تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: چطوری باید مهندس برق خوب شد؟

پروفشنال singleguy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

پيش فرض چطوری باید مهندس برق خوب شد؟

سلام
    من دانشجوی ترم 1 رشته ی برق الکترونیک هستم. می خوام از دیگر هم رشته هام یک سرو گردن بالاتر باشم. به من کمک کنید و بگید چه کار کنم؟ و چه کتابهایی و چه مباهثی افزون بر مباحث دانشگاه بخونم تا یک دانشجوی همه فن حریف در این رشته شم؟ در ضمن من به شدت به رشته ام عشق میورزم ولی راه های پیشرفت را نمی دونم. خوشحال می شم اگه نظر بدین

2. این کاربر از singleguy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

سلام . واقعا تبريك ميگم كه غير از فكر به اينكه كارشناسي بگيري داري به اين جور چيزها هم فكر ميكني !

شما سعي كن الكترونيك رو بفهمي . كتاب هاي متفرقه در زمينه ي مدارات الكترونيكي بخون . ما يك هم ترمي داريم كه موقع تحليل مدار چشماشو ميبنده ، و جواب مسئله رو تقريبا حدس ميزنه ! ميگه تجسم ميكنم كه جريان چجوري توي مدار حركت داره . بارهاي معادل رو ذهني حساب ميكنه . به قول خودش هم معدلش كتبش 13 بوده . فقط از اول با برق و الكترونيك خوب پيش رفت و درك كرد .

پس اطلاعات عمومي رو بالا ببر ، در زمينه هاي درسي همين رشته . ميتوني از استاد هاتون هم كمك بگيريد .

سعي كن طرز كار با نرم افزار هاي تخصصي رشته رو خوب ياد بگيري . از همين ابتدا شروع كن . كار با CodeVision , proteus , Pspice , Electronic workbench , AVR Stdio و . . . رو ياد بگير . اصلا سخت نيست .

ميتوني يه برنامه نويس با ذهن فوق العاده بشي !

محاسبات منطقي و ديجيتال رو ياد بگير . كتاب مدار منطقي موريس مانو رو كه استادها حتما معرفي ميكنن رو خوب بخون . خيلي عاليه .

واسه اينكه يه مهندس برق بتونه در آينده يه حقوق خوب بگيره ، لازمه كه زبان بلد باشه . زبان انگليسيت رو 4 سرو گردن از بقيه بالا ببر . محدوده ي كلمات انگليسيت رو بالا ببر .

به رباتيك علاقه داري ؟ يه ساختن مدار هاي هوشمند و هوش مصنوعي ، كتاب " روبوتيك و مكاترونيك و هوش مصنوعي ، بابك اكبر زاده ، رو بخون . فوق العادست .

خوب ما كوچيك تر از اونيم كه توي اين زمينه نظر بديم ، اينايي كه گفتم كارايي بود كه خودم كردم . طرز فكر خودم بود .

موفق باشي دوست من .

4. 2 کاربر از jnicou بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

1

از راهنمایی شما ممنون. واقعا" تا حالا کسی اینجور تو این زمینه راهنمایم نکرده بود حتی توی انجمنهای تخصصی برق.
    فعلا" فقط دارم زبانم را تقویت میکنم اینجوری:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پیشنهاد های دیگه هم اگه داشته باشین خوشحال میشم بشنوم.
    ولی یه سوال: من به همه ی گرایشات و زیر مجموعه های برق (مثل همون چیزا که گفتین) علاقه دارم. ولی میشه تو 4 سال همشون را یاد گرفت؟

6. این کاربر از singleguy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

از راهنمایی شما ممنون. واقعا" تا حالا کسی اینجور تو این زمینه راهنمایم نکرده بود حتی توی انجمنهای تخصصی برق.
    فعلا" فقط دارم زبانم را تقویت میکنم اینجوری:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پیشنهاد های دیگه هم اگه داشته باشین خوشحال میشم بشنوم.
    ولی یه سوال: من به همه ی گرایشات و زیر مجموعه های برق (مثل همون چیزا که گفتین) علاقه دارم. ولی میشه تو 4 سال همشون را یاد گرفت؟
    خواهش ميكنم دوست من خجالت نده

اون تاپيك يادگيري زبان رو هم ديدم . خيلي خوب بود . حالا شما خيلي زياد به زبان احتياج داري توي اين رشته . خوب خيلي پيش مياد كه خودت احتياج داري مقاله ي چند صفحه اي به زبان اصلي رو ترجمه كني ، بخونيش و احتمالا كنفرانسش بدي .

و ميدوني ، مثلا شما توي يه شركت وارد كننده ي قطعات الكتريكي استخدام ميشي . اونا افراد متخصص لازم دارن واسه ي اين كار . كه قطعات و كار باهاشون رو كاملا بدونه . همون فرد لازمه زبان بلد باشه چون كاتالوگ هاي همه ي قطعات انگليسي هستن . بروشور ها و . . .
    بايد بتوني با نماينده ي فروش اون شركت آنلاين چت كني . مسلط باشي به زبان . قرار دادها و . . رو فكس كني . و خيلي كارهاي شركتي ديگه . واردات يعني زبان .
    فردي ميتونه توي الكترونيك موفق باشه كه زبانش رو تا سطح بالايي بالا ببره .

گرايشات برق اونا نبود كه گفتم . اونا يه سري از درسا بودن .

اما اگه منظورت يادگيري ديجيتال و نرم افزار هاي تخصصي و . . . بود ، آره چرا كه نه . همون سال اول ميتوني نرم افزار هارو ياد بگيري . خيلي ساده و جذاب هستش .

من خودم اوقات بيكاري هميشه روي پروژه هاي ميكرو كنترلر avr كار ميكنم . ( باهاشون در آينده آشنا ميشي ، به دنياي ميكرو و كارايي اونها كه وارد بشي ديگه ازش بيرون نمياي ،‌فوق العادس ! )

موفق باشي دوستم
    Last edited by jnicou; 12-01-2009 at 17:16.

8. 2 کاربر از jnicou بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    ٍEsfahan

1

یه از راهنماییتون ممنون. یه سوال دیگه:
    Avr و plc را خیلیها بهم پیشنهاد کردن. میشه بگین اینا چی هستن و پیش نیازشون واسه یاد گرفتن چی هست؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    كرج

پيش فرض

Avr و plc را خیلیها بهم پیشنهاد کردن. میشه بگین اینا چی هستن و پیش نیازشون واسه یاد گرفتن چی هست؟

َميكرو كنترل هاي AVR و PLC نوعي آي سي هستند ( تراشه ) كه قابل برنامه ربزي هستند .
    ما به كمك نرم افزار هاي ويژه ي برنامه نويسي ، برنامه اي رو به منظور انجام يك كار خاص مينويسيم ، بعد اون رو كامپايل ( تبديل ) ميكنيم به زباني كه ميكرو ميخونه . و با بستن مدار ميكرو اين كار رو واسمون انجام ميده .

واسه ياد گرفتن . . . اول بايد زبان برنامه نويسي بلد باشي ، مثلا C و يا بيسيك و . . .

به كمك نرم افزار هاي شبيه ساز مدار الكتريكي ( مثل proteus ) ميتوني مدار رو آماده كني ، و نتيجه ي كارت رو ببيني . واسه ي ياد گرفتن خود AVR و آشنايي با انواع اون و طرز كار و شناختن پايه هاي انواع آي سي هاي ‌AVR ميتوني كتاب " AVR و كاربرد هاي آن ؛ مولف: امير ره افروز " رو بخوني ، كمكت ميكنه .

موفق باشي دوست من

11. 2 کاربر از jnicou بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •