تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مشکل با پیغام "Insufficient system resources..."!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض مشکل با پیغام "Insufficient system resources..."!!!

با سلام. من تو سیستم قدیمی ام با مشکل پیغام Insufficient system resources دست به گریبان بودم. با هزار امید و آرزو و با این فکر که مشکل از ضعف سخت افزاره سیستم رو ارتقا دادم.
    CPU Q8200
    Ram Kingmax 2Gb 1066
    VGA MSI 512Mb 8400Gs
    Main Giga EP43 S3l
    اما تو این سیستم هم به همین مشکل برخوردم. تا اینکه فهمیدم این مشکل وقتی پیش میاد که میزان پارامتر Total در Tab Performance در task Manager وقتی به حول و حوش 400000Mb می رسه سیستم شروع به هنگ کردن می کنه و راهی جز ری استارت کردن ندارم در اکثر اوقات هم صفحه آبی مرگ را زیارت می کنم. این مشکل بیشتر وقتی بوجود میاد که می خوام حجم زیادی از فایل ها را کپی یا پاک کنم یا مثلا سیستم را با آنتی ویروس اسکن کنم یا یک برنامه سنگین مثلVisual studio را نصب کنم. ویندوزهای مختلفی رو امتحان کردم xpsp2, xpsp3, xp MediaCenter حتی تو ویندوز 7 هم این مشکل به صورت صفحه آبی مرگ ظاهر میشه.
    می خواستم بدونم اگه مشکل از ویروس نباشه (که نیست) چطور میشه Kernel memory رو خالی کرد یا حجم اونو افزایش داد. اصلا مقدار اون چطور تعیین میشه. در ضمن من با 2 گیگی رم، 4گیگ PageFile دارم. با تشکر.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض مشکل با پیغام "Insufficient system resources..."!!!

از کارشناسان محترم کسی نیست این مشکل رو حل کنه؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام

Insufficient System Resources Exist to Complete the API.
    اینه؟ویندوز فعلیت XP SP2 هست؟و سیستم 100% پایدار هست؟
    با این که شما مطمئن به نظر میای ولی اولین امکان ویروس هست!بعد هم بیشتر زمانی پیش میاد که رم مورد استفاده بیش از یه گیگ میشه در واقع این ارور برای این میاد که Windows kernel power manager نمیتونه memory resource مورد نیاز برای hibernate رو فراهم کنه!

شما [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بگیر ببین مشکلت حل میشه

استفاده از نرم افزار های بهینه سازی memory kernel page file ,...شاید بتونه کمی کمک کنه .
    Last edited by Kianoosh; 12-12-2009 at 15:40.

4. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

با آنتی ویروس سیستم رو چک کن .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با تشکر از جوابتون. من در موقعی که این مشکل بوجود میاد بیشتر از یک گیگ از رمم آزاده و Hibernate هم تو سیستمم غیر فعاله. فایلی رو که معرفی کردید (KB909095)رو هم نصب کرده بودم ولی این مشکل هنوز هم هست. می خواستم بدونم چرا در سیستم من وقتی مقدار پارامتر total در قسمت kernel memoryاز tab performance در task manager به مقدار 4000000Mb می رسه سیستم هنگ می کنه. این مقدار چطوری تعیین میشه و چرا مثل پارامترهای دیگر رم مقدارش کم نمیشه یه به اصطلاح خالی نمیشه، مگر جزیی از رم نیست. ویندوزی که الان دارم MediaCenter sp2 هست و آنتی ویروسم هم Nod32 4.0.474 با آپدیت روز هست. حتی هنگامی که میخوام مثلا فقط درایو C رو با آنتی ویروس اسکن کنم مقدار این پارامتر به سرعت زیاد میشه و گاهی اوقات مجددا هنگ می کنه. تو سایت MicroSoft هم زیاد گشتم ولی جواب قانع کننده ای پیدا نکردم. من با همین ویندوز و با همین نرم افزارها رو در سیستم محل کارم که مشخصات پایین تری داشت کار می کردم ولی چنینی مشکلی نداشتم. باز هم ممنون می شم اگه کمکم کنید.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

با تشکر از جوابتون. من در موقعی که این مشکل بوجود میاد بیشتر از یک گیگ از رمم آزاده و Hibernate هم تو سیستمم غیر فعاله. فایلی رو که معرفی کردید (KB909095)رو هم نصب کرده بودم ولی این مشکل هنوز هم هست. می خواستم بدونم چرا در سیستم من وقتی مقدار پارامتر total در قسمت kernel memoryاز tab performance در task manager به مقدار 4000000Mb می رسه سیستم هنگ می کنه. این مقدار چطوری تعیین میشه و چرا مثل پارامترهای دیگر رم مقدارش کم نمیشه یه به اصطلاح خالی نمیشه، مگر جزیی از رم نیست. ویندوزی که الان دارم MediaCenter sp2 هست و آنتی ویروسم هم Nod32 4.0.474 با آپدیت روز هست. حتی هنگامی که میخوام مثلا فقط درایو C رو با آنتی ویروس اسکن کنم مقدار این پارامتر به سرعت زیاد میشه و گاهی اوقات مجددا هنگ می کنه. تو سایت MicroSoft هم زیاد گشتم ولی جواب قانع کننده ای پیدا نکردم. من با همین ویندوز و با همین نرم افزارها رو در سیستم محل کارم که مشخصات پایین تری داشت کار می کردم ولی چنینی مشکلی نداشتم. باز هم ممنون می شم اگه کمکم کنید.
    در مورد توضیح این مشکل (احتمالا)Kernel Paged Memory Pool و دلایلش یکم مفصله!البته این مورد دقیق مشخص نیست بزار اول سعی کنیم حل بشه...
    بازم من اولین شکم به ویروس هست!با یه آنتی ویروس دیگه چک کن باید پروسزها رو هم بررسی کنید که مورد غیر عادی نیست که رم یا پردازنده رو زیاد مشغول خودش کنه؟بعد اینکه نسخه ویندوز حتما سالمه!؟برام شات از تب performance-processes تو فول لود بزارید قبلا هم پرسیدم سیستم کاملا پایدار هست از نظر سخت افزاری؟با رم دیگه تست کردی؟متن ارور همونی هست که گفتم!؟ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تست کردی؟گفتی صفحه آبی میاد کد ارورش رو بنویس

با این حال من یه سری روش دیگه میگم اینا رو هم تست کن تا بعد...

این فایلها :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دو کلید جدید رجیستری:

Run>regedit
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management

Value name: PoolUsageMaximum
    Data type: REG_DWORD
    Base: Decimal
    Value data: 60

Value name: PagedPoolSize
    Base: Hex
    Value data: 0xFFFFFFFF

گویا تو خیلی از موارد (سرور و شبکه ها) این ارور رفع نشده! با این حال مدیران و سایر دوستان این فروم و ...حتما می تونن کمک بیشتری بکنن
    Last edited by Kianoosh; 13-12-2009 at 03:47.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با سلام مجدد. عرض کنم که الان از ویندوز Mediacenter استفاده می کنم و افراد دیگه ای که از این ویندوز استفاده کردند مشکلی نداشتند. در موقع بروز این مشکل cpu تقریبا 100 در 100 آزاده و رم هم بیش از یک گیگ خالی داره. پروسس هایی که هم دارم یا مربوط به microsoft corporation هستند یا مربوط به برنامه هایی که خودم نصب کرده ام. (TuneUp process manager). از نظر پایداری هم من با این سیستم کارهایی مثل رندرهای ویدیویی سنگین انجام دادم که cpu رو 100 در صد مشغول میکنه و لی مشکلی ندیدم اما این ارور وقتی رخ می ده که همونطور که گفتم مقدار total kernel memory به حدود 400000 می رسه جالبه، من دستور:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management

رو انجام دادم و سیستم رو ریست کردم و لی هنگام نصب visual studio اینبار سیستم روی مقدار حدود 250000 total kernel memory هنگ کرد یعنی 60 درصد مقدار 400000!!!

تو مدیا سنتر من فقط مشکل هنگ رو دارم اما در ویندوز های دیگه صفحه آبی رو هم داشتم بنابراین فقط تونشتم از پنجره Task Manager با موبایل عکس بگیرم چون هیچ کاری رو تو اون لحظه نمی تونستم بکنم جز ریست کردن.این عکسها رو نمی دونستم باید چطور نشون بدم بنابراین لینکشون رو براتون گذاشتم.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    اگه دقت کنید میبینید که پنجره ها به هم ریخته و ارور های عجیب به چشم میخوره. متن ارور هم همونه ولی سیستم رو با رم دیگه چک نکردم. با تشکر فراوان.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دستور:

رو انجام دادم و سیستم رو ریست کردم و لی هنگام نصب visual studio اینبار سیستم روی مقدار حدود 250000 total kernel memory هنگ کرد یعنی 60 درصد مقدار 400000!!!
    خب خوبه تقریبا مشخص شد کمترین عدیدی که می تونی ست کنی رو امتحان کن در صورتی که مشکل نباشه یعنی اگه 100% میگی حدود400000 هست با 120 تست کن(خودت اینو امتحان نکردی)...البته یکی گفت که این مشکل تو لیمیت سایز نیست 60 80 100 و .. تست بشن!؟!

تو مدیا سنتر من فقط مشکل هنگ رو دارم اما در ویندوز های دیگه صفحه آبی رو هم داشتم بنابراین فقط تونشتم از پنجره Task Manager با موبایل عکس بگیرم چون هیچ کاری رو تو اون لحظه نمی تونستم بکنم جز ریست کردن.این عکسها رو نمی دونستم باید چطور نشون بدم بنابراین لینکشون رو براتون گذاشتم.

کد:
    کد:
    کد:
    کد:
    اگه دقت کنید میبینید که پنجره ها به هم ریخته و ارور های عجیب به چشم میخوره. متن ارور هم همونه ولی سیستم رو با رم دیگه چک نکردم. با تشکر فراوان.
    عکسها که زیاد واضح نیست ولی موقع پیام آبی صفحه ای که میاد کدش رو مینوسه فکر می کنم این پیام ربطی به این مشکلت نداشته باشه شما رمها رو با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه تست بکن + تو کپی کردن فایلهای حجیم مشکلی نداری؟ شما حتما یه تست با Professional SP2/SP3 بکنید!
    Last edited by Kianoosh; 13-12-2009 at 23:33.

10. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با سلام. فکر کنم مشکلم حل شد و علت آن هم نصب فایروال zone alarm 9.0.083. بود. نمی دونم این فایروال چه تغییری در سیستم ایجاد می کرد که این مشکلات بوجود می امد. آلان از comodo استفاده می کنم.

حـــــرفـه ای Masоud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

با سلام. فکر کنم مشکلم حل شد و علت آن هم نصب فایروال zone alarm 9.0.083. بود. نمی دونم این فایروال چه تغییری در سیستم ایجاد می کرد که این مشکلات بوجود می امد. آلان از comodo استفاده می کنم.
    سلام

زیاد خودتونو اذیت نکنید.

نصب نرم افزار Ram Cleaner مشکل رو حل میکرد.

موفق باشید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •