو خوابوند؟
    حالا چشمم خورده به سیگیت که دو مدل expansion و back up plus رو داره و ایستاده هم نیستن خوابیده هست. گفتم شاید از نظر امنیتی بهتر باشن که البته همینم هست.

اولا فرق این دو تا چیه؟ از همه لحاظ؟ دوما فرق این دو تا با مای بوک چیه؟ چون اینجا خونده بودم که سیگیت ها بخاطر استفاده از هارد های 7200 دور گرمتر هستن و ممکنه به هارد آسیب برسه.
    همچنین اینکه سیگیت کلا ساخت چینه و مای بوک ها تایلند و مالزی این مسیله مهمیه یا نه؟

مدل ای دیتاnh03 رو هم دیدم که قیمتش هیچ فرقی با این دو تا نداره اونا چطورن از هر لحاظ؟هرچند همه میگن یا وسترن یا سیگیت.

به نظرتون 4 ترابایتی بگیرم یا 3 ترا؟ چون 4 ترا فکرکنم قیمتش کمی غیر منطقیه به نسبت حجم بیشتری که داره: 390 هزار در برابر 590 هزار. این از لحاظ اقتصادیشه. از لحاظ فنیش رو شما نظر بدین.

من این هاردی که الان دارم تمام مدت به سیستم وصله و روشنه آیا این برای هارد ضرری نداره؟ چون دایم که استفاده نمیشه. چکارش کنم بهتره؟
    میدونم سوالام زیاد شد امیدوارم هیچکدوم از دستتون در نره و همرو جواب بدین ممنون از شما دوست کارشناس
    سلام .

هارد ديسكهاي دسكتاپ بيشتر به خاطر اينكه با حداقل قيمت ميتوان حداكثر حجم داشت گزينه مناسب تري هست و مزيت بيشتري دارند . حتي اگر هم جابجائي نداشته باشيد به خاطر سايز كوچك هارد ديسكهاي اكسترنال پرتابل ، نگهداري آسانتري تري دارند و ميز كار شما را شلوغ نميكنند و پس از اتمام كار ميتونيد در داخل كيف بگذاريد و در كشوي ميزتان قايم كنيد.

يكي از مزاياي آداپتوردار بودن هارد ديسكهاي اكسترنال دسكتاپي ، طول بيشتر كابل USB ، امكان استفاده از كابلهاي رابط و حتي USB Hub هست . در صورتيكه در مدلهاي پرتابل چنين كاري امكانپذير نيست (مشروط بر اينكه از USB Hub آداپتور دار استفاده كنيد) و اگر PC داشته باشيد براي دسترسي به پورتهاي پشت كيس احتمالاً دچار مشكل خواهيد شد .

به هر حال در صورت رعایت تمام شرایط حفظ و نگهداری فرقي نميكند كه كدام مدل را انتخاب كنيد . بايد نياز سنجي كنيد كه كدام مدل مطابقت بيشتري با انتظارات و بودجه خودتان دارد.

نظرم این بود که یه مای بوک 3 ترا اونم از سری جدیدیش بگیرم اما تو بازار ازش دو کارتون با رنگ سبز و آبی هست اینا فرقشون چیه؟
    فرقی از لحاظ کیفیت و حتی Package Includes بین جعبه های سبز و آبی مربوط به مدلهای my book وجود ندارد.

اما ایستاده بودنش کمی نگرانم میکنه. راستی میشه اونارو خوابوند؟
    ميتونيد بخوابونيد و مشكلي ندارد . اما سعي كنيد ليبلي كه روي هارد ديسك داخلي چسبيده شده رو به بالا باشد .

پست دوم اين تاپيك ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) را بخونيد .

ساخت هر كشوري باشد چيزي از كيفيت آن كم نميكند .به هر حال زیر نظر کمپانی اصلی و طبق استانداری که این کمپانی تعیین میکند ساخته میشود و بطور کلی نباید از لحاظ کیفیت تفاوتی داشته باشند.

مشكلي نيست و كاملاً با USB2 سازگار هست . ولي توصيه ميكنم يك كارت USB3 هم بخريد .

از لحاظ فني ، كاملاً مشخص هست كه در تعداد Platter و Head و ... متفاوت هستند.
    اگر فكر ميكنيد 4TB بيش از حد گران هست و اگر 3TB براي شما كفايت ميكند ، پس همان 3TB را بخريد .

بايد مديريت كاملي داشته باشيد تا مجبور نباشيد كه هارد ديسك اكسترنال بطور دائم به سيستم متصل و روشن بماند . ميتونيد اطلاعات مهم كه بطور روزانه به آنها احتياج داريد بر روي هارد داخلي سيستم ذخيره كنيد و اطلاعات كم استفاده را بر روي هارد اكسترنال ذخيره كنيد . به هر حال مشكلي با اتصال طولاني مدت به سيستم نيست به جزء فرسودگي و استهلاك زودرس .
    با برنامه موجود در اين هارد هاي اكسترنال وسترن ديجيتال ، ميتونيد مدت زمان لازم براي Sleep را تنظيم كنيد . دقت كنيد نه آنقدر كوتاه كه بطور دائم Sleep شود و نه آنقدر طولاني كه بطور دائم روشن بماند .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •