تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: انتظار من از لپ تاپم، چ برنامه هایی با آن اجرا میکنم، چقدر قدرت پردازش برای برنامه های من نیاز هست، حتما باید یک لپ تاپ ب روز و گران قیمت خر

داره خودمونی میشه pooladi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

14 انتظار من از لپ تاپم، چ برنامه هایی با آن اجرا میکنم، چقدر قدرت پردازش برای برنامه های من نیاز هست، حتما باید یک لپ تاپ ب روز و گران قیمت خر

سلام ب همه دوستان
    در پستها دیدم ک همه،دنبال پاسخ ب این سوال هستند ک با توجه ب استفاه ای ک از لپ تاپ می کنند، چه لپتاپی برای اونها مناسبتره؟ یعنی چه کانفیگی (مشخصات لپ تاپ) نرم افزار های اونها رو ب راحتی اجرا میکنه
    خب تقریبا تمام استفاده کنندگان لپ تاپ رو میشه به 3 دسته تقسیم کرد(بدون در نظر گرفتن کاربران خیلی خاص)

دسته اول : کسانی ک هدف اونها استفاده روزانه از اینترنت،چت،دادن کنفرانس،آفیس،پخش فیلم(حتی اچ دی 720p)،موزیک ونرم افزارهای سبک مثل برنامه صورت حساب فروشگاه ،برنامه اتصال موبایل و ...

سیستم مناسب برای این دسته : سیستم مناسب حتما یک " نت بوک " خواهد بود(10 اینچ). لازم نیست ک مدل ب روزی هم داشته باشه سی پی یو "اتم" ازmhz 1000به بالا رم حداقل 1 گیگ و گرافیک 128 کافی خواهد بود.

ویژگی این انتخاب: قیمت پایین ؛ وزن کم،حدود 1.4 کیلو همراه با شارژر. کوچک و قابل حمل. مدت کارکرد بالا با استفاده از باطری (بیشتر از 5 ساعت). خنک، بدون سرو صدای فن... دارا بودن معمولا(وبکم.میکروفن،اسپیکر ،یو اس بی،خروجی تصویر،وایرلس،بلوتوس و...)

ضعف این انتخاب:
    نداشتن درایو dvd داخلی. راه حل: خرید یک درایوdvd رایتر خارجی با قیمت حدود 60-70 تومان

دسته دوم :
    (تقریبا تمام دانشجوها) کسانی ک هدف اونها استفاده روزانه از کارهای "دسته اول" ب علاوه نرم افزارهای سنگین(مهندسی،طراحی،میکس، کرافیکی،3d و....)(matlab*** Photoshop *** proteus***3D max*** AutoCAD...)
    ب علاوه گاهی 1 کم بازی (اجرای بازی ها در حالتlow )(اونم نه بازی های روز)

نکته 1: همیشه به اشتباه وقتی اسم از کارهای گرافیکی و شبیه سازی ب وسط میاد همه فکر میکنند ک نیاز به یک کارت گرافیک قدرتمند خواهد بود،اما در واقع این سی پی یو هست ک تقریبا 90% کارهای این جور برنامه ها رو انجام میده

نکته 2:
    تنها چیزی که عمر دستگاه رو کم میکنه بازی با اون هستش(حتی اگر لپ تاپ مخصوص بازی باشه...)

سیستم مناسب برای این دسته : یک لپ تاپ 13 یا 14 یا 15 اینچ (بسته ب نیاز و علاقه) هست با سی پی یو دوال کور بالای 2000mhz
    توجه داشته باشید هیچ گاه ،حتی در سالهای آینده نیازی به پردازشگر قویتر؛مانند (i3 i5 i7 core2du) نیست و همین پردازشگر تمام کارهای شما رو ب راحتی و ب سرعت انجام خواهد داد. پس نیاز نیست ک پول خود را صرف چیزی کنید ک به اون خیلی نیاز ندارید و یک لپ تاپ ب روز بخرید. رم حداقل 2 گیگا بایت کافی خواهد بود. و اما گرافیک: یک گرافیک آنبرد onboard (معمولا با نام intel شناخته میشه.و در بعضی مدل ها روی خود cpu هستش ) با رم 256 برای شما کافیست.اصلا ، تاکید میکنم "اصلا" نیاز ب یک گرافیک قوی از خانواده های ati یا gforse .... نیست!!!

***مشخصات کافی یک کامپیوتر برای اجرای برنامه های روز از زبان خود سازنده برنامه ،آخرین ورژن ها(دقت کنید اصلا گرافیک قوی نیاز نیست)

توجه: مقدار رم گرافیک جدا از قدرت پردازش اون گرافیکه. یعنی ممکنه یک گرافیک با رم 256 مگابایت بارها قویتر از یک گرافیک با رم یک گیگا بایت باشه. دقیقا شبیه رم سی پی یو(همون رمی ک همه با اون آشنا هستید) و خود سی پی یو

Photoshop cs5
    Intel Pentium 4 or AMD Athlon 64 pro- cessor
    Microsoft Windows XP with Service Pack 3; Windows Vista Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 2; or Windows 7

• 1GB of RAM
    • 1GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash-based storage devices)
    • 1024x768 display (1280x800 recommended) with qualified hardware-accelerated OpenGL graphics card, 16-bit color, and 256MB of VRAM

3D max
    · Intel® Pentium® 4 1.4 GHz or equivalent AMD® processor with SSE2 technology*

· 2 GB RAM (4 GB recommended)

· 2 GB swap space (4 GB recommended)**

· 3 GB free hard drive space

· Direct3D® 10 technology, Direct3D 9, or OpenGL-capable graphics card† (256 MB or higher video card memory, 1 GB or higher recommended)

AutoCAD
    · For Windows Vista or Windows 7: Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® dual-core processor, 3.0 GHz or higher with SSE2 technology; for Windows XP: Intel Pentium 4 or AMD Athlon dual-core processor, 1.6 GHz or higher with SSE2 technology

· 2 GB RAM

· 1.8 GB free disk space for installation

· 1,280 x 1,024 true color video display adapter 128 MB or greater, Microsoft® Direct3D®-capable workstation-class graphics card

VideoStudio® Pro X4
    · Microsoft® Windows® 7, Windows Vista® or Windows® XP with latest service packs installed (32-bit or 64-bit editions)

· Intel® Core™ Duo 1.83 GHz, AMD Dual-Core 2.0 GHz or higher recommended

· 1 GB RAM (2 GB or higher recommended)

· 128 MB VGA VRAM or higher (256 MB or higher recommended)

· 3 GB of free hard drive space

ویژگی این انتخاب: خرج نکردن مبلغ قابل توجی برای یک لپ تاپ با گرافیک و cpu به روز.خنک تر بودن دستگاه با توجه به داشتن گرافیک آنبرد.حتی گاهی 500 گرم وزن کمتر نسبت ب لپ تاپ های با گرافیک قوی

دسته سوم : شامل دسته اول + دوم +علاقه ب بازی (بازی های روز با کیفیت mid یا حتی high) مثل : Need for Speed: Pro Street **** GTA 5 یا Assassin's Creed 2یاCall of Duty: Black Ops
    اینجا باید گفت کسانی ک خیلی بازی میکنند بهتر هستش ک یک pc گیم ببندند.حتی لپ تاپ های گیم هم برای اونها مناسب نیست(ارزش خرید)

سیستم مناسب برای این دسته : 14 یا 15 اینچ. سی پی یو core2du یا بالاتر...(همین هم تمام بازی های روز رو بدون مشکل اجرا میکنه) (i3 i5)... بهتر هست ک i7 نباشه ب خاطر اینکه بیشتر I7 های موجود در بازار پرمصرف بوده و حد اقل 10wبرق بیشتر نسبت به i5 و i3 .این یعنی گرمای بیشتر . وزن بیشتر (شارژر+ خنک کننده+ مدار تغذیه) هزینه بیشتر....
    رم 3 گیگا بایت هم کافی خواهد بود.
    اما گرافیک: تمام گرافیک های زیر مناسب هستند و به ترتیب از بالا ب پایین ضعیف میشوند دقت کنید بعضی از این مدلها هنوز وارد بازار ایران نشدند(حتی بازار جهان).پایینترها بازی ها رو روی حالت mid به خوبی اجرا میکنه.بالاترین ها هم بازی ها رو در حالت high ب خوبی اجرا میکنه. طبیعی هست ک هیچ برنامه ای هم نیست ک این گرافیک ها از پسشون بر نیان(برنامه های ک در بالا ذکر شد)
    رم گرافیک هم باید بیشتر از 512 یا حداقل 512 باشه

دقت کنید ک بعضی از مدل های لپ تاپ داری دو کارت گرافیک هستند (یکی اینتل یا همان قسمتی از cpu و دیگری گرافیک مجزا) .این لپ تاپ ها دارای تکنولوژی هستند ک بدون نیاز ب راه اندازی دوباره سیستم ، میتوان بین این دو گرافیک سویچ کرد یعنی زمانی ک به گرافیک قدرتمند و پر مصرف نیازی نیست، و شما مثلا در حال تایپ کردن هستید،اون رو با سویچ کردن روی گرافیک اینتل ،خاموش میکنید ، ب این شکل در مصرف باطری و عمر دستگاه صرفه جویی کردید

GeForce GT 240
    » Radeon HD 6770M *
    » Radeon HD 6750M *
    » GeForce GTS 260M
    » GeForce GTS 160M
    » GeForce 9800M GTS
    » GeForce GT 430
    » Radeon HD 6830M
    » Mobility Radeon HD 5830
    » GeForce 9800M GS
    » Mobility Radeon HD 4830
    » Mobility Radeon HD 5770 *
    » GeForce GTS 150M *
    » GeForce 8800M GTS
    » Radeon HD 6730M *
    » Radeon HD 6570M *
    » Mobility Radeon HD 5750 *
    » GeForce GT 540M
    » Mobility Radeon HD 5730
    » FirePro M5800
    » GeForce GT 435M
    » Radeon HD 6650M *
    » Radeon HD 6550M *
    » Radeon HD 6630M *
    » GeForce GTS 250M
    » GeForce GTS 350M
    » Mobility Radeon HD 5650
    » Radeon HD 6530M *
    » GeForce GT 525M *
    » Mobility Radeon HD 565v
    » Mobility Radeon HD 4670
    » Quadro FX 1800M *
    » GeForce GT 425M
    » GeForce 9700M GTS
    » Quadro FX 2700M
    » GeForce GT 335M
    » Mobility Radeon HD 3870
    » Mobility Radeon HD 5165
    » Mobility Radeon HD 560v
    » Mobility Radeon HD 4650
    » GeForce Go 7950 GTX SLI
    » GeForce GT 220
    » GeForce Go 7900 GTX SLI
    » GeForce GT 420M
    » Mobility Radeon HD 3850
    » GeForce GT 330M
    » Quadro FX 880M
    » Quadro NVS 5100M
    » GeForce GT 240M
    » GeForce Go 7950 GTX
    » Quadro FX 3500M
    » GeForce 8700M GT SLI
    » GeForce 9700M GT
    » GeForce GT 230M
    » Mobility Radeon HD 550v
    » GeForce GT 325M
    » GeForce Go 7800 GTX SLI
    » GeForce 8600M GT SLI
    » GeForce Go 7900 GS SLI
    » GeForce GT 130M
    » NVS 4200M
    » GeForce GT 520M *
    » GeForce Go 7900 GTX
    » Quadro FX 2500M
    » GeForce 9650M GS
    » GeForce 9650M GT
    » GeForce 8700M GT
    » Quadro FX 1700M
    » Quadro FX 1600M
    » Radeon HD 6490M *
    » GeForce Go 7800 GTX
    » GeForce Go 7900 GS
    » Quadro NVS 320M
    » Quadro FX 1500M
    » GeForce 9600M GT
    » GeForce GT 220M
    » Quadro FX 770M
    » GeForce GT 120M
    » Mobility Radeon HD 3670
    » GeForce GT 320M
    » GeForce GT 415M
    اگر مدل گرافیکی در این گروه نیست دلیل بر خوب نبودن اون مدل گرافیکی نخواهد بود

در پایان برای همه شما، آرزوی یک خرید خوب رو دارم
    برقرار باشید و سبز

Last edited by pooladi; 02-03-2011 at 11:25.

2. 19 کاربر از pooladi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

مرسی ار پستتون
    ولی برای دیدن نام پست باید مانیتودر حداقل 27 اینچ خرید

4. 2 کاربر از hasansoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام
    اجازه می دید کمی پرحرفی بکنم؟
    - اول این که از بابت زحمتی که کشیدید و مطلب جالبتون تشکر می کنم .مدت هاست سوالی دارم و دنبال "جواب دان" می گردم،با خوندن نوشته شما امیدوار شدم که اون رو پیدا کردم.
    - من از نرم افزار ETABS استفاده می کنم که تخصصی رشته عمرانه.نمی دونم با اون آشنایی دارید یا نه ولی خلاصه این که معلوم نیست (نه فقط برای من )که چه سخت افزاری به دردش می خوره.اگر لازم باشه حتما اطلاعات مفصل تری هم می تونم بدم.
    اما آزمون و خطاهای شخصی من و برخی از دوستان به نتایجی شبیه به همون چیزی که شما نوشتید رسیده،یعنی این که رم بالا،کارت گرافیک، هاردو حتی تعداد هسته های سی پی یو تاثیر زیادی رو سرعت کار نرم افزار نداره و فقط سرعت سی پی یو مهم ترین تاثیر رو داره. ولی هرچه با اهالی سخت افزار مشورت کردم معمولا نظر و پیش نهادی غیر از این داشتند.کم کم داشتم قانع می شدم که بهتره بالا ترین هزینه رو در نظربگیرم به این امید که مطمئن بشم که نیازم برآورده می شه.ولی نوشته شما خوشحالم کرد که هنوز اقدام به خرید نکردم.
    - تجربه ما نشون میده که سی پی یو های اینتل بهتر از ای ام دی کار مارو راه میندازند و بیشتر به درد این نرم افزار میخورند،نظر شما چیه؟
    - برای کسی که در گروه دو شما طبقه بندی میشه چه لپ تاپی پیش نهاد می کنید؟ پارامترهای تاثیر گذار سرعت سی پی یو،وزن، مدت کارکرد با یکبار شارژ و از همه مهمتر قیمته،ضمن اینکه بهتره طاقت محیط های پر گردو غبار رو داشته باشه.خیلی امیدوارم که پیشنهاد شما بهترین گزینه باشه.
    - بعضی از دوستان نظرشون اینه که حتما سخت افزاری تهیه بشه که ویندوز 64 بیتی رو به راحتی جواب بده،نظر شما چیه؟برای این کار سیستم چه خصوصیاتی داشته باشه؟
    - اگر جسارت نیست می تونم بپرسم نظر شما مستند به چیه؟تجربه شخصیتون؟یا مطالعه و تحصیل؟

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

سلام.حال شما خوبه؟
    خواهش میکنم.بله با etabs آشنایی دارم.نرم افزار شبیه سازی انواع سازه و...
    ببینید کار رم اینه ک وقتی برنامه ای اجرا میشه،تمام فایل ها وکلا محیط برنامه مورد نیاز از روی هارد بر روی رم قرار میگیره.حالا چرا از روی هارد اجرا نمیشه برنامه،چه لزومی هست بیاد روی رم؟؟؟
    برنامه ها قادر هستند از روی هارد اجرا بشند،اما،اما،هارد یا همان حافظه دائمی ،کندترین عضو یک کامپیوتر هستش و اگرقرار باشه cpuهمیشه لنگ سرعت پایین هارد باشه شما هیچ وقت نمی تونید برنامه ای رو حتی باز کنید!!!(در تمام سیستم های دارای پردازشگر,حتی یک میکروکنترلر ساده).برای همین اومدن رم رو قرار دادند ک فایلهای مورد نیاز برنامه کامل (فقط هنگام اجرا) بر روی اون قرار بگیره و چون سرعت رم بسیار بالاست(همچنین پهنای باند بالا)،دیگه واحد پردازش ب راحتی قادر خواهد بود ک برنامه و دستورات ما رو اجرا کنه.

نکات

0:
    چرا تمام هارد کامپیوتر رو از رم نمیسازند(پر سرعت)؟ ضعف اصلی رم ها پاک شدن حافظه با قطع برقه یعنی باید همیشه ب برق تغذیه متصل باشند و...
    1: اگر برنامه ای خیلی سنگین باشه(پر حجم) حتما برای اجرا شدن،و قرار گرفتن بر روی رم نیاز ب فضای بیشتری دارد(یعنی فضای رم بالا،حجم زیاد رم)
    2: میدونید چرا 300mb یا بیشتر از رم کامپیوتر شما همیشه پره؟همین ویندوزی (یک برنامه هست) ک روبروی شماست اجرا شده واین فضا رو اشغال کرده،پس برنامه های شما بر روی برنامه قبلا اجرا شده ویندوز اجرا میشند
    3:هنگامی ک زمان رندر یا همون شروع اجرای دستورات ما میرسه (مثلا میکس فیلم) سرعت پردازشگر یا همان cpu تایین کننده زمان اتمام پردازش خواهد بود
    4:تعداد هسته های بالا یا مدل جدید بودن یک cpu لزوما نشان دهنده پرسرعت بودن نسبت به دیگر cpu ها نخواهد بود.بلکنه باید دید هر هسته cpu با چ فرکانسی کار میکند و چ کشی.(یعنی در واحد زمان قادر ب اجرای چند خط دستور است)
    5:نقش کارت گرافیک ورم اختصاصیش چی میشه؟معمولا در تمام برنامه ها(ب جز بازی ها) حتی برنامه های گرافیکی قسمت کمی از برنامه هم توسط پردازشگر گرافیک و حافظه اختصاصیش انجام میشه(کار نمایش،اندازه تصویر و...) اما کار اصلی با cpu خواهد بود

7. 3 کاربر از pooladi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

سلام
    - تجربه ما نشون میده که سی پی یو های اینتل بهتر از ای ام دی کار مارو راه میندازند و بیشتر به درد این نرم افزار میخورند،نظر شما چیه؟
    - برای کسی که در گروه دو شما طبقه بندی میشه چه لپ تاپی پیش نهاد می کنید؟ پارامترهای تاثیر گذار سرعت سی پی یو،وزن، مدت کارکرد با یکبار شارژ و از همه مهمتر قیمته،ضمن اینکه بهتره طاقت محیط های پر گردو غبار رو داشته باشه.خیلی امیدوارم که پیشنهاد شما بهترین گزینه باشه.
    - بعضی از دوستان نظرشون اینه که حتما سخت افزاری تهیه بشه که ویندوز 64 بیتی رو به راحتی جواب بده،نظر شما چیه؟برای این کار سیستم چه خصوصیاتی داشته باشه؟
    - اگر جسارت نیست می تونم بپرسم نظر شما مستند به چیه؟تجربه شخصیتون؟یا مطالعه و تحصیل؟
    -اصلا ب این شکل نیست.(دقیقا بسته ب نوع مدله) ممکنه cpu از خانواده amd بارها قویتر از cpu از نوع intl باشد و بالعکس(باید دو مدل خاص رو مقایسه بشه نمیشه کل دو شرکت رو مقایسه کرد)
    -من پیشنهاد خاصی نمی کنم(شرایط اصلی عنوان شد،شما از روی اینها یک مدل خاص انتخاب کنید)
    اما برای یک دانشجو یک لپ تاپ 13.3اینچ (سایز بزرگتر تنها مشکلش وزنش و حمل ونقله) با وزن 1.8 کیلو و cpu دوال کور یا بالاتر مثلا i3 (ک افت قیمتش رو داشته) یک گرافیک معمولی با رم 512 (مثلا اینتل آنبرد).اما روی باتری باید وقت بگذاری ببینی کدام مدل خودشو ثابت کرده.(3 ساعت کار کنه خوبه)
    -بله.درسته،البته جمله ب راحتی.. خیلی درست نیست،ب خاطر اینکه 1 پردازشگر یا 64 بیته یا 32 ،و اگر 64 باشه ویندوز 64 بیت رو ساپورت میکنه.معمولا پردازشگرهای 2 هسته ای 64 بیت هستند(مدل های جدید ک همه 64 هستند) و صد البته پردازشگرهای 64 بیت بر روی برنامه های 64 بیت سریعترند(ویندوز یا هر نرم افزار دیگه).یعنی اگر فرض کنیم ک دو cpu با سرعت های برابر داشته باشیم ک یکی 64 بیت و دیگری 32 بیت باشه.تفاوت سرعت وقتی مشخص میشه ک شما با اونها نرم افزار 64 بیت اجرا کنید...
    -خواهش میکنم.بنده برق خوندم.نظراتم مستند بر :آشنایی ساختارهای سخت افزاری+کارکرد با برنامه های گرافیکی و مهندسی+تست برنامه ها بر روی cpu های مختلف+اطلاعات سازندگان برنامه ها و سخت افزار ها + .....

این هم سخت افزار لازم برای etabs 9 (مستند بر سایت سازنده)ک اصلا نیاز ب گرافیک معمولی هم نیست چ برسه قوی
    ETABS will work on any Windows-based (Windows XP, Vista and Windows 7 only for network installation) computer with at least the following configuration:
    • Pentium 4, 2.4 Ghz processor or better
    • A minimum of 512 MB of RAM (1.0 GB is recommended)
    • At least 6 GB of free hard disk space. The remainder is needed for analytical scratch files. Large projects may require much more disk space.
    • Windows XP or higher operating system
    • Windows-compatible graphics card and monitor supporting at least 1024 by 768 resolution and 16 bits colors. The graphics cards should also be capable to support OpenGL compatible

در پایان
    بد نبود ک ادمین محترم یک پونز ب این مطالب میزدند تا شاید این نوشته ها (مهم نیست ک توسط چ شخصی بیان شده) ک سوالات خیلی از کاربران هست ب صفحات آخر و ب دست فراموشی سپرده نشه.با تشکر
    Last edited by pooladi; 28-04-2011 at 13:16.

9. 4 کاربر از pooladi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

از این که با دقت و حوصله به سوال من جواب دادید جدا ممنونم
    انتظار نداشتم این طور خودتونو به زحمت بیندازید و این قدر مفصل و دقیق جوابمو بدید.راستش خیلی خوشحال شدم
    نوشته شما رو با دقت میخونم و اگر باز سوالی باقی موند -با اجازه شما- دوباره مزاحم میشم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

1-تا حدودی با عملکرد دو عامل اف اس بی و کش آشنا هستم ولی حدود تاثیرشون رو نمیدونم،به نظر شما در کار ما چقدر تاثیر گذاره و چی مناسبه؟
    2-به نظر شما نمیشه به طور کلی نظر داد که مثلا در قیمت های برابر سی پی یو های اینتل و ای ام دی تفاوت در عملکرد دارند؟یعنی شما موافق نیستید با این برداشت رایجی که مثلا برای فلان کار اینتل بهتره و برای کار دیگه ای ام دی؟
    3- نظرتون راجع به این سیستم چیه؟"Acer Aspire 4738-382G50Mncc" از سایت سازگار پیداش کردم،خیلی گشتم که شاید یک 13اینچی پیدا کنم با این چنین مشخصاتی،ولی نشد.یه مدل دیگه داره که خیلی شبیه به اینه فقط مونیتورش 15،ظاهرا فرق زیادی هم نه در قیمت نه دروزن و نه در مدت زمان استفاده از باتری ندارند،با این اوصاف به نظر شما 15اینچی به تر نیست؟"Acer Aspire 5742-382G50Mncc"
    ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه moeinset's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

با تشکر از زحمتی که کشیدی
    اما من باورم نمیشه که 3دی مکس با سی پیو 1.4 اصلا بشه بالا اوردش!
    احتمالا حداقل سیستم مورد نیاز هست
    از طرفی دیگه این نرم افزار یکی از نرم افزار های مورد نیاز دانشجو هاست که وی جی ای 1 گیگ براش پیشنهاد شده پس چطور میگید که گرافیک اینتل برای شما کافیه؟!!!!
    از طرفی دیگه سرعت پیشرفت نرم افزار ها و نیاز به یک سیستم قوی اینقدر هست که من ترجیح بدم 200 300 تومن پول بیشتر بدم و در عوض یک سستم بروز بخرم
    شما اگه بخواهین یک لپ تاپ بارزون بخربن نهایتش میشه 670
    حالا اگه بخواهین یک لپتاپ نیمه حرفه ای بخرین میشه 800-9000
    واسه این 200 تومن ارزش نداره که در آینده به مشکل بخوری!!
    موفق باشی

13. این کاربر از moeinset بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    teh

پيش فرض

1-تا حدودی با عملکرد دو عامل اف اس بی و کش آشنا هستم ولی حدود تاثیرشون رو نمیدونم،به نظر شما در کار ما چقدر تاثیر گذاره و چی مناسبه؟
    2-به نظر شما نمیشه به طور کلی نظر داد که مثلا در قیمت های برابر سی پی یو های اینتل و ای ام دی تفاوت در عملکرد دارند؟یعنی شما موافق نیستید با این برداشت رایجی که مثلا برای فلان کار اینتل بهتره و برای کار دیگه ای ام دی؟
    3- نظرتون راجع به این سیستم چیه؟"Acer Aspire 4738-382G50Mncc" از سایت سازگار پیداش کردم،خیلی گشتم که شاید یک 13اینچی پیدا کنم با این چنین مشخصاتی،ولی نشد.یه مدل دیگه داره که خیلی شبیه به اینه فقط مونیتورش 15،ظاهرا فرق زیادی هم نه در قیمت نه دروزن و نه در مدت زمان استفاده از باتری ندارند،با این اوصاف به نظر شما 15اینچی به تر نیست؟"Acer Aspire 5742-382G50Mncc"
    ممنونم
    -برنامه ها و حتی سایت های مختلفی وجود داره ک cpu ها و توان اونها رو مقایسه میکنه(مثلا برنامه PCMark یا سایت notebookcheck.net
    -در قیمت های برابر ،تفاوت برندها اینقدری نیست ک قابل دیدن باشه.هر سازنده ای حتما برای محصولات خودش ویژگیهای قرار میده ک مخصوص ب همون شرکته.مثلا ممکنه amd بارها خنک تر از اینتل کارکنه(و بالعکس) ولی هنگام پردازش فول نتونه ب سرعت اینتل برسه (یا بلعکس)
    امکان نداره ک بشه دو سازنده رو ب طور کلی مقایسه کرد(روی دو مدل خاص بله).سوال شما مثل اینه ک بگیم اچ پی بهتره یا ایسوز! قطعا باید دو مدل خاص رو انتخاب کرد و مقایسه کرد
    -بله مدل خوبیه(ایسر یک برند خوبه(شایدم عالی) نصبت ب قیمتش) ب کلمه نصب توجه کنید!!! مدل 13.3 اچ پی زده(توی بازار دیدم و کانفیگ خوبی داشت)(ولی با توجه ب اختلاف قیمت جای تامل داره.حدود1.3 میلیون بود)
    15 اینچ حدود 0.5 کیلو سنگینتره.ازونتره .باتریش حدود 0.45 ساعت کمتر کار میکنه.ب شما تضمین خواهم داد.ولی صفحه بزرگتر کیبرد بزرگتر و... دقیقا انتخاب با شماست
    با تشکر از زحمتی که کشیدی
    اما من باورم نمیشه که 3دی مکس با سی پیو 1.4 اصلا بشه بالا اوردش!
    احتمالا حداقل سیستم مورد نیاز هست
    سلام.من هم از شما تشکر میکنم.قربان بنده 3D رو با پنتیوم 3 با فرکانس کمتر از اجرا کردم (افت سرعت محسوس هست ولی نه آنچنان!) بله سیستم حداقل هستش.
    از طرفی دیگه این نرم افزار یکی از نرم افزار های مورد نیاز دانشجو هاست که وی جی ای 1 گیگ براش پیشنهاد شده پس چطور میگید که گرافیک اینتل برای شما کافیه؟!!!!
    موفق باشی
    خب اشکالش کجاست؟! بله اینتل کافیه. مگه گرافیک اینتل با رم 1 گیگ نیست؟ چرا ،خیلی هاشون هم حتی تا چند گیگ شییر میشن(یعنی از رم دستگاه استفاده میکنند)
    شاید جالب باشه بدونید من ورژن قدیمی این برنامه رو با گرافیک 128 اجرا میکردم
    از طرفی دیگه سرعت پیشرفت نرم افزار ها و نیاز به یک سیستم قوی اینقدر هست که من ترجیح بدم 200 300 تومن پول بیشتر بدم و در عوض یک سستم بروز بخرم
    شما اگه بخواهین یک لپ تاپ بارزون بخربن نهایتش میشه 670
    حالا اگه بخواهین یک لپتاپ نیمه حرفه ای بخرین میشه 800-9000
    واسه این 200 تومن ارزش نداره که در آینده به مشکل بخوری!!
    موفق باشی
    دقیقا همینطور هست.ما هم منظورمون از این همه توضیحات این بود ک مشخص کنیم ، نیاز ما با یک لپ تاپ ب قول شما نیمه حرفه ای ب خوبی رفع خواهد شد.شما هم برقرار باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

خیلی ممنون
    من یه مقدار مدل های ایسوز رو بالا پایین کردم،به نظرم اومد در شرایط نزدیک به هم قیمت هاش خیلی پایین تر از برندهای دیگست،درسته؟
    علتش چیه؟قطعا علتش نمیتونه کیفیت پایینش باشه چرا که شما - اگرچه با احتیاط - اون رو عالی یا خوب میدونید

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •