تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 25

نام تاپيک: راهنمایی برای هارد اکسترنال

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض راهنمایی برای هارد اکسترنال

سلام
    سیستم من هارد بسیار کم 160 گیگابایت رو داره.برای همین همش باید اطلاعات رو تو دی وی دی رایت کنم که عذاب آوره
    حالا به نظر شما چیکار کنم؟
    دو تا هارد بگیرم؟دو تا اکسترنال؟یا یه اینترنال و یه اکسترنال؟برای اینکه از قابلیت میرورینگ استفاده کنم میگم دوتا...در این صورت هزینه چقدر میشه؟
    اگه هزینه خیلی زیاد میشه شما توصیه میکنید از چه نوع و چه مارک و چه حجمی از هارد دیسک خریداری کنم که قیمتش هم مناسب باشه البته؟

از همه اینا گذشته هارد اکسترنال آداپتوردار بگیرم با لپ تاپی؟

اگه کامل جواب بدید دعاتون میکنم

راستی مادربوردم sata3 رو پشتیبانی میکنه

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم افزار و ویندوز
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    شـهــرکــرد

پيش فرض

به نظر شخصی بنده اگر یک هارد اینترنال seagate یا wdبگیرید (با ظرفیت 1 یا 2 ترابایت) بسیار بهتر از درگیر شدن با مسایل هارد اکسترنال و raid است!

3. این کاربر از vissoto بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    سیستم من هارد بسیار کم 160 گیگابایت رو داره.برای همین همش باید اطلاعات رو تو دی وی دی رایت کنم که عذاب آوره
    حالا به نظر شما چیکار کنم؟
    دو تا هارد بگیرم؟دو تا اکسترنال؟یا یه اینترنال و یه اکسترنال؟برای اینکه از قابلیت میرورینگ استفاده کنم میگم دوتا...در این صورت هزینه چقدر میشه؟
    اگه هزینه خیلی زیاد میشه شما توصیه میکنید از چه نوع و چه مارک و چه حجمی از هارد دیسک خریداری کنم که قیمتش هم مناسب باشه البته؟

اگه کامل جواب بدید دعاتون میکنم

راستی مادربوردم sata3 رو پشتیبانی میکنه
    سلام .

اگر منظور شما از میرورینگ ، Raid1 باشه که باید دو هارد اینترنال بخرید (ضمن اینکه مادربرد هم باید این قابلیت را ساپورت کنه یا اینکه یک کارت raid بخرید) . اگر غیر از این باشه و مثلاً میخواهید بکاپهای هارد اول را روی هارد دوم ذخیره کنید میتونید یک هارد اینترنال برای سیستم (که پرحجم باشه تا دچار کمبود فضا نشید) و یک هارد اکسترنال برای بکاپ بخرید که بطور منظم (مثلاً هفتگی) بکاپها را روی هارد اکسترنال ذخیره کنید (این هم باید پرحجم باشه تا زود پر نشه) . هزینه اینکار هم بستگی به نوع و مدل و حجم هارد داره . مثلاً WD Black یکترابایتی در حدود 440 و دوترابایتی آن در حدود 600 هزارتومن هست . اگر این بودجه را ندارید میتوید Seagate از سری 7200.14 بخرید که یکترابایتی آن در حدود 200 و دوترابایتی آن 310 هزار تومن هست .

گزینه های دیگری که میتونید در لیست خرید قرار بدید WD Blue یا WD Green هست که مدل آخر بیشتر مناسب برای آرشیو دیتاست .

من نمیدونم چه حجمی میخواهید و اینکه آیا برای جابجایی روزمره اطلاعات میخواهید یا خیر . اگر حجم بالا میخواهید و اگر مقدار دیتاها دائماً در حال زیاد شدن هست که اجباراً باید انواع آداپتوری بخرید چون صرفه اقتصادی بیشتری دارد . ولی اگر خیلی میخواهید جابجا کنید که بهتره انواع پرتابل بخرید . البته انواع آداپتوری را هم میتونید جابجا کنید اما به سادگی انواع پرتابل نخواهد بود و نیاز به دقت بیشتر هست .

5. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

فکر کنم مدل seagate از لحاظ قیمت برای من مناسب باشه و از لحاظ جا به جایی هم اصلا برام مهم نیست
    بله منظورم raid1 هست که هر چی تو دیسک اول بریزیم داخل دیسک دوم هم به طور خودکار میره مدل مادربوردم:Asrock-h61icafe

یعنی برای raid حتما باید هر دو اینترنال باشه؟
    البته من چون این روش هارو به صورت تئوریک بهمون یاد دادن تازه اونم با Vmware اصلا حتی نمیدونم چطور میشه اطلاعات دیسک اول رو داخل دیسک دوم به صورت دستی کپی کرد.اگه در این رابطه در فروم مطلبی وجود داره لینکشو لطف بفرمایید

در رابط با روشی که شما فرمودین که از یک اکسترنال و یک اینترنال استفاده کنم ... یعنی باید به صورت دستی بک آپ بگیرم؟اینطوری خیلی سخت میشه که ... تو مدل های اکسترنال مدل backup plus چطوری کار میکنه؟یعنی هر چند وقت یکبار خودش بک آپ میگیره و داخل دیسک مشخصی میریزه؟اگه اینطوره تو مدل های اینترنال هم چنین ویژگی هست؟

به نظر شخصی بنده اگر یک هارد اینترنال seagate یا wdبگیرید (با ظرفیت 1 یا 2 ترابایت) بسیار بهتر از درگیر شدن با مسایل هارد اکسترنال و raid است!
    اگه این کار رو کنم پس اطلاعاتم اگه از دست بره چی کارکنم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله منظورم raid1 هست که هر چی تو دیسک اول بریزیم داخل دیسک دوم هم به طور خودکار میره مدل مادربوردم:Asrock-h61icafe
    من مشخصات مادربرد را بررسی کردم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) . ظاهراً این مادربرد از هیچ نوع raid ساپورت نمیکنه . در نتیجه :
    1. یا باید مادربرد را عوض کنید .
    2. یا اینکه کارت raid بخرید (که فکر نمیکنم قیمتش ارزان باشه) .
    3. یا اینکه از raid نرم افزاری استفاده کنید . در اینصورت پیشنهاد میشه ویندوز را روی هارد 160GB (که بصورت basic خواهد بود) نصب کنید و این دو هارد بصورت داینامیک دربیاد . میتونید از نرم افزاز Acronis Disk Director Home برای داینامیک و raid1 کردن این دو هارد استفاده کنید .
    4. یا اینکه از روشهای دیگری مثل بکاپ گیری استفاده کنید .

اگه این کار رو کنم پس اطلاعاتم اگه از دست بره چی کارکنم
    دقت کنید که raid1 مثل بکاپ گرفتن نیست و جایگزینی برای آن محسوب نمیشه . مثلاً اگر فایلی به اشتباه پاک بشه این فایل در همه هارد دیسکهایی که در آرایه raid1 قرار گرفته اند پاک خواهد شد .

یعنی برای raid حتما باید هر دو اینترنال باشه؟
    من تا به حال ندیدم که روی usb بتوان raid سخت افزاری را اجرا کرد (شاید بشه که من اطلاعی ندارم) .

در رابط با روشی که شما فرمودین که از یک اکسترنال و یک اینترنال استفاده کنم ... یعنی باید به صورت دستی بک آپ بگیرم؟اینطوری خیلی سخت میشه که ... تو مدل های اکسترنال مدل backup plus چطوری کار میکنه؟یعنی هر چند وقت یکبار خودش بک آپ میگیره و داخل دیسک مشخصی میریزه؟اگه اینطوره تو مدل های اینترنال هم چنین ویژگی هست؟
    این بیشتر به قابلیتهای نرم افزای مربوط میشه . اکثر این برنامه ها آپشنهایی دارند که میتونید از دایرکتوری یا از فایلهایی که خودتان تعیین میکید بکاپ و در هارد اکسترنال یا هرجای دیگری که مورد نظرتان هست بطور منظم بکاپ بگیرد و هر گونه تغییرات در مبدا در مقصد هم اعمال بشه (sync شدن) . مثل نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] . هاردهای اکسترنال معمولاً برنامه هایی برای بکاپ گیری دارند که پیشنهاد میکنم user manual این برنامه ها را دانلود و بررسی کنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بله میدونم دیسک دوم آینه دیسک اولمه
    آیا از disk management خود ویندوز هم میشه برای داینامیک و بیسیک کردن استفاده کرد؟
    اصلا نظر شما چیه؟حالا دیگه قصد من و مشخصات سیستمم رو میدونید.فکر نکنم تا حالا فایلی رو به اشتباه حذف کرده باشم.من که خودم بیشتر با raid1 موافقم که باید 2 تا دیسک مثلا 2 ترا بگیرم و از مجموع 4 ترا فقط از 2 ترا استفاده بشه . ولی در این صورت باید 650 تومنی کنار بذارم . سوال اینکه برای raid کردن باید هر دو دیسک خالی باشه حتما؟یعنی نمیشه اول یکی بخرم و دومی رو بعدا؟
    چون من که خودم با بک آپ گیری و این جور چیزا و برنامه ریزی برای ساعت ها زیاد موافق نیستم.نمیدونم شاید من خیلی سخت میبینم این کار رو
    کلا نظر شما چیه؟شما جای من بودین چی کار میکردید با 500 تومن؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله میدونم دیسک دوم آینه دیسک اولمه
    آیا از disk management خود ویندوز هم میشه برای داینامیک و بیسیک کردن استفاده کرد؟
    اصلا نظر شما چیه؟حالا دیگه قصد من و مشخصات سیستمم رو میدونید.فکر نکنم تا حالا فایلی رو به اشتباه حذف کرده باشم.من که خودم بیشتر با raid1 موافقم که باید 2 تا دیسک مثلا 2 ترا بگیرم و از مجموع 4 ترا فقط از 2 ترا استفاده بشه . ولی در این صورت باید 650 تومنی کنار بذارم . سوال اینکه برای raid کردن باید هر دو دیسک خالی باشه حتما؟یعنی نمیشه اول یکی بخرم و دومی رو بعدا؟
    چون من که خودم با بک آپ گیری و این جور چیزا و برنامه ریزی برای ساعت ها زیاد موافق نیستم.نمیدونم شاید من خیلی سخت میبینم این کار رو
    کلا نظر شما چیه؟شما جای من بودین چی کار میکردید با 500 تومن؟
    قبل از خرید مادربرد باید امکانات آنرا را دقیق بررسی میکردید . به هر حال با توجه به اینکه موافق بکاپ گیری نیستید و با توجه به عدم ساپورت مادربرد از raid ؛ راه حل دیگری به جزء raid ویندوزی ندارید (شاید راه دیگری باشه که اطلاعی ندارم) .

بله ، میتونید از برنامه disk management ویندوز هم استفاده کنید .

سوال اینکه برای raid کردن باید هر دو دیسک خالی باشه حتما؟یعنی نمیشه اول یکی بخرم و دومی رو بعدا؟
    هارد دوم را بعداً میتونید اضافه کنید . کافیست روی هارد اول راست کلیک و سپس روی گزینه Add Mirror کلیک کنید و هارد جدید اضافه شده را به برنامه معرفی کنید . پس از اینکار مدتی در حالت Resynching میماند تا داده ها کپی شوند . اگر هارد اول بصورت داینامیک نباشه (یعنی basic باشه) بطور اتوماتیک به داینامیک کانورت میشه .

مطالعه سایتهای زیر میتونه کمک کننده باشه .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

منم همين مشكل رو دارم.هاردم 160 گيگه حالا ميخوام يه هارد اينترنال بگيرم فيلم ها رو بريزم تو هارد ايرنترنال يك ترا كه قراره بخرم.مادربردم ساپروت ميكنه؟ گيگابايت مدل P61-S3

يعني مادربردم اجازه اتصال دو هارد رو ميده؟

هدفم اينه كه فيلم هاي روي هارد 160گيگي رو انتقال بدم رو هارد يك ترابايت
    Last edited by achilay; 01-11-2013 at 20:00.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

منم همين مشكل رو دارم.هاردم 160 گيگه حالا ميخوام يه هارد اينترنال بگيرم فيلم ها رو بريزم تو هارد ايرنترنال يك ترا كه قراره بخرم.مادربردم ساپروت ميكنه؟ گيگابايت مدل P61-S3يعني مادربردم اجازه اتصال دو هارد رو ميده؟هدفم اينه كه فيلم هاي روي هارد 160گيگي رو انتقال بدم رو هارد يك ترابايت
    مشخصات مادربرد را بررسی کردم . میتونید دو هارد SATA روی آن نصب کنید و مشکلی نیست .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

مشخصات مادربرد را بررسی کردم . میتونید دو هارد SATA روی آن نصب کنید و مشکلی نیست .
    ممنون كه اينقدر سريع پاسخ داديد.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •