تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: آلودگی رفع شد ، اما آثار آن...

پروفشنال new explorer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    in my computer

پيش فرض آلودگی رفع شد ، اما آثار آن...

مشکل باز شدن هر پوشه در پنجره ی جدید و......
    نمی دونم که باید اسمشو ویروس/ تروجان بگذارم یا نه ؟چون ظاهرا به جز دستکاری رجیستری کار دیگه ای انجام نداده.موضوع از این قراره که سیستم دوستم این مشکلو داشت که وقتی در my computerروی هر درایوی دابل کلیک می کرد،یک پنجره ی جدید باز می شد و همینطور در همون پنجره اگر یک پوشه رو باز می کرد،اون پوشه در پنجره ی جدیدی باز می شد و الی آخر(با اینکه در تنظیمات پوشه ، انتخاب ، برعکس بود،یعنی هر پوشه باید در همون پنجره باز می شد).
    من با یک رم ، اطلاعاتی از همین کامپیوتر کپی گرفتم تا به کامپیوتر خودم منتقل کنم،ولی طبق عادت(و از اونجاییکه انتی ویروسم به روز شده نیست،ابتدا با فعال کردن نمایش فایلهای مخفی سیستمی و اکسپلور کردن درایو رم ، ریشه ی درایو رو بررسی کردم که فایل اتوران مشکوکی وجود نداشته باشه،که اینطور نبود.اما بعد از اینکه فایلهام رو کپی کردم ، دیدم کار از کار گذشته...
    از طرفی با برنامه ی advanced uninstaller pro یه بک آپ از کل رجیستری گرفته بودم و تنها با بازنشانی مجدد فایل config.sys، این مشکل تا حدود زیادی مرتفع شد،یعنی دیگه بعد از باز کردن یه پارتیشن هر پوشه در همون پنجره باز میشه،فقط در my computerهنوز با کلیک راست به دو گزینه open.برمیخورم که اولی ساختگی هست و پنجره ی جدیدی باز می کنه،اما دومی openاصلی explorerهستش.
    در ضمن بعد از پیش اومدن این مسئله،الان ریشه ی هر کدوم از درایوها و همینطور رم ها و فلشهایی که به سیستم وصل شدند،آلوده به فیل اتورانی شده که اشاره داره به پوشه ای به نام bootکه درونش یه فایل اجرایی به نامexplorer.exeاز کمپانی مایکروسافته ،که فکر کنم همین باعث ایجاد مشکلی که ذکر کردم میشه(چون سیستم دیگه ای هم که ویندوزشو تازه نصب کردم با یه فلش آلوده به این autorun.inf & boot/explorer.exeدچار همون مشکل پنجره شده.
    متاسفانه با اینکه این فایلها در حالت safe modeبه طور دستی حذف میشند و دوباره ایجاد نمیشند،اما در استارتاپ نرمال ویندوز دوباره لود و ایجاد میشند که نمیدونم چه باید کرد.
    من از نود استفاده میکنم(که البته الان بیش ازیک ماهه که به روز نشده و نمیتونه این مشکلو حل کنه)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ....مطالب قبلی رو دیشب نوشته بودم که پست نکردم ، اما امروز یه کارایی کردک که این مشکل به کلی رفع شده (کارایی که دقیقا ترتیبشو نمیدونم - مجموعه ای از کارای دستی و استفاده از یک پاک کننده ی autorun به نام kavo killer که اما عواقب بدی داشت. من ابتدا پروسه ی Explorer.EXE رو متوقف کردم و بعد با خیال راحت از دوباره ایجاد نشدن اتوران و فایل مذکور ، اونها رو به طور دستی حذف میکردم ، اما مشکل در وجود اون فایل اجرایی درون پوشه ی استارتاپ بود ، اون برنامه ی kavon killer هم همین کار رو میکرد(اتوران رو حذف و گزینه های راست کلیک روی درایو ها رو به حالت اولیه بر میگردوند).....
    به هر حال الان سیستم از لوس وجود این آلودگی رفع شده ، اما به طور مثال ، در این ویندوز ، آنتی ویروس نود من علاوه بر اینکه remove نمیشه ( تا دوباره نصب و کاملا آپدیتش کنم) برای نصب مجددش به این error برمی خورم که در عکس ضمیمه کردم و در عین نصب مجدد windows installer 3.1 همچنان این مساله به قوت خودش باقیه :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یا مثلا توی اون یکی ویندوزم که 64 بیتی هستش بعد از پاک کردن این آلودگی و حتی با آپگرید کردن مجدد همون ویندوز ، اکسپلورر با open شدن به این شکل در می یاد :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    که البته در صورت اکسپلور کردن ، خب پنجره با نوار ابزار و به شکل عادی باز میشه(البته به همراه نمودار درختی سمت چپ)

دوستان کمک یادشون نره
    سپاسگزارم

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    in my computer

پيش فرض

ای بابا
    این همه مدت و هیچ جوابی !!!!!
    فکر می کردم فقط خودم بلد نیستم

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

سلام
    ما که حوصله ی خوندن این همه رو نداریم
    شما از آنتی ویروس آپدیت استفاده میکنی؟
    و اگه مشکل ویروس یا تروجان هست این نرم افزار رو دانلود کن.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    in my computer

پيش فرض

ممنونم از شما ....
    ولی میگم سیستمم دیگه ویروس نداره ، دیشب از نود پرتابل استفاده کردم و حل شد ،
    مشکل مربوط به قیافه و ساختار پنجره ست که در شکل نشون داده شده...
    به هر حال باز هم در حد احوالپرسی خوب بود....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •