تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 136

نام تاپيک: دنیای سه بعدی و مشکلات

پروفشنال samadsam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض دنیای سه بعدی و مشکلات

سلام
    ببخشید سولات زیادی داشتم و جای مناسبی برای رفع مشکلاتم پیدا نکردم و این تاپیک را برای رفع مشکلات سه بعدی ها زدم

1 - در حال حاظر من با Photoshop 9 کار می کنم و فیلتر های زیادی نداره مثل من از بعضی فیلتر ها برای ساخت موکت در 3ds max استفاده می کنم که ابزارش خیلی کمه

2 - من یه انیمیشن کوتاه درست کردم چجوری باید رندر کنم فقط اگه می دونید بگید از کدوم ابزار برای رندر ویدیو استفاده کنم خودم بقیه کار رو انجام میدم

3 - نرم افزار mudbox من هنگام ذخیره فایل error میده و نمیشه فایل ساخته شده رو برای استفاده در 3ds max ذخیره کرد ( اینم تصویر )

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

4 - آیا نرم افزار 3ds max تنظیماتی داره که بشه زمانی رو تعیین کرد و به صورت اتوماتیک برنامه فایل رو ذخیره کرد یعنی ( همانند برنامه ی word زمانی رو یزاریم مثلا 50 ثانیه که هر 50 ثانیه یک بار فایل رو ذخیره کند ) که در هنگام قطع شدن برق یا هر مشکل دیگه ای فایله در حال ساخت از بین نرود

5 - آیا میشه برای ابزار های برنامه ی 3ds max کلیدهای میانبر (Shortcut) گذاشت اگه می شه لطفا یه توضیح کوتاهی بدین ( مثلا برای zoom شدن یا برای حرکت شی)

6 - ببخشید این خیلی برام مهم : من الان یک ماشین ساختم و می خوام براش راه (جاده) درست کنم اما ماشین من بیش از چند متر نمی تونه حرکت کنه یعنی توی wievport نمی تونم یک جاده ی طولانی درست کنم

لطفا بی پاسخ نذارید
    Last edited by samadsam; 06-08-2009 at 13:34.

2. این کاربر از samadsam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز /.,mnb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

1 - در حال حاظر من با Photoshop 9 کار می کنم و فیلتر های زیادی نداره مثل من از بعضی فیلتر ها برای ساخت موکت در 3ds max استفاده می کنم که ابزارش خیلی کمه
    یعنی می خواهید تکسچر بسازید؟
    اگه اینترنت پر سرعت دارید پیشنهاد می کنم از پک های تکسچری که توی تاپیک "درخواست تکسچر" قرار داره استفاده کنید تا بعد تکسچر های تخصصی رو با فتوشاپ بکشید. (وقتی UVW و ... کار کردید.)

2 - من یه انیمیشن کوتاه درست کردم چجوری باید رندر کنم فقط اگه می دونید بگید از کدوم ابزار برای رندر ویدیو استفاده کنم خودم بقیه کار رو انجام میدم
    خب ابزار خاصی نداره، F10 رو بزنید و توی common سایز خروجی و در range فریم هایی که می خواهید رندر بشه(تعداد فریم انیمیشن) و در render output مسیر و نوع فایل خروجی مثلا avi رو مشخص کنید و اون پایین render رو بزنید.
    مشکلی بود مطرح کنید.

3 - نرم افزار mudbox من هنگام ذخیره فایل error میده و نمیشه فایل ساخته شده رو برای استفاده در 3ds max ذخیره کرد ( اینم تصویر )
    خب این که می نویسه nothing selected پس یه شی ای رو انتخاب کنید.
    expor (نه export selected ) کار می کنه؟

4 - آیا نرم افزار 3ds max تنظیماتی داره که بشه زمانی رو تعیین کرد و به صورت اتوماتیک برنامه فایل رو ذخیره کرد یعنی ( همانند برنامه ی word زمانی رو یزاریم مثلا 50 ثانیه که هر 50 ثانیه یک بار فایل رو ذخیره کند ) که در هنگام قطع شدن برق یا هر مشکل دیگه ای فایله در حال ساخت از بین نرود
    خود مکس به طور اتوماتیک ذخیره می کنه در پوشه ی autoback در 3d max در my document .

5 - آیا میشه برای ابزار های برنامه ی 3ds max کلیدهای میانبر (Shortcut) گذاشت اگه می شه لطفا یه توضیح کوتاهی بدین ( مثلا برای zoom شدن یا برای حرکت شی)
    برای مکس میشه با customize ==> customize user interface ==> toolbar تعریف کرد.البته فایل pdf میانبرها توی مباحث آموزشی (برای مکس) قرار داده شده.
    6 - ببخشید این خیلی برام مهم : من الان یک ماشین ساختم و می خوام براش راه (جاده) درست کنم اما ماشین من بیش از چند متر نمی تونه حرکت کنه یعنی توی wievport نمی تونم یک جاده ی طولانی درست کنم
    متوجه نشدم،
    مشکلتون کوچیکی ویوپورت هست؟
    اگه این هست خوب با ابزارهای ویوپورت در پایین شمت راست تنظیم کنید ویوپورت رو.

مشکلی بود یا نیاز به توضیح بیشتر یا عکس داشت بگید.

4. 8 کاربر از /.,mnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

خب ابزار خاصی نداره، F10 رو بزنید و توی common سایز خروجی و در range فریم هایی که می خواهید رندر بشه(تعداد فریم انیمیشن) و در render output مسیر و نوع فایل خروجی مثلا avi رو مشخص کنید و اون پایین render رو بزنید.
    مشکلی بود مطرح کنید.
    من از منوی Animation<View Perview انتخاب می کنم اونم media pleyer رو باز می کنه و فایل رو نشون می ده که خیلی بی کیفیت می شه

خب این که می نویسه nothing selected پس یه شی ای رو انتخاب کنید.
    expor (نه export selected ) کار می کنه؟
    export نداره

متوجه نشدم،
    مشکلتون کوچیکی ویوپورت هست؟
    اگه این هست خوب با ابزارهای ویوپورت در پایین شمت راست تنظیم کنید ویوپورت رو.
    دقت کنید من الان می خواه یک شی رو توی جنگل به حر کت در بیارم و نمی تونم
    مثلا انیمیشن سازان چجور توی viewport یک فضای بلند درست می کنن یعنی چجور توی viewport به این کوچیکی یه فضای بلند در ست می کنن مثلا در بعضی فیلم ها می ببینیم که دوربین همینجور دنبال ماشین می رود و قطع وصلی هم نمی شه این فضای راه رفتن یا هر چیز دیگه ای رو چجور طولانی درست می کنن (جمله چینی ضعیف بود)
    بازم ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

من از منوی Animation<View Perview انتخاب می کنم اونم media pleyer رو باز می کنه و فایل رو نشون می ده که خیلی بی کیفیت می شه
    این گزینه فقط برای پیش نمایش انیمیشن بعد از ریگ یا ... به کار می ره و در اون اصلا محاسبات نورپردازی و رفلکت و ... صورت نمی گیره برای رندر شما باید از پنجره ی رندر ( کلید میانبر F10) استفاده کنید.(البته می تونید با Make preview کیفیت و رزولیشن و ... رو بالا ببرید.)

دقت کنید من الان می خواه یک شی رو توی جنگل به حر کت در بیارم و نمی تونم
    مثلا انیمیشن سازان چجور توی viewport یک فضای بلند درست می کنن یعنی چجور توی viewport به این کوچیکی یه فضای بلند در ست می کنن مثلا در بعضی فیلم ها می ببینیم که دوربین همینجور دنبال ماشین می رود و قطع وصلی هم نمی شه این فضای راه رفتن یا هر چیز دیگه ای رو چجور طولانی درست می کنن (جمله چینی ضعیف بود)
    برای این کار اول محیط رو طراحی کنید و بعد با
    commond panel ==> create ==> camera
    یه دوربین بسازید و بعد شما دوربینتون رو به دنبال ماشین تون انیمیت کنید.
    (می تونید یه خط با shapes بسازید و بعد دوربین رو انتخاب و animation menu ==> constraints ==> path constrants و بعد مسیر رو انتخاب کنید تا دوربین روی یه خط حرکت کنه.)

موفق باشید.

7. 5 کاربر از /.,mnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

دوست عزیز شما لینک Download نرم افزار V-ray رو ندارین

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بفرمایید:
    کد:
    کد:
    موفق باشید.

10. 4 کاربر از /.,mnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

1 - وای ، برای رندر یک انیمیت نزدیک به 3 ثانیه 1 ، 2 دقیقه طول کشید تا رندر بشه اونم تنها یهbox بدون هیچ نور پردازی برای سرعت بخشیدن به این عمل کدوم سخت افزار رو باید افزایش داد (cpu 3.33 < 3.35) (ram 1.256)

2 - تکسچر های متریال ادیتور من به صورت اتوماتیک زیاد شده و سابقه نداشت نمی دونم اینا از کجا اومده

3 - بهترین نرم افزار برای ساخت تکسچر چیه

4 - میشه توضیح داد مکس اسکریپت واسه چه به کار میرود

5 - من اناتومی (اسکلت ) بدن انسان رو طراحی کردم حالا چجور می تونم براش پوست یا مو درست کنم

من شما رو تازه گیر اوردم و می خوام شما رو 6 ستاره کنم

12. این کاربر از samadsam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

اینم Option متریال ادیتور
    کد:
    ببخشید ایا لینک از p30word دارید که بشه تصاویر رو باهاش upload کرد لینک تمام تصاویر من خراب شده
    Last edited by samadsam; 08-08-2009 at 10:23.

14. این کاربر از samadsam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

می شه با استفاده از نرم افزار manga studio طراحی کرد و در مکس متحرک سازی کرد یعنی با مکس می شه کارتون ساخت نه انیمیشن من این کار رو با نرم افزار manga studio طراحی کردم
    می شه از این شکل در مکس استفاده کرد
    کد:
    Last edited by samadsam; 08-08-2009 at 10:35.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

1 - وای ، برای رندر یک انیمیت نزدیک به 3 ثانیه 1 ، 2 دقیقه طول کشید تا رندر بشه اونم تنها یهbox بدون هیچ نور پردازی برای سرعت بخشیدن به این عمل کدوم سخت افزار رو باید افزایش داد (cpu 3.33 < 3.35) (ram 1.256)
    سیستم شما خیلی خوب هست، ول اگه باز هم خواستید توی صحنه های سنگین معمولا رم اذیت می کنه سی پی یو و رم هرچه سرعتشون بیشتر باشه رندر مسلما سریعتره. تاپیک های زیادی در این رابطه هم در انجمن سخت افزار و هم در همین انجمن هست می تونید اونها رو ببینید.
    3 - بهترین نرم افزار برای ساخت تکسچر چیه
    فکر می کنم فتوشاپ باشه.
    4 - میشه توضیح داد مکس اسکریپت واسه چه به کار میرود
    میشه گفت کاری نیست که مکس اسکریپت نتونه انجام بده، از سه تا زیبون برنامه نویسی هم پشتیبانی میکنه و حتی شما می تونید خودتون باهاش ابزار برای مکس بسازید و برای ریگ هم پرکاربرده.

5
    - من اناتومی (اسکلت ) بدن انسان رو طراحی کردم حالا چجور می تونم براش پوست یا مو درست کنم
    خوب تا جایی که من می دونم اول شما باید بدن رو بسازید و اسکلت فقط برای ریگ و skin و انیمیشن کار برد داره.
    شما برای پوست باید مدلسازی کنید، برای مو هم می تونید از مادیفایر hair and fur یا پلاگین hairFX یا ... استفاده کنید.
    1 - ببخشید تکسچر های متریال ادیتور من خود به خود زیاد تر شده (تصویر ) و قابل برگردون به قبل هم نیست
    متوجه منظورتون نشدم، چی زیاد شده؟
    اگه منظورتون گوی های پیش نمایش متریالها هست که تعدادشون 24 تاست و قابل افزایش نیست و اگه می خواهید بزرگتر نمایش داده بشن(کمتر در متریال ادیتور) توی همون متریال آپشن اون پایین بزاریدشون روی 3*2 .
    اگه هم منظورتونه که چرا خودشون آماده هستند و پیش فرض و خالی نیستن :
    Customize menu ==> customize UI and difualt swiches و سمت راست رو روی defaultUI بزارید.

می شه با استفاده از نرم افزار manga studio طراحی کرد و در مکس متحرک سازی کرد یعنی با مکس می شه کارتون ساخت نه انیمیشن من این کار رو با نرم افزار manga studio طراحی کردم
    می شه از این شکل در مکس استفاده کرد
    من اصلا اطلاعی در مورد این نرم افزار ندارم شاید دوستان بتونن کمک کنن.

موفق باشید.

17. 6 کاربر از /.,mnb بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •