تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: رفع مشکلات و اختلالات ویندوز با روشی جدید و کاربردی

حـــــرفـه ای Masоud's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض رفع مشکلات و اختلالات ویندوز با روشی جدید و کاربردی

سلام

گاهی اوقات برای ویندوز شما مشکل یا مشکلاتی پیش میاد که از یافتن راه حل آن عاجز می مونید. مثلاً به طور ناگهانی به هنگام کار با سیستم صفحه آبی مرگ نمایش پیدا می‏کنه، ویندوز هنگ می‏کنه و Explorer به شکل ناگهانی بسته میشه و... . این مشکلات آنقدر ادامه می‌یابند تا در نهایت تنها راه حل را در تعویض ویندوز می‏بینید؛ امری که برای هیچکس خوشایند نیست. اما در این ترفند قصد داریم راهی را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می‏توانید به علت واقعی هر اتفاق ریز و درشتی که در سیستم‏تان رخ می‏دهد پی ببرید! راهی بسیار ساده اما واقعاً کارآمد که در مواقع بحرانی به کمک شما میاد.

در تمام ویندوزهایی که شرکت مایکروسافت از گذشته تا حال تولید کرده است، برنامه‏ای به نام Event Viewer وجود دارد. کار این برنامه ثبت تمام وقایعی است که در ویندوز رخ می‏دهد و کاربر ممکن است به آنها احتیاج داشته باشد؛ هر خطایی که رخ دهد، برنامه‏ای نصب یا حذف شود، ویندوز هنگ کند، برنامه‏ای به شکل غیر معمول بسته شود و... همگی در Event Viewer ثبت می‏گردد. با توجه به این نکته درخواهیم یافت که این ترفند بر روی تمامی ویندوزهای قدیم و جدید مایکروسافت قابل انجام است.

در ابتدای کار، از منوی Start به Control Panel مراجعه کنید.
    سپس به Administrative Tools بروید.
    حال برنامه Event Viewer را با دوبار کلیک اجرا نمایید.
    پس از باز شدن پنجره Event Viewer، در صورتی که از ویندوز XP استفاده می‏کنید در سمت چپ برنامه دو عبارت Application و System را خواهید دید. اگر از ویندوزهای ویستا یا 7 استفاده می‏کنید کافی است زیر مجموعه Windows Logs را باز کنید تا این دو عبارت را مشاهده کنید.

در صورت کلیک بر روی Application یا System کلیه گزارشات و رخدادهای مربوط به هر یک در محیط ویندوز برای شما لیست خواهد شد. لازم به ذکر است کلیه گزارشات مربوط به نصب یا حذف برنامه‏ها، خطاهای Explorer و برنامه‏ها و به طور کلی کلیه موارد مرتبط با پروسه‏ها در Application لیست خواهد شد. همچنین گزارشات مربوط به هسته سیستم و مشکلات سخت افزاری در System نمایش پیدا می‏کند.
    حال فرض کنید در سیستم‏تان مشکلی پیش آمده که موفق به حل آن نشده‏اید. برای پیدا کردن یک راه حل اولین قدم باز کردن پنجره Event Viewer است. سپس بایستی در میان لیست گزارشات به دنبال این مشکل بگردید. با توجه به اینکه زمان و تاریخ دقیق هر رخداد در ستون Date and Time ذکر شده است پیدا کردن رخداد مورد نظر کار سختی نخواهد بود.

فرض کنید پروسه explorer.exe به طور ناگهانی هنگ کرده است. این رخداد در Application نمایش پیدا می‏کند. حال کافی است ما زمان این هنگ کردن را به یاد داشته باشیم تا به سادگی این رخداد را در میان گزارشات موجود در Application پیدا کنیم.

قدم بعدی پس از پیدا کردن رخداد مورد نظر در Event Viewer این است که بر روی گزارش دوبار کلیک کنید.
    پس از دوبار کلیک بر روی رخداد یک پنجره جدید باز خواهد شد.
    در این پنجره بایستی به دنبال دو عبارت EventID و Source بگردید. در جلوی عبارت EventID یک شماره و در جلوی Soruce نام پروسه‏ای که دچار مشکل شده است درج می‏گردد.

با پیدا کردن شماره و عبارت درج شده در EventID و Source قدم به مرحله بعدی می‏گذاریم.
    اکنون نیاز است که به اینترنت متصل شوید و به سایتی به نشانی EventID.net مراجعه کنید.
    این سایت بیش از 10.000 راه‏حل و پیشنهاد مربوط به رخدادهای مختلف را در پایگاه اطلاعاتی خود ثبت دارد.
    همچنین نظرات و بحث‏های کاربران پیرامون هر گزارش نیز قابل مشاهده است که این موضوع نیز می‏تواند یاری دهنده باشد.

به زبان دیگر شما با استفاده از این سایت می‏توانید راه حل‏ها و پیشنهادات جهت حل مشکل خود را پیدا کنید، به شرطی که دو مقدار EventID و Source که در بالا معرفی کردیم را در اختیار داشته باشید.
    بدین منظور در سایت EventID.net در قسمت Event ID شماره‏ای که پیدا کردید و در قسمت Event Source عبارتی که یافتید را وارد کنید و سپس بر روی دکمه Search کلیک کنید تا سایت در دیتابیس خود به دنبال راه حل ارائه شده بگردد.
    پس از جستجو، نتایج نمایش پیدا خواهند کرد.
    بر روی لینک ...Comments and links for کلیک کنید تا راه حل‏های پیشنهادی این سایت از جانب کاربران مختلف را مشاهده کنید.
    مطمئناً میتوان از این پس از این سایت و به طور کلی از این روش به عنوان یک راه حل برای حل مشکلات ویندوز امید بست.

منبع : ترفندستان

موفق باشید
    Last edited by Masоud; 01-06-2010 at 04:12.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام من یک کاربر نیمه حرفه ای هستم و می خواستم بگم که با هر ویندوز XP سرویس پک دو یی که کار می کنم بعد از مدتی کند می شه و از طرفی هم شنیدم سرویس پک سه هم خیلی جالب نیست. لطفا من رو راهنمایی کنید.

3. 2 کاربر از mohsen.1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام من یک کاربر نیمه حرفه ای هستم و می خواستم بگم که با هر ویندوز XP سرویس پک دو یی که کار می کنم بعد از مدتی کند می شه و از طرفی هم شنیدم سرویس پک سه هم خیلی جالب نیست. لطفا من رو راهنمایی کنید.
    سلام

اینجا مطرح کنید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشید

5. این کاربر از Masоud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Tao Tao's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام عزیز
    شرمنده ام که پست قبلیم این طور شد .
    به نظر من راه حل عالی رو پیشنهاد کردید اما مشکل اینجاست که من وقتی دستور العملی که شما ارائه دادید را انجام می دم مرجع eventid.net جواب میده من چون انگلیسیم خوب نیست حتی یک ذره هم نمی فهمم که چی می گه .
    اما یک خواهش عاجزانه دارم اکثر Error هام مربوطا به مورد ذیل می باشند :
    source : win32Time
    Event ID : 29
    یا
    Event ID : 17
    می باشد.
    آیا این امکان وجود داره که شما به عنوان یک دوست راهنما برام بررسی کنی ؟
    خیلی ممنون می شم اگه این کار رو برام بکنی.
    موفق باشی ...

7. این کاربر از Tao Tao بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام عزیز
    شرمنده ام که پست قبلیم این طور شد .
    به نظر من راه حل عالی رو پیشنهاد کردید اما مشکل اینجاست که من وقتی دستور العملی که شما ارائه دادید را انجام می دم مرجع eventid.net جواب میده من چون انگلیسیم خوب نیست حتی یک ذره هم نمی فهمم که چی می گه .
    اما یک خواهش عاجزانه دارم اکثر Error هام مربوطا به مورد ذیل می باشند :
    یا
    می باشد.
    آیا این امکان وجود داره که شما به عنوان یک دوست راهنما برام بررسی کنی ؟
    خیلی ممنون می شم اگه این کار رو برام بکنی.
    موفق باشی ...
    سلام

مطمئنی شماره ها رو درست نوشتی ؟

چون هر چی امتحان میکنم میگه Not Found .

موفق باشید

9. 2 کاربر از Masоud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت Tao Tao's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    فرمایش شما متین و کاملا درست می باشد...این اشتباه از بنده بود از این بابت عذر میخوام ...
    تصحیح می کنم :
    source : W32Time
    یا
    می باشد.
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    فرمایش شما متین و کاملا درست می باشد...این اشتباه از بنده بود از این بابت عذر میخوام ...
    تصحیح می کنم :
    یا
    می باشد.
    موفق باشید.
    سلام

برو تو Registry و مسیر زیر رو طی کن :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\W32Time

سپس در اینجا کلیک راست کن و از منوی New گزینه ی Multi String Value رو انتخاب کن.

جالا نام DependOnService رو براش انتخاب کن.

بعد از انتخاب نام روش دبل کلیک کن.

اینجا یک صفحه باز میشه و عبارت DNS رو تایپ کن و کلید OK رو فشار بده.

از رجیستری خارج شو و ویندوز رو Restart کن.

یا برو تو Run و تایپ کن : Services.msc

در پنجره ی باز شده دنبال سرویس Windows Time بگرد.روش دبل کلیک کن و به تب Log On برو.

در این قسمت Local System Account رو انتخاب کن و تیک Allow Service To Interact With Desktop رو بردار.

صفحه رو OK کن و ویندوز رو Restart

خودتو خیلی باهاش درگیر نکن چون مشکل آنچنانی و مهمی نیست.

موفق باشید

12. 2 کاربر از Masоud بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

هنگام نصب اكروبات 9 porبه شرح زير دريافت ميكنم
    Error 1606 could not access network location/startup
    چگونه مي توان اين مشكل را بدون نصب ويندوز ديگري رفع كرد

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

هنگام نصب اكروبات 9 porبه شرح زير دريافت ميكنم
    Error 1606 could not access network location/startup
    چگونه مي توان اين مشكل را بدون نصب ويندوز ديگري رفع كرد
    سلام

باید در بخش بحث های نرم افزاری مطرح میکردید.

این جا توضیح داده شده :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یکم جوابش طولانی بود و گرنه خودم جواب رو می نوشتم.

موفق باشید

آخر فروم باز t2download's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

12

سلام

مطمئنی شماره ها رو درست نوشتی ؟

چون هر چی امتحان میکنم میگه Not Found .

موفق باشید

دوست عزیز با سلام من 2 هفته ای هست سیستم به زور میاد بالا و آنتی ویروس و آنتی -- رو سیستم بود و اسکن کردم و ویروسی نیست و بالا میاد 2 دقیقه طول میکشه که فرمانی رو اجرا کنه و تو اینترنت وقتی هستم با adsl یک دفعه هیچ سایتی را باز نمی کنه و روی ایکون پایین صفحه روی مانیتورهای نشان دهنده وصل بودن به نت کلیک کنی حالت پرشی داره و و با سرعت زیاد پرش داره که دیده نمیشه و کامپیوتر باز هیچ فرمانی رو نمیگیره حتی مدیا پلیر تا 3///4 دقیقه من چی کنم و در ضمن 4 ویندوز عوض کردم و هیچ برنامه رو سیستم نیست باز مشکل پیش اومد .

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •