تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 45

نام تاپيک: خريد چند قطع از كيس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض خريد چند قطع از كيس

دوستهاي خوبم با سلام
    من سال 79 يه سيستم اينتل 2 .2 و سوكت 478 داشتم كه يه هفته پيش عمرش تمام شد
    تصميم گرفتم يه سيستم جديد بدون كيس و مانيتور و اسپيكر ببندم
    براي همين تا نزديك 600 يا 700 سرمايه كنار گذاشتم
    البته نمي خوام ژيزي زيادتر از حد معمول بخرم و نمي خوام با خسيس بازي از خريد خوب محروم بشم
    خودم موندم i5 بخرم يا اي ام دي چهار هسته ايي نمي دونم چكار كنم از طرفي ديگه براي مادر برد موندم
    بيشتر سيستم رو براي نرم افزارهاي فيزيك كمي كار موبايل و كمي هم گيم
    اهل اوركلاك نبودم ولي نمي خوام سيستم كندي داشته باشم
    و سيستم صوتي هم اهميت مي دم
    مادر برد ؟
    سي پي يو ؟
    رم ؟
    گرافيك ؟
    هارد؟
    پاور؟
    دي وي دي رايتر ؟
    مودم اي دي اس ال؟

تا 650 يا اون حدودها.

حـــــرفـه ای Ultra_Black's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

سلام

CPU:AMD Phenom II X4 945=160
    M.B:Gigabyte 770T-USB3=110
    RAM:SuperTalent 4Gb 1333 CL8 (2x2Gb)=110
    VGA:Sapphire 5750 1Gb=165
    HDD:Samsung SpinPoint F3=50
    DVD RW:Liteon 24X=27
    Power:Memonex Silent EX L.N 540W=52
    ADSL Modem:Asus AM602=40
    All:714

این سیستم بخوبی پاسخگوی تمام انتظاراتتون خواهد بود

3. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

تشكر فراوان دوست گرامي ولي چند سوال داشتم
    يكي اينكه مي دونم كه خريد سي پي يو 965 كامل به صرفه و كافي است اما اينكه مي گند كه خريد اينتل سري جديد آينده دار تره ، نظر شما چي هستش
    بعد ايا اين مادر برد كفيه ؟؟ يعني كم نيست يا زود قديمي نميشه؟؟
    يه سوال ديگه در مورد رايتر ، اين سرعت 24 كه تو رايتر ها هست چه كمش خوبه يا زيادش
    با تشكر

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

تشكر فراوان دوست گرامي ولي چند سوال داشتم
    يكي اينكه مي دونم كه خريد سي پي يو 965 كامل به صرفه و كافي است اما اينكه مي گند كه خريد اينتل سري جديد آينده دار تره ، نظر شما چي هستش
    يه سوال ديگه در مورد رايتر ، اين سرعت 24 كه تو رايتر ها هست چه كمش خوبه يا زيادش
    با تشكر
    اول جواب سوال راحت تر رو بدم!
    سرعت خواندن و نوشتن دی وی دی رایتر خیلی مهم نیست. تفاوت زیادی بین 20 و 22 و 24 نیست. (البته واضحه که سرعت بیشتر بهتره. و خیلی مهم نیست.) چیزی که مهمتره مارکشه. مثلا قابلیت خواندن دیسک های خشدار یا مشکلدار خیلی امتیاز بزرگیه.
    توضیحات کاملا تشریحی:
    اکثر رایترها وقتی شروع به خواندن اطلاعات یه دیسک می کنند سرعتشون از 6x شروع می شه بعد کم کم زیاد می شه می ره تا مثلا 22 یا 24. و این افزایش سرعت خیلی هم به آرامی انجام می گیره. یعنی مثلا اگر دستگاه بخواد یه فایل 4.5 گیگابایتی رو از روی دی وی دی بخونه، توی 2 گیگ اول سرعتش از 6 می ره تا 12... بعد همین طور افزایش پیدا می کنه و توی 2 گیگ بعدی سرعتش از 12 می ره مثلا به 20 و فقط 500 مگ آخر رو با سرعت 20 تا 24 می خونه. حالا اگر فایلی که می خوای بخونی کلا 2 گیگ باشه، عملا دستگاه این فایل رو با سرعتی بین 6 تا 12 می خونه و عمل خواندن همینجا تمام می شه حالا چه ماکسیمم سرعتش 20 باشه، چه 24 و چه اصلا 300!

در مورد مادربورد من هم همین سوال رو از اساتید دارم... آیا بهتر نیست ایشون مادربوردی مثلا با چیپست 790 یا اقلا 785 بخرن تا در آینده (مثلا 2-3 سال دیگه) زمانی که پردازنده های جدیدتر اومدن همچنان قابلیت ارتقا داشته باشن؟ (یه بیان دیگه فکر نمی کنید چیپست 770 زودتر از 790 از دور خارج بشه؟!)

شما با این بودجه می تونید از اینتل سوکت 1156 هم خرید کنید. به این صورت که در قطعاتی که معرفی شد این تغییرات رو بدید. اول گرافیک رو (با توجه به اینکه گفتید کمی گیم بازی می کنید) کاهش بدید به 4670 ATI با قیمت 70. بعد یه مادربورد 170-160 تومانی مثل GIGA P55 USB3 و پردازنده 210 تومانیCore i5 750 رو تهیه کنید.

توضیح آنکه این کارت گرافیک همه بازی های روز رو به خوبی اجرا می کنه و اگر بازیخور حرفه ای نباشی و اجرای بازی ها در بالاترین کیفیت ممکن خیلی برات مهم نباشه (یعنی حاضر باشی بعضی تنظیمات گرافیکی بازی رو به جای High روی Medium یا Low بذاری) خرید خوبیه.

در مورد آینده دار تر بودن اینتل هم نمی شه نظر قطعی داد. چون تا الان AMD نشون داده که بیشتر به فکر جیب کاربرانشه و وقتی یه پردازنده جدید معرفی می کنه سعی می کنه طوری عمل کنه که این پردازنده روی مادربوردهای سری های قدیمی هم قابل نصب باشه. ولی اینتل هر روز یه سوکت جدید به بازار معرفی می کنه. (یعنی شما شاید 3 سال دیگه بتونی جدیدترین سی پی یو AMD رو روی همین مادربوردی که امروز خریدی نصب کنی ولی در مورد اینتل... من قول 1 سال دیگه رو هم نمی تونم بدم.) پس با اینکه پردازنده Core i5 قوی تره و در نتیجه این سیستم مدت بیشتری پاسخگوی نیازهات خواهد بود ولی به قابلیت ارتقای پردازنده در این سیستم (بعد از این مدت) نمی شه خیلی اعتماد کرد.
    Last edited by 3jokes_x; 19-05-2010 at 22:29.

6. این کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

خيلي خيلي تشكر از توضيحات كافي شما
    حالا من اوايل مي خواستم فنوم 550 بلاك اديشن بگيرم ف فكر مي كردم همون براي من كافي باشه ولي با ديدن سري جديد اينتل كمي مردد شدم و تا حالا سيستم رو جمع نكردم ولي اواخر همين هفته مي خوام برم و سيستم رو جمع كنم حالا باز مرددم اينتل ببندم يا اي ام دي
    البته من توضيحات شما رو خوندم و همه رو قبول دارم
    حالا در كل به بستن اينتل راضي بشم با مشخصات پيشنهادي شما يا اي ام دي كه ايد ارزانتر هم در بياد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

AMD Phenom™II X2 550 AM3 - /L3 Cache Size 6MB (shared)Total Cache (L2+L3)7MB / L2 Cache Sizes 512KB of L2 data cache per core (1MB total L2 per processor)/Max Temp70o Celsius /3.10GHz Socket AM3 -6MB Cache 2000MHz 4000 MT/s

cpu Core™ i3-540/Box OR OEM Code:BXC80616I3540 /Package Type:lga1156/CPU Speed:3.06 GHz/L3 Cache Size:4mb/Manufacturing Technology:32nm/CPUID String: 20652h/Thermal Design Power:73W/Thermal Specification:72.6c/VID Voltage Range:20652h

Cpu Intel Core i5 750 /Package Type:LGA1156/ Manufacturing Technology:45 nm /CPU Speed:2.66 GHz /L3 Cache Size:8 MB

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Processor AMD Phenom™ II X4/Model : 965/OPN Tray:HDZ965FBK4DGI/OPN PIB:HDZ965FBGIBOX/Operating Mode 32 Bit/Operating Mode 64 Bit /Core Speed (MHz):3400/Voltages : 0.850-1.425V/Max Temps (C): 62/Wattage: 140 WVirtualization /L1 Cache Size (KB):128/L1 Cache Count : 4/L2 Cache Size (KB):512/L2 Cache Count :4/L3 Cache Size (KB) :6144/CMOS: 45nm SOI/Socket : AM3

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] sSpec Number:SLBLV
    CPU Speed:3.33 GHz
    PCG:09A
    Bus Speed:
    Bus/Core Ratio:25
    L3 Cache Size:4 MB
    L3 Cache Speed:
    Package Type:LGA1156
    Manufacturing Technology:32 nm
    Core Stepping:C2
    CPUID String:20652h
    Thermal Design Power:73W
    Thermal Specification:72.6°C
    VID Voltage Range:65V-1.400V

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

اتفاقا من آینده AMD رو بهتر می بینم
    سوکتهای جدید اینتل LGA1366 و LGA1156 هستند که بیشتر تمرکز اینتل رو 1366 هست و قویترین پردازنده هاش رو بر اساس این سوکت ارائه میده
    ولی مسئله اینه که هزینه این سوکت خیلی بالاست و برای خرید پردازنده و مادربرد حداقل باید 500 تومن خرج کرد
    میمونه سوکت 1156 که قیمتش به نسبت پایین تر هست و پردازنده هایی هم که برای این سوکت طراحی میشن ارزون قیمت تر و البته با کارایی نسبتا پایین تر نسبت به پردازنده های سوکت 1366هستند
    سوکت 1366 همین الان قابلیت پشتیبانی از پردازنده های 6 هسته ای رو داره ولی قویترین پردازند های که فعلا میشه برای 1156 گرفت Core i7 870 هست
    ولی AMD یدونه سوکت جدید داره که اونم AM3 هست و تمام پردازنده های جدید رو بر اساس این سوکت تولید میکنه
    در مورد مادربورد من هم همین سوال رو از اساتید دارم... آیا بهتر نیست ایشون مادربوردی مثلا با چیپست 790 یا اقلا 785 بخرن تا در آینده (مثلا 2-3 سال دیگه) زمانی که پردازنده های جدیدتر اومدن همچنان قابلیت ارتقا داشته باشن؟ (یه بیان دیگه فکر نمی کنید چیپست 770 زودتر از 790 از دور خارج بشه؟!)
    چیپستهای 770 تا 890 از لحاظ ارتقا در آینده هیچ تفاوتی باهم ندارند
    و تفاوتشون تو قدرت گرافیک آنبرد و اورکلاک و یه سری مسائل جزئی دیگه هست
    و 770 همن الان هم قابلیت ساپورت از پردازنده های 6 هسته ای AMD رو داره
    Last edited by Ultra_Black; 19-05-2010 at 23:17.

10. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

دوستان
    من به سيستم صوتي اهميت مي دم و دنبال مادر بردي هستم كه بدون صرف هزينه براي كارت صوت اين ويژگي رو داشته باشه
    آيا اين مادر برد اين ويژگي رو داره
    در ضمن استفاده از رم هاي 1800 روي اون امكان پذير هست؟؟؟؟

دوستان اگه ميشه بگيد سي پي يو اي ام دي 550 كه فنوم هم هست تا چه حد كارايي داره ؟؟؟
    منظورم اينه اگه جواب خوبي داره تا با صرف هزينه ي كمتر همونو بجاي 965 بگيرم و اگر نه تا خسيس بازي رو بزارم كنار و همون 965 رو بگيرم

براي گرافيك نمي دونم زياد هست يا نه ولي همون 5750 رو مي گيرم فكر كنم هزينش هم زياد نباشه

اما سوال آخرم اينه خيلي از دوستان روي مادر برد بايوستار بيشتر تكيه دارند .آيا شركت هاي ديگه از ايسوس و گيگاه قويترند؟؟
    اگه قويترند چرا قيمت بيشترشون ارزونتره؟؟
    حالا نام گيگا به اندازه ي كافي تضمين كننده هست يا ما بهش عادت كرديم؟؟؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

يه مادر برد با سيستم صوتي مناسب بدون گرافيك آنبرد
    من گرافيك خوبي مي خرم ديگه نمي خوام به خاطر انبرد بودن پول اضافي خرج كنم

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Bleu De Chanel

پيش فرض

من به سيستم صوتي اهميت مي دم و دنبال مادر بردي هستم كه بدون صرف هزينه براي كارت صوت اين ويژگي رو داشته باشه
    آيا اين مادر برد اين ويژگي رو داره
    چیپست صوتی 7.1 کاناله داره و فکر کنم کیفیتش راضیتون بکنه
    در ضمن استفاده از رم هاي 1800 روي اون امكان پذير هست؟؟؟؟
    بله تا 1866Mhz ساپورت میکنه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دوستان اگه ميشه بگيد سي پي يو اي ام دي 550 كه فنوم هم هست تا چه حد كارايي داره ؟؟؟
    CPU نسبتا قدرتمندی هست ولی چون 2 هسته ای هست زیاد توصیه نمیشه
    و خرید 4 هسته ای آینده نگرانه تر هست
    اما سوال آخرم اينه خيلي از دوستان روي مادر برد بايوستار بيشتر تكيه دارند .آيا شركت هاي ديگه از ايسوس و گيگاه قويترند؟؟
    Biostar جزو مادربردهای خوب برای اورکلاک هست
    و از این لحاظ با Gigabyte و Asus رقابت میکنه
    اگه قويترند چرا قيمت بيشترشون ارزونتره؟؟
    مسلما چون Asus و Gigabyte معروفترند و جزو برند های سطح اول دنیا هستند قیمتشون بالاتر خواهد بود
    حالا نام گيگا به اندازه ي كافي تضمين كننده هست يا ما بهش عادت كرديم؟؟؟؟
    Gigabyte جزو بهترین های دنیا هست و تو ایران هم گارانتی خیلی معتبری داره

14. این کاربر از Ultra_Black بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •