تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: اختصاص چند هسته به یک نرم افزار

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض اختصاص چند هسته به یک نرم افزار

سلام دوستان

من زیاد در بحث سیستم وارد نیستم ، چند سال پیش (2 - 3 سال قبل) که cpuهای 4 هسته تازه به بازار اومده بود یه شایعه ای شنیدم ، الان می خوام ببینم که اون شایعه فقط یه حرف بود یا واقعا درست بود!؟

اون چیزی که من شنیدم این بود که در cpuهای 4 هسته میشه هسته ها رو طوری مدیریت کرد که چنتا از اونارو به اجرای یک نرم افزار اختصاص بدیم! مثلا 3 هسته از 4 هسته رو به اجرای یک بازی اختصاص بدیم یا به اجرای یک نرم افزار انیمیشن سازی!

حالا می خوام بدونم این درسته یا نه؟ آخه من تاژه چند روزه که cpu چهار هسته AMD 955 خریدم.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سلام دوستان

من زیاد در بحث سیستم وارد نیستم ، چند سال پیش (2 - 3 سال قبل) که cpuهای 4 هسته تازه به بازار اومده بود یه شایعه ای شنیدم ، الان می خوام ببینم که اون شایعه فقط یه حرف بود یا واقعا درست بود!؟

اون چیزی که من شنیدم این بود که در cpuهای 4 هسته میشه هسته ها رو طوری مدیریت کرد که چنتا از اونارو به اجرای یک نرم افزار اختصاص بدیم! مثلا 3 هسته از 4 هسته رو به اجرای یک بازی اختصاص بدیم یا به اجرای یک نرم افزار انیمیشن سازی!

حالا می خوام بدونم این درسته یا نه؟ آخه من تاژه چند روزه که cpu چهار هسته AMD 955 خریدم.

فكر نمي كنم به اين شكل كه شما گفتي باشه

ميشه هر هسته را به اجراي نرم افزاري اختصاص داد و از قابليت MULTI THREAD ااستفاده كرد

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

سلام دوستان

اگه بخواهیم از نرم افزار یا بازی خاصی استفاده کنیم سی پی یو از تمام هسته ها استفاده میکنه و فشار رو بین هسته ها تقسیم میکنه حالا ممکنه بعضی از هسته ها کمتر و بعضی بیشتر استفاده یشه ولی این طور که شما میگید نیست

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

ممنون از هر دو عزیز

من وقتی یکی از برنامه های شبیه سازی الکترونیکم رو اجرا می کنم یکی از هسته ها بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیره ، بقیه هم استفاده میشن اما یکیشون بیشتر از بقیق کار می کنه.

میشه در مورد قابليت MULTI THREAD یکمی بیشتر توضیح بدین؟

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سیستم multi thread فکر کنم سیستم چند نخی هست یعنی برای هر پروسس ما چندین نخ داریم
    هر نخ وظیفه ی انجام یک کار را دارد سیستم عامل های جدید مبتنی بر نخ هستند مثل ویندوز ولی سیستم عامل های
    قدیمی مبتنی بر فرایند است که نخ و از نظر استفاده ای که از منابع سیستم میکنه خیلی بهتر از فرایند هاست و سرعت نخ بیشتر از فرایند است .
    در سیستم عامل هایی مثل ویندوز نخ عامل اجرای برنامه هاست و مفهوم multi thread همان چند نخی است
    مثلا در سی پی یو هایی مثل cori7 ما تکنولوژی ابر نخ رو داریم

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

سیستم multi thread فکر کنم سیستم چند نخی هست یعنی برای هر پروسس ما چندین نخ داریم
    هر نخ وظیفه ی انجام یک کار را دارد سیستم عامل های جدید مبتنی بر نخ هستند مثل ویندوز ولی سیستم عامل های
    قدیمی مبتنی بر فرایند است که نخ و از نظر استفاده ای که از منابع سیستم میکنه خیلی بهتر از فرایند هاست و سرعت نخ بیشتر از فرایند است .
    در سیستم عامل هایی مثل ویندوز نخ عامل اجرای برنامه هاست و مفهوم multi thread همان چند نخی است
    مثلا در سی پی یو هایی مثل cori7 ما تکنولوژی ابر نخ رو داریم
    شما اشتباه میکنید هر هسته شامل یک نخ میشه که در CPU های I7 هر هسته دارای 2 نخ هست که میشه 4 هسته ی 8 نخییا همون 8 رشته ای

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

شما اشتباه میکنید هر هسته شامل یک نخ میشه که در CPU های I7 هر هسته دارای 2 نخ هست که میشه 4 هسته ی 8 نخییا همون 8 رشته ای
    آره درسته مرسی
    من اشتباه کردم حواسم نبود

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

دقيق يادم نيست ولي فکر کنم يه برنامه به اسم Ashampoo Core Optimizer بود که ميشد باهاش اينکارو کرد .
    در سري جديد سي پي يو هاي اينتل شامل i7 و i5 و i3 اين عمل بصورت Smart يعني هوشمند انجام ميشه يعني خود Cpu تشخيص ميده چقدر ميزان به کدوم برنامه بده .
    و اين به برنامه بستگي داره که چقدر از ميزان Cpu استفاده بکنه و يا باصطلاح بهينه شده باشه . مثلا در تبديل فايل هاي تصويري با کدک X264 ، چون اين کدک براي 4 هسته اي بهينه شده بيشترين مقدار Cpu رو حتي تا 100% استفاده ميکنه .
    Last edited by saeed774; 26-02-2010 at 19:23.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    گرگان

پيش فرض

از همه ی عزیزان تشکر می کنم ، فقط من هنوز دقیقا مفهوم multi thread رو نفهمیدم و اینکه چطور میشه این قابلیت رو در سیستم اعمال کرد.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

معمولا اين روزها اكثر مادربردها جديد بصورت پيش فرض اين قابليت را دارند و نيازي به فعال كردن اونها نيست

ولي ميشه از درون SYSTEM CONFIG در ويندوز XP به بعد غير فعالش كرد

ولي اولين سري مادربردهايي كه از اين قابليت استفاده مي كردن مربوط ميشد به سري سوكت PMGA-478 از اينتل كه اين قابليت در درون باياس امكان فعال شدن يا غير فعال شدن را داره و تكنولوژي هم مربوط ميشه به حدود 6-7 سال پيش

مثلا در اون زمان يك پردازنده تك هسته اي مثل P4 ها در سيستم عامل بصورت يك دو هسته اي در پنجره WIN TASK MANAGER نشان داده ميشدن كه يك هسته و يك ترد(رشته) بود

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •