تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشاوره خرید ASUS VivoBook S550C یا چیز دیگری

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض مشاوره خرید ASUS VivoBook S550C یا چیز دیگری

سلام
    من میخوام یه لپتاپ بخرم که برای کارهای دانشگاه بتونم استفاده کنم و کنارش یه کمی هم برای تفریح (بیشتر فیلم دیدن و یه مقدار کمی هم بازی) استفاده کنم. چیزی که نظرم رو جلب کرده الان Asus vivobook S550 هست که خودش چندتا مدل داره. من بیشتر روی CB که گارت گرافیک 740 روشه و i5 هم هست زوم کردم.
    به نظرتون این لپ تاپ خوبه که بگیرم؟

به نظرتون کارت گرافیکی که روی asus vivobook s550CA وجود داره یعنی intel 4000 به دردی میخوره؟ میشه باهاش بازی هم کرد اونقدر که کار من راه بیافته (من سالی 1 بازی COD رو میخرم و بازی میکنم و همین. دیگه هیچی). اگه این کافیه خب این 200$ ارزونتر هست تا اون مدل قبلی که گفتم

آبا پشینهاد بهتری میتونید بهم بدید؟

این چیزها توی لپتاپ برام مهمه:

1- حتما 15 اینچی باشه
    2- توی مانیتورهای این سایز سبک باشه یعنی مثل ultrabook یا vivobook
    *میدونم صفحه 15 در هر صورت سنگین میشه. دنبال 1کیلویی و تبلت نیستم. سبکتر منظورم این بود 3 کیلو بالاتر نشه. همین حدود 2.5کیلو رو میتونم حمل کنم.

3- Corei5 یا i7 باشه (5 هم برای کار من کافیه. ترجیح میدم ارزونتر باشه تا cpu قویتر داشته باشه)

4- رم از 4گیگ به بالا بره ولی چون کار خیلی خاصی نمیکنم لازم ندارم یهو 8 یا 12 بشه. با 4و6 هم کارم راه میافته

5- قیمتش زیر 1000دلار باشه و بالاتر نره
    **** من از ایران نمیخوام بخرم. دارم میرم امریکا میخوام از اونجا بخرم.
    *** ایران روی قیمت لپتاپ 1 میلیون تومن میکشن. یعنی مثلا رو لپتاپ 900دلاری 300دلار اضافه تر میگیرن. لطفا این 1میلیون تومن رو حذف کنید و با توجه به بقیه مبلغ بهم پیشنهاد بدید.
    مثلا همین لپتاپ Asus s550cb رو 3700000 قیمت دادن در حالی که قیمت دلاریش میشه حدود 2700000

6- درایو dvd داشته باشه و به خاطر نیم کیلو سبکتر شدن این رو حذفش نکنید. USB3, HDMI هم داشته باشه.

5- تحمل جا به جایی زیاد رو داشته باشه (هر روز بردن دانشگاه) یعنی نشه که فوری بشکنه. من چندین سفر خارجی باید برم یعنی هم تو هواپیکا و جا به جاییهای اینطوری هم داخل شهری دوام بیاره.

6- هرچی میزان هاردش بیشتر باشه خوشحالتر میشم. اگه روش ssd هم داشته باشه عالی میشه (نه کامل اینطوری باشه که گرون بشه. بلکه اندازه سیستم عامل یعنی 8 تا 24 گیگ).

7- در مورد صفحه لمسی بودنش، تصمیمی نگرفتم. یعنی برام ضروری نیست لمسی باشه. اگه مدل خیلی بهتری هست که لمسی نیست لطفا معرفی کنید ولی اگه نیست خب لمسی بودنش کار رو راحت میکنه و بدم نمیاد که باشه

کیفیت مونیتورش هم خوب باشه.
    رنگش و اینا مهم نیست.

دوستانم بهم گفتن lenovi z500 و Lenovo IdeaPad Y500 15.6-Inch رو هم بررسی کنم. لپ تاپ الان خودم هم سونی هست و این برند رو دوست دارم ولی ظاهرا نصف پول لپتاپهاش پول مارکشه و گرون در میاد برای همین اصلا بررسیش نکردم.

* کسی با این لپتاپهای asus s550 کار کرده؟ این touchpad که داره باهاش مشکل نداشتید؟ من تو مغازه یکم باهاش کار کردم به نظرم جاش مناسب نیست و اذیت میکنه یا باید بهش عادت کنید. همینطور دکمه های کیبوردش خیلی خیلی فلت هست و اصلا حس نمیکنید که کلیکش کردید یا نه و نصف وقتها که تایپ میکنید اصلا اون دکمه رو نگرفته و تایپ نکرده. این مشکل رو من دارم یا مشکل این مدل هست؟ (من زیاد تایپ میکنم و گزارش و ... مینویسم و باید این کیبورد راحت باشه)

ممنون میشم نظرتون رو بگید و بهم یه لپتاپ مناسب پیشنهاد بدید. اگه لپ تاپ انتخابی خودم خوبه که همون رو بگید اگه نه برند دیگه یا مدل دیگه از همین Asus هست لطف کنید بهم بگید.
    (من هفته دیگه میخوام بخرمش)
    راستی یه سری مدل جدید تر هم از همین asus s550 اومده که آخرش به جای ca.cb, ... نوشته La, ....

ممنون از کمکتون

کاربر فعال انجمن لپ تاپ NOR-1's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

n46vz i5
    مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.4 کیلوگرم
    پردازنده: Intel 3210M Core i5 2.5GHz UpTo 3.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
    حافظه: 6 GB DDR3
    هارد دیسک: 1024 GB 5400RPM
    کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 650M DDR3 VRAM 2048 MB UpTo 4096 MB
    صفحه نمایش: 14" - Bright LED
    امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
    سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS

k46 cb i5

مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.0 کیلوگرم
    پردازنده: Intel 3317U Core i5 1.7GHz up to 2.6 GHz - Cache 3 MB
    حافظه: 4 GB DDR3
    هارد دیسک: 750 GB 5400RPM
    کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 740M 2048 MB UpTo 4096 MB
    امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
    سایر مشخصات: باتری 4 سلولی - DOS

lenovo g400

مشخصات کلی: لپ تاپ نوع سبک وزن - وزن 2.1 کیلوگرم
    پردازنده: Intel 3230M Core i5 2.6GHz Up To 3.2GHz GHz - Cache 3 MB
    حافظه: 4 GB DDR3
    هارد دیسک: 1024 GB SATA 5400rpm
    کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT720M 2048 MB UpTo 4096 MB
    سایر مشخصات: باتری 4 سلولی - Microsoft Windows 8

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

دوست عزیز، همه این مدلها که گفتید 14 اینچه. من که گفتم 15 اینچی میخوام

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

شما که میری امریکا چرا macbook نمیخری ؟

چون گفتین زیاد جابجا میکنین 14 اینچ پیشنهاد دادم که مصرف باطری کمتر باشه هم سبک اما k56cb که 15 اینچه این دو اولویت رو داره هارد 1 ترا cpu 3317 i5 گرافیک GT740m 2g و رم 6 که اگه ویندوز 8 64 میریزین پیشنهاد میدم رم رو به 8 ارتقا بدید البته میتونین باطری قویتری هم براش بگیرین

مدل n56vz هم مشخصات n46vz داره که هم i5 داره هم i7 در کل بهترین کیفیت ایسوس تو سری N همین مدله
    و چون گفتین فقط ایسوس این دو مدلو گفتم وگر نه مدل های زیادی هست تو بازار

تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

شما که میری امریکا چرا macbook نمیخری ؟

چون گفتین زیاد جابجا میکنین 14 اینچ پیشنهاد دادم که مصرف باطری کمتر باشه هم سبک اما k56cb که 15 اینچه این دو اولویت رو داره هارد 1 ترا cpu 3317 i5 گرافیک GT740m 2g و رم 6 که اگه ویندوز 8 64 میریزین پیشنهاد میدم رم رو به 8 ارتقا بدید البته میتونین باطری قویتری هم براش بگیرین

مدل n56vz هم مشخصات n46vz داره که هم i5 داره هم i7 در کل بهترین کیفیت ایسوس تو سری N همین مدله
    و چون گفتین فقط ایسوس این دو مدلو گفتم وگر نه مدل های زیادی هست تو بازار
    مرسی از کمکتون تا الان.

من با ویندوز کار کردم و راحتم. میدونم رو مک هم میتونم نصبش کنم ولی خب چه فایده داره؟ اون کاربرهای خاص خودش رو داره (بیشتر عادته که مک نمیخوام)

این مدل k56cb که گفتید تا جایی که یادمه عین عین همین s550cb هست فقط touch نیست. درست میگم؟ (این 2تا رو تو پایتخت دیدم. یادمه عین هم بودن فقط یکی تاچه و یکی نیست. فکر کنم یکیش هم dvd داشت و یکیش نداشت . یادم نیست اینشو). حالا اگه شبیه هم هستن چرا s550 نه و k56 آره؟
    اون یکی مدل که فرمودید رو باید چک کنم که چیه. نمیشناسم.

اگه تو برندهای دیگه هم میشناسید بهم بگید. من اسوس رو همینطوری گفتم چون فقط اون رو گشتم. چند نفر بهم lenovo thinkpad رو پیشنهاد دادن. Z500 , Y500 لنوو چطورن؟. در مورد اونها نظری ندارید؟

کلا تو این رنج قیمت هر مدلی که فکر میکنید خوبه و به کار من میاد رو بی زحمت بهم بگید. حالا هر برندی که هست. اگر هم فکر میکنید یه برندی یا یه مدل خاصی بهتر دراومده و کیفیت بهتری داره، یه اولویتی بهشون بدید. (مثلا اول n56vz بعد فلان بعد فلان)

* برای ویندوز 8 حداقلهای دستگاه چی باید باشه که مشکلی پیدا نکنه؟ من ویندوز 8 رو برای اونهایی که touch هستن در نظر گرفبه بودم.
    * چطوری میتونم باطری رو عوض کنم؟ نمیدونستم. مگه میشه که یه باطری دیگه روی لتاپ گذاشت؟

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

این دو مدل S550 و k56cb تنها تفاوتشون تو لمسی بودن و ویندوزی بودن s550 هست از نظر ساخت در یک حد هستن
    من نگفتم s550 نه گفتم k56 هم خوبه

فعلا تو لنوو بهترین مدل ها از نظر سخت افزاری و بدنه تو خود لنوو همین دوتاست اما لنوو کیفت ساختش در حد ایسوس نیست

اکثر لپ تاپ های الان برای ویندوز 8 بهینه شدن

بله میشه باطری ارتقا داد مثلا به جای 6سلولی 9سلولی انداخت
    lenovo:y500/z500 i5-i7
    asus:n56vz i5-i7/n56vm i5-i7/s550 i5-i7/k56cb i7
    hp:envy dv6-7300/ envy m6 1201
    sony: vaio E15127CDS/ f23B9E

7. این کاربر از NOR-1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ASUS
    مدل عادی مولتی مدیا/ N550 jv
    - پردازنده: هسول 4th GenCore™ i7-4700HQ 2.3-3.4GHz
    - تصویر: 15.6" HD (1366x768)/
    IPS
    FHD (1920x1080 مات با صفحه تاچ اسکرین و حساس به فرامین صوتی و اشاره دست
    - رم: 8GB DDR3L 1600, 2 slots Upto 16GB
    - گرافیک: HD Graphics 4600 - NVIDIA GTX 750M GDDR5 2GB
    - هارد: دوال معمولی + ssd
    - درایو داخلی
    - باتری: لیتیوم پلیمر
    - وزن: 2.6 کیلو
    - ضخامت: 28 میلیمتر
    قیمت: از 1000 دلار با حداقل مشخصات فوق ، به همراه ویندوز اورجینال 8

این تاپیکو ببین
    اینا به ایران نیومدن ولی تو خارج هست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

9. این کاربر از mohsenmirzaei99 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

طراحی خاصی که نداره
    بیادایران میره رو 5 تومان
    صبر کنید سری جدید 17 و 15 ENVY بیاد میترکونه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

عزیز ایشون گفته می خوام خارج بخرم

12. این کاربر از mohsenmirzaei99 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

عزیز ایشون گفته می خوام خارج بخرم
    درسته حواسم نبود

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •