تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: استفاده از adsl روی موبایل با وایرلس

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض استفاده از adsl روی موبایل با وایرلس

سلام .
    من میخوام adsl رو روی گوشیم استفاده کنم ( 5800 )
    مودمم وایرلس نیستش .
    میشه بگین واسه این کار باید چه لوازمی بخرم ؟ اگه قیمتشم بگین ممنون می شم .

اگه این موضوع تکراریه شرمنده

آخر فروم باز dsa dsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    زعفرانیه

پيش فرض

باید یه مودم wireless بگیری مثل dlink 2640 با قیمت 55 تقریبا .. اگر می خوای با کامپیوترت هم بی سیم کنی باید یه کارت شبکه بی سیم هم برای کامیپوتر بخری .

3. این کاربر از dsa dsa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

acc

داره خودمونی میشه XSS's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سه تا راه هست.

1- اگر مودمت با پورت LAN وصل میشه به کامپیوترت میتونی یه روتر وایرلس بگیری و پورت LAN مودمت رو وصل کنی به روتر و توی روتر تنظیم کنی که در حالت PPPOE بطور اتوماتیک وصل بشه به اینترنت و اینترنتت رو شیر کنه. اگر اینکارو بکنی نیاز به این داری که در آن واحد هم مودمت روشن باشه و هم روترت که مشکلات خودش رو داره، هم اینکه مصرف برقش بالاتره و همینکه دو تا دستگاهه و به دو تا دوشاخه نیاز هست. (که به نظر من اینکارو نکن، فقط برای اطلاع بدون چنین کاری هم میشه کرد.)

2- میتونی یه اکسس پوینت بگیری، اکسس پوینت اینترنتت رو شیر نمیکنه و باید مودمت این قابلیت رو داشته باشه. شما باید اینترنت رو تو مودمت شیر کنی و پورت LAN مودمت رو به پورت WAN اکسس پوینتت متصل کنی که اینم همون مشکلات بالا رو داره. (اینکارم نکن)

3- که بهترین و به نظر من ارزون ترین راه هست و اکثرا همین کارو میکنن خرید یک مودم وایرلس هست که مودم ADSL و روتر وایرلس رو همه رو یکجا تو خودش داره.
    کافیه مودم فعلی خودت رو بندازی کنار و سیم تلفنت رو وصل کنی به پورت Phone مودم وایرلس خودت و تنظیمات کانکشنت رو بسته به اینکه میخوای Bridge باشه یا PPPOE رو انجام بدی و تمام.

وقتی که میری مودم وایرلس بگیری زیاد فروشنده گوش نکن چون فروشنده میخواد جنس خودش رو بفروشه. بهتره خودت بری تحقیق کنی و ببینی چه مودمی خوبه. وبا نیازهات بسنجی.
    بطور مثال اگر کامپیوتر کارت وایرلس نداره و داشتن و نداشتن کارت وایرلس براش فرقی نداره (منظورم اینه که ثابته) به یه مودمی نیاز داری که هم روتر وایرلس داشته و هم روتر وایرد. اینطور میتونی کامپیوتر خودت رو با پورت LAN مودم وصل کنی و گوشیت هم بصورت وایرلس متصل بشه.
    نکته دوم که باید در نظر بگیری اینه که از چه استانداردهایی میخوای استفاده کنی. اگر کامپیوترت کارت وایرلس نداره و فقط گوشیته که مودم وایرلس داره، نگاه کن ببین گوشیت از چه استانداد هایی استفاده میکنه. اگر نیازی به استاندارد N نداری میتونی از مدل های قدیمی که همون کارو میکنن و قیمتشون هم اومده پایین بخری. (استاندارد N کمتر از یکسال پیش معرفی شد، بنابراین فقط مدل هایی که تو یک سال جاری عرضه شدن ممکنه از این استاندارد پشتیبانی کنن) استاندارد N سرعت و برد بیشتری رو ارائه میده که البته هم مودمت باید از این استاندارد پشتیبانی کنه و هم گوشی و یا هر کامپیوتر دیگه که میخوای وایرلس بهش وصل بشی.
    سوم اینکه باید ببینی تا چه بردی رو میخوای پوشش بدی، اگر میخوای مسافت 60-70 متر رو پوشش بدی میتونی مودم های با آنتن داخلی بگیری و اگر میخوای بیشتر از اون رو پوشش بدی باید مودمی با آنتن خارجی بگیری.

مودم های وایرلس هم مارک های مختلف داره. اول و بهترین مارک تجهیزات وایرلس LINKSYS هست که نام تجاری محصولات وایرلس شرکت CISCO هست.
    دومین مارکی که میتونی در نظر داشته باشی ASUS هست. محصولات ایسوس معمولا با لینکسیس مقایسه میشن. بعد از اون میتونی رو D-Link و TP-LINK و... هم حساب کنی که بستگی به خودت داره.

در مورد قیمت هم دو هفته پیش من مودم وایرلس WAG120N محصول LINKSYS رو قیمت گرفتم 70.000 تومن بود (بازار رضا، تهران) با گارانتی ساخت سیستم. این مودم از استانداردهای b/g/n پشتیبانی میکرد، چهار پورت LAN برای اتصال به کامپیوتر توسط پورت LAN داشت، توان خروجی آنتن 1.8 بود و دو انتن داخلی داشت. از نظر ظاهری هم زیبا بود، ضمن اینکه قابلیت های خاص خودش رو داشت، نظیر اینکه محدود کردن کاربرا، محدود کردن ساعت استفاده، QoS و... .
    مودم D-Link DSL-2640U هم حدود 50.000 تومان هست که چهار پورت LAN داره و البته آنتنش هم آنتن خارجی هست. استاندارد های مورد پشتیبانیش هم b/g هست و از WIRELESS-N پشتیبانی نمیکنه.
    مودم TP-LINK TD-W8901G هم حدودا 50.000 تومان، که اینم آنتش بصورت اکسترنال هست و استانداردهای b/g پشتیبانی میکنه. قدرت آنتنش هم 3dbi هست و چهار پورت LAN هم داره.

5. 4 کاربر از XSS بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

ممنون بابت توضیحاتتون .
    مودمو عوض کردم

اگه نباشه جاش خالی می مونه shir_farhad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

با کابل USB هم میشه. البته من امتحان کردم ولی موفق نشدم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

سلام .
    1- اول از پاسخ XSS تشکر میکنم که خیلی خوب بود .
    2- یک سوال : من یک مودم DLink 2640U دارم و می خواهم وایمکس بگیرم. آیا میتونم از همین مودم , روتر برای پخش کردن اینتر نت استفاده کنم ؟ یعنی مودم وایمکس را از طریق کابل به روتر وصل کنم و از آن پخش کنم .

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

سلام
    مودم من DLink 2640U وگوشیم نوکیا 5800 . میخواهم باگوش به انترنت متصل بشم. درصورت امکان روش وتنظیمات را برایم شرح دهید .مرسی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •