سلام
دوستان میخام کمکم کنید تا ببینم چه رشته ای برم
من سال قبل رتبه 700 منطقه 3 آوردم و موقع انتخاب رشته یکی از اساتیدم به من گفت تربیت معلم بزن ، از اول استخدام میشی و حقوق میگیری، دو سال کاردانیشو میخونی و دوباره کنکور میدی و یه رشته ی خوب انتخاب میکنی و از آموزش و پرورشم حکم مأمور به تحصیل میگیری و با نصف حقوقت میری رشتتو ادامه میدی و بعد 5 سال تعهدتو که به آموزش و پرورش دادی میری هر جا دلت بخاد ...
ما هم زدیم، البته بهم گفتن تو اصلا قبول نمیشی چون تربیت معلم سطحش خیلی بالاست و فقط رتبه های زیر 100رو میگیره !!!
قبول شدم و رفتم به مرکز (تربیت معلم دانشگاه نیست مرکزه و زیرنظر آموزش و پرورش، دانشگاه تربیت معلم مثل یه دانشگاه روزانه ست و فقط وفقط اسم تریت معلم رو یدک میکشه) حالا بماند که از هر لحاظ یک مدرسه ی قراضه از این دانشگاه بهتره و هر لحضه ای که توو این مرکزهستم دارم میسوزم !
تازه اسخداممونم نکردن گفتن از بین معدلای بالای 17 نصفشون تازه اولویت استخدام دارن!
حالا من می خوام برای کنکور 90 بخونم ولی از شانس ما اموزش و پرورش فقط برای رشته های مورد نیازش مجوز ادامه تحصیل میده اما من میخوام برم حقوق و این مشکلم شده قوض بالا قوض!
از 2 استادم پرسیدم که میتونم هم 5 سال تعهدمو بدم و هم دانشگاه حقوق بخونم، گفتن سعی کن مدیر یا ناظم شی تا وقتت آزادتر باشه اگرم نتونستی با اساتید دانشگاه صحبت کن بگو من معلمم و نمیتونم همه ی کلاسا رو بیام بیشترشون باهات راه میان اونایی هم که راضی نمیشن باید بری سر کلاساشون.
از طرف دیگه سربازی هم شده بار مکافات! اگه سال بعد اسخدام شم باید 5 سال مناطق محروم باشم و سربازیم همونه ولی اگر نشم نمیدونم چی میشه کنکورو که بدم 3 ماه تا مهر فاصله میفته نمیدونم توو این مدت اضافه خدمت میخورم یا نه
خب دوستان عزیز اینم قصه ی پر غصه ی ما
کسی راهکاری پیشنهادی یا چیزی که من ندونم داره تا شاید فرجی حاصل شه؟