تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 21

نام تاپيک: بحث و تبادل نظر پیرامون دلایل موفقیت و شکست در کنکور

اگه نباشه جاش خالی می مونه ADEL_r's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض بحث و تبادل نظر پیرامون دلایل موفقیت و شکست در کنکور

در این تاپیک قصد داریم که در مورد علل موفقیت یا ناکامی خودمون در آزمون سراسری بحث کنیم تا افرادی که در آینده ، در کنکور شرکت میکنند از تجربیات ما استفاده کنند .

لطفا در مورد علل موفقیت خودتون ، در دروس مختلف ، نحوه مطالعه برای دروس مختلف و . . . بحث و تبادل نظر کنین.

کسانی هم که نتونستن در امون سراسری ، اونطور که شایسته هست ، عملکرد خوبی داشته باشند علل ناکامی خودشون رو بیان کنن .

لطفا در این تاپیک در مورد نحوه حل سوالات کنکور و جواب هاش و . . . پست ندین .

خیلی ممنون و متشکرم.

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

تاپیک رو خودم شروع میکنم

من رشتم ریاضی هست و توی دروس تخصصی ، موفقیت خوبی کسب کردم.

در درس هاس فیزیک مکیانیک و شیمی ، توسط معلمین خصوصی معمولی(دبیرستان های دولتی ) برای کنکور آماده شدم.

علتش هم این بود که من در یک دبیرستان بزرگسال تحصیل میکردم و زیاد سر کلاس نمیرفتم.

در درس های هندسه و ریاضیات و دیفرانسیل هم توسط یکی از دوستانم که رشتشون ریاضی محض هست ، مطالب کتاب رو یاد گرفتم.

ولی از دوره دبیرستان با دروس عمومی و مخصوصا عربی مشکل داشتم ، طوری که در کلاس دوم و سوم توی عربی افتادم و

ارفاق معلمین و تبصره ها به دادم رسیدن !

افرادی بودند که مسائلی رو که من نمیتونستم توی یه ربع حل کنم ، در چند دقیقه حل میکردن ولی برای کنکور استرس داشتند

در واقع نونور بار اومده بودن و خودشون و خانوادشون کلی استرس داشتند برای کنکور .

طوری که شاگر اول چند سال پیش دبیرستان ما ، می گقت که توی کنکور فرمول های ساده فیزیک رو فراموش کرده بود .

یکی از دلایل موفقیت من ، استفاده خوب و بازدهی بالای علمی معلمانم بودن که دلیل اون هم یادگیری مناسب من بود.

یک دلیل دیگر هم نداشتن استرس بود . کنکور هرچی باشه که مرگ و زندگی نیست !

فوقش اینه که موفق نمیشی ، میری خدمت سربازی و وقتی که برگشتی با مطالعه بیشتر موفق میشی !

البته خانم های محترم این دقدقه رو ندارن و همیشه برای مطالعه جهت کنکور فرصت قانونی دارن

بنظر من هرکسی که برای کنکور استرس نداشته باشه موفق مشیه یعنی استرس قاتل کنکور هست

ولی دلیل اصلی ، آمادگی مناسب برای کنکور و دور بودن از سایر مسائل روزمره در روزهای مانده به کنکور بود.

از 3 روز مانده به کنکور رفته بودم توی ویلای شمال ، و تنهایی تست های سال گذشته رو میزدم.

امیدوارم سایر عزیزانی که در اینده در کنکور سراسری شرکت میکنند ، اگر قابل دونستن ، کمی به دلایل موفقیت من و سایر دوستان اهمیت بدن
    Last edited by ADEL_r; 30-07-2008 at 00:13.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa.m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    mAsHaD

پيش فرض

من با اینکه در آزمونهای سنجش همیشه رتبه ی سه رقمی داشتم نسبت به دیگر دوستانم کنکور را افتضاح دادم که به نظر خودم چند دلیل داشت:
    1-درسها رو تو ماه آخر دونه به دونه مرور می کردم ولی الآن فهمیدم باید اونها رو موازی هم پیش می بردم
    2-اعتماد به نفس لازم را نداشتم

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

من با اینکه در آزمونهای سنجش همیشه رتبه ی سه رقمی داشتم نسبت به دیگر دوستانم کنکور را افتضاح دادم که به نظر خودم چند دلیل داشت:
    1-درسها رو تو ماه آخر دونه به دونه مرور می کردم ولی الآن فهمیدم باید اونها رو موازی هم پیش می بردم
    2-اعتماد به نفس لازم را نداشتم
    این نوع مطالعه شما باعت بروز تداخل در مطالبی میشه که آموختید .

اعتماد نفس هم یک چیز اکتسابی هست ، به مرور زمان به دست میارین .

راستی ، شما در کلاس های کنکور شرکت میکردین ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa.m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    mAsHaD

پيش فرض

این نوع مطالعه شما باعت بروز تداخل در مطالبی میشه که آموختید .

اعتماد نفس هم یک چیز اکتسابی هست ، به مرور زمان به دست میارین .

راستی ، شما در کلاس های کنکور شرکت میکردین ؟
    خود مدرسه از تابستون برامون کلاس کنکور گذاشته بود با بهترین دبیرهای مشهد
    اما خارج از مدرسه جایی نرفتم ، این اواخرهم حتی احساس می کردم همین کلاسهای مدرسه هم دیگه خیلی وقت تلف کنی یه !!!!

پروفشنال pooyahacker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    TehraN

پيش فرض

فوقش اینه که موفق نمیشی ، میری خدمت سربازی و وقتی که برگشتی با مطالعه بیشتر موفق میشی !

البته خانم های محترم این دقدقه رو ندارن و همیشه برای مطالعه جهت کنکور فرصت قانونی دارن
    ما یه فامیل ( از نوع مونث ) داشتیم که سال اول آورد 2 هزار ولی چون پزشکی میخواست قبول نشد ، سال بعد 4 هزار ، سال بعد 6 هزار و الان 10 هزار آورده ،
    دخترها درسته که سربازی نمیرن ولی خب هر سال که قبول نشی روحیه ات رو از دست میدی و اینجوری میشه

پروفشنال soheilsmart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴

پيش فرض

خوب من زیاد حرف نمیزنم
    به نظرم خوب بود البته به غیر از شیمی
    مدرسه دولتی می رفتم --هیچ خرجی هم واسه کلاس نکردم!

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ما یه فامیل ( از نوع مونث ) داشتیم که سال اول آورد 2 هزار ولی چون پزشکی میخواست قبول نشد ، سال بعد 4 هزار ، سال بعد 6 هزار و الان 10 هزار آورده ،
    دخترها درسته که سربازی نمیرن ولی خب هر سال که قبول نشی روحیه ات رو از دست میدی و اینجوری میشه
    لابد سال آینده هم 14000 میاره !

ولی من هم شخص مونث دیگری را میشناسم که 2 سال پیش رتبه 5 رقمی آورد ( دقیقا یادم نیست )

ولی سال بعدش 3 رقمی .

بستگی به اعتماد بنفس و علاقه داوطلب داره

تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

من هم هیچ کلاسی برای تست زنی و کنکور و برنامه ریزی و . . نرفتم .

دلیل عدم موفقیت خیلی از دواطلبان ، اکتفا به کلاس کنکورشون هست و اینکه بهترین کلاس رو رفتن و بهترین معلم ها آموزششون دادن.

در آغاز فعالیت waterfal7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

به نظر من مهم ترین دلیل عدم موفقیت نداشتن علاقه به درس خوندنه.باید از درس لذت برد. با زور کلاس خصوصی هم کسی چیزی نمیشه.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •