تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: مشکل در باز کردن فایل انکریپت شده

کاربر فعال انجمن ورزش mohammad_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیای زیبایم

13 مشکل در باز کردن فایل انکریپت شده

با سلام.اول یه توضیح مفصل:
    دوتا فایل ورد 2007 در ویندوز قبلی سیستمم از قسمت propertiesàadvanced با زدن تیک گزینه encrypt contents to secure data انکریپت شده است.من ویندوز رو عوض کردم و حالا این فایلها باز نمیشن فقط میشه پاکشون کرد و چون انکریپت شده اند نام فایل سبز رنگ شده.اکانت و نام کامپیوتر رو دقیقا به همون نامهای قبلی تغییر دادم.بر روی این فایلها می تونم سطح دسترسی فایل رو در قسمت propertiesàsecurity با اکانتهای مختلف در حالت full control قرار بدم.مثلا با اکانت administratorدر تمامی قسمتهای propertiesàsecurity با حالت full controlقرار دارم اما وقتی از قسمت propertiesàadvancedتیک گزینه encrypt contents to secure data رو برمیدارم هنگام تایید در پنجره آخر ارور میده که دسترسی مقدور نیست و باید ignor کنم.
    در کنار قسمت encrypt contents to secure data وقتی وارد گزینه details می شوم در کادر بالا نام اکانتی که این فایل رو انکریپت کرده نوشته شده(که روی ویندوز قبلی بوده)و وقتی گزینه add رو برای اضافه کردن اکانت دیگه می زنم یه کادر خالی میاد.
    خودم توی راهنماهای ویندوز به مسایلی مثل certificate,certificate thumbprint,mmc برخورد کردم و با قسمتهای مختلفش کار کردم.اما به جایی نرسیدم.مثل عکس زیر که certificate رو در mmc آوردم اما نتونستم کار خاصی بکنم.

برای تست هم یه فایل ورد دیگر رو روی همین ویندوز encrypt کردم.در شکل زیر می بینید(سمت راست فایل اصلی که باهاش مشکل دارم،سمت چپ فایلی که برای تست همینجوری انکریپت کردم و می تونم راحت بازش کنم) که در قسمت details نام اکانتها و کامپیوتر کاملا یکی هستن.اما فقط گزینه certificate thumbprint بین اونها متفاوت هستش.

درخواست:حالا من با این فایل مهم چکار کنم که بتونم بازش کنم؟چجوری از حالت انکریپت خارجش کنم؟این certificate thumbprint رو نمیشه یه جورایی تغییرش داد؟یا هر راه دیگه که بلدید لطفا راهنماییم کنید.ممنون...

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

اين دو لينك رو كامل بخون :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد
    کد:

3. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیای زیبایم

پيش فرض

اين دو لينك رو كامل بخون :
    کد:
    بعد
    کد:
      محتوای مخفی:  

To retrieve a certificate's thumbprint
    1. Open the Microsoft Management Console (MMC) snap-in for certificates. (See [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .)
    2. In the Console Root window's left pane, click Certificates (Local Computer).
    3. Click the Personal folder to expand it.
    4. Click the Certificates folder to expand it.
    5. In the list of certificates, note the Intended Purposes heading. Find a certificate that lists Client Authentication as an intended purpose.
    6. Double-click the certificate.
    7. In the Certificate dialog box, click the Details tab.
    8. Scroll through the list of fields and click Thumbprint.
    9. Copy the hexadecimal characters from the box. If this thumbprint is used in code for the X509FindType, remove the spaces between the hexadecimal numbers. For example, the thumbprint "a9 09 50 2d d8 2a e4 14 33 e6 f8 38 86 b0 0d 42 77 a3 2a 7b" should be specified as "a909502dd82ae41433e6f83886b00d4277a32a7b" in code.
    ممنون.من دقیقا مثل این عمل کردم.حالا دوتا نکته:اول اینکه برای من پوشه personal خالی بود.ولی تو پوشه پایینیش یعنی trusted root certification authorities مثل دستوراتش فایل موردنظر و قسمت موردنظر رو پیداکردم.
    ولی یه مشکل دیگه اینکه با این روش این certificate thumbprint رو میشه کپی کرد تو یه جای دیگه.و نمیشه تو خود یک certificates اون رو تغییر داد.اگه اینجوری بشه کرد که تمومه.اما چجوری؟

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

تا حالا من چنين مشكلي نداشتم ولي اگه فايل مورد نظر براتون زياد هم مهم نيست يكجا آپ كنين و پيغام خصوصي بزنين تا منم امتحان كنم .

پروفشنال new explorer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    in my computer

پيش فرض دقیقا مشکل آغازگر تاپیک رو دارم

منم مشکیم عین شماست و هر ذو تاپیک رو کامل خوندم ، و وقتی دیدم هیچ کذوم از روشهایی که دوستان گفتند موثر نبوده ، هیچ کدومو امتحان نکردم ...
    ضمن اینکه قاعدتا ( از لحاظ نظری ) نباید باز بشه .. . ولی خب حتما یه راهی باید باشه ، مثی زمانیکه پسورد یه اکانت رو در اینترنت ( مثلا ایمیل ) کسی فراموش کنه که راههایی برا بازیابیش هست ..
    خلاصه ما رو هم در جریان بذارین
    دمتون گرم

7. این کاربر از new explorer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

اگه تو ويندوز قبلي به Administrator پسورد داده بشي احتمال داره كه فايلات پسورد ويندوز قبلي رو داشته باشن و به همين خاطر نميشه كاريش كرد . شما تو Run تايپ كن Syskey و اينتر بزن و در صفحه ظاهر شده اگه گزينه Encryption Disable فعال بود دايره شو توپر كن و Ok . اگه غير فعال بود گزينه Update رو بزن و دايره Password Setup رو بزن و user , password ويندوز قبلي رو بهش بده و تمام كارا رو دوباره انجام بده .

9. 2 کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    in my computer

پيش فرض

اگه تو ويندوز قبلي به Administrator پسورد داده بشي احتمال داره كه فايلات پسورد ويندوز قبلي رو داشته باشن و به همين خاطر نميشه كاريش كرد . شما تو Run تايپ كن Syskey و اينتر بزن و در صفحه ظاهر شده اگه گزينه Encryption Disable فعال بود دايره شو توپر كن و Ok . اگه غير فعال بود گزينه Update رو بزن و دايره Password Setup رو بزن و user , password ويندوز قبلي رو بهش بده و تمام كارا رو دوباره انجام بده .
    آقا همین کارو دقیقا کردم و پسورد یوزر اکانت ویندوز قبلیمو دادم ( هر چند اون دقیقا یوزر administrator ش ، پسورد نداشت ، یه یوزر اکانت داشت که اسم خوذمو روش گداشته بودم و توی پراپرتیز اون فایل های اینکریپت هم اسم همونو - با اون عددا جلوش - زده ، و الانم همون پس رو وارد کردم ) ولی گزینه ی encrypt disable همچنان غیر فعاله ...
    این یکی وینذوزمم که یه اکانت بدون پسورد داره
    Last edited by new explorer; 04-09-2009 at 01:24.

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

ولی گزینه ی encrypt disable همچنان غیر فعاله ...
    نگفتم كه اين گزينه فعال خواهد شد . همون كارايي كه دوستمون تا اون مرحله رسيده بودن رو بايد انجام بدي يعني دو تا لينكو كامل بخوني .

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    in my computer

پيش فرض

این دو تا لینکو ذخیره کردم ، یه نگاه کلی هم بش انداختم ، ولی چون دیدم انگار مستقیما به این مشکل لرتباط نداره ...حالا چسم ، دقیق می خونمش ، اما اگه مشکل این دوستمون حل شده ، چرا محبت نمنیذ و ذستورالعمل دقیقش رو نگذاریم ، به هر حال ممکنخ لرا خیلیا پیش بیاد
    آخه اون مستندات هم انگار برا دات نت کارا میتونه بیشتر موثر باشه
    حالا چشم ، یه نگاه دقیق بهش میندازم ، اما اگه مشکل ایشون حل شده باشه ، مشکل من هم به همون طریق حل میشه ....

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    دنیای زیبایم

پيش فرض

تا حالا من چنين مشكلي نداشتم ولي اگه فايل مورد نظر براتون زياد هم مهم نيست يكجا آپ كنين و پيغام خصوصي بزنين تا منم امتحان كنم .
    شرمنده.کمی محرمانه هستش.البته واسه خودم هم نیست.اگه فایل مشابه پیدا کردم آپلود می کنم و خبر میدم.
    منم مشکیم عین شماست و هر ذو تاپیک رو کامل خوندم ، و وقتی دیدم هیچ کذوم از روشهایی که دوستان گفتند موثر نبوده ، هیچ کدومو امتحان نکردم ...
    شما حتما همه راهها رو امتحان کنید.چون ممکنه یکی از راه حلها برای شما چاره ساز باشه.ضمنا به اینجا هم یه سری بزنید:
    کد:
    این دو تا لینکو ذخیره کردم ، یه نگاه کلی هم بش انداختم ، ولی چون دیدم انگار مستقیما به این مشکل لرتباط نداره ...حالا چسم ، دقیق می خونمش ، اما اگه مشکل این دوستمون حل شده ، چرا محبت نمنیذ و ذستورالعمل دقیقش رو نگذاریم ، به هر حال ممکنخ لرا خیلیا پیش بیاد
    آخه اون مستندات هم انگار برا دات نت کارا میتونه بیشتر موثر باشه
    حالا چشم ، یه نگاه دقیق بهش میندازم ، اما اگه مشکل ایشون حل شده باشه ، مشکل من هم به همون طریق حل میشه ....
    دوست خوبم،من مشکلم حل نشده فقط کم وقت میکنم بیام اینترنت.واسه همین مدتی بود جواب نداده بودم. اون لینکها هم کاملا مرتبط هستند.من گفتم که خودم هم نهایتا به این certificate رسیدم.روش آخر رو هم امتحان میکنم .هرچند که اولا این فایلها در اکانت ادمین نبوده و پسورد نداشتند.دوما الان نام و پسورد اکانت ادمین با ویندوز قبلی کاملا مشابه هستن.
    اما بنظر من:
    کد:
    باز هم مزاحم دوستان خواهم شد.

14. این کاربر از mohammad_87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •