تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: مشکل با بالا نیامدن بایوس و لود شدن ویندوز بعد از 30 دقیقه در لپ تاب

آخر فروم باز gog2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض مشکل با بالا نیامدن بایوس و لود شدن ویندوز بعد از 30 دقیقه در لپ تاب

من یک لپ تاب قدیمی دارم

Laptop Dell Latitude C600
    که جدیدا خیلی کند شده و 30 دقیقه طول میکشه در حالی که چند ماه پیش اصلا اینطوری نبود البته کند بود چون قدیمیه ولی نه دیگه اینجوری
    حالا علت دیر لود شدن ویندوز احتمال میدم مشکل از هارد باشه حالا موندم هزینه کنم و هاردشو عوض کنم درست میشه یا نه ؟؟؟

یک مشکل دیگه هم که هست که وارد بایوس نمیشه و وقتی کلید f12 را برای ورود به بایوس میزنم این خطا رو میده و اصلا دکمه های جهتی کار نمکنه و بعد اتمام ثانیه شمار وارد ویندوز میشه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا دوستان راهنمائی کنن مشکل از کجاست و تعویض هارد ممکنه درست بشه یا مشکل اساسی تره؟؟؟؟

مدل لپ تاب هم
    Laptop Dell Latitude C600

حـــــرفـه ای biostar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

مطمئنی که با F12 میره به بایوس؟
    فکر کنم با F12 بره به BOOT MENU
    و با F2 بره به bios setup

فکر نکنم مشکل از هارد باشه.

با تغییر ویندوز هم درست نمیشه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض خیر فایده ای نداره

مطمئنی که با F12 میره به بایوس؟
    فکر کنم با F12 بره به BOOT MENU
    و با F2 بره به bios setup

فکر نکنم مشکل از هارد باشه.

با تغییر ویندوز هم درست نمیشه؟
    f2 و کل کلید های دیگه را هم امتحان کردم باز هم امتحان کردم بازم همان نوشته خطا رو میاره

اگه از هارد نیست از رم ؛ سی یو یا چیه؟؟؟؟

راستش فکر نکنم مشکل از ویندوز باشه چون قبل بالا امدن ویندوز این خطا رو میده؟؟؟

راستش من میخام این لپ تابو بفروشم ولی لا اقل باید کار بکنه تا به پول بره نمیخامم زیادی به خرج بیفتم می ترسم هارشو بخرم عوض کنم و بازم همونجوری باشه؟؟؟؟؟

داره خودمونی میشه pasha-85's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

این خطا اصلا به بایوس ربطی نداره ..این بر میگرده به ویندوز شما که مشکل پیدا کرده .حالا به هر دلیلی میتونه باشه ؟ شما تاحالا صبر کردید این 30 دقیقه تموم بشه یا نه ؟؟
    میتونید گزینه Last Known Good Configuration (your most recent settings that worked) Start Windows Normally رو بزنید تا ویندوز با اخرین تنظیماتی که قبلا خوب کار میکرده بیاد بالا ..ولی تعویض ویندوز لازمه ..و اینکه شما نمیتونید وارد بایوس بشید یا دکمه رو اشتباه میزنید ..از کلید ترکیبی fn , f12 استفاده کنید .شاید بره !!
    اگر نصب ویندوز براتون مقدور نیست .وقتی که ویندوز اومده بالا اول سیدی ویندوز رو بزارید توی سی دی رام بعد توی run کلمه cmd رو تایپ کنید و تو cmd این رو تایپ کنید تا یک بار کل فایل های ویندوزی رو تعمیر و یا جایگزین کنه sfc /scannow

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض خیر

این خطا اصلا به بایوس ربطی نداره ..این بر میگرده به ویندوز شما که مشکل پیدا کرده .حالا به هر دلیلی میتونه باشه ؟ شما تاحالا صبر کردید این 30 دقیقه تموم بشه یا نه ؟؟
    میتونید گزینه Last Known Good Configuration (your most recent settings that worked) Start Windows Normally رو بزنید تا ویندوز با اخرین تنظیماتی که قبلا خوب کار میکرده بیاد بالا ..ولی تعویض ویندوز لازمه ..و اینکه شما نمیتونید وارد بایوس بشید یا دکمه رو اشتباه میزنید ..از کلید ترکیبی fn , f12 استفاده کنید .شاید بره !!
    اگر نصب ویندوز براتون مقدور نیست .وقتی که ویندوز اومده بالا اول سیدی ویندوز رو بزارید توی سی دی رام بعد توی run کلمه cmd رو تایپ کنید و تو cmd این رو تایپ کنید تا یک بار کل فایل های ویندوزی رو تعمیر و یا جایگزین کنه sfc /scannow
    بله صبر کردم و بعد نیم ساعت به طور کامل ویندوز بالا میامد.
    از ترکیب کلید هایی که گفتیم هم قبلا استفاده کردم ولی به اثر بود انگار اصلا در محیط داس صفحه کلید کار نمی کنه البته اول احتمال دادم سیم صفحه کلید شاید از جاش خارج شده ولی چون بعد بالا امدن ویندوز در محیط ویندوز به خوبی کار می کرد پس مشکل از ان نیست..

البته دیروز هاردشو از جاش خارج کردم تا ببینم مدلش چیه تا یکی سفارش بدم ولی حالا هر چی هاردو درمیارم جامیزنم خطای no fond driver میده و دیگه همنجا میمونه و لود نمیشه ؟؟؟؟

یعنی با یک بار دراوردن و جا زدن هارد ممکنه کلا هارد خراب و از کار افتاده باشه؟؟؟؟؟

داره خودمونی میشه pasha-85's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

بله این احتمال وجود داره هاردتون مشکل پیدا کرده باشه ..فکر میکنم باید به فکر برگردوندن اطلاعاتتون و خرید یه هارد جدید باشید

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض فقط میخام 100 درصد مطمئن بشم از هارده

بله این احتمال وجود داره هاردتون مشکل پیدا کرده باشه ..فکر میکنم باید به فکر برگردوندن اطلاعاتتون و خرید یه هارد جدید باشید

اطلاعاتی که درش نداشتم و فقط ویندوز روش نصب بود و با خرید هارد هم مشکلی ندارم

فقط میخام 100 درصد مطمئن بشم از هارده

و نرم کلی پول برای خرید هارد بدم و بازم درست نشه و هزینه بیخودی کرده باشم چون لپ تاب خیلی قدیمیه ارزش زیاد هزینه کردن را نداره فقط میخام راحت کار کنه تا بتونم بفروشمش
    تا لااقل پول هاردی که براش می خرم دربیاد

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

حالا قیمت این هاردش چند هست؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •