تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: مشکل در نصب لینوکس روی فلش مموری

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض مشکل در نصب لینوکس روی فلش مموری

سلام
    من امروز شروع کردم به نصب دبیان روی یه فلش مموری.آخر نصب بود که پیغام داد برای نصب بوت لودر و می خواست که انتخاب کنم کجا بوت لودر نصب بشه.هیچ کدوم از گزینه هایی که داده بود روی فلش نبود.همه رو hd بودن.بنابراین بدون اینکه بوت لودر نصب کنم مراحل نصب رو تموم کردم .در نتیجه الان لینوکس از روی فلش بالا نمیاد.از همون روشی که گراب رو تعمیر می کنن استفاده کردم و گراب رو نصب کردم اما بازم از روی فلش بالا نمیاد.یه بار کابل هارد رو ازش جدا کردم ببینم چیکار میکنه که رفت تو یه صفحه که گوشه اش فقط نوشته grub هیچ کاری هم نمی کرد.توی فولدر boot/ و /boot/grub فلش فایلهایی که تو لینوکس روی هاردم هست اونجا هم هست.فقط اونی که رو هاردمه یه چند تا دونه بیشتر داره.
    الان چیکار باید بکنم که بوت لودر از روی فلش کار کنه؟
    Last edited by ali zi zeperto; 11-09-2010 at 12:10.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

سلام
    من امروز شروع کردم به نصب دبیان روی یه فلش مموری.آخر نصب بود که پیغام داد برای نصب بوت لودر و می خواست که انتخاب کنم کجا بوت لودر نصب بشه.هیچ کدوم از گزینه هایی که داده بود روی فلش نبود.همه رو hd بودن.بنابراین بدون اینکه بوت لودر نصب کنم مراحل نصب رو تموم کردم .در نتیجه الان لینوکس از روی فلش بالا نمیاد.از همون روشی که گراب رو تعمیر می کنن استفاده کردم و گراب رو نصب کردم اما بازم از روی فلش بالا نمیاد.یه بار کابل هارد رو ازش جدا کردم ببینم چیکار میکنه که رفت تو یه صفحه که گوشه اش فقط نوشته grub هیچ کاری هم نمی کرد.توی فولدر boot/ و /boot/grub فلش فایلهایی که تو لینوکس روی هاردم هست اونجا هم هست.فقط اونی که رو هاردمه یه چند تا دونه بیشتر داره.
    الان چیکار باید بکنم که بوت لودر از روی فلش کار کنه؟

اگه لطف کنید لینک راهنمایی رو که از روش نصب کردید بدید.
    راهنماهای نصب روی فلش مموری زیاد هستند و بعضا ایراد هم دارند برای بوتیبل کردن درایو.

آخر فروم باز Amir Varasteh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

شما وقتی نصب کردی لینوکست رو، موقعی که سیستمت رو روشن میکنی Boot From USB کن ببین لینوکست بالا میاد؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام.

شما وقتی نصب کردی لینوکست رو، موقعی که سیستمت رو روشن میکنی Boot From USB کن ببین لینوکست بالا میاد؟
    اون رو درست کردم.بالا هم گفتم وقتی از روی فلش میاد بالا میره تو یه صفحه که گوشه اش نوشته grub.هیچ کاری هم نمی کنه.
    اگه لطف کنید لینک راهنمایی رو که از روش نصب کردید بدید.
    راهنماهای نصب روی فلش مموری زیاد هستند و بعضا ایراد هم دارند برای بوتیبل کردن درایو.
    امروز 10:42
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کلا اینطوری بگم که همه کارایی که معمولا برای نصب روی هارد می کنم انجام دادم و فقط موقع انتخاب دیکسی که باید پارتیشن بندی و فرمت بشه و فایلها روش کپی شه فلش مموری که توی لیست درایو ها بود رو انتخاب کردم.کار خاصی نکردم.
    مگر اینطوری درست نیست؟تو راهنما های دیگه هم که نگاه کردم کار خاصی برای انجام دادن ندیدم.
    Last edited by ali zi zeperto; 11-09-2010 at 16:29.

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

محتوی فایل /boot/grub/menu.lst در روی فلش مموریتون رو چک کنید و یک کپی هم اینجا بگزارید.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

محتوی فایل /boot/grub/menu.lst در روی فلش مموریتون رو چک کنید و یک کپی هم اینجا بگزارید.
    چنین فایلی وجود نداره.
    محتوای فولدر /boot/grub ایناست
    2fs_stage1_5
    jfs_stage1_5
    reiserfs_stage1_5
    stage2
    device.map
    fat_stage1_5
    minix_stage1_5
    stage1
    xfs_stage1_5
    من روی این فلش از روی دیسک زنده گراب نصب کردم.واسه محکم کاری ۲ بار هم نصب کردم.کامل هم انجام شد پیغام اروری هم نداد.ولی این فایله روش نیست
    Last edited by ali zi zeperto; 12-09-2010 at 00:30.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام دوباره
    الان روی همون فلش دبیان رو پاک کردم و آبونتو نصب کردم.بازم کار نمی کنه.در واقع می خواستم ببینم که مشکل در نصب من بوده یا نه.بعد از نصب از روی فلش بالا نیومد ونصبش گراب سیستم خودم رو هم به هم ریخته بود.خلاصه گراب دوباره نصب کردم اما بازم نمیاد.اصلا از روی فلش بوت نمیشه.فایل menu.lst رو هم داره.
    کد:
    اینم پیغام هایی که بعد از نصب گراب روی هارد سیستمم و فلش داده
    grub> setup (hd0)
    Checking if "/boot/grub/stage1" exists... yes
    Checking if "/boot/grub/stage2" exists... yes
    Checking if "/boot/grub/e2fs_stage1_5" exists... yes
    Running "embed /boot/grub/e2fs_stage1_5 (hd0)"... 17 sectors are embedded.
    succeeded
    Running "install /boot/grub/stage1 (hd0) (hd0)1+17 p (hd0,2)/boot/grub/stage2 /boot/grub/menu.lst"... succeeded
    Done.
    grub> setup (hd1)
    Checking if "/boot/grub/stage1" exists... yes
    Checking if "/boot/grub/stage2" exists... yes
    Checking if "/boot/grub/e2fs_stage1_5" exists... yes
    Running "embed /boot/grub/e2fs_stage1_5 (hd1)"... 16 sectors are embedded.
    succeeded
    Running "install /boot/grub/stage1 (hd1) (hd1)1+16 p (hd1,0)/boot/grub/stage2 /boot/grub/menu.lst"... succeeded
    Done.

Last edited by ali zi zeperto; 12-09-2010 at 15:38.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. کول دیسک رو وصل کنید و وضعیت Boot priority رو از بخش Setup سیستم چک کنید مثلا اگر روی سومی بود در menu.lst در خط root (hdX,0) ، اون X باید 2 بشه. البته اگر میخواهید از طریق بوت‌لودر فلش بوت کنید که اولویت بوت رو باید بالاتر از هارد بگذارید یا اینکه هارد رو جدا کنید. در غیر اینصورت اصلا بوت لودر فلش لود نمیشه. ارور گراب هم باید بگذارید.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام. کول دیسک رو وصل کنید و وضعیت Boot priority رو از بخش Setup سیستم چک کنید مثلا اگر روی سومی بود در menu.lst در خط root (hdX,0) ، اون X باید 2 بشه. البته اگر میخواهید از طریق بوت‌لودر فلش بوت کنید که اولویت بوت رو باید بالاتر از هارد بگذارید یا اینکه هارد رو جدا کنید. در غیر اینصورت اصلا بوت لودر فلش لود نمیشه. ارور گراب هم باید بگذارید.
    وقتی هارد رو از سیستم جدا میکنم یه صفحه سیاه میاد که گوشه اش نوشته GRUB - و جلوش هم کرسر چشمک می زنه و هیچ کاری هم نمی کنه.الان خواستم برم توی فلش و فایل menu.lst رو ویرایشش کنم منتها پیغام permission denid داد!.اون قسمتای مربوط به ست آپ سیستم هم درسته.اولیش رو گذاشتم روی فلش دومی روی دی وی دی و سومی هم هارد.الان توی menu.lst که روی فلشه این اطلاعات برای منو ها هست که می خوام برم تغییرش بدم به hd0 , 0 منتها اجازه نمیده.
    title Ubuntu 8.04, kernel 2.6.24-16-generic
    root (hd1,0)
    kernel /boot/vmlinuz-2.6.24-16-generic root=UUID=fc54122f-ffd5-4365-9ecb-da728521d760 ro quiet splash
    initrd /boot/initrd.img-2.6.24-16-generic

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام دوباره.من وقتی دستور fdisk -l رو می زنم اطلاعات زیر میاد که به نظرم نشون میده فلش من bootable نیست.درسته؟
    اگر بله چیکار باید بکنم که بوت بشه؟

کد:

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •