تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: سی پی یوی A8 چطوره؟

آخر فروم باز SANR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض سی پی یوی A8 چطوره؟

سلام:
    سی پی یوی A8 چطوره؟مثل I7 یا i5 سرعتش خوبه یا نه؟این لپ تاپی که می خوام بگیرم این سی پی یو رو داره
    ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

اگه ممکنه سریعتر پاسخ بدین ممنون

آخر فروم باز mohsenfhm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

خیلی ضعیفتر از i7 هست . من توصیه نمی کنم

4. این کاربر از mohsenfhm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

نسبت به i5 چطوره؟ارزشش رو نداره که بخرم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

یک توضیح کامل در مورد این سی پی یو و مقایسه ان با سی پی یو های اینتل بهم بدین ممنون میشم.

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

مسلما از نظر سرعت i5 کمی بهتره.ولی a8 قابلیت cross firing داره.یعنی gpu ش با gpu اصلی که حتما amd هم هست کراس می شن و قدرتش کمی بیشتر می شه برای کارهای گرافیکی و بازی.شاید تو کارهای عادی فرق خاصی مشاهده نکنی.ولی خب i5 حدود 15-20 درصد می تونه سریعتر باشه.کلا از سری sandy bridge به بعد سی پی یو های AMD یه جورایی رفتند تو سایه.مخصوصا اینکه برای لپتاپ که مصرف کم و شار÷ باطری مهمه cpu های sandy bridge گرافیک داخلی دارند که می تونید گرافیک اصلی رو راحت غیر فعال کنید که مصرف رو فوق العاده کم می کنه.در کل از نظر قدرت پردازشی i5 بهتره.ولی برای گیم احتمالا A8 حرف بیشتری برای گفتن داره.احتمالا هسته های بیشترش هم می تونه کمک کنه غیر از گرافیک.در کل لپتاپهای با cpu amd پرفروش نیستند خیلی.اکثرا اینتل رو ترجیح می دن.هر چند تو کارهای عادی فکر نمی کنم فرق محسوسی داشته باشند.بنچمارکها رو تو نت می تونی مقایسه کنی خودت
    راستی نگفتی مدل A8 چیه؟4500 قویتر از 3500 هست.تو بعضی بنچمارکها 4500 بالاتر از i5 هست.ولی اکثر کاربرها عقیده دارند I5 بهتره.حتی با اینکه 2 هسته ایه.راستی مطمئن نیستم A8 هم مثل اینتل قابلیت سویچ گرافیک رو داشته باشه یا نه.من نشنیدم.ولی خواستی یه تحقیقی بکن یا از اونایی که دارن بپرس.بعید می دونم داشته باشه.اینم یه لینک بنچمارک

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم بگم مثلا APU A8 4500 یه گرافیک داخلی 7640g داره که از نظر قدرت معمولیه (البته از گرافیک داخلی اینتل حتی intel hd 4000 قویتره).ولی اگه اون لپتاپ یه گرافیک جدا هم داشته باشه مثل 7670 که تو بعضی مدلهای acer , hp,... هست این دوتا با هم cross می شن و قدرتشون با هم ترکیب می شه
    کلا الان یه کم سرچ کردم اکثر کاربرها اینتل i5 رو ترجیح می دن.ولی واسه کارهای سنگین یا multy task A8 چون 4 هسته داره طبیعتا باید کمی قویتر باشه.هر چند کلاک a8 کمتره.مگه تو مدل شما بالاتر باشه.حتما ببین کلاک cpu رو چنده.یه تفاوت مهم I5 و A8 اینه که i5 مثل بقیه سندی بریجها و ایوی بریجها به راحتی اتوماتیک اور کلاک می کنه و تا 3.0GHZ بالا می ره که واسه سرعت خیلی خوبه.ولی A8 این قابلیت رو فکر نمی کنم داشته باشه.(قابلیت turbo boost اینتل).هرچند احتمالا با نرم افزار بتونی اور کنی که البته واسه لپتاپ اصلا پیشنهاد نمی شه
    Last edited by amin666; 21-10-2012 at 21:14.

8. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    در دل کویر

پيش فرض

ممنونم بازم تحقیق می کنم.

10. این کاربر از SANR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

این تیکه رو فکر کنم بعد از پست اخر شما اضافه کردم.گفتم شاید نخونده باشیش با توجه به تاریخ پست اخرت:

"اینم بگم مثلا APU A8 4500 یه گرافیک داخلی 7640g داره که از نظر قدرت معمولیه (البته از گرافیک داخلی اینتل حتی intel hd 4000 قویتره).ولی اگه اون لپتاپ یه گرافیک جدا هم داشته باشه مثل 7670 که تو بعضی مدلهای acer , hp,... هست این دوتا با هم cross می شن و قدرتشون با هم ترکیب می شه
    کلا الان یه کم سرچ کردم اکثر کاربرها اینتل i5 رو ترجیح می دن.ولی واسه کارهای سنگین یا multy task A8 چون 4 هسته داره طبیعتا باید کمی قویتر باشه.هر چند کلاک a8 کمتره.مگه تو مدل شما بالاتر باشه.حتما ببین کلاک cpu رو چنده.یه تفاوت مهم I5 و A8 اینه که i5 مثل بقیه سندی بریجها و ایوی بریجها به راحتی اتوماتیک اور کلاک می کنه و تا 3.0GHZ بالا می ره که واسه سرعت خیلی خوبه.ولی A8 این قابلیت رو فکر نمی کنم داشته باشه.(قابلیت turbo boost اینتل).هرچند احتمالا با نرم افزار بتونی اور کنی که البته واسه لپتاپ اصلا پیشنهاد نمی شه"

در کل رو کاغذ برای کارهای پردازشی که 4 هسته کار کنند A8 باید بهتر باشه.یعنی قدرتش تو برنامه های سنگین باید بیشتر باشه.تو بنچمارکها هم معمولا بهتره.ولی سرعتش با توجه به کلاک 1.9GHZ و اینکه اتومات اور کلاک هم نمی شه مثل اینتل شاید کمی کمتر باشه.حتما بازم تحقیق کنید.من این چیزایی که گفتم مربوط به مدل 4500 بودا.3500 ضعیفتره
    تو بنچمارکها معمولا A8 بالاتره تو کارهای سنگین.ولی واسه کارهای عادی شاید بر عکس باشه
    Last edited by amin666; 21-10-2012 at 21:16.

12. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •