تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 26

نام تاپيک: گودی زیر چشم ناشی از عینک

داره خودمونی میشه amir marmoolak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض گودی زیر چشم ناشی از عینک

سلام
    من 18 سال دارم چشمام بخاطر عینک یکمی کبود و گود هست شماره ی چشمام هر کدوم حدود 7 هست راهی برای رفع گودی هست؟ در ضمن اگه روزی 2 3 ساعت لنز بزارم مشکلی داره ( موقع ورزش)؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

عینک اصلا نباید با زیر چشم برخورد داشته باشه که گود و کبود کنه .

باید یا دماغه عینکت رو طوری تنظیم کنی عینک از زیر چشم جدا بشه و فاصله بگیره یا یه فریم جدید خریداری کنی.

در ضمن اگه روزی 2 3 ساعت لنز بزارم مشکلی داره ( موقع ورزش)؟
    نه چه مشکلی الان لنزهایی وجود داره که بهش میگن توریک که خودش وقتی میزاری تو چشم میچرخه و با محور چشم

خودش رو هماهنگ میکنه که قیمتش گرونه بالای 80 تومن و 1 هفته کامل میتونه تو چشم باشه و آخر هفته برای شستشو و

ضد عفونی درش بیاری

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این2 عکس رو ببین عینک که دقیق ریگلاژ باشه با زیر چشم برخورد نداره :

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

کلا یه عقیده ای هست که میگن کسی که عینکیه بعد از یه مدت چشمهاش گود می افته...بدون برخورد عینک.

ولی من فکر می کنم درست نیست...

داره خودمونی میشه 0037's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

کلا یه عقیده ای هست که میگن کسی که عینکیه بعد از یه مدت چشمهاش گود می افته...بدون برخورد عینک.

برعكس به نظر من كاملاً درسته! من هم زير چشمم گود شده بود الان 9 ماهه اكثراً لنز ميزارم و اون گودي به ميزان زيادي رفع شده!

پروفشنال mojtaba-civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    من 18 سال دارم چشمام بخاطر عینک یکمی کبود و گود هست شماره ی چشمام هر کدوم حدود 7 هست راهی برای رفع گودی هست؟ در ضمن اگه روزی 2 3 ساعت لنز بزارم مشکلی داره ( موقع ورزش)؟
    من 25 سالمه و از اول دبستان عینک میزنم. البته من هر کدوم از چشمم نمرش حدود 4 هستش.
    این گودی چشم بعد از مدتی استفاده از عینک به وجود میاد و بهترین راه برای اینکه استتارش کنی همون استفاده از عینکه. نمیدونم گودی چشم رفع میشه یا نه. فکر کنم بعد از مدتی استفاده نکردن از عینک بهتر بشه.

در ضمن موقع ورزش کردن به هیچ وجه از لنز استفاده نکن. کافیه ناخودآگاه چشمتو بخارونی، ممکنه لنز روی کره چشم بچرخه و درآوردنش دردسره. یا مثلا اگه لنزت بیفته به این راحتیها پیدا نمیشه.
    اگه ورزش حرفه ای نمیکنی، موقع ورزش بهتره عینک قبلیت رو بزنی چشمت و یه کش عینک که مخصوص ورزش هست بگیری، مثل بند عینک نیست که قیافه آدم رو یه جوری میکنه. خیلی هم مشخص نیست،عینکت هم از چشمت نمیفته.
    الان اسم دقیقشو یادم نیست چیه. فکر کنم همین کش عینک مخصوص ورزش بود. خودم چند سال پیش اتفاقی دیدم، گرفتم و استفاده کردم و کار رو راه مینداخت.
    معلوم نیست که گیرت بیاد یا نه ولی اگه گیر بیاری خیلی راحت کارت راه میفته.
    به هر حال تو از عینک قدیمی اگه استفاده کنی بهتره برات.
    اگه به صورت حرفه ای ورزش میکنی باید یه مقدار تو خرج بیفتی.
    البته به اینم بستگی داره که چه ورزشی بخوای بکنی.
    مثلا واسه فوتبال میتونی از عینکهای ادگار داویدزی بگیری.
    ادگار داویدزو که میشناسی...؟؟؟
    این عینکها بالای 100 تومن خرجشه.

عینک اصلا نباید با زیر چشم برخورد داشته باشه که گود و کبود کنه .

باید یا دماغه عینکت رو طوری تنظیم کنی عینک از زیر چشم جدا بشه و فاصله بگیره یا یه فریم جدید خریداری کنی.

نه چه مشکلی الان لنزهایی وجود داره که بهش میگن توریک که خودش وقتی میزاری تو چشم میچرخه و با محور چشم

خودش رو هماهنگ میکنه که قیمتش گرونه بالای 80 تومن و 1 هفته کامل میتونه تو چشم باشه و آخر هفته برای شستشو و

ضد عفونی درش بیاری
    در مورد این لنز چیز زیادی نمیدونم ولی فکر کنم تو ورزش حرفه ای نمیخوای بکنی و احتمالا نخوای تو خرج بیفتی. نظرات بالای من با در نظر گرفتن این فرض بود.
    در ضمن احتمال میدم که این لنز هم به درد ورزش نمیخوره و ممکنه مشکلات لنزهای معمولی رو داشته باشه.
    اگه ورزش حرفه ای میکنی حتما با یه عینک ساز یا یک چشم پزشک مشورت کن و به حرفهای ما کاری نداشته باش. چون ممکنه خدای نکرده به خاطر نظر غیر کارشناسانه ما چشمت آسیبی ببینه.

مشخصه که شما از عینک هیچی نمیدونی و گرنه همچین نظری نمیدادی.
    اینو همه میدونن که استفاده طولانی مدت از عینک روی چشم گودی ایجاد میکنه.
    لطفا نظر شخصیتون رو واسه خودتون نگه دارین.
    اگه نمیتونین به دوستمون کمک کنین، پست الکی نگذارین.
    Last edited by mojtaba-civil; 10-08-2010 at 06:06.

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

مشخصه که شما از عینک هیچی نمیدونی و گرنه همچین نظری نمیدادی.
    اینو همه میدونن که استفاده طولانی مدت از عینک روی چشم گودی ایجاد میکنه که دلیل علمیش رو هم گفتم.
    لطفا نظر شخصیتون رو واسه خودتون نگه دارین.
    اگه نمیتونین به دوستمون کمک کنین، پست الکی نگذارین.
    شما هم مشخصه که از ادب و شعور چیزی نمی دونی...بهتره اون چشمهای جفت 4 تو باز کنی ببینی من چی نوشتم...حکم که صادر نکردم؟!!اگه فکر می کنی من اشتباه کردم شما بیا خیلی مودبانه با دلایلت منو از اشتباه در بیار...

در ضمن من حدود 9 ساله که عینک با شماره 1.25 و اخیرا 1.75 می زنم و اصلا هم مشکل گود رفتگی چشم ندارم.

در گودرفتگی چشم خیلی از عوامل دخیله...مثل عوامل ارثی...

اگر هم عینک اثر داشته باشه(شایدشماره های بالا) دلیلش اون چیزی که به عنوان دلیل علمی!! آوردی نیست.

موقع دوربینی یا نزدیک بینی،اتفاقی که می افته اینه که تصویر جسم که باید روی شبکیه بیفته...می افته جلو یا پشت شبکیه....حالا کاری که عدسی عینک می کنه اینه که تصویر رو بندازه روی شبکیه...

پس قرار نیست که چشم عقب و جلو بشه تا تصویر بیفته روی شبکیه!!! اگه قرار بود چشم خودش عقب و جلو بشه دیگه عینک به چه درد می خوره؟
    Last edited by malkemid; 09-08-2010 at 16:17.

آخر فروم باز قله بلند's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام. من حدوداً 4 الی 5 ساله که عینک می زنم. عینکم هم خیلی سبکه. چشم هام هم نزدیک بین و شماره هاش هم 1.25 و 1.75 هست ولی اصلاً دچار کبودی و گودی نشدم. من همیشه عینک نمی زنم. مثلاً برای درس خوندن، تلویزیون تماشا کردن و کار با کامپیوتر. در مواقع دیگه اصلاً عینک نمی زنم.
    نمی دونم ولی سوال از عینک سازها و پزشکتون شاید مساله رو حل کنه.
    موقع دوربینی یا نزدیک بینی،اتفاقی که می افته اینه که تصویر جسم که باید روی شبکیه بیفته...می افته جلو یا پشت شبکیه....حالا کاری که عدسی عینک می کنه اینه که تصویر رو بندازه روی شبکیه...
    من با این نظر موافقم.
    دوستان عزیز، malkemid و mojtaba-civil

من مطمئنم که اگه نمی خواستید دوستتون رو راهنمایی کنید، هرگز براتون هم مهم نبود و پاسخی نمی دادید و از تجربیاتتون با دوستتون نمی گفتید. همه ما آرزوی سلامتی و تندرستی یکدیگر رو داریم و سعی می کنیم که اگه چیزی رو بلدیم به هم بگیم تا برای فرد سوال کننده مشکل ما پیش نیاد.ضمن تشکر از شما و از همه دوستانی که بی ادعا و با کمال میل، تجربیاتشون رو در اختیار دیگران می گذارند، خواهش می کنم با جملات بهتری پاسخ یکدیگر رو بدید.

9. این کاربر از قله بلند بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

به زبون ساده توضیحش این میشه: گودی چشم به خاطر این هست که عدسی سر راه چشم و تصویر قرار میگیره و باعث میشه که تصویر جدید کمی عقبتر تشکیل بشه و چشمت مجبوره که خودشو تطبیق بده و کمی عقبتر میره.
    دوست عزیز مطلبی که شما می گید درست نیست .
    در عیوب انکساری مشکل همینه که تصویر جلوتر (نزدیک بین ) و یا دورتر (دور بین ) از شبکیه تشکیل میشه . کار عینک و لنز هم همینه که بیاد این عیب را اصلاح کنه و تصویر واضح را روی شبکیه بندازه تا فرد بتونه بصورت واضح اشیاء را ببینه .
    در ضمن اگر هم قرار باشه به چشم فشار بیاد تا تصویر را روی شبکیه بندازه این عضلات مژگانی داخل چشم هستند که این کار را می کنند و ضخامت عدسی چشم را تغییر داده تا نقطه کانونی آن تغییر کنه و کره چشم حرکتی نداره که به داخل یا به بیرون حرکت کنه

11. 4 کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mojtaba-civil's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

شما هم مشخصه که از ادب و شعور چیزی نمی دونی...بهتره اون چشمهای جفت 4 تو باز کنی ببینی من چی نوشتم...حکم که صادر نکردم؟!!اگه فکر می کنی من اشتباه کردم شما بیا خیلی مودبانه با دلایلت منو از اشتباه در بیار...

در ضمن من حدود 9 ساله که عینک با شماره 1.25 و اخیرا 1.75 می زنم و اصلا هم مشکل گود رفتگی چشم ندارم.

در گودرفتگی چشم خیلی از عوامل دخیله...مثل عوامل ارثی...

اگر هم عینک اثر داشته باشه(شایدشماره های بالا) دلیلش اون چیزی که به عنوان دلیل علمی!! آوردی نیست.

پس قرار نیست که چشم عقب و جلو بشه تا تصویر بیفته روی شبکیه!!! اگه قرار بود چشم خودش عقب و جلو بشه دیگه عینک به چه درد می خوره؟
    من اون مطلب به اصطلاح علمی رو به عنوان شوخی مطرح کرده بودم که الان دیدم که هم لحنش تا حدودی جدی بود و هم شکلک خنده که نشون بده اون قسمتش شوخیه رو یادم رفته بگذارم، واسه همینم به نظر شوخی نمیومد.
    متاسفانه چون شما از پستم ناراحت شدی ازش برای تمسخر من استفاده کردی، واسه همین اون دلیل رو پاک کردم.
    در ضمن شما که پستت خیلی بدتر از پست من بود.

Last edited by mojtaba-civil; 10-08-2010 at 06:28.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •