تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 67

نام تاپيک: قابلیت های راست به چپ برای Fastreport 4.5

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض قابلیت های راست به چپ برای Fastreport 4.5

با تشکر از NoneForce عزیز که نسخه های جدید کامپوننت گزارش گیری Fastreport را همراه با سورس در این انجمن می گذارند، من با ایجاد تغییراتی در سورس این کامپوننت، چند قابلیت مورد نیاز برای زبان های راست به چپ را به آن اضافه کرده ام که در اینجا با دوستان به اشتراک می گذارم.

ویژگی ها:
    • ستون های راست به چپ (برای صفحه و همچنین باندهای دیتا)
    • باندهای عمودی راست به چپ
    • گزارش های جدول متقاطع راست به چپ (TfrxCrossView, TfrxDBCrossView)
    • پشتیبانی از زیرگزارش ها (Subreports)
    • پشتیبانی از حالت صفحات با عرض نامتناهی (EndlessWidth)
    • پشتیبانی از چاپ در حالات تقسیم صفحات بزرگ و ادغام صفحات کوچک
    • صفحات پیش نمایش راست به چپ (هنگامی که عرض پنجره گنجایش نمایش بیش از یک صفحه را داشته باشد)
    برای استفاده از ستون ها و باندهای عمودی و جداول متقاطع راست به چپ، کافیست خاصیت RightToLeftLayout صفحه را True کنید.
    برای پیش نمایش راست به چپ خاصیت RightToLeftLayout شیء frxPreview را ست کنید یا در صورت استفاده از فرم پیش فرض، می توانید از frxReport.PreviewOptions.RightToLeftLayout استفاده کنید.

فایل های سورس تغییر یافته را می توانید از آدرس زیر دریافت کنید (همراه با یک پروژه نمایشی) با حجم 151KB

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این هم لینک Fastreport 4.5 که NoneForce عزیز در تاپیک forum.p30world.com/showthread.php?t=193045 گذاشته بودند. حجم 2.5MB

کد:

کافیست فایل های تغییر یافته را روی فایل های اصلی در شاخه Source رونویسی کنید و دوباره از برنامه recompile استفاده کنید.

چون بعضی از دوستان با نصب این کامپوننت مشکل داشتند من در اینجا آسان ترین روش نصب را می نویسم:

طریقه نصب Fastreport:

1. کامپایل پکیج ها با استفاده از برنامه recompile
    برنامه recompile.exe را از محلی که Fastreport را نصب کرده اید اجرا کنید و Continue را بزنید (دلفی نباید در حال اجرا باشد و باید اختیارات نوشتن در شاخه Windows\System32 را داشته باشید)
    در تنظیم شماره 1 نسخه دلفی و در تنظیم شماره 4 آخرین گزینه (Recompile all packages) را انتخاب کنید و روی دکمه Compile کلیک کنید
    یک شاخه LibX در همان محل ایجاد می شود که X نسخه دلفی شما است (مثلا LibD7) وفایل های سورس به آنجا کپی شده و کامپایل می شوند (و چند فایل bpl هم در System32 ریخته می شود)
    وقتی کار کامپایل تمام شد برنامه در یک پیغام محل شاخه ایجاد شده را به شما گزارش می دهد. OK را بزنید و برنامه را ببندید.

2. اضافه کردن آدرس شاخه ایجاد شده به Library Path دلفی
    دلفی را اجرا کنید و از منوی Tools گزینه Environment Options را انتخاب کنید. در پنجره باز شده به برگه Library رفته و روی کلید ... مربوط به Library Path کلیک کنید. در پنجره باز شده آدرس شاخه LibX را که در مرحله قبل ساخته شده بود به لیست اضافه کنید و سپس در تمام پنجره های بازشده OK را بزنید.

3. نصب پکیج های dcl*.bpl موجود در شاخه ایجاد شده
    در دلفی از منوی Component گزینه Install Packages را انتخاب کنید. روی کلید Add… کلیک کنید و به شاخه LibX ایجاد شده در مرحله اول بروید و از فایل های نمایش داده شده (با پسوند bpl) تمام آنهایی را که نامشان با حروف dcl آغاز می شود انتخاب کنید (مثلا از dclfrx7.bpl تا dclfsTee7.bpl) و کلید Open را بزنید و OK کنید. حالا می توانید از کامپوننت استفاده کنید.
    Last edited by adgteq; 12-01-2008 at 02:26.

2. 4 کاربر از adgteq بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه afshinaghasi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

مرسی دمت گرم نیومده چه کردی اینه

پروفشنال MasterData's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهدالرضا

پيش فرض

دانود کردم
    برم تست کنم ببينم چي ميشه ، البته تا حالا من با Fast Report براي فارسي مشکلي نداشتم ولي تا جايي که ميدوم با ستون ها مشکل داره
    ممنون جيگر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من از NoneForce عزیز که نسخه های جدید کامپوننت گزارش گیری Fastreport را همراه با سورس در این انجمن گذاشتند و همچنین از adgteq عزیز به خاطر قرار دادن طریقه نصب متشکرم.
    Last edited by hamed322; 01-04-2008 at 17:06.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

14

دوست من اینقدر جستجو کردم تا اینجا را پیدا کردم ،میخواستم با عجله ای که دارم ببینم میتونم از آموزش بالا برای امکان Bidimode برای مثلا Memo استفاده کنم ، یا آیا روشی برای حل این مشکل هست . ممنون

داره خودمونی میشه skmkh6056's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

کد:
    نتونستم از آدرس بالا دانلود کنم.

آخر فروم باز NoneForce's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    Sector0@

پيش فرض

سلام

لينك سالمه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوست من اینقدر جستجو کردم تا اینجا را پیدا کردم ،میخواستم با عجله ای که دارم ببینم میتونم از آموزش بالا برای امکان Bidimode برای مثلا Memo استفاده کنم ، یا آیا روشی برای حل این مشکل هست . ممنون
    البته من متوجه نشدم منظور شما MemoView های FastReport است یا Memo هایی که روی فرم گذاشته می شود.
    در حالت اول در FastReport خواص RTLReading و HAlign برای TfrxMemoView در نظر گرفته شده.
    اگر هم با BiDiMode مشکل دارید در انتهای تاپیک زیر یک پست زدم:

کد:

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    infinity

10

مرسی از زحمات شما
    من با فارسی کردن محیط فست ریپورت 4.5 مشک دارم فارسی نمی شه اما ورژن 4.33 با انتخاب زبان در موقع ری کامپایل فارسی می شه . می تونید راهنمایی کنید؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

درست می گویید. به این نکته دقت نکرده بودم. مثل اینکه در FastReport 4.5 گزینه Change language to در برنامه recompile از کار افتاده است. بنابر این باید فایل mk.bat را از شاخه Res\Farsi خودتان اجرا کنید و بعد مجددا از برنامه recompile استفاده کنید.

متشکرم که به این نکته اشاره کردید.

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •