تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: بحث در مورد دوربین های حرفه ای رده ی مبتدی : Canon EOS 600D - Canon EOS 550D - Nikon D5100 - Nikon D3100 و...

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض بحث در مورد دوربین های حرفه ای رده ی مبتدی : Canon EOS 600D - Canon EOS 550D - Nikon D5100 - Nikon D3100 و...

با سلام
    بحث های زیادی بین این چند دوربین در کلاس حرفه ای مبتدی انجام میشه . لطفا موارد رو در این تاپیک مطرح نمائید
    برای شروع تاپیک برای کاربرد عکاسی حرفه ای و نیز فیلم برداری عالی تا سقف 1400 تمن کدوم دوربین رو پیشنهاد میدید؟
    Canon EOS 600D و Nikon D3100 و Canon EOS 550D و Nikon D5100 ؟
    اگه مورد خاصی مد نظر دارید ذکر بفرمائید.
    باتشکر
    Last edited by Переклад не; 15-07-2013 at 19:07.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Danitondar's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

با سلام
    برای کاربرد عکاسی حرفه ای و نیز فیلم برداری عالی تا سقف 1400 تمن کدوم دوربین رو پیشنهاد میدید؟
    Canon EOS 600D و Nikon D3100 و Canon EOS 550D و Nikon D5100 ؟
    اگه مورد خاصی مد نظر دارید ذکر بفرمائید.
    باتشکر
    درود
    يه سري موارد رو ذكر كنيد.
    چه نوع عكاسيي بيشتر مد نظر شماست؟
    منظره؟شخص؟ماكرو؟و يا زوم؟
    با توجه به اين موارد شما لنز رو انتخاب ميكنيد.
    چون اگر دقت كرده باشيد هر چهار مدلي كه عرض كرديد
    با لنز كيت ١٨-٥٥ هم عرضه ميشوند همچنين ٦٠٠ كنون با ١٨-١٣٥
    هم موجود ميباشد.
    اگر كاربرد هاي خاص زياد داريد از نظر بنده يك دوربين معمول حتي 450D
    تهيه كنيد و هزينه رو به روي لنز بزاريد.
    بدنه دوربين تاثير زيادي بر روي كيفيت عكس ندارد و صرفا براي استفاده از امكانات آن استفاده ميشود.
    ولي به طور مثال نويزگيري مسيله اي است كه به سنسور بدنه مربوط ميشود و بين دوربين هايي كه ذكر كرديد در كم بودن نويز گل سرسبد
    D5100 است.
    البته در فيلمبرداري همونطور كه در تاپيك مربةطه ذكر كردم ٦٠٠ كنون بهتر از بقيه موارد تا حد نامحسوسي عمل ميكند.

Using Tapatalk

3. 3 کاربر از Danitondar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه manilarina's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    لار استان فارس

پيش فرض

دوستان گل گلاب ممنون میشم اگه بفرمایید من که تازه میخوام کار عکاسی رو با دوربین های اس ال آر شروع کنم کدوم یک از دوربین های زیر رو بگیرم؟
    Nikon D3100
    Canon 1100
    Canon 550D

و اینکه تفاوت کیفیت عکس ها توی Nikon D3100 با Canon 550D چقده؟ اونقد زیاده که بشه قید نیکونو زد؟ مرسی

ناظر انجمن عکاسی و دوربین های دیجیتال و فیلم برداری و میکس و مونتاژ Переклад не's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بدون شک برای شروع CANON 550D بهترین انتخابه . در ضمن پیشرفته ترین دوربین در بین 3 دوربینی که مد نظر شما هم هست
    تفاوت فاحشی در عکسهای 550d و d3100 وجود نداره.
    تنظیماتی که تو 550 هست بعضیاش تو 3100 دستیه .فعال کردن عکسبرداری به صورت پیاپی یا با تایمرو...
    اما در کل 550 عالیه
    فیلمش در حد سینمایی هست و میتونید نمونه هاشم ببینید .اما نیکون فقط تمرکزش تو زمینه ی عکاسییه .البته نه 3100.باید بگیم مثلا 5100 و 550.اما شما میخوایید فقط برای شروع دوربینی بخرید .اگه چیزی میخوایید که نسبت به قیمتش خوب باشه، 550 انتخاب مناسبه.
    من خودم برای شروع 600d گرفتم که نسبت به 550 فرقش اینه که این صفحه نمایشش چرخندس و خیلی کارتو راحت میکنه
    انتخاب من حین خرید دوربین (که تو این تاپیک هم گفته بودم) 600d و نیکون 5100 بود

6. 3 کاربر از Переклад не بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه batlagh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

بنده هم عرضی خدمت دوستان داشته باشم هرچند کم تجربه هستم.

بنده با 350 دی کانن عکس گرفتم بیا جلو تر 500 و باز جلو تر 600 که الان خودم دارم و 7 دی هم که برای جایی عکاسی می کنم دستم هست.
    تفننی 5 دی مارک 2 هم کار کردم اما نه مثل این ها.
    توی نیکون هم 3100 یه مقداری کار کردم و راستش خیلی تجربه کار با نیکون رو ندارم!

به نظر من و به تجربه که عکاسی کردم مثلا برای عکاسی خبری و در این حدود این 2 ترکیب رو 2 نفر داشته باشند:

350d + لنز 70-200 (مثلا اف 2.8 یا 4 ترجیحا با Is (لرزش گیر)
    و دیگری 7d + لنز 18-200 (که بگیم از لحاظ رنج هم حدودا یکی باشد

قیمت الان بازار رو که اصلا ندارم یعنی بازار خیلی متشنج هست و...
    اما حدودی:
    70-200 مثلا آی اس 1 و اف 2.8 در میاد 4 میلیون
    350 دی که اصلا نو اش نیست و دست دومش رو بگیم 500 هزار تومان

7 دی میشه 3 میلیون
    لنز 18-200 هم حدودی 1.5 میلیون.

حالا این ترکیب ها نسبتا یه قیمتی میشن.
    برای عکاسی خبری همان بدنه پوکیده 350 دی با یه لنز عالی و فوق العاده حتما برنده این قضیه خواهد بود.

اما یه مشکلی که این وسط هست رنجش کامل نیست یعنی مزیت 18-200 تعویض نکردن لنز هست که من به شخصه خیلی نمی پسندم چون واقعا کیفیت آزار دهنده ای داره! از همه لحاظ سرعت فکوس و دیافراگ بسته و کیفیت خیلی بد و ....

دقیقا خرید دوربین رو بر حسب نیازتون انجام بدهید! خرید دوربین صرف نیست بلکه دوربین + لنز رو بهمراه همدیگه تهیه بکنید و نفرمایید که دوربین خوب بخرم بعدا پول گیرم اومد یه لنز خوب هم می خرم! چون تا زمانی که پول گیرتون نیاد فقط دارید خودتون رو زجر می دهید!

حدودا یک لنز شارپ و خوب و.... هم قیمت بدنه (حدود 1 تا 2 میلیون) در میاد!
    پس آگاهانه و با شناخت ژانر عکاسی ای که می خواهید انجام بدهید اقدام به خرید بکنید!

به نظر من آدم توی این شرایط یه دست دوم 450 دی تر و تمیز گیرش بیاد و پولش رو بده به لنز خیلی بهتر از این هست که 600 دی بخره با لنز کیت !
    (که البته لنز کیت 18-55 واقعا به نسبت قیمتش خیلی به صرفه هست! و هنوز من ازش در کنار 70-200 استفاده می کنم اما وقتی لنز حرفه ای دیگری در رنج واید نباشد!)

نیکون و کانن خیلی بستگی به سلیقه داره. مثل جر بنز و بی ام و
    اما کانن بیشتر حداقل توی ایران عکاس های خبری تمایل دارند تهیه بکنند.
    کسانی که دوست داشته باشند از فیلم برداری بهره ببرند نیز (600 و 7 دی و 5 دی مارک 2 و... واقعا نسبت به قیمت کیفیت خوبی دارند به تجربه ای که در تصویر برداری و.. که دارم عرض می کنم اما به شخصه دوربین عکاسی رو برای تصویر برداری خیلی نمی پسندم!)

نیکونی ها برای آتلیه می فرمایند بهتره! (که بر عکس خیلی از آتلیه های ایران 5 دی مارک 2 دارند یا 7 دی بخاطر کلیپ سازی و...!)

کانن یوزر فرندی تر هست و نیکون مقداری پیچیده تر که همین پیچیدگیش خیلی ها دوستش دارند و یکی مثل من ترجیحم یوزر فرندی کانن هست و...

ژانر عکاسی مهم ترین پارامتری هست که در انتخاب دوربین و لنز موثره!

دوستان ژانر عکاسیشون رو بفرمایند در حد سواد اندکم در خدمت هستم.

موفق باشید
    ارادت

8. 8 کاربر از batlagh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه manilarina's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    لار استان فارس

پيش فرض

خیلی ممنون از اطلاعات ذی قیمتتون.استفاده بردیم. ما بیشتر از طبیعت و آثار تاریخی و بناها عکس می گیریم. البته الان نیکون 3200 دارم!

داره خودمونی میشه o2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

من 550dکنون دارم ازش راضی هستم

11. 2 کاربر از o2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •