تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 83

نام تاپيک: عدم توانایی بوت سیستم بعد از وصل کردن هارد ها

آخر فروم باز Benygh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض عدم توانایی بوت سیستم بعد از وصل کردن هارد ها

سلام
    سال نو مبارک ....
    من دیروز به مناسبت روز اول سال کل سیستمم رو باز کردم .. همه چیز ... فن ها ... سی پی یو .. مادربورد .و ... همه چیز رو در آوردم تمیز کردم ... بعد همه رو وصل کردم ... ولی حالا سیستم بعد از بوق اول تو قسمت Auto-Detecting هارد ها و وسایل ساتا گیر میکنه ! و هیچی نمیشه ! مشکل از رم و سی پی یو . مادر بورد فکر نکنم باشه ! چون بوق اول رو میزنه !
    بعد من وقتی هارد ها "سه تا هارد دارم فعلا" رو درمیارم ... و فقط رایتر ساتا میمونه رو ساتا ها سیستم میره بوق دوم رو هم میزنه ... اخطار میده که میگه برو تو بایوس ولی کیبرد با اینکه سالمه و اول سیستم هم چشمک رو میزنه کار نمیکنه ! کیبرد یو اس بی هم وصل کردم همین مشکل ..
    یکی از اررور هاش اینه که Floppy Controller Error که مشکل از فلاپی میاد و من وقتی دیدم چراغ فلاپی یکسره روشنه .. فهمیده کابل برق رو برعکس زدم ... البته کابل دیتا رو هم به صورتی که اون خط سفید طرف من باشه زدم که فکر کنم درسته !
    به هر حال ... فلاپی رو کلان در آوردم باز هم نشد و همون ارور بود و کیبرد کار نمیکرد ... وقتی کیبرد ها رو در میارم هم رد میکنه میره تا بوت ویندوز ولی چون هاردی نیست (همونطوری که اول گفتم اگه هارد وصل باشه سیستم از مرحله اول رد نمیشه) میگه بوت Device نداریم !

خوب من چه میتونم کنم ؟!
    کارهایی که کردم ...
    باتری رو چند بار در اوردم تا بایوس ریست بشه ... نشد !
    چندین بار ریست در حالتهای مختلف که همچین حالاتی رخ میداد ...
    فلاپی رو در اوردم باز هم نشد ...
    هارد ها رو بدون رایتر تست کردم .. نشد ... هارد ها سالمه ! یعنی ممکن نیست هر سه خراب بشه ! من هم کاری نکردم باهاشو که بخوان خراب بشند ...

ممنون میشم کمکم کنید ...

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام
    سال نو مبارک ....
    من دیروز به مناسبت روز اول سال کل سیستمم رو باز کردم .. همه چیز ... فن ها ... سی پی یو .. مادربورد .و ... همه چیز رو در آوردم تمیز کردم ... بعد همه رو وصل کردم ... ولی حالا سیستم بعد از بوق اول تو قسمت auto-detecting هارد ها و وسایل ساتا گیر میکنه ! و هیچی نمیشه ! مشکل از رم و سی پی یو . مادر بورد فکر نکنم باشه ! چون بوق اول رو میزنه !
    بعد من وقتی هارد ها "سه تا هارد دارم فعلا" رو درمیارم ... و فقط رایتر ساتا میمونه رو ساتا ها سیستم میره بوق دوم رو هم میزنه ... اخطار میده که میگه برو تو بایوس ولی کیبرد با اینکه سالمه و اول سیستم هم چشمک رو میزنه کار نمیکنه ! کیبرد یو اس بی هم وصل کردم همین مشکل ..
    یکی از اررور هاش اینه که floppy controller error که مشکل از فلاپی میاد و من وقتی دیدم چراغ فلاپی یکسره روشنه .. فهمیده کابل برق رو برعکس زدم ... البته کابل دیتا رو هم به صورتی که اون خط سفید طرف من باشه زدم که فکر کنم درسته !
    به هر حال ... فلاپی رو کلان در آوردم باز هم نشد و همون ارور بود و کیبرد کار نمیکرد ... وقتی کیبرد ها رو در میارم هم رد میکنه میره تا بوت ویندوز ولی چون هاردی نیست (همونطوری که اول گفتم اگه هارد وصل باشه سیستم از مرحله اول رد نمیشه) میگه بوت device نداریم !

خوب من چه میتونم کنم ؟!
    کارهایی که کردم ...
    باتری رو چند بار در اوردم تا بایوس ریست بشه ... نشد !
    چندین بار ریست در حالتهای مختلف که همچین حالاتی رخ میداد ...
    فلاپی رو در اوردم باز هم نشد ...
    هارد ها رو بدون رایتر تست کردم .. نشد ... هارد ها سالمه ! یعنی ممکن نیست هر سه خراب بشه ! من هم کاری نکردم باهاشو که بخوان خراب بشند ...

ممنون میشم کمکم کنید ...
    سلام. ظاهرأ مشکل از لوازم ارتباطیتون هست!! هارد ها از نوع ساتا هستند؟ رایتر چی؟
    اگه مدل هارد ها مشخصات کامل سیستم رو هم بگی ممنون می شم.
    Last edited by alborz_k; 22-03-2009 at 14:47.

3. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام
    رایتر لایتون ...
    هارد ساتا اصلی که ویندوز نصبه ... هیتاچی 320 .. هارد های بعدی هم 200 سامسونگ و 500 سیگیت ...
    البته من فقط از اولی هم نمیتونم لود کنم ...
    اعصابم خورده !
    همش مشکل Floppy Disk Controller Error میده ! در حال که فلاپی رو جدا کردم ...
    وقتی هم وصل میکنم هر طوری هم که وصل کنم چراغش یک سره روشنه !
    مگه نباید اون خط سفید دیتا به سمت بیرون باشه !؟

اصلا کیبرد هم کار نمیکنه ...

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ایا ممکنه از سایر کارتهای pci من باشه

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

نه با برداشتن pci ها هم نشد !
    فلاپی رو کامل برداشتم ولی باز هم اون اررو هست ...
    البته فقط وقتی تا این اررور پیش میره کعه هارد ها رو جدا کرده باشم و فقط رایتر مونده باشه !

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

فکر کنم مشکل اصلی ز فلاپیه ! چون تو حالت دیفالت فلاپی اول باید بوت بشه که اینجا از فلاپی اررور میگیره و رد نمیکنه ...

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

فکر کنم مشکل اصلی ز فلاپیه ! چون تو حالت دیفالت فلاپی اول باید بوت بشه که اینجا از فلاپی اررور میگیره و رد نمیکنه ...
    خب اگه فکر می کنی از فلاپی هست ، می تونی از داخل بایوس ، از کار بندازیش و حتی از داخل بوت برش داری ، به قست بوت برو و به اون ترتیلی که می خوای هارد ها رو تنظیم کن.

9. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خوب مشکل من هم همینه که نمیتونم برم تو بایوس ! چون کیبرد فقط چشمک اول رو میزنه و بعدش کار نمیکنه ! هم usb و هم ps2 ...
    ممکنه مادربورد مشکل داشته باشه !؟ یعنی مشکلی پیدا کرده باشه !؟

چراغ فلاپی هم همیشه روشنه در حالی که کاب ها درست بسته شده !

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

خوب مشکل من هم همینه که نمیتونم برم تو بایوس ! چون کیبرد فقط چشمک اول رو میزنه و بعدش کار نمیکنه ! هم usb و هم ps2 ...
    ممکنه مادربورد مشکل داشته باشه !؟ یعنی مشکلی پیدا کرده باشه !؟

چراغ فلاپی هم همیشه روشنه در حالی که کاب ها درست بسته شده !
    ببین ، شما فعلأ فقط Dیک کار می تونی بکنی!! تمام هارد ها ، اپتیکال دریاو ها و کارت های pci اضافی رو بکن !! فقط رم (بهتره فقط یک دونه باشه) ، پردازنده و مادربرد و کارت گرافیک باقی بمونه. تمام کابل های متصب به سیستم رو هم به جز کیبورد بکن! در ضمن یک بار دیگه ، با دقت و برای اطمینان ، رم رو تمیز کن!! (تجربه نشون داده که کوچکترین مشکل رم خودشو به هر شکلی نشون می ده!!!) و بعدش سعی کن وارد بایوس بشی ، اگه نتونستی ، یک بار دیگه با برداشتن باتری و پروندن جامپر سعی کن ، اگه نشد ، متأسفانه باید بگم ، به هر دلیل بوده ، شما به مادربرد آسیب زدین و باید به شرکت گارانتی کننده ببرینش ، چون کار دیگه ای از دستتون بر نمی اد! در ضمن دیگه از اون فلاپی درایو استفاده نکنید!
    Last edited by alborz_k; 22-03-2009 at 21:43.

12. این کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

خوب من هم دقیقا این کار رو کردم ! ولی نشد ...
    سیستم بعد از رد شدن از مرحله ی بوت یک Device میخواد تا از اون بوت بشه ! ولی چون چیزی نیست بوت نمیشه و میمونه ...
    کیبرد هم در اون محیط کار نمیکنه ! نه یو اس بی نه پی اس تو ...
    فکر نکنم مشکل از مادر بورد باشه .. چون من کاری باهاش نکردم فقط بازش کردم و بستم .. کاری که همیشه انجام میدم !
    تو فروم های Techpowerup به من گفتند ممکنه مشکل از کابل های ساتا باشه ... حالا ببینم چی میشه ...

راستی رم ها رو که صحیح سالم میشناسه ... تکی تکی تست کردم ... رم ها رو هم تمیز کردم خوب .. ولی نشد ... تو مرحله ی شناسایی سی پی یو و رم مشکلی نیست ... مشکل تو بوت کردنه ...

راستی گارانتی مادر بورد من تموم شده ... برای تعمیر نیز میشه ارسال کرد !؟

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •