تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 78

نام تاپيک: آیا usb تلوزیونهای سامسونگ سری b دقیقا جایگزین wd HD هست ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض آیا usb تلوزیونهای سامسونگ سری b دقیقا جایگزین wd HD هست ؟

سلام

قبل از هرچیز امیدوارم آقای موسوی که تجربه بیشتری هم در زمینه سری b دارند لطف کنند و بیان و راهنماییمون کنن

تجربه من

من 9 تا فیلم hd و فول hd از یکی از آشنایان گرفتم . ( 4 تا فول اچ دی و بقیه اچ دی )
    تمام فیلمها بلا استثنا از طریق تلوزیون اجرا شدند . یکی از فیلمها بدون صدا اجرا شد ( نوشت صدا رو نمی تونه ساپورت یا انکد کنه )
    با زیرنویس فارسی وقتی هرسه فایل idx.sub و srt در فولدر فیلم موجود باشند ، مشکلی نداشت . تمام حروف هم درست و پیوسته ظاهر می شن ( فقط باید دقت کنید که زبان زیرنویس ( توی tools تلوزیون هست ) روی عربی باشه )
    اما بدون وجود هرسه تاشون یا من بلد نیستم یا نمیشه . یعنی هروقت فقط idx.sub توی فولدر بود زیرنویس اجرا نشد . یا هروقت فقط srt توی فولدر بود بازهم زیرنویس اجرا نشد . اما وقتی هر سه تا فایل بودند زیرنویس فارسی بدون مشکل اجرا شد

اگر زمان زیرنویس با تصویر نخونه میشه از طریق تلوزیون کمی جلو عقبش کرد ( من با این گزینه کار نکردم چون نیاز پیدا نکردم )
    یکی از فیلمها علیرغم اینکه همراهش زیرنویس فارسی بصورت srt بود اما توی کامپیوتر هم زیرنویس فارسیش اجرا نمی شد . از طریق تلوزیون هم اجرا کردم بازم زیرنویس فارسی نداشت

یکبار یکی از فیلمها حین اجرا error داد و تلوزیون از حالت اجرا خارج شد . دوباره که اجرا کردم مشکلی نبود ( اینم از اون مواردیه که حس می کنم به کابل شبکه مربوطه )

یک مشکلی که من دارم ( فیلم از روی هارد اجرا می کنم با lan ) و نمی دونم آقای موسوی هم دارند یا نه ( ایشون فیلم رو از روی هارد اکسترنال اجرا می کنن ) اینه که فایلهای حجیم ( مثل فیلم اچ دی و ... ) رو از طریق تلوزیون نمی تونم به راحتی روی تصویر عقب یا جلو برم . یعنی کلیپهای 10-20 دقیقه ای این مشکل رو نداره اما برای فیلمهای حجیم ، رد کردن قسمتی از فیلم تقریبا بدون دردسر نخواهد بود . ( شاید مشکل بخاطر شبکه کردن و کابل و اینچیزا باشه . نمی دونم )

و در نهایت نظر من

بعقیده من توانایی پخش usb سامسونگ سری b می تونه شما رو تا حد 80-90% از خرید وسترن مدیاپلیر بی نیاز کنه اما 100% خیر . احتمالا وضعیت زیرنویس فارسی در سامسونگ بهتر از وسترن باشه ( مطمئن نیستما . اینو برای این می گم که دیدم دوستان گاهی با زیرنویس فارسی وسترن مشکل دارند ) اما فکر کنم کنترل وسترن روی زمان فیلم و رد کردن مثلا 20 دقیقه از فیلم و ... بهتر از usb سامسونگ باشه .

امیدوارم دوستانی که سامسونگ سری b رو دارند یا باهاش کار کردن مثل آقای موسوی و ...
    و دوستانی که وسترن دارند
    بیان و یکم در این مورد نظراتشون رو بگن

ممنون
    Last edited by pmax; 07-01-2010 at 19:11.

2. 7 کاربر از pmax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

در ادامه اگر دوستان به تاپیک زیر هم سر بزنن و راهنماییم کنند ممنون میشم

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4. این کاربر از pmax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

پيش فرض

در مورد زیرنویس که در حال حاضر 2 نوع فایل زیرنویس مرسوم دارین . یکی فایل با فرمت SRT و دیگری فایل های SUB/IDX .

شما باید فقط یکی از این دو نوع فایل رو تو فولدری که فیلم توش هست بریزید .. توجه هم داشته باشید که فایل ها همنام فایل اصلی فیلم باشند .

البته من هم برخوردم به این موضوع که تک و توک زیرنویس های با فرمت Sub رو باز نکنه ( بلاخره علتش رو پیدا می کنم ! )

ولی با srt هیچ مشکلی نداشتم ..

در مورد پخش نکردن صدای برخی از ویدئو ها که بر میگرده به یه موضوع پیچیده ! اونم اینه که دنیای Codec های فایل های سمعی بصری متاسفانه پدر و مادر نداره !

در مورد جلو عقب بردن فایل های ویدئویی هم سرعت فلش یا هاردیسکی که به TV متصل می کنید تاثیر زیادی داره .. برای مثال هارددیسکی که من دارم خیلی بهتر از فلش تو این موارد عمل می کنه .

6. 7 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

در مورد زیرنویس که در حال حاضر 2 نوع فایل زیرنویس مرسوم دارین . یکی فایل با فرمت SRT و دیگری فایل های SUB/IDX .

شما باید فقط یکی از این دو نوع فایل رو تو فولدری که فیلم توش هست بریزید .. توجه هم داشته باشید که فایل ها همنام فایل اصلی فیلم باشند .

البته من هم برخوردم به این موضوع که تک و توک زیرنویس های با فرمت Sub رو باز نکنه ( بلاخره علتش رو پیدا می کنم ! )

ولی با srt هیچ مشکلی نداشتم ..

در مورد پخش نکردن صدای برخی از ویدئو ها که بر میگرده به یه موضوع پیچیده ! اونم اینه که دنیای Codec های فایل های سمعی بصری متاسفانه پدر و مادر نداره !

در مورد جلو عقب بردن فایل های ویدئویی هم سرعت فلش یا هاردیسکی که به TV متصل می کنید تاثیر زیادی داره .. برای مثال هارددیسکی که من دارم خیلی بهتر از فلش تو این موارد عمل می کنه .

سلام و سپاس

1- والله بجان خودم من اگر فقط SRT یا فقط SUB/IDX رو بذارم توی فولدر فیلم ( اسمها دقیقا یکسانن ) هیچ اتفاقی نمی افته . انگار اصلا زیرنویس نداریم ( توی کامپیوتر داریما توی تلوزیون انگار نه انگار ) اما وقتی هر سه تاشون رو بذارم به خوبی و خوشی همه چیز اجرا میشه
    فیلمایی که فقط SRT دارند مشکلی ندارند . من ظرف یک دقیقه SUB/IDX رو هم میسازم میذارم کنارش و همه چیز درست اجرا میشه
    ولی فیملهایی که فقط SUB/IDX دارند رو چون برعکسش رو نمیشه کانورت کرد عملا نمی تونم با زیرنویس ببینم !
    احتمالا بازم آپشنی در منوی مخفی هست که برای شما ON هست و برای من OFF

مثلا سریال 24 رو چون SRT ش رو ندارم نمی تونم با زیرنویس فارسی ببینم !
    توی 10 تا فاروم هم سفارش SRT ش رو دادم .
    مسخره تر از همه اینه که این سینما TZ225 این سریال رو بصورت DIVX اجرا می کنه اما اونجا هم زیرنویسها رو که بصورت SUB/IDX هستند اصلا اجرا نمی کنه . هرچیم دکمه سابتایتل رو می زنم انگار نه انگار !

2- جلو و عقب کردن فیلم ، از روی هارد ( اتصال DLNA ) برای فیلمهایی درحد فیلم DVD و پایین تر شدنیه
    حتی فیلم HD کوتاه هم میشه اما فیلم های HD و FULL HD پرحجم رو عملا نمیشه روی فوروارد حساب کرد .
    مثلا من داشتم یک فیلم می دیدم که اتصال بین کامپیوتر و تلوزیون دیسکانکت شد ، دوباره باید از اول می دیدمش . چون نمیشد زد جلو

فکر کنم این اشکال بیشتر به نوع کابل شبکه و شاید حتی کارت شبکه برگرده . نمی دونم
    ولی بقول شما هارد اکسترنال در این زمینه خیلی بهتره

3- در مورد CODEC صدا . حق با شماست . وقتی سرچ کردم متوجه شدم این مشکل دقیقا در وسترن ها هم وجود دارد و اصلا همون دوتا نرم افزاری که توی اون یکی تاپیک خدمتتون عرض کردم رو اغلب کسانی که وسترن دارند و مشکل کدک صدا پیدا می کنن ازش استفاده می کنن

4- در کل اگر از قطع شدن اتصال بگذریم که فکر کنم به تلوزیون مربوط نیست و به کامپیوتر و شبکه و کابلش مربوطه
    دلم می خواد بدونم جلو - عقب کردن فیلم در وسترن پلیر ها چقدر راحتتر از حالتیه که شما مثلا از روی هارد اکسترنال می خواید یک فیلم فول اچ دی رو مثلا 20 دقیقه فوروارد کنید ؟
    کاش بچه های وسترن دار هم می اومدن کمک

در کل بنظرم بهتره وقتی صحبت از فیلم اچ دی و فول اچ دی میشه
    به هارد اکسترنال اتکا کرد تا شبکه کردن
    یا لااقل کابل شبکه خیلی مرغوب خرید !
    نمی دونم
    Last edited by pmax; 08-01-2010 at 00:09.

8. این کاربر از pmax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه ata_webmaker's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    north of iran

پيش فرض

با اینکه دیگه از سامسونگ خوشم نمیاد ولی مدتی هست که این سری بی سامیونگ هم منو متعجب کرده و هم شگفت زده
    واقعا جالبه عادم اصلا باور نمی کنه که یک تلویزیون تو خاور میانه اینقدر امکانات داشته باشه

10. 2 کاربر از ata_webmaker بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

12

نتیجه آخرین آزمایشات من این بود

برای زیرنویس انگلیسی
    کافیه فقط srt یا فقط sub/idx رو بذارید توی فولدر فیلم
    خیلی راحت اجرا میشه و اگر دیلی هم وجود داشته باشه براحتی با جلو و عقب کردن زمان زیرنویس از طریق خود تلوزیون این دیلی جبران میشه ( امتحان کردم )
    امکان بزرگ و کوچک کردن زیرنویس هم تا حدی وجود داره

برای زیرنویس فارسی
    لااقل برای من اینجوری بوده که باید هر دو گروه زیرنویس یعنی هم srt هم idx/sub رو توی فولدر بذاریم تا اجرا بشه
    وقتی اجرا میشه همه فونتها سرجای خودشون هستند و هیچ حرفی اشتباه یا جدا ظاهر نمیشه
    اینجا هم اگر زیرنویس با فیلم هماهنگ نبود میشه براحتی هماهنگش کرد
    امکان بزرگ و کوچک کردن زیرنویس هم تا حدی وجود داره

آقای موسوی
    شما زیرنویس فارسی رو هم فقط با srt یا idx/sub می تونید داشته باشید ؟
    اگر بله . بدجوری بهتون حسودی می کنم

.................................................. ..
    + ضمنا مشکل کدک صدا در فرمت MKV ، با روش نسبتا راحتی حل شد
    دوستانی که سامسونگ و حتی وسترن دارند می تونن از لینک زیر برای تغییر کدک صدا در کمترین زمان ممکن بدون تغییر کیفیت فیلم استفاده کنن
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

12. 5 کاربر از pmax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت nino22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

آیا فرمت های mkv و rmvb را هم پخش میکنه ؟ اگه ممکنه لیست فرمت های قابل پخش را ذکر کنید

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

13

آیا فرمت های mkv و rmvb را هم پخش میکنه ؟ اگه ممکنه لیست فرمت های قابل پخش را ذکر کنید
    قبلا تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] لیستش ارائه شده بود :

15. 5 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir_amd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

آیا B650 پلاسما هم همین قابلیت رو داره ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

آیا B650 پلاسما هم همین قابلیت رو داره ؟
    قاعدتا بله
    مثکه کل سری b یک نوع usb دارند

صفحه 1 از 8 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •