تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 37

نام تاپيک: ادامه ساخت cms

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اینترنت

10 ادامه ساخت cms

سلام دوستان

من قبلا در
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    تاپیک در خواست آموزش ساخت cms را کرده بودم که در آخر با بسته شدن تاپیک مواجعه شد

اما من در آخر تصمیم گرفتم تا برم و کمی php یاد بگیرم و حالا شروع کردم به ساخت cms اما فعلا یه cms خیلی خیلی خیلی ساده ساختم که نمیشه گفت cms ولی برای تبدیل به یه cms خوب به کمک شما نیاز دارم

اول اینکه کمکم کنید تا اینی رو که ساختم کامل کنم
    این سیستم مبتدی که ساختم کلا به 3 تا قسمت نیاز داره که بشه یه cms مدیریت مطلب ساده

1 - می خوام برای ورود از من پسورد بپورسه و برای خروج از دکمه خروج استفاده کنم

2 - من زمانی که متن رو تایپ می کنم فقط تو صفحه ذخیره میشه و اگه بخوام دفعه دیگه بیام و متنم رو تایپ کنم به جای متن قبلی میشینه ولی من می خوام وقتی وارد قسمت مدیریت متن شدم یه کادر دیگه باشه و تمام فایل هایی رو که ساخته بودم رو نشون بده و با انتخاب هر کدوم بتونم روی فایل مدیریت انجام بدم

3 - می خوام مثل تمام سیستم های مدیریت دیگه بتونم روی متن مدیریت کامل داشته باشم مثل نیوک و جوملا و e107 و.... که زمان وارد کردن متن مورد نظر می تونی بدونه دانش برنامه نویسی راحت متن رو تغییر سایز ، تغییر فونت ، رنگ ، زیر خط دار کردن و ..... بدی

فعلا اگه تو این زمینه ها کمکم کنید ممنون میشم

تا ببینیم به کجا ها خواهد رسید

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

در مورد سوال اول به این تاپیک مراجعه کن:

در مورد سوال دوم نمیدونم چی بگم. مگه خودتون ننوشتیدش؟ خوب به جای آپدیت کردن رکورد قبلی اطلاعات رو تو یه رکورد جدید ثبت کن!
    آهان به جای دیتابیس از فایل استفاده کردید! بازم قضیه فرقی نمیکنه به جای فایل قبلی فایل جدید بساز! هر چند بهتره از دیتابیس استفاده کنید

برای سوال سوم هم میتونی از ویرایشگرهای WYSIWYG که برای استفاده در صفحات موجوده استفاده کنی مثلاً tinymce به نظر من خوبه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

دوست گرامي درود بر شما . يك تجربه شخصي رو خدمتتون عرض مي‌كنم . دوست من ابتدا دانش برنامه نويسي خودتون رو ارتقا بديد . « جسارت نباشه » . نمي‌دونم تو چه سطحي داريد كار مي‌كنيد ولي اگر تازه شروع كرديد يكدفعه برداشتن گامي به اين بزرگي مي‌تونه دردسرهايي رو براتون داشته باشه . از جمله اتلاف وقت ، هزينه ، اعصاب و ... اما در دراز مدت مي‌تونه تجربه خوبي باشه كه با يك برنامه ريزي درست مي‌تونيد در كوتاه مدت به آن دست پيدا كنيد . شما براي اينكه بتونيد به كره ماه بريد بايد فضانوردي بلد باشيد وگرنه دست يافتن به هدف بسيار طاقت فرسا و گاه غير ممكن است !!! چيزي رو كه شما از آن به عنوان يك cms نام برديد بسيار ناچيزتر از آني هست كه بشود از آن بنام cms نام برد . اين فقط مقدمه‌اي براي آغاز نوشتن يك سيستم است . تجربه خودم رو مي‌گم . گاهي شده كه روي بخشي از يك سيستم آنلاين كار كردم . چندين روز وقت گذاشتم و بالاخره طراحي پايان پذيرفته . اما بعدا فهميدم كه با صرف وقت ناچيزي مي‌تونستم خيلي راحت به همون هدف و بلكه بهتر از اون برسم و اينها همه ناشي از ضعف برنامه نويسي من ميشد . بعد از كلي دردسر تازه مي‌رسيدم به اين اصل كه اگر كار رو از اول اصولي انجام مي‌دادم چقدر پيش بودم . و تا ميومدم خودم رو آپديت كنم با اتلاف وقتي كه ايجاد ميشد ديگران كلي از من جلو مي‌افتادند . بنظر من شما ابتدا روي اصول برنامه نويسي كار كنيد و سپس دانش خودتون رو در اين زمينه بالا ببريد . چندين و چند سيستم از پيش طراحي شده را كاملا مورد بررسي قرار بديد . هدفتون رو از طراحي در نظر بگيريد و سپس شروع كنيد . تنها با edite كردن سورس نمي‌شه روي يك cms كار كرد و بايد اصول طراحي را رعايت كرد . شاد و پيروز باشيد . بدرود

4. این کاربر از esf-kh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

در مورد سوال اول به این تاپیک مراجعه کن:

در مورد سوال دوم نمیدونم چی بگم. مگه خودتون ننوشتیدش؟ خوب به جای آپدیت کردن رکورد قبلی اطلاعات رو تو یه رکورد جدید ثبت کن!
    آهان به جای دیتابیس از فایل استفاده کردید! بازم قضیه فرقی نمیکنه به جای فایل قبلی فایل جدید بساز! هر چند بهتره از دیتابیس استفاده کنید

برای سوال سوم هم میتونی از ویرایشگرهای WYSIWYG که برای استفاده در صفحات موجوده استفاده کنی مثلاً tinymce به نظر من خوبه.
    در مورد اولی ممنون و اگه امکان داره یه تاپیک که هم مثال هاش و هم کاملتر توضیح داده باشه بزار

در مورد دومی خودم نوشتم ولی نمی شه که هی من بخوام برم یه فایل بسازم و اونو تغییر بدم پس سیستم مدیریت اینجا برای چیه دارم درست می کنم؟؟؟؟؟؟؟

در مورد سومی می تونید لینک مستقیم به همراه آموزشش رو بدید؟؟؟؟؟

دوست گرامي درود بر شما . يك تجربه شخصي رو خدمتتون عرض مي‌كنم . دوست من ابتدا دانش برنامه نويسي خودتون رو ارتقا بديد . « جسارت نباشه » . نمي‌دونم تو چه سطحي داريد كار مي‌كنيد ولي اگر تازه شروع كرديد يكدفعه برداشتن گامي به اين بزرگي مي‌تونه دردسرهايي رو براتون داشته باشه . از جمله اتلاف وقت ، هزينه ، اعصاب و ... اما در دراز مدت مي‌تونه تجربه خوبي باشه كه با يك برنامه ريزي درست مي‌تونيد در كوتاه مدت به آن دست پيدا كنيد . شما براي اينكه بتونيد به كره ماه بريد بايد فضانوردي بلد باشيد وگرنه دست يافتن به هدف بسيار طاقت فرسا و گاه غير ممكن است !!! چيزي رو كه شما از آن به عنوان يك cms نام برديد بسيار ناچيزتر از آني هست كه بشود از آن بنام cms نام برد . اين فقط مقدمه‌اي براي آغاز نوشتن يك سيستم است . تجربه خودم رو مي‌گم . گاهي شده كه روي بخشي از يك سيستم آنلاين كار كردم . چندين روز وقت گذاشتم و بالاخره طراحي پايان پذيرفته . اما بعدا فهميدم كه با صرف وقت ناچيزي مي‌تونستم خيلي راحت به همون هدف و بلكه بهتر از اون برسم و اينها همه ناشي از ضعف برنامه نويسي من ميشد . بعد از كلي دردسر تازه مي‌رسيدم به اين اصل كه اگر كار رو از اول اصولي انجام مي‌دادم چقدر پيش بودم . و تا ميومدم خودم رو آپديت كنم با اتلاف وقتي كه ايجاد ميشد ديگران كلي از من جلو مي‌افتادند . بنظر من شما ابتدا روي اصول برنامه نويسي كار كنيد و سپس دانش خودتون رو در اين زمينه بالا ببريد . چندين و چند سيستم از پيش طراحي شده را كاملا مورد بررسي قرار بديد . هدفتون رو از طراحي در نظر بگيريد و سپس شروع كنيد . تنها با edite كردن سورس نمي‌شه روي يك cms كار كرد و بايد اصول طراحي را رعايت كرد . شاد و پيروز باشيد . بدرود
    واقعا ممنون از توضیح کامل
    اول که من گفتم این چیزی که من نوشتم هنوز یه سیستم هم حساب نمیه

ولی بگم من هم رفتم یه تعداد سیستم رو دیدم و هم خودم نوشتم فایل edit نکردم

در مورد اینکه اطلاعات خودم رو در رابطه با برنامه نویسی زیاد کنم باید بگم که من این 2 تاپیک رو فقط بخاطر همین موضوع زدم که به کمک دوستان و شما هم به دانشم اضافه کنم و هم قدمهای خودم رو استوار تر بردارم

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

در مورد اولی ممنون و اگه امکان داره یه تاپیک که هم مثال هاش و هم کاملتر توضیح داده باشه بزار
    مشکلی داشتید تو همون تاپیک بپرسید تا هم به تکمیل شدن اون تاپیک کمک بشه و هم دوستان جواب بدن.
    در کل به نظر من هیچ منبعی مطلق نیست حتی اگه کامل باشه. شما باید طبق نیاز و تجربه خودتون ازش استفاده کنید و کاملش کنید.
    در مورد دومی خودم نوشتم ولی نمی شه که هی من بخوام برم یه فایل بسازم و اونو تغییر بدم پس سیستم مدیریت اینجا برای چیه دارم درست می کنم؟؟؟؟؟؟؟
    فایل فقط در سیستمهای خیلی کوچیک میتونه مفید باشه. یه مقدار که حجم کار و بازدید بره بالا سرعت و منابعی که صرف کار با فایلها میشه کیفیت کار رو میاره پایین. بهتره از دیتابیس استفاده کنی تا این مشکلات رو نداشته باشه

در مورد سومی می تونید لینک مستقیم به همراه آموزشش رو بدید؟؟؟؟؟
    کد:
    آموزشش گمون نکنم فارسی باشه اما رفرنس کاملش (Wiki) تو سایت خودش هست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

با اجازه دوستم يك توضيح مختصر در رابطه با ذخيره اطلاعات در فايل مي‌دم . فرض مي‌كنيم اطلاعات در يك فايل text ذخيره بشه . حال مي‌خواهيم پست يك رو بديم . ( مثلا شما پوشه data رو براي ذخيره txt فايل ها در نظر گرفته‌ايد ) . سيستم اول از همه مياد پوشه data رو چك ميكنه تا ببينه اصلا فايل txt وجود داره يا نه . اگر وجود نداشت يك فايل txt به نام 1.txt ايجاد مي‌كنه و اونو باز كرده ، اطلاعات را به داخل اون سر ريز كرده و سپس مي‌بنده . اين شد پست يك . حال اگر فايل txt رو تونست پيدا كنه ( توجه داشته باشيد كه بايد به سيستم بفهمونيد كه syntax خاصي از فايل txt رو مورد جستجو قرار بده . مثلا اسم فايل‌ها حتما بايد عدد باشه ) . سيستم مياد آخرين txt فايل رو پيدا مي‌كنه . كه يك عددي رو بر مي‌گردونه . يكي به اين عدد اضافه مي‌كنه ميشه شماره فايل جديد . اون رو ايجاد مي‌كنه ، بازش مي‌كنه ، اطلاعات رو ميريزه توش و بعد مي‌بندتش .

همانطور كه دوستمون فرمودن استفاده از فايل براي ذخيره اطلاعات كارآيي سيستم رو در ميزان بالاي بازديد به شدت مياره پايين و هم اينكه پشتيبان گيري رو از اطلاعات سخت تر ميكنه . به هر حال اين تنها يك مثال خيلي مختصري بود كه تونستم بدم . شاد و استوار باشيد . بدرود

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

neopersia جان من می خوام برای قسمت ادمین لاگین بزارم و نمی خوام که عضو گیری داشته باشه فعلا فقط یه ادمین معرفی می کنم تا وقتی کاملتر شد بریم سراق عضو گیری

و اگه امکان داره کدی که باید برای ذخیره صفحات در دیتابیس رو بدید ممنون میشم اگه کامل بدید چه بهتر یعنی
    یه صفحه ادمین که در برای ورود پسورد بخواد و بعد از ورود درونش قسمت مدیریت مطلب باشه و من برم و در آن متن مورد نظرم رو قرار بدم و در آخر اون رو ذخیره کنم ، حالا می خوام مطلب جدیدی اضافه کنم یا مطلب قبلی رو تغییر بدم که باید از دیتابیس اطلاعات رو بخونه و تغییرات رو ذخیره کنه و در آخر خروج

esf-kh جان حالا که بحث ذخیره در دیتابیس مطرح شد فکر نکنم به ذخیره در فایل نیاز باشه ولی اگه اشکال نداره کاملش رو بگو تا یه چیزی بیشتر یاد بگیرم

باتشکر از حضور گرمتان
    Last edited by Ali_vavan2009; 25-07-2008 at 10:32.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

پس چی شد؟؟؟؟؟؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خیابان مادربورد ، کوچه شهید IRQ 3، پلاک2F8h

پيش فرض

چرا بانک متنی استفاده میکنی؟
    mysql خیلی بهتره! اگه میخوای با دیتابیس متنی کار کنی یه سری به نسخه فارسی شده cutenews که سالار کابلی نوشته و کلی روش زحمت کشیده بزن! خیلی کمکت میکنه...
    راستی تو هدفت از ساختن cms چی هست؟ سایتی که براش cms مینویسی درباره چی هست؟!
    اول باید هدف مشخص بشه بعد اینکه همه نقشه رو به کاغذ منتقل کردی بری سراغ کامپیوتر! راستی من یه اسکریپت خیلی ساده دارم واسه لاگین کردن به بخش مدیریت:
    کد:
    خیلی خیلی خیلی ساده هست ! ولی فکر کنم.....بیخیال!
    ( خودم میدونم خیلی ساده و پیش پا افتاده اس! ولی یه مثاله!)

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    اینترنت

پيش فرض

i fUnK YoU جان من که نگفتم بانکم متنی باشه گفتم آموزشش رو بده یاد بگیرم

بعد من هدفم رو دارم و می دونم چه چیزی می خوام بسازم

از اسکریپتت ممنون کارم رو تا حدی راه انداختی

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •