تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 29

نام تاپيک: کدام مادربرد بهتر است؟؟

داره خودمونی میشه pejman_cheerful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    TeHran

پيش فرض کدام مادربرد بهتر است؟؟

به نظر شما خرید کدام مادربرد بهتر و منطقی تره؟

ASUS P6T
    ASUS P6T Deluxe v2
    ASUS Rampage II Gene

لطفا دلیل اینکه کدام بهتره هم بگید

متشکرم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام

هیچکدام از مدلهایی که نام بردید معقول نیستند منظورم ASus ها بود. این مادربردها اگر این عبارت رو در گوگل سرچ کنید" مشکل حرارت Core i7+Asus " از صفحات رنگارنگی که باز میشود پی به عمق فاجعه خواهید برد.
    خود من Asus P6T دارم و مشکل باگ بایوس و حرارت بالای CPU دارم .حتی در یک فروم خارجی که مربوط به سایت خود اینتل هم میشد فراوان بودند کسانی که باگ در بایوس مادربردشان باعث بالا رفتن غیر عادی حرارت CPU آنها میشد.

ضمنا من از خنک کننده Cooler Master مدل V8 هم استفاده میکنم. یکی از کاربران مادربرد گیگایایت مدل اکستیریم دارد با فن استوک حرارتش اصلا از 47 رد نمیشود در حالی که حرارت سیستم من به 74 هم می رسد.

ضمنا مادربردی که دوستمان معرفی کردند P55-UD6 مادربرد Core I7 نیست مادریرد Core I5 است که سری جدید Core i7 را ( سری 800 مثل 870 ) که با سری حرفه ای Core I7 فرق دارند ( سری 900 مثل 975 یا 920 ) را فقط ساپورت میکنند چیپ P55 با چیپ X58 فرق دارد خصوصا تعداد پینهای CPU در Core i7 سری حرفه ای 1366 پین است. در حالی که I7 سری 800 و i5 تعداد پینهایشان 1156 با 95 وات. در حالی که سری حرفه ای آنها 130 وات است. و برای اورکلاک کردن گزینه بسیار بهتری است اگر نه امتیاز دیگری ندارد به جز اینکه مادر برد X58 آینده نگری تر است زیرا این پلترفم جا برای Cpu ی بعدی اینتل را داردCore i9 اما چیپ P55 خیر.

موفق باشید
    Last edited by IYIostafa; 11-11-2009 at 18:31.

3. 3 کاربر از IYIostafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    TeHran

پيش فرض

سلام ، دوست عزیز فعلا یکی از بهترین مادربردهای بازار gigabyte مدل p55-UD6 هست که جدیدترین تکنولوژی ها از جمله USB 0.3 در اون به کار رفته .
    شما میتونی برای اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دوست عزیز من سوالم درباره مادربرد های با چیپست X58 هستش که برای سری 900 i7 طراحی شده و فقط از cpu ها 1366 پشتیبانی می کنه!!
    این مادربرد پیشنهادیتون برای cpu های 1156 هست.

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    TeHran

پيش فرض

سلام
    هیچکدام از مدلهایی که نام بردید معقول نیستند منظورم ASus ها بود. این مادربردها اگر این عبارت رو در گوگل سرچ کنید" مشکل حرارت Core i7+Asus " از صفحات رنگارنگی که باز میشود پی به عمق فاجعه خواهید برد.
    خود من Asus P6T دارم و مشکل باگ بایوس و حرارت بالای CPU دارم .حتی در یک فروم خارجی که مربوط به سایت خود اینتل هم میشد فراوان بودند کسانی که باگ در بایوس مادربردشان باعث بالا رفتن غیر عادی حرارت CPU آنها میشد.
    ضمنا من از خنک کننده Cooler Master مدل V8 هم استفاده میکنم. یکی از کاربران مادربرد گیگایایت مدل اکستیریم دارد با فن استوک حرارتش اصلا از 47 رد نمیشود در حالی که حرارت سیستم من به 74 هم می رسد.
    موفق باشید

من از خیلی ها شنیدم که مشکل حرارتی در p6t deluxe v2 حل شده !!
    یعنی این اشتباهه؟
    خوب با این حساب شما چی پیشنهاد می کنی؟ بودجه من نهایتا 350 تومان است.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

خوب من هم مشکلات زیادی با برد های ایسوس دیدم ولی به صرف قاطع نمی تونم بگم همشون این مشکل ها را با هم دارند ولی شانسی هست

من پیشنهاد می کنم شما از برندهای دیگه با قیمت مشابه استفاده کنید مثلا :

T-POWER X58 300000
    یا
    GIGABYTE EX58-UD4P 360000

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

من از خیلی ها شنیدم که مشکل حرارتی در p6t deluxe v2 حل شده !!
    یعنی این اشتباهه؟
    خوب با این حساب شما چی پیشنهاد می کنی؟ بودجه من نهایتا 350 تومان است.

سلام

من که کلی در فرومهای مختلف راجب p6t deluxe v2 مطلب دیدم که تیتر آن کمک کمک یا بدادم برسین بود!

باید از آنها بپرسید که مکلشان حل شده یا خیر؟!

مشکل چگونه حل میشود؟ در صورتی که آیسوس در آپدیت این مدلها یک آپدیت جدید بده که این باگ رو بر طرف کرده باشه هنوز که چنین اتفاقی در مورد سری P6T که نیفتاده جالب است بدانید که این مادربرد تا به این لحظه ده دوازده تا آپدیت داده و هنوز اینطوریه!

میدانید من یک میلیون و چهارصد هزار تومان برای کیسم خرج کردم و خیلی هم خوشحال بودم که با 230 هزار تومان میتوانم مادر برد بخرم (P6T ) روی همین اساس رم کامپیوتر رو بر آساس رمهای توصیه شده این مادر برد انتخاب کردم

حال شما فکر کنید که من چکار میتونم بکنم حرارت بالا در دراز مدت CPU را خراب میکند. با این شرایط هم کار کردن و ادامه دادن یعنی منتظر نشستن برای اینکه ببینیم ایسوس کی قراره این مشکل رو حل بکنه؟ در چندمین آپدیتش بعد از عرضه این مدل؟!!!!

من کگه چه مدت قراره کلا این سیستم رو داشته باشم؟ کلا یک کامپوتر رو مگه چقدر نگه میدارند که من یک سال منتظر این شرکت کلاه بردار باشم.

یکی از چیزهایی که نظر من رو حسابی به این مدل جلب کرد گذشته از قیمت 70 هزار تومان ارزانترش نسبت به مارک های بهتر ، ویندوز 7 ساپورت بودنش بود ، جالب اینجاست که ابدا هم اینطور نبود یک مشت دروغ بود در دیسک رارئه شده همراهش فقط تا ویستا را ساپورت میکرد و باید همه را از سایتش دانلود کنیم. خوب این کار رو برای هر قطعه قدیمی که توسط سایت سازنده ساپورت شود میشود کرد نه یک مادر برد در سال 2009 !!!!!

حال اگر یک نفر پیدا میشد این مادر برد رو از من میخرید ولو 150 هزار تومان فورا این کار را میکردم
    و یک مدل مادربرد که خودم دیدم مثل ماه داره کار میکننده و در پر کار ترین حالت CPU حرارتش از 47 هم رد نشده تا حالا رو میگرفتم و چیز امتحان نشده رو دیگه امتحان نمیکردم

من 1400000 تومان رو بخاطر یم جنس بنجل 230 هزار تومانی در خطر انداختم ببین کی بندازمش سطل آشغال برم یک مادر برد دیگه بخرم حالا یک مقدار هم گرانتر از رقم مد نظرم باشه

من هر روز و یا یک روز در میان آرزو میکنم که کاش جای شما بودم یعنی هنوز هیچ قطعه ای نخریده بودم بودم و اطلاعات الانم رو د اشتم متاسفانه از روی حرف چند نفری که تا حالا این قطعات رو نه دیده بودند و نه کار کرده بودند تصمیم گرفتم که خیلی هم مثل کارشناس های خبره صحبت میکردند... دوست ندارم بقیش رو بگم ولی جدا برای این تیپ افراد متاسفم

موفق باشید

9. 2 کاربر از IYIostafa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mehshad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام

من که کلی در فرومهای مختلف راجب p6t deluxe v2 مطلب دیدم که تیتر آن کمک کمک یا بدادم برسین بود!

مشکل چگونه حل میشود؟ در صورتی که آیسوس در آپدیت این مدلها یک آپدیت جدید بده که این باگ رو بر طرف کرده باشه هنوز که چنین اتفاقی در مورد سری P6T که نیفتاده جالب است بدانید که این مادربرد تا به این لحظه ده دوازده تا آپدیت داده و هنوز اینطوریه!

میدانید من یک میلیون و چهارصد هزار تومان برای کیسم خرج کردم و خیلی هم خوشحال بودم که با 230 هزار تومان میتوانم مادر برد بخرم (P6T ) روی همین اساس رم کامپیوتر رو بر آساس رمهای توصیه شده این مادر برد انتخاب کردم

حال شما فکر کنید که من چکار میتونم بکنم حرارت بالا در دراز مدت CPU را خراب میکند. با این شرایط هم کار کردن و ادامه دادن یعنی منتظر نشستن برای اینکه ببینیم ایسوس کی قراره این مشکل رو حل بکنه؟ در چندمین آپدیتش بعد از عرضه این مدل؟!!!!

من کگه چه مدت قراره کلا این سیستم رو داشته باشم؟ کلا یک کامپوتر رو مگه چقدر نگه میدارند که من یک سال منتظر این شرکت کلاه بردار باشم.

یکی از چیزهایی که نظر من رو حسابی به این مدل جلب کرد گذشته از قیمت 70 هزار تومان ارزانترش نسبت به مارک های بهتر ، ویندوز 7 ساپورت بودنش بود ، جالب اینجاست که ابدا هم اینطور نبود یک مشت دروغ بود در دیسک رارئه شده همراهش فقط تا ویستا را ساپورت میکرد و باید همه را از سایتش دانلود کنیم. خوب این کار رو برای هر قطعه قدیمی که توسط سایت سازنده ساپورت شود میشود کرد نه یک مادر برد در سال 2009 !!!!!

حال اگر یک نفر پیدا میشد این مادر برد رو از من میخرید ولو 150 هزار تومان فورا این کار را میکردم
    و یک مدل مادربرد که خودم دیدم مثل ماه داره کار میکننده و در پر کار ترین حالت CPU حرارتش از 47 هم رد نشده تا حالا رو میگرفتم و چیز امتحان نشده رو دیگه امتحان نمیکردم

من 1400000 تومان رو بخاطر یم جنس بنجل 230 هزار تومانی در خطر انداختم ببین کی بندازمش سطل آشغال برم یک مادر برد دیگه بخرم حالا یک مقدار هم گرانتر از رقم مد نظرم باشه

من هر روز و یا یک روز در میان آرزو میکنم که کاش جای شما بودم یعنی هنوز هیچ قطعه ای نخریده بودم بودم و اطلاعات الانم رو د اشتم متاسفانه از روی حرف چند نفری که تا حالا این قطعات رو نه دیده بودند و نه کار کرده بودند تصمیم گرفتم که خیلی هم مثل کارشناس های خبره صحبت میکردند... دوست ندارم بقیش رو بگم ولی جدا برای این تیپ افراد متاسفم

موفق باشید
    دوست عزیز منم با شما همدردم !!! من هم مادربرد asus P5Q رو به خاطر ویندوز 7 ساپورت بودنش خریدم اما فقط تو دی وی دیش فقط درایورهای ویندوز xp اونم فقط نسخه 32بیتیش موجود بود
    در ضمن به خاطر طراحی مزخرف این برد که هیت سینک پل شمالی دقیقا روی اسلات گرافیک قرار گرفته باعث شده کهگرمای کارت گرافیک دمای مین بورد رو درحالت عادی 40 درجه و تو بازی به 56 درجه برسونه که سبب میشه سیستم هنگ کنه !!!

11. 2 کاربر از mehshad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

به نظر شما خرید کدام مادربرد بهتر و منطقی تره؟

ASUS P6T
    ASUS P6T Deluxe v2
    ASUS Rampage II Gene

لطفا دلیل اینکه کدام بهتره هم بگید

متشکرم.
    سلام

مشخص کنید که کاربردتون چیه اورکلاک حرفه ای می کنید مولتی جی پی یو استفاده می کنید سیستم طولانی مدت روشن هست و ...

حداکثر هزینه رو مشخص کنید و چرا حتما برند ایسوز؟

و اما:

ضمنا مادربردی که دوستمان معرفی کردند P55-UD6 مادربرد Core I7 نیست مادریرد Core I5 است که سری جدید Core i7 را ( سری 800 مثل 870 ) که با سری حرفه ای Core I7 فرق دارند ( سری 900 مثل 975 یا 920 ) را فقط ساپورت میکنند چیپ P55 با چیپ X58 فرق دارد خصوصا تعداد پینهای CPU در Core i7 سری حرفه ای 1366 پین است. در حالی که I7 سری 800 و i5 تعداد پینهایشان 1156 با 95 وات. در حالی که سری حرفه ای آنها 130 وات است. و برای اورکلاک کردن گزینه بسیار بهتری است اگر نه امتیاز دیگری ندارد به جز اینکه مادر برد X58 آینده نگری تر است زیرا این پلترفم جا برای Cpu ی بعدی اینتل را داردCore i9 اما چیپ P55 خیر.

موفق باشید

دوست عزیز در مورد قسمتهای مشکی و راه حل و... جدا جای بحث هست اما فعلا و اینجا نه

ولی در مورد موارد قرمز :

اولا من با نام کاربری IYIostafa در بخش سخت افزار تاپیکی برای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیدا نکردم اگه با یوزر دیگه تاپیک ایجاد کردی اسم یوزر و لینک تاپیک رو بدید و اگه از روی حرف دیگران یا تاپیکهای دیگه به نتیجه رسیدید که هیچ...

دوم:اون تیپ افراد رو صراحتا مشخص کنید منظورتون با چه کسی هست تا اگر هستند پاسخگو باشند در غیر اینصورت ...

خوب من هم مشکلات زیادی با برد های ایسوس دیدم ولی به صرف قاطع نمی تونم بگم همشون این مشکل ها را با هم دارند ولی شانسی هست

من پیشنهاد می کنم شما از برندهای دیگه با قیمت مشابه استفاده کنید مثلا :

T-POWER X58 300000
    یا
    GIGABYTE EX58-UD4P 360000
    بله کم و بیش موافقم تو تستهایی که برای این سری انجام شده (خودم هم تست کردم) بعضی از این مینهای مخصوصا برای اورکلاک حرارت بوت باگ بایوس داشتند...ا

لبته اگه واقعا نیاز به یه مین حرفه ای هست چنین هزینه بکنید در این محدوده زمانی 1156 و 1366 با توجه به کارایی صرفه اقتصادی اورکلاک پشتیبانی سی پی یو امکانات مولتی جی پی یو و... بحث جالبی هست

دوست عزیز منم با شما همدردم !!! من هم مادربرد asus P5Q رو به خاطر ویندوز 7 ساپورت بودنش خریدم اما فقط تو دی وی دیش فقط درایورهای ویندوز xp اونم فقط نسخه 32بیتیش موجود بود
    در ضمن به خاطر طراحی مزخرف این برد که هیت سینک پل شمالی دقیقا روی اسلات گرافیک قرار گرفته باعث شده کهگرمای کارت گرافیک دمای مین بورد رو درحالت عادی 40 درجه و تو بازی به 56 درجه برسونه که سبب میشه سیستم هنگ کنه !!!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا اینکه درایور تو دی وی دی شما نبوده بحث به وارد کننده و ... برمیگرده البته درایوری که تو نسخه اصلی موجوده نه بعدها WHQL عرضه بشه...در مورد مشکل دما و طراحی برد هم اگه تهویه کیس و گرافیکت رو بهتر کنی قطعا مشکلت حل میشه اگه خود پل آسیب ندیده باشه...

....
    متاسفانه ما تا وقتی مشکلی نداریم قطعات و برند خودمون رو بهترین می دونیم و به همه پیشنهاد می کنیم ولی اگه کوچکترین مشکلی وجود داشته باشه که اکثرا قابل حله به کل سری برند و مدل و حتی کسی که پیشنهاد کرده ...تعمیم میدیم و توهین می کنیم و به همه توصیه می کنیم اون قطعه رو نخرن در حالی که تعمیم دادن اصلا درست نیست خیلی از دوستان از همین انجمن پیشنهاد سری P6T گرفتن الانم بدون مشکل با اورکلاک کاربردی دارن استفاده می کنن یا تو انجمنهای دیگه...

یکم منطقی باشید برند ایسوز یکی از بهترینهاست اما بهترین نیست و هیچ تضمینی هم وجود نداره جنسی که شما می خری از بازار ایران بالاترین کیفیت ساخت پشتیبانی و خدمات و گارانتی داشته باشه اینا به سری وارد شده و شرکتهای توزیع و خدمات و گارانتی برمیگرده...

همگی موفق باشید

پ.ن:اگه به هر قسمتی نظر یا جوابی دارید پروفایل یا خصوصی که بحث منحرف نشه...
    Last edited by Kianoosh; 13-11-2009 at 06:56.

13. این کاربر از Kianoosh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام
    دوستان یه مادربرد دوال سی پی یو ای ام دی معرفی میکنید !
    فقط تو ایران هم باشه و حدود قیمت رو هم بفرمایید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

[quote=arbabe.sayeha;4397820]

دوست عزیز در مورد حرفهای شما راه حل و... جدا جای بحث هست اما فعلا و اینجا نه

اولا من با نام کاربری IYIostafa در بخش سخت افزار تاپیکی برای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] پیدا نکردم و اگه از روی حرف دیگران یا تاپیکهای دیگه به نتیجه رسیدید که هیچ...

دوم:اون تیپ افراد رو صراحتا مشخص کنید منظورتون با چه کسی هست تا اگر هستند پاسخگو باشند در غیر اینصورت ...

quote]

سلام

من که کلا متوجه هدف شما از نقل قول کردن مطالبم نشدم .... و اینکه این حرفها چه ربطی به مشکل لاینحل مادربرد بنجل من دارد!

اما اگر از منظور من در مورد :
    " هستند افرادی که بدون داشتن تجربه واقعی با قطعه ای براحتی آن را به دیگران توصیه میکنند "

این سوء تفاهم پیش آمده که من دارم وارد بحث و جدل های بیهوده میشوم و قرار است اسم عده ای را ببرم و تحریک کننده باشم.... خیر . اگر نوشته های من چنین منظوری را رسانده من در همینجا عذر خواهی میکنم

من کل مطالب این فروم و فرومهای دیگر رو خواندم و نتیجه گیری کردم خیلی جاها هم سوال مطرح کردم و در نهایت هم نتیجه اش مادر برد فعلی من هست که فکر میکنم بدون شرح باشد.

اما مطالب من که نقل قول کردید به جهت آگاه کردن دیگران از وضعیت یکی از کسانی است که هم اکنون این مادربرد را دارد و بس و فکر نمیکنم اشکالی در این اطلاع رسانی باشد.

اینکه من مادربردAsus P6T خراب دارم و مشکل از کجاست هم برام مشخص شده دیگه حداقل با دیدن مشکلات مشابه دیگران همه چیز دیگه برام روشنه اما زمانی فکر میکردم شاید خنک کنندم مشکلی داره که Cpu گرم میشه برای همین ایت تاپیک رو باز کردم: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) اما به محض روشن شدن علت اصلی فورا همانجا هم قید کردم مشکل اصلی رو.

آدرس این تاپیک رو فقط برای این دادم که مشخص شود من مادربرد ایسوس دارم اگر هم لازم میدانید از سیستم و خصوصا مادریرد عکس بگیرم و بگذارم تا مشخص گردد که کسی اینها را نوشته واقعا یک ASus P6T دارد متاسفانه!

موفق و موید باشید

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •