تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 64 از 124 اولاول ... 145460616263646566676874114 ... آخرآخر
نمايش نتايج 631 به 640 از 1233

نام تاپيک: سایپا 131

داره خودمونی میشه ronin_2607's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تصادف با پراید 131...

سلام. امشب یه تصادف نسبتا بد با پرایدم داشتم. البته خدا رو شکر مقصر من نبودم و قراره فردا برم بیمه خسارتمو بگیرم. میخوام کمک کنید بگید حدودا چقدر خسارت دیدم و اگه جایی سراغ دارید که کار بلده معرفی کنید. من یکم سرعتم بالا بود. شاید 60 70 تا داشتم. یادم نمیاد. یه پژو 206 برای اینکه به ماشین جلویی نزنه زد رو ترمز پراید پشت سریش بجای اینکه ترمز کنه سعی میکنه با فرمون رد بده منم از پشت سر تازه ماشین شتاب گرفته بود حواسم به ماشین سمت چپم بود که داشت با سرعت به طرفم می آمد و برای اینکه به اون نزنم در کسری از ثانیه با شدت به پراید جلویی برخورد کردم طوری که ماشین بعد از اینکه افسر آمد و مقصرو معرفی کرد با مصیبت و کلی زور زدن در آمد. سپر جلوم، چراغ جلو سمت شاگرد، گلگیر سمت شاگرد کاملا مچاله شده و باید تعویض بشه. گلگیر آمده روی در شاگردو گرفته یه 7 8 سانتی و در باز نمیشه اما در سالمه. موتور تا جایی که دیدم و از محل تصادف تا خونه رانندگی کردم موردی نداره. حتی بالانس چرخ ها بهم نخورده. البته گوشه در کاپوت خورده و در جابجا شده. پایه فیلتر هوا هم شکسته. ببخشید طولانی شد. یعنی تصادف نسبتا شدید بود. خدا رو شکر کسی چیزیش نشد. البته از حق نگذریم منم مقصر بودم چون سرعتم یه خورده واسه خیابون آزادی زیاد بود. ممنون میشم سریع جواب بدید. آدرس صافکار و قیمت این قطعات که گفتم بگید. ممنون.
    1. سپر جلو
    2. گلگیر سمت راست
    3. چراغ سمت راست
    4. صافکاری گوشه در کاپوت
    و ریزکاری های دیگه.... اولین باره تصادف میکنم. ماشین 12000 تا کار کرده. 6 ماهه...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    اول پاییز اب رادیاتو عوض کردم تا دیروز فقط از روی ابی که تو قمقمه پلاستیکی جمع شده اب رادیاتو کنترل میکردم که همیشه روی علامت max بود ،دیروز در رادیاتو که باز کردم دیدم سطح اب پایین افتاده ،حدود یک لیتر اب ریختم تا رادیات تا گلویی پر شد ،دیشب باز در رادیاتو باز کردم دیدم سطح اب بازم پایین افتاده اما اب قمقمه از علامت max بالاتر اومده ،ماشینم دود نمیکنه ،روی گج روغن هم از اب اثری نیست ،مدل ماشینم 131 اس اله

اگه نباشه جاش خالی می مونه ebi1952's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام دوستان
    اول پاییز اب رادیاتو عوض کردم تا دیروز فقط از روی ابی که تو قمقمه پلاستیکی جمع شده اب رادیاتو کنترل میکردم که همیشه روی علامت max بود ،دیروز در رادیاتو که باز کردم دیدم سطح اب پایین افتاده ،حدود یک لیتر اب ریختم تا رادیات تا گلویی پر شد ،دیشب باز در رادیاتو باز کردم دیدم سطح اب بازم پایین افتاده اما اب قمقمه از علامت max بالاتر اومده ،ماشینم دود نمیکنه ،روی گج روغن هم از اب اثری نیست ،مدل ماشینم 131 اس اله
    اگر قرار بود از درب رادیاتور اب اضافه کنیم، به نظرتون فلسفه ایجاد و نصب قمقمه چی بوده؟
    تو ماشینهای قدیمی که سیستم خنک کننده مدار بسته ندارن (پیکان مثلا که پروانه و رادیاتور بود و کامپیوتر خودرو کنترلی روی دمای اب نداشت!) فقط میشه از درب رادیاتور اب اضافه کرد. در ضمن به هیچ عنوان زمانی که موتور داغه و خنک نشده درب رادیاتور رو باز نکنید چون سیستم دوباره نیاز به هواگیری پیدا میکنه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اگر قرار بود از درب رادیاتور اب اضافه کنیم، به نظرتون فلسفه ایجاد و نصب قمقمه چی بوده؟
    تو ماشینهای قدیمی که سیستم خنک کننده مدار بسته ندارن (پیکان مثلا که پروانه و رادیاتور بود و کامپیوتر خودرو کنترلی روی دمای اب نداشت!) فقط میشه از درب رادیاتور اب اضافه کرد. در ضمن به هیچ عنوان زمانی که موتور داغه و خنک نشده درب رادیاتور رو باز نکنید چون سیستم دوباره نیاز به هواگیری پیدا میکنه.
    با سلام وتشکر

راستش من که چیزی دستگیرم نشد ،یعنی کم شدن یک لیتر اب مشکل نداره ومن نباید اب اضافه میکردم ؟!یا باید اب توی قمقمه میریختم ؟الان باید چه کنم اب قمقمه را تا علامت max
    خالی کنم ؟

داره خودمونی میشه abolfazlmarzany's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با سلام وتشکر

راستش من که چیزی دستگیرم نشد ،یعنی کم شدن یک لیتر اب مشکل نداره ومن نباید اب اضافه میکردم ؟!یا باید اب توی قمقمه میریختم ؟الان باید چه کنم اب قمقمه را تا علامت max
    خالی کنم ؟
    چند وقت پیش ماشین داداش همینطوری بود هم قمقمه خالی میشد (خشک میشد ) هم رادیاتور آب کم میکرد تا یک روز برای تعویض روغن رفتم زیر ماشین دیدم رادیاتور از پاییه پایین نشتی داری نشتیشو گرفتیم خوب شد شما هم قمقمه و هم رادیاتور پر کن بعد چند وقت ببین خالی میکنه یا نه ؟

6. 2 کاربر از abolfazlmarzany بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

با سلام وتشکر

خالی کنم ؟
    دوست عزیز
    منظور بنده رو متوجه نشدین احتمالا،
    در ماشین پراید شما برای اضافه کردن اب به ماشین باید فقط به علامت های رو قمقمه توجه کنید! وقتی اب داخل قمقمه بین درجه کم و زیاد باشه وضعیت نرماله حتی اگر با باز کردن در رادیاتور ببینید اب کم باشه(دلیلش اینه که با روشن شدن موتور و بالا رفتن دما سطح اب رادیاتور به وضعیت عادی برمیگرده پیشنهاد نمیکنم ولی برای مطمئن شدن زمانی که موتور دماش به وضعیت عادی رسید کاملا با احتیاط و به ارامی در رادیاتور رو باز کنید(کار درستی نیست این کار) و ببینید که اب داخل رادیاتور در چه سطحیه) اگر از این درجه کمتر شد اب اضافه کنید.
    در وضعیت فعلی ماشین شما وضعیت عادیه، اب اضافی هم که داخل قمقمه ریختید به مرور زمان با سرریز شدن به وضعیت عادی برمیگرده، زمانی که به ماشین فشار میارید و اب خیلی داغ میشه از قمقمه به بیرون سرریز میکنه
    Last edited by ebi1952; 20-01-2013 at 17:51.

8. 3 کاربر از ebi1952 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوست عزیز
    منظور بنده رو متوجه نشدین احتمالا،
    در ماشین پراید شما برای اضافه کردن اب به ماشین باید فقط به علامت های رو قمقمه توجه کنید! وقتی اب داخل قمقمه بین درجه کم و زیاد باشه وضعیت نرماله حتی اگر با باز کردن در رادیاتور ببینید اب کم باشه(دلیلش اینه که با روشن شدن موتور و بالا رفتن دما سطح اب رادیاتور به وضعیت عادی برمیگرده پیشنهاد نمیکنم ولی برای مطمئن شدن زمانی که موتور دماش به وضعیت عادی رسید کاملا با احتیاط و به ارامی در رادیاتور رو باز کنید(کار درستی نیست این کار) و ببینید که اب داخل رادیاتور در چه سطحیه) اگر از این درجه کمتر شد اب اضافه کنید.
    در وضعیت فعلی ماشین شما وضعیت عادیه، اب اضافی هم که داخل قمقمه ریختید به مرور زمان با سرریز شدن به وضعیت عادی برمیگرده، زمانی که به ماشین فشار میارید و اب خیلی داغ میشه از قمقمه به بیرون سرریز میکنه
    با تشکر از شما

مشکل دیگه ای دارم واون اینکه میخوام رو دری در عقبو باز کنم دو تا پیچو باز کردم اما برای جدا کردن شیشه بالابر و خارهای نگهدارنده رودری تجربه ای ندارم ،میترسم با کشیدن صدمه ای وارد کنم در این مورد هم کمکم میکنید ،ممنون میشم

پروفشنال Mo5tafa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من ماشین ام رو روی کیلومتر4500 بردم نمایندگی، الان روی 9700 هستم.
    2 تا سوال:
    مراجعه بعدی به نمایندگی کی باید باشه؟
    کی باید ببرم تعویض روغن؟

11. این کاربر از Mo5tafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام
    من ماشین ام رو روی کیلومتر4500 بردم نمایندگی، الان روی 9700 هستم.
    2 تا سوال:
    مراجعه بعدی به نمایندگی کی باید باشه؟
    کی باید ببرم تعویض روغن؟
    سرویس بعدی 10000 تا هست. سایپا سرویس های 10000 ، 20000 ، 30000 رو اجباری اعلام کرده و اگر نرید تو این کیلومترها برای سرویس ، هر زمانی که برین برای گارانتی پولشو ازتون میگیرن. (در ضمن میتونن برای شما ایجاد دردسر هم بکنن که چون برای سرویس نیاوردین ما گارانتی فلان قطعه رو قبول نمیکنیم پس حتما ببرین)
    اگر تو سرویس اولیه روغن رو براتون عوض کردن، با تصمیم شماست که الان روغن عوض بشه یا نه.
    می تونید بزارید یه 1000 یا 2000 تا دیگه هم کار کنه بعد بدین بیرون عوض کنن یا همین الان بدین روغنشم عوض کنن. بستگی به میزان حساسیت شما داره!

13. 3 کاربر از ebi1952 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

اقا ما مشکل داریم با ماشین که سرویسم کرده واقعا!
    فرمونم میزنه بعد از سرعت 100 تا 120 و از 120 به بعد هم درست میشه.
    اولین کار چرخها رو بالانس تلویزیونی کردم جواب نداد.
    بالانس درجا زدم جواب نداد.
    لاستیکهای چینی فابریک رو با رودستون کره عوض کردم جواب نداد.
    رینگ فابریک رو با رینگ الومینیومی فابریک 141 عوض کردم جواب نداده
    موندم مشکل از چیه بعد از 6000 کیلومتر کارکرد!!!
    یکی میگه کمکهای عقب خرابه! یکی میگه از پلوسه!یکی میگه از دیسک ترمزه!

15. این کاربر از ebi1952 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •