تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 62

نام تاپيک: سي پلاس پلاس بهتره يا سي شارپ

پروفشنال mahdi7s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

14 سي پلاس پلاس بهتره يا سي شارپ

من مي خوام به برنامه نويسي بپردازم ولي مانده ام واقعا كدام زبان از همه بهتر وجامع تره و مي تونه زبانهاي ديگه را زير مجموعه ي خودش قرار بده.من پس از جستجو هاي زياد در اينترنت و كتابهاي مختلف به اين نتيجه رسيدم كه سي پلاس پلاس وسي شارپ تا حدودي بهتر به نظر مي رسن(البته نظر شما در اين مورد برام مهمه) بدين ترتيب به نظر شما چه زباني را انتخاب كنم؟
    در ضمن در همين سايت هم جستجو كردم ونتيجه هاي زيادي پيدا كردم ولي هيچكدوم به جواب حتمي و معيني نرسيدند!

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

اگه برای اولین بار هست که میخواید قدم در دنیای برنامه نویسی بزارید بهتره از یک زبان ساده تر شروع کنید.

ببینید ما چیزی به اسم بهترین زبان نداریم چون هر زبانی برای کاری ویژه طراحی شده و مطمعنآ در حوزه تخصصی خودش بالاترین کارایی رو خواهد داشت.
    البته در بین زبان های مشابه میشه این مقایسه رو انجام داد مثلآ بین دلفی یا ویژوال بیسیک .
    شما اول باید مشخص کنید که در چه حوزه ای میخواید فعالیت کنید:

برنامه نویسی تجاری

برنامه نویسی سیستم عامل

برنامه نویسی تحت وب
    .
    .
    .

بهتون توصیه می کنم اگه میخواید یک برنامه نویس حرفه ای بشید دور ویژوال بیسیک رو خط بکشید این زبان برای شروع اصلآ مناسب نیست و اکثر کسانی که برنامه نویسی رو با این زبان شروع کردند برنامه نویس های خوبی نشدند.

زبان ++c یک زبان همه کاره است و به نوعی فراگیر ترین زبان برنامه نویسی است. به نظر من اگه میخواید یک برنامه نویس حرفه ای بشید باید این زبان رو به طور کامل مسلط بشید که طی یک پروسه چند ساله به طول می انجامه!

دقت کنید که این زبان رو میتونید در عرض چند ماه یاد بگیرید ولی مسلط شدن به اون به طوری که بتونید برنامه های حرفه ای بنویسید بسته به استعدادتون چند سال زمان می بره!

من خودم قبلآ تحقیقاتی رو در این رابطه انجام دادم و در اخر به این نتیجه رسیدم که برنامه نویسی رو با زبان python شروع کنم که یک زبان بسیار ساده است (حتی اسون تر از ویژوال بیسیک!) ولی قدرت بسیار بالایی داره به نحوی حتی میشه توسط این زبان سیستم عامل طراحی کرد!

و اینکه برنامه های نوشته شده توسط این زبان رو میشه بر روی اکثر پلت فرم ها اجرا کرد (ویندوز ، لینوکس ، مک ، یونیکس ، سولاریس ، ...) و این خصوصیت بسیار مهمیه که برنامه های شما وابستگی به سیستم عامل خاصی نداره ،حتی با استفاده از ابزار های ویژه میشه به راحتی توسط این زبان برای موبایل برنامه نوشت!!

این نکته رو هم به یاد داشته باشید که پروژه های بزرگی از سازمان فضایی ناسا توسط این زبان پیاده سازی شده!

تنها منبع فارسی برای شروع اموزش پایتون هم کتاب اولین گام در دنیای برنامه نویسی با پایتون از انتشارات ناقوس اندیشه است.

3. این کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Ultimator's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    NetFrameWork.

پيش فرض

شما بین #C و ++C پرسیدید اگه از ++C منظورتون VC++.Net باشه باید بگم این زبان بسیار قدرتمنده حتی بیشتر از #c اما بسیار سخت تره و برای شروع توصیه نمیشه . در عوض #C قدرت خوبی داره ولی ساده تره و میشه با اون شروع کرد ، ضمنا چیزی که در مورد VB گفته شد ، تنها در مورد VB6 صادقه اما VB.Net کلا یه چیز دیگست و قدرتش با #C برابری میکنه و در مواردی کار با اون ساده تره .
    اما اگه منظورتون از ++C همون ورژن تحت Dos شه بهتره زیاد بهش فکر نکنید . کلا به قول یکی از دوستان هرچی کار میکنید آخرین نسخه . چون مایکروسافت یا شرکت های دیگه بی کار نیستند کلی خرج کنند برنامه هاشون رو آپگرید کنند حتما پیشرفت هایی به وجود اومده . ++C یه زبون تحت داسه اینو فراموش نکنید .
    پایتون رو نمیدونم !
    موفق باشید

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

++C یه زبون تحت داسه اینو فراموش نکنید
    منظورتون رو متوجه نمیشم!

شاید منظور شما از این جمله IDE تحت داس این زبانه؟

++c یک زبان واحده و چیزی به اسم تحت داس و تحت ویندوز و ... نداریم!
    بلکه این IDE و محیط توسعه و کد نویسی هست که میتونه تحت داس یا تحت ویندوز باشه.شما اگه به ++c مسلط باشید در هر دو محیط میتونید برنامه نویسی کنید (داس یا ++VC)

چند تا از پروژه های بزرگی که در حال حاضر توسط این زبان توسعه داده میشه رو ذکر می کنم تا کمی بیشتر با قدرت این زبان اشنا بشید:

سیستم عامل سیمبیان ، لینوکس ، اکثر نرم افزار های تجاری و کاربردی (max,maya,photoshop,...) ،قریب به اتفاق همه بازی های کامپیوتری و کنسولی و موتورهای پایه بازی سازی و بسیاری از نرم افزارهایی که هر روزه با اونها سروکار دارید!

6. این کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Bracket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

vb.net بهتره .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

راستش من به جواب خودم نرسيدم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

براي انتخاب يك زبان خوب چيزهايي كه برام مهم است:
    1)جامع باشد
    2)سرعت بالا در هنگام اجرا شدن برنامه
    3)زمان برام مهم نيست
    4)بشه باهاش ويندوز درست كرد مثل ايكس پي

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

لطفا يه نفر جواب سر راست بده .با شرايطي كه گفتم كدوم زبان را انتخاب كنم؟

کاربر فعال MP3 Player sastwhc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

. . . ++C یه زبون تحت داسه اینو فراموش نکنید .
    این دوستمون شوخی کرد،این جمله رو فراموش کنید.

[QUOTE=bahareh_bus;2403926]منظورتون رو متوجه نمیشم!

/QUOTE]

تایید میشه

راستی چرا دوتا دوتا تاپیک میزنی؟

12. این کاربر از sastwhc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Ultimator's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    NetFrameWork.

پيش فرض

منظورتون رو متوجه نمیشم!

بلکه این IDE و محیط توسعه و کد نویسی هست که میتونه تحت داس یا تحت ویندوز باشه.شما اگه به ++c مسلط باشید در هر دو محیط میتونید برنامه نویسی کنید (داس یا ++VC)

چند تا از پروژه های بزرگی که در حال حاضر توسط این زبان توسعه داده میشه رو ذکر می کنم تا کمی بیشتر با قدرت این زبان اشنا بشید:

سیستم عامل سیمبیان ، لینوکس ، اکثر نرم افزار های تجاری و کاربردی (max,maya,photoshop,...) ،قریب به اتفاق همه بازی های کامپیوتری و کنسولی و موتورهای پایه بازی سازی و بسیاری از نرم افزارهایی که هر روزه با اونها سروکار دارید!
    سلام شرمنده که من یکمی بد گفتم حق با شماست تحت داس به برنامه هایی میگن که واقعا تحت داس باشند منظور من تا حدودی همون Ide بود که و این که مال سالها پیشه..
    اصلا قدرت ++c یا ++VC تو همین مالتی پلتفرم بودنشه . این رو که نمیشه انکار کرد . اما مثلا #C احتیاج به دات نت فریم ورک داره .
    همین انگیزه ای شده که من از مدتی قبل تصمیم بگیرم برم دنبال ++VC
    ولی درکل منظور من این بود که بهتره از نسخه ی به روز این زبان استفاده کنیم ، حتما دلیلی داشته که VC++.Net عرضه شده غیر از اینه ؟
    دوستان منو ببخشید اگه باز هم اشتباه میکنم راهنماییم کنید

14. این کاربر از Ultimator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •