تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 607 اولاول ... 61213141516171819202666116516 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 6066

نام تاپيک: Microsoft Flight Simulator X

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

[QUOTEواما سوال...: این یوک که گفتی چی هست؟ [/QUOTE]
    همون دسته ی هواپیما
    کنترل رادار؟ کدوم رادار؟ و این که کاهش لحظه ای موتور ها به چه دردی می خورند؟
    رادار دیگه. مگه مقاله ی آموزشی رو نخوندی؟ عکس رو ببین.

و اما کاهش و افزایش لحظه ای.
    فرض کن تو مسیر گلاید قرار داری و کنترل هوایما هم که رو حالت دستی هست و سرعت هم روی 30 درصد یا هرچی تنظیم شده.
    بعد به خاطر باد یا انحراف مسیر مجبوری هواپیما رو بالا بکشی و بعد سرعتت (مثلا تو 747) میرسه به 170 نات. شک نکن تا 2 ثانیه دیگه استال میکنی و کل زحمتت به باد میره ولی با افزایش لحظه ای یک لحظه آنالوگ دسته رو میدی به چپ و قدرت موتور فول میشه و کمی سرعت میگیری و بعد ولش میکنی.
    یا فرض کن با جنگنده ی Hornet داری میری و یهو مجبور میشی رو به زمین شیرجه بزنی. اگر این کار رو بکنی Over Speedمیشه و بازی تموم میشه (اگر Realism Setting روی بالا باشه). اما آنالوگ رو به راست میدی و موتورها Idle میشن و راحت ارتفاع کم میکنی بدون افزایش سرعت.
    در ضمن N1 رو هم نگفتی چیه...
    روی رادیو دو قسمت تنظیم فرکانس Nav داریم. اولی N1 هست. البته فکر کنم. مطمئن نیستم. بازم اگر کسی میدونه بگه.
    یه سوال دیگه. Engine Start رو تو 737 چطور می شه خاموش کرد؟
    یعنی چی؟ هوایپما رو خاموش کرد؟
    و این که APU چی هست که بشه Start کرد. و در کنارش منظور از RUN چیه؟
    ببین شک دارم ها بعدا کسی بهم نگه چرا اطلاعات اشتباه میدی ولی فکر میکنم APU همون کلیدهایی هستند که قبل از استارت کردن موتورها باید اونا رو بزنی.
    توی 747 در نمای 2D این کلیدها بالای سرمون هستند و وقتی بکشیمشون آبی میشن.
    اگر بخوای 747 رو روشن کنی باید اولی از چپ رو بکشی و بعد کلید اولی از چپ زیر دسته ی گاز رو بزنی. وقتی قدرت موتور به حد کافی رسید اون آبیه رو دوباره فشار میدی تا به حالت اول برگرده. همینطوری برای 3 موتور دیگه انجام میدی.
    حالا این چی هست من نمیدونم. شاید هیدرولیک باشه. من نمیدونم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mro229's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    پکن

پيش فرض

بازم ممنون.
    اما تا اونجایی که من فهمیدم N1 همون تنظیم سرعته ولی واحدش فرق می کنه. یعنی اگه N1 AP رو تغییر بدی متوجه می شی که روی صفحه نمایشگر قدرت موتور ها و سرعتشون تغییر می کنه. تو عکس اولی با مربع قرمز مشخص کردم. روی صفحه نوشته N1 و اگه اونو تغییر بدی یه خط تیره آبی رنگ دور اون نیم دایره ای ها تغییر می کنه. من تو 747 هم دیدم ولی خیلی مشخص نیست. تو 737 داره که معمولا خود بازی وقتی دستوری رو می ده بر اساس نات می ده نه N1. البته تا اونجایی که من فهمیدم....موقعی که می خوای تنظیم کنی که سرعت رو AP باشه و چراغش رو روشن می کنی کنارش مشخصه زده N1.تو عکس هم مشخصه.
    در مورد Engine Start هم باید بگم که موقعی که Takeoff می کنیم چک لیست رو که کمک خلبان بررسی می کنه می گه Engine Start: Set to off. حالا دیگه نمی دونم چطوری خاموش کنم. البته تو 737 ...
    در مورد کاهش و افزایش لحظه ای هم ممنونم. اما فکر می کنم تقریباً همون کار F1 و F4 رو انجام می ده. درسته؟
    در ضمن اونی که اونجا نوشته فکر کنم تلفظش رادر باشه. حالا شما بهتر می دونی. رادر یا به قول شما رادار رو در صفحه کلید چطور می شه تغییر داد؟
    Last edited by mro229; 20-05-2009 at 16:42.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

آرهگفتم که نمیدونم N1 چیه ولی باید یکی بیاد کامل بگه.
    اون جریان چک لیست هم که گفتی اگر طرف میگه Set to off یعنی خودش Off کرده دیگه نیازی نیست. اگر مشکلی بود از اون قسمت چک لیست نمیگذشت.
    فکر میکنم اصلشEngine starter باشه.
    اون رادار یا رادر همونی هست که موقع تاکسی باهاش چپ و راست میری دیگه. تلفظش رو نمیدونم ولی من همه جا دیدم رادار. ولی فکر میکنم با توجه به نوشتش همون رادر صحیح باشه.
    افزایش لحظه ای با F4 فرق میکنه. F4 رو بخای کنسل کنی باز باید یا F1 بزنی که کلا باز صفر میشه و یا باید هیF2 بزنی ولی این رو تا ول میکنی قدرت میره رو حدود 40 درصد. در کل خودمم زیاد استفاده نمیکنم ولی خوب بازم بد نیست.

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    پکن

پيش فرض

آها بازم ممنون. در مورد تاکسی کردن من فکر می کنم که لازم نیست از رادر ها استفاده کنیم چون با استفاده از کلید چپ و راست چرخ دماغه هواپیما جهتش عوض می شه. یعنی مثل فرمان ماشین کار می کنه. من که اینجوری تاکسی می کنم هر چند فکر می کنم بازم رادر ها به درد می خورند چون هر دفعه من از باند ها خارج می شم که فکر می کنم بیشترش به خاطر نداشتن Joystick هست. ولی یه سوال سرعت هواپیما موقع تاکسی کردن که اونقدر زیاد نیست که باله های رادر بتونن جهت هواپیمای به اون بزرگی رو تغییر بدن پس چرا موقع تاکسی کردن به درد می خورن؟
    در مورد افزایش و کاهش لحظه ای هم باید بگم می شه کلیدی رو براش روی کیبورد تعیین کرد دیگه. درسته؟ اون دستور اسمش چیه؟
    در مورد Engine Starter هم ممنونم. من فکر می کنم حالت دستوری داره یعنی می گه خاموش کن... آخه برای فلپ ها مثلا اگه بالا باشن می گه Flaps: Set 10 ولی اگه درست باشن می گه Flaps : 10 یا هر دستور دیگه ای رو به همین شکل می گه. حالا باز من نمی دونم.... 

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

آها بازم ممنون. در مورد تاکسی کردن من فکر می کنم که لازم نیست از رادر ها استفاده کنیم چون با استفاده از کلید چپ و راست چرخ دماغه هواپیما جهتش عوض می شه. یعنی مثل فرمان ماشین کار می کنه. من که اینجوری تاکسی می کنم هر چند فکر می کنم بازم رادر ها به درد می خورند چون هر دفعه من از باند ها خارج می شم که فکر می کنم بیشترش به خاطر نداشتن Joystick هست. ولی یه سوال سرعت هواپیما موقع تاکسی کردن که اونقدر زیاد نیست که باله های رادر بتونن جهت هواپیمای به اون بزرگی رو تغییر بدن پس چرا موقع تاکسی کردن به درد می خورن؟
    نکته اول: رادرها همراه با چرخ جلو به چپ و راست میرن.
    دیگه من مطمئن شدم آموزشها رو نخوندی
    تو آموزشها بخش Turns در مورد اهمیت رادار برای چرخش نوشتم.
    نقل قول از آموزش:
    استفاده از رادر ها یا Rudders در دور زدن
    اگر یادتان باشد، در درس اول، از سه محور کنترلی سخن گفتیم اما فقط دو مورد تشریح شد و مورد سوم، یعنی چرخش حول محور عمودی به وسیله رادرها، در آن درس توضیح داده نشد. رادر یا Rudder، یک بالچه در انتهای سکان عمودی است که با رفتن به سمت چپ و راست، باعث حرکت دم هواپیما به جهت مخالف شده و بیشتر برای تصحیح مسیر در دورزدن ها و مانورهای پیشرفته تر به کار می رود. به این عمل Yaw کردن می گویند. فراموش نکنید که درست است که رادرها باعث حرکت دماغه به چپ یا راست می شوند، اما هیچ گاه برای دورزدن به کار نمی روند و کاربردهای دیگری دارند. حال به مورد استفاده رادر ها در دورزدن اشاره می کنیم. به شکل 4 برای آشنایی با نحوه کار رادر ها نگاه کنید.

شکل 4- نحوه کار رادر ها در هواپیما
    Adverse Yaw یا انحراف برعکس در دور زدن
    هنگامی که می خواهید دور بزنید، شهپر یک سمت پایین می رود تا با ایجاد نیروی برا اضافی، باعث بالارفتن بال شده و در نهایت هواپیما دور بزند. اما این شهپر پایین رفته دردسر هم ایجاد می کند، بدین گونه که با مقاومت در برابر هوا، باعث ایجاد نیروی «پسا»ی اضافی می شود. این نیروی پسا، باعث به هم خوردن تعادل هواپیما شده و دماغه هواپیما، مخالف جهت دورزدن شروع به حرکت می کند. یعنی هنگامی که یک دورزدن را به سمت راست آغاز می کنید، دماغه هواپیما تا حدی به سمت چپ می رود که امری غیر معمول است و باید به وسیله ای تصحیح شود. این پدیده را Adverse Yaw می گویند.
    در اینجا اهمیت رادرها مشخص می شود. در دورزدن مثال بالا، به راحتی می توانیم با اعمال رادر سمت راست، موجب حرکت دماغه به سمت مسیر دورزدن شده و هواپیما را مجبور به مقابله در برابر نیروی Adverse Yaw نماییم. رادرها در هواپیماهای واقعی به وسیله پدالهایی زیر پاهای چپ و راست خلبان به سمت های مورد نظر حرکت می کنند. اما در فلایت سیمولاتور، شما می توانید از رادر جوی استیکتان استفاده کنید. اگر جوی استیکتان رادر ندارد، می توانید از کلید های Enter تخته اعداد صفحه کلید و کلید عدد صفر صفحه اعداد برای حرکت به سمت راست و چپ رادر استفاده کنید. حال به شکل 5 نگاه کنید.

شکل 5- نحوه کار اینکلینومتر یا تراز سنج هواپیما
    در درس اول، از نشان دهنده ای به نام Turn Indicator که در شکل 5 نیز مشاهده می کنید، سخن گفتیم. این نشان دهنده، علاوه بر اینکه می توانید با یک نگاه به آن، میزان دورزدن خود را درک کنید، شامل وسیله ای به نام اینکلینومتر یا تراز سنج یا Inclinometer است. اینکلینومتر، یک گوی کوچک است که در درون یک لوله ی شیشه ای قرار دارد. این گوی، در صورت چرخش هواپیما به هر سمت، به آن سمت به حرکت در می آید و شما به راحتی می توانید میزان اثر رادر را از روی آن محاسبه کنید. شکل 5 نیز نشان می دهد که اینکلینومتر، همان عینکی است که شما روی داشبورد ماشین خود قرارداده اید. اگر در یک پیچ به سمت راست دور بزنید، در اثر نیروی گریز از مرکز عینک به سمت چپ رفته و اگر به سمت چپ دور بزنید، عینک به سمت راست پرتاب می شود. در هنگام دورزدن، اثر Adverse Yaw در اینکلینومتر به خوبی قابل مشاهده است. با اعمال رادر مناسب، سعی کنید که اینکلینومتر را به وسط نشان دهنده برگردانید.

شکل 6- طرز کار اینکلینومتر در رابطه با Turn Indicator و زاویه Adverse Yaw
    شکل 6، نشان می دهد که چگونه با نگاه کردن به نشان دهنده Turn Indicator، می توان به راحتی زاویه دورزدن را مشاهده و سپس با مشاهده اینکلینومتر، مقدار رادر مناسب را اعمال نمود. به زبان ساده تر، هرگاه گوی کوچک اینکلینومتر در وسط نشان دهنده قرار نداشت، باید با اعمال رادر مناسب، آن را به حالت تراز در آورد. هرگاه که می خواهید دور بزنید، همزمان هم استیک را به سمت مورد نظر ببرید و هم مقدار مناسب رادر را اعمال کنید. با انجام و رعایت تمامی اصول، دورزدنی قابل تحسین انجام خواهید داد.
    در مورد افزایش و کاهش لحظه ای هم باید بگم می شه کلیدی رو براش روی کیبورد تعیین کرد دیگه. درسته؟ اون دستور اسمش چیه؟
    نمیشه همونطور که برای رادر نمیشه. کلید آنالوگ روی کیبرد موجود نیست که چند عملکرد داشته باشه.
    در مورد Engine Starter هم ممنونم. من فکر می کنم حالت دستوری داره یعنی می گه خاموش کن... آخه برای فلپ ها مثلا اگه بالا باشن می گه Flaps: Set 10 ولی اگه درست باشن می گه Flaps : 10 یا هر دستور دیگه ای رو به همین شکل می گه. حالا باز من نمی دونم....
    فهمیدی به منم بگو ببینم چیه.

6. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    پکن

پيش فرض

از راهنماییت خیلی ممنونم. اما چطور نمی شه کلیدی رو براش تعریف کرد؟ مگه شما برای رادر ها در توضیحات بالا ننوشتی که از کلید های Enter و صفر پد شماره ای استفاده کنیم؟ در مورد هلیکوپتر من استفاده کردم و کار هم می کنه. پس چطور می گی که برای رادر نمی شه کلیدی رو معین کرد؟

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام به همگی
    چند تا سوال داشتم
    اول اینکه سرعت فرود 747 چقدر هست؟

دوم اینکه از چند مایلی فرودگاه و در چه ارتفاعی مجاز هستیم هواپیما رو از autopilot دربیاریم ؟

سوم اینکه از چند مایلی فرودگاه باید فلاپ هارو کاملا باز یا fully extended بکنیم ؟؟

ممنونم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

با سلام اگر سوالی داشتی ما هم هستیم می تونی بپرسی از من .من 7 ساله فلایت سیمولاتور کار می کنم.و تمام گواهی نامه های شبیه ساز پرواز 2004 رو گرفتم.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

با سلام دوباره در جواب سوالات آقای روبرت باید بگم:

1:سوالتون خیلی کلیه بستگی به شرایط مختلف داره مثل جهت باد و از همه مهمتر وزن هواپیما و... .
    2:بستگی به خودتون داره شرایط مهمه ولی یه پیشنهاد در سرعت پایین اصلا از خلبان اوتوماتیک ارتفاع استفاده نکنید.
    3:بستگی بازم به شرایط داره به طور کلی از فازپایه باز کردن فلپ شروع وتا فاز نهایی ادامه داره.(FAF) در 5 ناتیکال مایلی باید کاملا باز باشه.

11. این کاربر از kajiro hyuga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه DaneshD's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    Sweden

پيش فرض

در رابطه با 747، تا اونجا که یادم میاد سرعت پیشنهادی از طرف بویینگ هنگام فرود برای 737 بین 170-160 و برای 747 بین 200-180 گره یا همون knots هست.
    در رابطه با autopilot، دو حالت داره:

1. در هنگام Visual Landing یعنی زمانیکه فرود به صورت manual و توسط خلبان صورت میگیره، به محض اینکه "airport is in sight" رو به برج مخابره کردید، به معنی اینکه باند رو میبینید، باید هواپیما رو از autopilot خارج کنید و خودتون کنترل رو در دست بگیرید.

2. در هنگام ILS Landing یعنی زمانیکه با استفاده از approach hold switch و روشن بودن autopilot همواپیما به طور اتوماتیک در راستای باند قرار میگیره، رمانیکه پیغام "clear to land" رو از برج دریافت کردید، میتونید هواپیما رو از حالت autopilot خارج کنید.

همچنین موقع فرود به موارد زیر توجه کنید:
    1. فلاپ ها رو مرحله به مرحله حتی زمانیکه autopilot روشن هست باز کنید و هرگز به طور ناگهانی هواپیما رو در حالت full flaps قرار ندهید.
    2. لازم نیست فلاپها همیشه کاملا باز باشند. میزان باز بودن فلاپها معمولا بستگی به تجربه خلبان، وزن هواپیما و میزان وزش باد داره.
    3. بعد از تنظیمات نهایی و زمانیکه کنترل همواپیما رو برای فرود نهایی (final approach) در دست گرفتید، سعی کنید ارتفاع رو با کم و زیاد کردن موتور تغییر بدید و فقط زمانیکه هواپیما بر فراز باند قرار گرفت و موتور رو در حالت درجا (idle) قرار دادید، آرام دماغه رو به سمت بالا ببرید.
    4. موقع فرود و پس از خاموش کردن، autopilot سعی کنید تا میزان حرکت هواپیما به راست یا چپ رو با rudder ها که به صورت پدالهای قابل کنترل با پا هستند عوض کنید و نه با فرمان هواپیما.

بین خلبانها رایج هست که فرود رو به یک تابلوی نقاشی تشبیه می کنند که همیشه میشه از اون زیباتر رو کشید. من خودم در حال آموزش دیدن خلبانی هستم، البته با هواپیماهای Cessna تک موتوره و اونجا هم در مراحل ابتدایی از همین نرم افزار برای آشنایی اولیه استفاده می کنند.

در آخر، خوشحال میشم اگر کسی روش Cross-wind Landing و یا فرود بر خلاف جهت باد رو ایجا توضیح بده که تو این بازی چه جوری هست.

13. این کاربر از DaneshD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •