تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 34

نام تاپيک: نخستین همبرگر آزمایشگاهی بزودی آماده سرو می‌شود

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

12 نخستین همبرگر آزمایشگاهی بزودی آماده سرو می‌شود

نخستین همبرگر تولید شده از گوشت آزمایشگاهی تا ماه آگوست (مرداد ماه) در لندن پخته و سرو خواهد شد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان دانشگاه ماستریخت هلند برای تولید گوشت آزمایشگاهی، اقدام به جداسازی سلول گردن گاو در کشتارگاه کرده و آن را با استفاده از سلول های بنیادی سرم گوساله جنینی در محیط آزمایشگاه کشت دادند.
    به گفته دکتر «مارک پست» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه ماستریخت، گوشت آزمایشگاهی می‌تواند در آینده به جایگزین مناسبی برای گوشت گاو، گوسفند یا مرغ تبدیل شده و باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شود.

نخستین همبرگر آزمایشگاهی از سه هزار رشته باریک عضله گاو هرکدام به طول سه و عرض 1.5 سانتی متر تهیه شده و تا ماه آینده در لندن پخته و سرو خواهد شد.

این نوع گوشت آزمایشگاهی محصول مناسبی برای گیاهخواران یا حامیان حیوانات محسوب می‌شود، چراکه می تواند باعث کاهش چشمگیر ذبح حیوانات در کشتارگاه‌ها شود.

موفقیت یا شکست این پروژه بستگی به واکنش مصرف کنندگان نخستین همبرگر آزمایشگاهی دارد که این غذا را پنجم آگوست (14 مرداد) در لندن میل خواهند کرد؛ این همبرگر با قیمت 325 دلار عرضه خواهد شد.

2. 13 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

این نوع گوشت آزمایشگاهی محصول مناسبی برای گیاهخواران یا حامیان حیوانات محسوب می‌شود، چراکه می تواند باعث کاهش چشمگیر ذبح حیوانات در کشتارگاه‌ها شود.
    مسلمانی که بره که هنوز شیرخوار هست رو فقط به خاطر اینکه گوشتش لذیذتره با بی رحمی و خودخواهی تمام ضبح میکنه وجود چنین محصولاتی هیچ فرقی به حالش نخواهد کرد چون اصولن این کمبود غذا و نبود مواد مناسب نیست که بوجود آورنده ی چنین جهلیاتی هست بلکه مشکل از فکر فرده. همین الان هم غذاهای مناسب و غیر گوشتی وجود دارند که نیاز انسان به پروئین رو به طور کامل برطرف کنن.

این نکته رو هم بگم که غذای اصلی انسان اصلن گوشت نیست به خاطر ویژگی های بدن و سیستم گوارش انسان!

4. 6 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

مسلمانی که بره که هنوز شیرخوار هست رو فقط به خاطر اینکه گوشتش لذیذتره با بی رحمی و خودخواهی تمام ضبح میکنه وجود چنین محصولاتی هیچ فرقی به حالش نخواهد کرد چون اصولن این کمبود غذا و نبود مواد مناسب نیست که بوجود آورنده ی چنین جهلیاتی هست بلکه مشکل از فکر فرده. همین الان هم غذاهای مناسب و غیر گوشتی وجود دارند که نیاز انسان به پروئین رو به طور کامل برطرف کنن.

این نکته رو هم بگم که غذای اصلی انسان اصلن گوشت نیست به خاطر ویژگی های بدن و سیستم گوارش انسان!
    من فکر میکنم
    تمام انواع بشر در این مورد ایراد دارند
    مسلمان و غیر مسلمان نداره بگونه ای که خیلی بدتر از ضبح بره های کوچک در تمامی جوامع دیده میشه.....

6. 7 کاربر از shabe.saket بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

همیشه این سوال برام مطرحه که کسایی که خوردن گوشت حیوانات رو درست نمیدونن.....چرخه طبیعت رو چطور توجیه میکنن ؟؟ مگه غیر از اینه که هر موجودی برای بقای خودش موجود دیگه ای رو

شکار میکنه ؟؟؟ انسان خارج از این چرخه ست ؟؟

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

همیشه این سوال برام مطرحه که کسایی که خوردن گوشت حیوانات رو درست نمیدونن.....چرخه طبیعت رو چطور توجیه میکنن ؟؟ مگه غیر از اینه که هر موجودی برای بقای خودش موجود دیگه ای رو

شکار میکنه ؟؟؟ انسان خارج از این چرخه ست ؟؟
    امروزه این موارد به صورت هرمی که انسان در بالای اون قرار داره تعریف نمیشه.

توضیح کوتاهی میدم که اطلاعات بیشر رو شما خودتون میتونید بررسی کنید. حیوانات گوشتخوار سیستم گوارشی کوتاهی دارن و حیوانات گیاهخوار سیستم گوارشی بلند تری و حالا انسان سیستم گوارشی داره که نه کوتاه هست و نه بلند اما این به اون معنا نیست که ما میتونیم از هر دو این موارد استفاده کنیم بلکه این معنی رو میده که ما هم غذای مخصوصی داریم. از شکل فک و دندانها نتیجه گرفته شده که انسان دانه خوار هست و به خاطر اینکه شما برای مثال از خوردن بسته یا گردو دچار ضرر نمیشید در حالی که از خوردن گوشت حتمن دچار مضرات اون خواهید بود.
    البته بدن ما به پروتئین نیاز داره و هدف از خوردن گوشت هم تامین همین هستش. پس اگر هدف تامین پروتئین بدن هست ما راهای ارزانتر و آسانتری هم داریم که این نیاز بدن رو برطرف کنیم و دقیقن برای همین هست که گشتن حیوانات غیر قابل توجیه هستش.

9. 2 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

من فکر میکنم
    مسلمان و غیر مسلمان نداره بگونه ای که خیلی بدتر از ضبح بره های کوچک در تمامی جوامع دیده میشه.....
    بله موافقم و این موارد به صورت بیمار گونه ای در بعضی جوامع وجود داره اما اینکه من این نکته رو به صورت خاص گفتم به خاطر اینکه وقتی ما کشتن بیرحمانه رو با دستورات دین یا قانون (در کشور ما و کشور های اسلامی) توجیه میکنیم وضعیت بسیار وخیم تره چون این قبیل کارها دیگه اون جنبه ی بدش رو از دست میده.

در بعضی کشور های اروپایی اینکار یعنی کشتن حیوانات برای تامین غذا با شیوه های بدون درد و بهتری انجام میشه که بهتر هست این شیوه ها تامیم پیدا کنه.

11. 4 کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بدن انسان برای ساخت بعضی پروتئین های ضروری نیاز به بعضی آمینـو اسیدها داره که هیچ نوع گوشت یا گیاهی(به جز گوشت قرمز) نمی تونه

این امینواسید ها رو تامین کنه (نه گوشت سفید نه گیاهی با پروتئین بالا مثل سویا) این نوع آمینو اسیـدهای ضروری فقط تو گوشت قرمز هستن

اگر این نوع گوشت تو آزمایشگاه تولید بشه جایگزین خوبی میشه برای تامین امینواسیدهای ضروری مخصوصا برای کسایی که گیاه خوار هستن..

13. 6 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امروزه این موارد به صورت هرمی که انسان در بالای اون قرار داره تعریف نمیشه.

توضیح کوتاهی میدم که اطلاعات بیشر رو شما خودتون میتونید بررسی کنید. حیوانات گوشتخوار سیستم گوارشی کوتاهی دارن و حیوانات گیاهخوار سیستم گوارشی بلند تری و حالا انسان سیستم گوارشی داره که نه کوتاه هست و نه بلند اما این به اون معنا نیست که ما میتونیم از هر دو این موارد استفاده کنیم بلکه این معنی رو میده که ما هم غذای مخصوصی داریم. از شکل فک و دندانها نتیجه گرفته شده که انسان دانه خوار هست و به خاطر اینکه شما برای مثال از خوردن بسته یا گردو دچار ضرر نمیشید در حالی که از خوردن گوشت حتمن دچار مضرات اون خواهید بود.
    البته بدن ما به پروتئین نیاز داره و هدف از خوردن گوشت هم تامین همین هستش. پس اگر هدف تامین پروتئین بدن هست ما راهای ارزانتر و آسانتری هم داریم که این نیاز بدن رو برطرف کنیم و دقیقن برای همین هست که گشتن حیوانات غیر قابل توجیه هستش.
    در مورد شکل فک و دندانها این فقط یه نظریه ست که میتونه درست هم نباشه ... اما شما مطمئنید از خوردن گردو دچار ضرر نمیشید ؟؟ هر چیزی در صورتی که به درستی و به مقدار مناسب استفاده نشه مضراتی به همراه داره و گوشت هم از این قاعده به دور نیست.
    بله بدن ما به پروتئین نیاز داره اما این تامین پروتئین با گیاهان به صورت کامل صورت نمیگیره....از لحاظ بیولوژیکی ارزش پروتئینی گوشت بسیار بالاتر از ارزش پروتئینی گیاهان و ....هست و گوشت از لحاظ ترکیب امینواسیدهای ضروری تقریبا کامل به نظر میرسه در صورتی که
    اکثر گیاهان نیمی از این امینواسیدها رو هم تامین نمیکنن و برای تکمیلشون باید از چند منبع گیاهی استفاده بشه....که در این صورت هم باز برخی نیازهای بدن تامین نخواهد شد.

اما سوال من از بعد دیگه ای بود و شما بعد دیگه ای از این مساله رو عنوان کردید....اینکه انسان برای تامین پروتئین مورد نیازش از چه منبعی استفاده کنه با چرخه طبیعت که من مطرح کردم در ارتباط نیست.
    جالبه بدونید من خودم حامی سر سخت حیوانات هستم اما توجیه این حرف که استفاده از گوشت حیوانات وحشی گری انسانهاست اصلا به نظرم مطنقی نیست.
    Last edited by majid322; 16-07-2013 at 13:42.

15. این کاربر از majid322 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز saeed_cpu_full's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    توی هارد كامـپـيـوتـر!!

پيش فرض

چند سال پیش من یه ایمیل دریافت کردم که موضوعش به بحث شما میخوره :

این متن ایمیل :
    « رشته ی تحقیقاتی من در میکروبیولوژی در مورد لاکتوفرین بود. لاکتوفرین یک مولکول پروتئینی است که در خون ما وجود دارد این ماده در کلستروم (آغوز) شیر مادر به میزان زیادی وجود دارد. این ماده خاصیت ضد میکروبی دارد یا این که خیلی شدید جلوی میکروب ها را می گیرد. کاری که لاکتوفرین می کند این است که آهن را به خودش جذب می کند یعنی این که هر میکروبی که در قسمت لاکتروفرین باشد به خاطر این که آهن ندارد نمی تواند رشد کند و میکروفیلم درست کند.
    که یک نوع خاص باکتری است ایجاد می شود.
    ماجرا این گونه بود که در یکی از رستوران های آمریکا به نام جک این د باکسjack in the box تقریباً حدود 6 یا 7 سال پیش اتفاقی افتاد که عده ای از اسهال خونی مردند و بعد که یک مقدار تحقیقات شد معلوم شد که علت این باکتری ها بوده این باکتری ها البته در دستگاه های گوارشی مثل روده و... هست یعنی در بدن همه ی انسان ها هست ولی وقتی از طریق خوردن وارد بدن بشود باعث ابتلابه اسهال خونی خواهد شد که درصد تلفاتش بالا است. در این رستوران هم متوجه شدند که مدفوع زیر ناخن آشپز رستوران به گوشت منتقل شده و تعدادی از مشتریان را کشته .
    شرکتی که تامین کننده گوشت در ان ایالت بود به استاد بنده پروژه ای را داد که بر اساس ان قرار شد ما در گوشت لاکتوفرین ها را فعال تر کنیم که اگر باز هم میکروبی در انها نفوذ کرد امکان رشد نیابد . مبلغ این قرار داد 15 میلیون دلار بود و چون پروژه من هم در مورد همین لاکتوفرین بود با 5 نفر دیگر کار را شروع کردیم اما متاسفانه میزان نفوذ لاکتوفرین در گوشت ها در حین آزمایش متغیر بود و این امکان وجود نداشت که به ماده ثابتی برسیم که اضافه کردن آن به گوشت میزان محافظت در برابر باکتری ها را افزابش دهد.

ما در لابراتوار این لاکتوفرین را فعالش می کردیم (این لاکتوفرین با بافری خاص تحت pH خاصی فعال می شد )و وقتی که تست می کردیم لاکتوفرین در حالت عادی باکتری ها را از بین می برد اما روی گوشت که امتحان می شد گاهی موفق و گاهی نا موفق بود. من ازمایش روی نمونه ها را انجام می دادم و گوشت می گرفتم و محلول های متفاوت را ازمایش می کردم روزی من تصادفاً دیرم شد و مجبور شدم که گوشت از منزل ببرم که گوشت اسلامی بود وقتی امدم این تست را کردم دیدم ای بابا جوابها خیلی فرق می کند با گوشت های دیگر یعنی اولاً وقتی ما این باکتری ها را می گذاشتیم درصد این نفوذ باکتری ها خیلی کمتر بود یعنی واقعاً اصلاً خود باکتری بدون لاکتوفرین هم نفوذ نمی کرد! وقتی هم که می شستیم اصلاً چیزی دیگه نمونده بود روی گوشت. کنترلر آزمایش ما آب بود یعنی هر ازمایش با محلولی خاص صورت می گرفت و کنترل ان با آب بود.

من دیدم خود باکتری وقتی به گوشت اسلامی می رسد نفوذ نمی کند و اگر هم کمی نفوذ کند با اب کاملا تمیز می شود ولی الان از اسپری های مختلف استفاده می کنند اما به این نتیجه رسیدیم که همون آب از همه چیز بهتراست .

وقتی استادم جواب ازمایش را دید تعجب کرد من گفتم که امروز یک فرقی کرده من امروز گوشت حلال آوردم ایشان آقای دکتر نرن نایدی بود و یک هندی هستند که دکترا رو در سوئد گرفته وقبلا به واسطه کشف دلایل میکروبیولوژیک مرگ تعدادی از زنان که از وسایل خاص بهداشتی استفاده می کردند مشهور شده به من گفتند که خودشون – با اینکه مسلمان نیستند- از گوشت حلال استفاده می کنند . در لابراتوار بعضی برایشان سوال شده بود که این چه گوشتی است که این قدر نسبت به نفوذ باکتری ها مقاوم هست.
    برای من علت این مقاومت گوشت حلال بسیار مهم بود و نکته جالب تر این بود که سازمان گوشت امریکا برای تمیز نگه داشتن گوشت 15 میلیون دلار خرج می کند تا این آقا اسپریی برای ایشان بسازد که به گوشت بزنند و مقاوم شود و ان وقت خود او می داند که اگر گوشت اسلامی باشد دیگر نیازی به ان همه هزینه نیست

بر می گردم به اون قسمت لاکتوفرین – لاکتوفرین دلیلی که کار می کند این است که آهن را می گیرد به خودش و برای همین آهن وقتی نباشد باکتری ها نمی توانند رشد کنند ما وقتی که دام را اسلامی سر می بریم اول شاه رگ زده می شود بدون اینکه نخاع قطع بشود وقتی شاه رگ قطع می شود چون که نخاع قطع نشده قلب هنوز در حال تپیدن هست وقتی قلب می زند همه خون از بدن خارج می شود و از انجا که تمام اهن در گلبول قرمز است وقتی که همه خون خارج می شود دیگر گوشت ان آهن را ندارد و به خاطر همین نیازی به لاکتوفرین برای از بین بردن آهن نداریم و باکتری ها هم به علت نبود اهن در خون جذب نمی شوند و اگر بشوند با شستشو با اب ساده از بین می روند. گرچه استاد ما با همان ایده ای که از گوشت اسلامی گرفت ان مبلغ را دریافت کرد و اسپری خاصی را هم ساخت و نهایتا حق را منکر شد اما برای خود من این نکته بسیار مهم بود که حساسیت اسلام به نجاست خون ازین جهت است که در تمام فضای اطراف ما صدها بلکه هزاران نوع باکتری وجود دارد که به شدت جذب اهن می شوند و وقتی دست شما خون می اید امکان جذب باکتری ها به وسیله اهن خون بسیار بالا است بنابر این در معرض انواع عفونت ها هستید اما اگر با دقت ( یک بار یا سه بار ) دست خونی خود را اب بکشید راه نفوذ باکتری ها را بسته اید »

...
    چون بنده هیچ سررشته ای توی این بحث ها ندارم فقط متن رو خوندم و ایمیل رو بستم ولی اون قسمت سبز رنگ برای من همیشه سؤال بود که آیا این قسمت از نظر علمی درست و منطقیه؟ .. دوستان در این باره نظری دارن ؟
    Last edited by saeed_cpu_full; 16-07-2013 at 15:47.

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

من فکر میکنم
    البته یه خورده ربط داره
    روش هایی که مسلمونا برای کشتن حیوونا به کار میبرن جز خشن ترین روش ها هستش !

18. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •