تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: پرینتر-بودجه ۳۰۰ هزار به بالا-اولویت چاپ عکس:پیشنهاد شما؟

پروفشنال shah abas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض پرینتر-بودجه ۳۰۰ هزار به بالا-اولویت چاپ عکس:پیشنهاد شما؟

وضعیت فعلی:
    پرینتر ندارم. به طور متوسط دو هفته یک بار یکی دو صفحه مزاحم کامپویتری سر کوجه می شم. علاقه به چاپ عکس ها دارم و بیشتر شاید به عنوان هدیه بدم(بعد از خرید پرینتر). اما نه زیاد. شاید متوسط یکی دو عکس در هفته(بعد از خرید پرینتر) . با توجه به این که شنیدم جوهر افشان برای عکس بهتره جوهر افشان پیشنهاد بدید.

می خوام این نوع پرینتر بخرم:
    *کیفیت: قابل قبول داشته باشه. از نظر دقت چاپ یه چیزی در حد این لابراتوارها که چاپ می کنند.
    *ماندگاری:به دور از نور خورشید تفاوتش با عکسی که تو عکاسی چاپ شده زیاد محسوس نباشه.
    *سرعت:اصلا مهم نیست.
    *مواد مصرفی: همون طور که گفتم(نهایت متوسط ۲ عدد چاپ عکس و ۵ ۶ صفحه کتن معمولی) زیاد کار ازش نخواهم کشید. بنابراین مواد مصرفی به نسبت ۳۰۰ تومنی که میدم ارزون تر از بقیه پرینتر ها باشه( به دلیل کاربرد کم فکر نکنم تانک لازم باشه٬ لازم هست؟)
    *اندازه چاپ:همین A4 فکر کنم کافی باشه. ولی بیشتر بهتر
    *امکان چاپ روی cd/dvd: با توجه به این که دست نم ناک مشکل ایجاد می کنه چندان مهم نیسن اما خوبه که باشه.
    *چند کاره بودن: اگر همین طور که فکر می کنم چند کاره بودن باعث پایین اومدن کیفیت دستگاه میشه همون فقط چاپگر.
    حدود بودجه: ۳۰۰ هزار تومان. اما اگر بیشتر ارزش داشت بیشتر هم می تونم.
    Last edited by shah abas; 25-07-2010 at 22:33.

آخر فروم باز alil1369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

ببخشید اگه دیر جواب دادم
    چند روز بود تهران نبودم الان پ.خ تو دیدم
    کیفیت که به اون حد نمیرسه ولی کیفیت بالایی داره و کاربرای نیمه حرفه ای رو راضی نگه میداره
    ماندگاری هم بیشتر به جنس کاغذ مصرفی و نوع کارتریج مربوط میشه !
    البته پرینتر های مخصوص عکس هم هست که قیمت پایینی دارن و مواد مصرفیش هم قیمت نسبا خوبی داره ولی فقط سایز عکس چاپ میکنه و کاربرد دیگه ای نداره و کیفیتش و ماندگاریش یه مقدار کم بالاتره
    تانک و که لازم داری بهر حال چون قیمت کاریچ برای هر رنگ میانگین بین 13 تا 70 هزار تومنه و اگه پرینترت 6 تا کارتریج داشته باشه باید هر دوره میانگین چیزی بین 60 70 تومن میشه که با نصب تانک خیالت از نظر قیمت بالا و پیدا نشدن مواد مصرفی راحت میشه و خودت به راحتی با قیمت پایین تو خونه و بدون دردسر شارژ میکنی
    اندازه چاپ هم تا A4 کافیه و A3 هم هست که اصلا کاربرد انچنانی واسه مصرف شما نداره مگر چاپ عکس تو اون سایز که کلی جوهر مصرف میکنه !!!
    چاپ روی دیسک هم بیشتر مدل ها انجام میدن ولی باید دیسک مخصوص که قابلیت چاپ داشته باشه پیدا کنی و حدود قیمتش رو ندارم
    چند کاره بودن برای مدل های ارزون قیمت باعث پایین اومدن کیفیت و کارایی سایر قسمت ها میشه ولی اگه یه اسکنر روش باشه یا جدا تهیه کنی واقعا خیلی جاها بکار میاد ( اسکن عکس ، فکس با کامپیوتر ، کپی ، ارشیو و .......... )
    در مورد قیمت و مدل هم الان چیزی پیشنهاد نمیدم فردا سر وقت میگردم واست و از چند جا میپرسم و یه سری هم تو نت میزنم و دقیق راهنماییت میکنم

3. این کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

راستی چرا اینجا پست دادی !!؟
    خريد كارت هاي جانبي و ابزارهای ورودی و خروجی
    توی قسمت مربوطه باید تاپیک باز میکردی

تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

در توضیح این بخش زیر نوشته:
    محلی برای مطرح کردن سوالات درباره خرید کارت های جانبی و کلیه ابزار های ورودی و خروجی اطلاعات، پرینتر و اسکنر
    ---------------------------------------------------------------------------
    در مورد Epson تو ایران مدل بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نداره؟ چون من فقط R290/R295 و T50 رو دیدم اونم حدود ۲۰۰. (البته بالای ۵۰۰ هم چند مدل بود)

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

4 مدل حرفه ای کانن !
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

---------- Post added at 08:05 PM ---------- Previous post was at 08:03 PM ----------

در توضیح این بخش زیر نوشته:

---------------------------------------------------------------------------
    در مورد Epson تو ایران مدل بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نداره؟ چون من فقط R290/R295 و T50 رو دیدم اونم حدود ۲۰۰. (البته بالای ۵۰۰ هم چند مدل بود)

اینم لینک بخش پرینتر و اسکنر
    کد:

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

ولی من به شخصه بیشنهاد میکنم Photosmart HP بگیری یا اپسون !!
    این دو مارک رو خودم به شخصه تست کردم و کیفیتشون تو دنیا برای همه اثبات شده هست
    مدل های متنوعی هم داره ولی بهتره زیاد روش هزینه نکنی و یه مدل متوسط بگیری با تانک که هزینه چاپت هم پایین باشه و دردسر خرید و قیمت بالای کارتریج رو نداشته باشی و یه اسکنر عکس هم در حد 110 تومن بگیری که خیلی کاربرد داره و اصلا حساس نشی روش !!

---------- Post added at 08:15 PM ---------- Previous post was at 08:12 PM ----------

یه مدل پر فروش چند کاره اپسون که خودم داشتم و عالی بوده و جز پرفروش ترین ها بوده

اپسون تی ایکس 700 دبلیو

قابلیت استفاده آسان بصورت دستگاه کپی رنگی بدون نیاز به کامپیوتر
    چاپ با وضوح چاپ 5760x1440 dpi و وضوح اسکن 2400x4800 dpi
    6 کارتریج مجزا برای بهینه کردن مصرف جوهر
    چاپ تا حد اکثر سایز A4 (بدون حاشیه)
    سرعت چاپ و کپی 40 صفحه در دقیقه متن مشکی و رنگی
    قابلیت چاپ بر روی CD, DVD (قابل چاپ)
    قابلیت نصب Bluetooth
    قابلیت اتصال به شبکه Wi-Fi و Ethernet
    قابلیت چاپ عکس از روی کارت حافظه و امکان ذخیره سازی در کارت حافظه بدون نیاز به کامپیوتر
    دارای یک ال سی دی رنگی 6.3cm
    سازگار با سیستم عامل Windows 2000/XP/XP-x64/Vista/Mac
    مشخصات کلی :
    مشخصات کلی: پرینتر جوهرافشان رنگی 3 کاره (پرینت، اسکن، کپی) A4
    چاپ: سرعت چاپ رنگی تا 40 صفحه در دقیقه - چاپ روی سی دی
    سایر مشخصات: کارتریج: دارای 6 کارتریج جوهر مجزا - دارای صفحه نمایش LCD - پورت USB 2.0 ، - پورت Ethernet - کارت خوان - چاپ مستقیم PictBridge - شبکه بی سیم Wi-Fi

8. این کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

Canon ها که اغلب ۲ کارتریج بودند اما این مدل Canon Pixma Ix4000 ۴ کارتریج هست که باز هم به ۶ کارتریج نمیرسه. چون اپسون ها ۶ کارتریج هستند. وضوح چاپ هم کمتره! فقط کدل های Canon تا A3 چاپ می کنند که اپسون T50 چاپ نمی کنه!
    Last edited by shah abas; 28-07-2010 at 19:25.

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

ولی بگرد تو بازار و یکی از این سه مدل رو پیدا کن که واقعا کیفیت بالایی دارن !
    Epson Stylus Photo 1410

یا
    Epson Stylus Photo R1900

یا
    Epson Stylus Photo T50

اینم مقایسه این پرینتر ها
    کد:
    ---------- Post added at 08:23 PM ---------- Previous post was at 08:21 PM ----------

خیلی داری خودتو حساس میکنی اینجوری واقعا گیج میشی و بعد از خرید میگی چرا اون یکی نگرفتم و .....
    باید بری تو بازار تا بتونی بهتر انتخاب کنی !

11. این کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

Stylus Photo R1900
    733 هزار تومان! این همه نمی تونم بدم مگر این که این پرینتر چیزی در حد معجزه باشه! اما فکر نکنم ۸ کارتریج و مناسب بودن برای پاناروما ارزش این همه پول رو داشته باشه!

Epson Stylus Photo 1410
    533 هزار تومان! ارزشش رو داره این همه پول بدم؟ چون فکر نکنم برای من کاربردی داشته باشه.

Epson Stylus Photo T50
    ۲۰۰ هزار تومان خوبه و یکی از گزینه ها! گرچه دوست داشتم وقتی پول دارم ۳۰۰ ۴۰۰ بدم.گرچه با تانک حدود ۳۰۰ میشه.

Stylus Photo TX700W
    قیمت این مدل؟ واین که اون طور که ذهنیت دارم چند کاره بودن باعث پایین اومدن کیفیت میشه. درست نیست؟

تاريخ عضويت
    Feb 2005
    محل سكونت
    متغییر !!

پيش فرض

ببخشید اصلا حواسم به قیمت نبود !!
    من پیشنهادم همون T50 هست که تانکم روش سوار میشه و خیلی از کسایی که داشتن راضی هستن و دوستم که سی دی فروشی داره از صبح تا شب تا رو سی دی و دی وی دی هاش لیبل میزنه یا برای دی وی دی هاش رو A4 کاور میزنه ، خر کار و با کیفیت تانکم به خوبی جواب میده !

Stylus Photo TX700W هم جز مدل های رده بالا و امکانات کاملی هست که همه ی نیاز هات رو رفع میکنه و خیلی چیز کارامدی هست و همه قطعاتش هم کیفیت و ساخت خوبی دارن قیمتش هم الان شده طرفای 330 اینطورا
    در مورد تانک برای این مدل هم اطلاعی ندارم ولی تو نمایشگاه الکامپ تستش کردم و تو چند تا شرکت دیدم و ازش راضی بودن

به هر حال تصمیم با خودته !
    T50 یه پرینتر با کیفیت و دوام بالا و قابلیت نصب راحت تانک و قابلیت چاپ روی CD , DVD و با اضافه کردن یه اسکنر هم میتونی قابلیت فکس و کپی رنگی و اسکن رو بهش اضافه کنی که برات 350 تموم میشه با اسکنر !!
    و هر دو قطعه به صورت مجزا هستن و کیفیت و دوامشون بالاتره و براحتی بعد از چند سال میتونی هر کدوم رو خواستی عوض کنی

و

TX700W هم چند کاره و با کیفیت بالا - صفحه نمایش ، کنترل چاپ ، وایرلس ، اتصال مموری کارت ، چاپ مستقیم از دوربین بدون نیاز به کامپوتر ، اسکن و کپی رنگی و ظاهری جمع و جور و زیبا نسبت به پرینتر و اسکنر جدا ( ولی با کیفیت تر و حرفه ای تر )
    در مورد نصب تانک نمیدونم ! قیمت برابر با قیمت تمام شده برای اسکنر و پرسنتر و تانک قبلی !

باید تصمیم بگیری واقعا کدوم رو بیشتر مصرف میکنی و خواستت چیه !
    چند تا عکس و چند تا پرینت یه مدل حرفه ای نمیخواد !! کیفیت یه پرینتر 50 هزار تومنی هم راضی کننده هست !

14. این کاربر از alil1369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •