تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 17

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید پردازنده ، رم ، مادربرد تا قیمت 600 تومن

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض راهنمایی برای خرید پردازنده ، رم ، مادربرد تا قیمت 600 تومن

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    من یه سیستم می خواستم به منظور انجام کار محاسباتی سنگین با نرم افزار ansys cfx ، هزینه ای که برای رم و سی پی یو و مادربرد گذاشتم کنار حدود 600 تومن هست. با این حساب پیشنهادتون چی هست؟!
    فقط چند تا نکته:
    رم حتما ddr3 باشه ، و حداقل 8 گیگ رم نیاز هست. ( حداقل تا 16 گیگ بتونم بعدا ارتقا بدم)
    پردازنده بین amd x4 955 , intel core 2 quad q9550 شک دارم ، لطفا اگر پیشنهادی دارید با دلیل بگید. بنچمارک های مربوطه در رابطه با سی پی یو های سرور با اطمینان اکثرا می گن که تو این زمینه opteron نسبت به xeon در مدل های مشابه سر تر هست اما در مورد سی پی یو معمولی چیزی من پیدا نکردم.
    احتمالا باید قید اورکلاک رو بزنم ، چون بعضی موقع ها نیاز هست که 6-7 روز مداوم روشن باشه با cpu load حدود 70-80 درصد!!
    در مورد مادربرد هم گارانتی برام خیلی مهم هست چون نباید کاری که می خوام باهاش انجام بدم بخوابه ، مثلا asus تو شیراز که ما هستیم گارانتی خاصی نداره عملا و اگر یک دفعه مشکل پیدا کرد، تا ارسال بشه تهران و برگرده یه 10 روزی حداقل باید بی خیالش بشم! ولی خوب گیگابایت گارانتی خیلی خوبی تو شیراز داره!
    همین طور رو این حساب چقدر فکر می کنید پاور نیاز دارم؟! کارت گرافیک هم نهایتا ati 4670 یا تو همون رنج قیمت می گیرم چون کار نیاز به کارت گرافیک قوی نداره.
    با این حساب بهترین انتخابتون رو بگید لطفا.
    با تشکر.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

هزینه ای که برای رم و سی پی یو و مادربرد گذاشتم کنار حدود 600 تومن هست. با این حساب پیشنهادتون چی هست؟!
    با این بودجه حتما برید سمت core i5/i7!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

به دو دلیل سمت اونا نرفتم :
    - اول اینکه با 600 باید فقط یه مادربرد و یک cpu بخرم و حداقل نیاز به حدود 230-40 تومن برای رم دارم! که می زنه حدود 800 تومن.
    - برای کار ما با توجه به لایسنس موجود ماکزنموم می شه 4 thread ساخت ، و عملا اگر core i7 بگیرم ، باید 4 thread باقیمانده رو بذارم در کوزه ابشو بخورم!!!!! پس عملا core i7 تو این مورد پول دور ریختنه!

حـــــرفـه ای امير موسر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به دو دلیل سمت اونا نرفتم :
    - اول اینکه با 600 باید فقط یه مادربرد و یک cpu بخرم و حداقل نیاز به حدود 230-40 تومن برای رم دارم! که می زنه حدود 800 تومن.
    - برای کار ما با توجه به لایسنس موجود ماکزنموم می شه 4 thread ساخت ، و عملا اگر core i7 بگیرم ، باید 4 thread باقیمانده رو بذارم در کوزه ابشو بخورم!!!!! پس عملا core i7 تو این مورد پول دور ریختنه!
    CORE I5 خیلی کمتر میشه بست ! نسبت به 7 !

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

اگه ممکنه یه پیشنهاد با قیمت حدودی اون بدین پس.
    به هر حال ، مشکل فقط قیمت نیست ، مسئله اینه که وقتی بیشتر از 4 thread نتونیم داشته باشیم ، عملا فرق چندانی بین core i5 -i7 و q9550 نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

با core i5 حدودا باید 500 تومن بذارم برا سی پی یو و مادر برد ، 240 تومن هم رم! می شه 740 تومن!

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

با core i5 حدودا باید 500 تومن بذارم برا سی پی یو و مادر برد ، 240 تومن هم رم! می شه 740 تومن!
    چجوری حساب می کنی!!؟؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

200 تومن سی پی یو! حدود 300 هم مادربرد!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی.
    من یه سیستم می خواستم به منظور انجام کار محاسباتی سنگین با نرم افزار ansys cfx ، هزینه ای که برای رم و سی پی یو و مادربرد گذاشتم کنار حدود 600 تومن هست. با این حساب پیشنهادتون چی هست؟!
    فقط چند تا نکته:
    رم حتما ddr3 باشه ، و حداقل 8 گیگ رم نیاز هست. ( حداقل تا 16 گیگ بتونم بعدا ارتقا بدم)
    پردازنده بین amd x4 955 , intel core 2 quad q9550 شک دارم ، لطفا اگر پیشنهادی دارید با دلیل بگید. بنچمارک های مربوطه در رابطه با سی پی یو های سرور با اطمینان اکثرا می گن که تو این زمینه opteron نسبت به xeon در مدل های مشابه سر تر هست اما در مورد سی پی یو معمولی چیزی من پیدا نکردم.
    احتمالا باید قید اورکلاک رو بزنم ، چون بعضی موقع ها نیاز هست که 6-7 روز مداوم روشن باشه با cpu load حدود 70-80 درصد!!
    در مورد مادربرد هم گارانتی برام خیلی مهم هست چون نباید کاری که می خوام باهاش انجام بدم بخوابه ، مثلا asus تو شیراز که ما هستیم گارانتی خاصی نداره عملا و اگر یک دفعه مشکل پیدا کرد، تا ارسال بشه تهران و برگرده یه 10 روزی حداقل باید بی خیالش بشم! ولی خوب گیگابایت گارانتی خیلی خوبی تو شیراز داره!
    همین طور رو این حساب چقدر فکر می کنید پاور نیاز دارم؟! کارت گرافیک هم نهایتا ati 4670 یا تو همون رنج قیمت می گیرم چون کار نیاز به کارت گرافیک قوی نداره.
    با این حساب بهترین انتخابتون رو بگید لطفا.
    با تشکر.

سیستم اول برای پایه Intel

CPU : Intel CORE i7 920
    MB : ASUS P6T SE

RAM : G.skill 3x2GB 1333 CL7 PK

قیمت حدودی این 3 قطعه : 660000 تومان

------------------------------------------------------------------
    سیستم دوم بر پایه Intel

CPU : Intel CORE i5 750
    MB : ASUS P7P55 or GIGA EP55 UD3P
    RAM : G.skill 4X2GB 1333 CL7 Ripjaws

قیمت حدودی این قطعات حدود 700000 تومان میشه که البته باید تقریبا یک هفته صبر کنی در ضمن با برد asus کمی ارزونتر از برد گیگا بایتش در میاد

------------------------------------------------

سیستم سوم بر پایه AMD

CPU : AMD Phenom ll x4 955
    MB : ASUS M4A79T-DELUXE or GIGA GA 790FXT UD5P
    RAM : G.skill 4X2GB 1333 CL8 HK

قیمت حدودی این قطعات حدود 67000 تومان میشه که االبته باز هم با برد asus کمی ارزونتر از برد گیگا بایتش در میاد .

------------------------------------------------

در ضمن Q9550 رو هم برای همیشه بیخیال شو مخصوصا اینکه تو این دو هفته نزدیک به 70 هزار تومان افزایش قیمت داشته فقط برای اینکه موجود نیستش ! مردم ایران همیشه برای چیزی که نیست میشه پول اضافی پرداخت میکنن ! CORE i5 750جایگزین Q9550 شده و با قیمت کمتر و کارایی بسیار بالاتر اصلا Q9550 توجیهی برای خرید نداره !

REZA_PAUL

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

200 تومن سی پی یو! حدود 300 هم مادربرد!
    نخیر حدود 200 هم برای مادربرد!!!

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •